Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

jitulka
14. bře 2008

holky, děkuji moc za podporu. Snažím se věřit, že to všechno dopadne dobře 😅 Určitě Vám napíši jak mi dopadnou testy. Přeji Vám všem zdravá a krásná miminka 😉 😉

lenk
14. bře 2008

Tak Vám holky děkuji , Váš nazor mi hodně pomohl 🙂

paolin
14. bře 2008

lenk, ta rizika mas nizka. urcite jsi udelala dobre, ze jsi na amnio nesla 😉

jitulko, rostep patere i Down se pozna na prvnim UTZ. kamoska mela jako mala rostep patra a tak byla velka pravdepodobnost, ze ho zdedi dcera. nakonec tam byl, ale holky to krasne zvladly, mala v roce byla na operaci a vse v poradku. dnes uz jsou v tom doktori zbehli 😉 hlavne papkej kyselinu listovou a bud vesela 😵

jitulka
17. bře 2008

paolin, děkuji za povzbuzující odpověď. Zítra jdu do těhu poradny, tak uvidím co a jak. Kyselinu papkám a veselá jsem, tak to snad bude v pohodě 🙂

rabbit
20. bře 2008

Ahoj holky,
do diskuze píšu poprvé...včera jsem byla na odběru plodové vody, protože mně vyšel atypický tripple test. Máte s tím některá zkušenost ??? Výsledky z plodové vody by měly výt až za 14 dní..., nevím, jak tak dlouhou dobu přečkám 😒

licina
20. bře 2008

Rabbit:
já jsem měla taky atypický Trippl test, ale na základě velkého UT ve 20. týdnu u MUDr. Vlašína jsem na plodovku nemusela.......

kacka.va
20. bře 2008

rabbit: koukni na téma amniocentéza, tak jsou všechny holčiny, kterým vyšel pozitiví test

rabbit
20. bře 2008

Mně taky doktor říkal, že velký UT ve 20. týdnu by "mohl" být dostačující k odhalení případných abnormalit.... odběr plodové vody ale odhalí s větší jistotou vady plodu, proto jsme se rozhodli pro toto vyšetření...měla jsem strach, že by třeba doktor mohl při UT něco přehlédnout...a amniocentézu nám doporučila i genetička. Teď jen to čekání na výsledky 😢

licina
20. bře 2008

Tak já jsem měla údajně zvýšenou hodnotu o téměř nic, tak nás ani nikam nepslali a MUDr. Vlašín (což je jeden nejlepší MUDr. v Brně, neviděl důvod podnikat něco dál. Říkal, že je vše O.K.
Tak mu věřím.... 😉

marci
20. bře 2008

Holky mám takovej hloupej dotaz - musí se jít na odběr krve na tripply na lačno? Nějak jsem se na to doktorky zapomněla zeptat 😒

hynka
20. bře 2008

Na lačno se nemusí 😉

marci
20. bře 2008

Tak to je super, díky....

lenk
4. dub 2008

ahoj holky,

tak v ponděli mne čeka velký UZ , v usti nad labem, docela se těšim že malou uvidim ale zaroven se bojim že mi řeknou něco co slyšet nechci... Rabbit jak dlouho takovi UZ trva a opravdu ti řeknou o miminku vše?

jitulka
22. dub 2008

Ahoj holky,chodím na genetiku a v 15 týdnu mi brali krev na nějaký testy. Myslíte, že je to tripple test? Nějak jsem se zapomněla zeptat, na co ten odběr vlastně je 😒

lisounek
22. dub 2008

jestli je to kolem toho 15 tt jak pises, tak pravdepodobne urco tripple test....vetsinou je to tak, ze pokud ti sami nezavolaji, tak je to ok a posilaji to pak uz jen doktorovi, ale to uvidis, tak hodne stesti....a ikdyby vysel spatne (jako treba me), tak neves hlavu, nakonec byvaji hodne casto falesne pozitivni.... 😨

jitulka
23. dub 2008

Ahoj Lisounku, děkuji za odpověď. Včera jsem si volala na výsledky a vše bylo v pořádku 🙂 Tak jsem moc ráda.

mikulka
23. dub 2008

Holky, já se dnes dozvěděla, že když se dělal NT (kombinovaný) screening v I. trimestru (včetně odběru krve), už není nutné dělat tripple testy. Jsou právě nespolehlivé, často falešně pozitivní. A mají se v blízké době dokonce rušit, má být pak jen ten kombinovaný screening. Taky vám to dr. říkal?

ceeruti
23. dub 2008

mikulko-moje Dr ani na Tripple testy neposíla 😠 Mela jsem sice i pozitivní screening,ale CVS negativní.

mikulka
23. dub 2008

ceeruti, když je právě v pořádku ten kombinovaný screening, už se tripple dělat nemusí, to je správné. Ale pokud je problém, pak by se dělat měly. U tebe vím, jak to bylo. hlavně že už je vše v pořádku a za chvilku budeš rodit. 😉 🙂

misa84
6. kvě 2008

ahojky, necetla jsem celou 18-ti strankovou diskusi, zitra jdu do poradny a pravdepodobne mi budou brat krev na tripply, chtela jsem se zeptat, jestli mam jit na lacno, nebo si muzu dat snidanku, jdu tam az na 9 rano, tak nevim, nevim, jestli vydrzim bez jidla... dekuji

jadviga
6. kvě 2008

ahoj misa84, můžeš se nasnídat, nemusí to být na lačno 😎

modra_kobylka
7. kvě 2008

no já se můžu zbořit, když hned na začátku vidím příspěvky typu "ať tě ani nenapadne to odmítat, jak budeš prožívat těhotenství"!!! Každý je přece jiný. Já byla při prvním stresovaná jak blázen jen proto, že mě "ani nenapadlo to odmítnout". Dítě zdravé, i když se chudák muselo koupat půlku těhu ve stresových hormonech ("problémů" vyrobených lékaři se našlo víc).

Při druhém těhu jsem už chytřejší. A jsem v pohodě.
Tripple test je hra se statistikou. Kdo ji chce hrát, ať ji hraje. Jistotu, tě dítě nemá nějakou genetickou vadu nemáš nikdy. Často až do dospělosti. A naopak - existují genetické kombinace, které genetik po odběru plodovky označí jako vysoce rizikové a doporučí potrat, ale narodí se krásné a zjevně normální dítě.
Jak jsem už napsala - ať se každý rozhodne sám, ale ať ví, pro co se rozhoduje. Více info o tripple třeba zde:

http://www.reflex.cz/Clanek26302.html

jindri
9. kvě 2008

Ahoj holky, sháním si info již dopředu a co jednoznačně už vím je, že tripple testy odmítnu. Ve 12tt si zaplatím NT-screening. Chci se zeptat, jak se postupuje dále, když toto vyšetření dopadne špatně. Díky.

ilci
9. kvě 2008

jindri, pokud NT screening dopadne špatně, nabídnou ti odběr chlotiových klků - to je jako po triplech amnio

ilci
9. kvě 2008

chloriových - překlep 😉

jindri
9. kvě 2008

ilci: a to se prosím provádí jak? Já bych na amnio nešla ....

lisounek
9. kvě 2008

jindri: ja nevim, ale odber choriovych klku musi byt jeste horsi a invazivnejsi nez amnio...protoze amnio odeberou jen plodovku a choriovy klky berou naprimo nekde z toho plodu nebo tak nejak...no brrr...ja teda na amnio byla a bylo to v pohode...NT screening jsme prosvihli (lepereceno jsme o nem ani netusili)...

jindri
10. kvě 2008

lisounek: tak tam to riziko potratu musí být ještě větší ☹ snad to probůh nebude můj případ 🤐

ilci
10. kvě 2008

jindri - info z netu :

Odběr choriových klků (CVS)

Odběr choriových klků se obvykle provádí mezi 11. a 13. týdnem, a proto mu mnoho lidí dává přednost před amniocentézou, pokud je možné ho provést. CVS se obvykle provádí za účelem zjištění výskytu Downova syndromu a dalších chromozomálních abnormalit a může být použit také k vyšetření cystické fibrózy, svalové dystrofie, hemofilie a dalších genetických vad vyskytujících se v rodinné anamnéze. Choriové klky, které vypadají jako malé kořínkové výrůstky, tvoří součást placenty. Obsahují stejnou DNA (genetickou informaci), jakou má Vaše dítě. Biopsii je možno provést abdominálně (břišní stěnou) či vaginálně (skrze pochvu). Pomocí jehly a plastové hadičky se odebere vzorek buněk, které se následně pod mikroskopem zkoumají. Riziko potratu v souvislosti s tímto zákrokem je velmi malé, mezi 1:100 a 1:200. Poraďte se v tomto ohledu se svým lékařem. Toto vyšetření indikuje genetik a provádí gynekolog.

Amniocentéza (AMC)

Amniocentéza se obvykle provádí mezi 15. a 17. týdnem. Tento test se obvykle automaticky nabízí ženám starším 35 let, neboť od tohoto věku výrazně stoupá riziko genetických vad v populaci. Dokáže určit chromozomální abnormality, jako je např. Downův syndrom. Tímto testem se také bezpečně zjistí pohlaví dítěte. Do dělohy se břišní stěnou zavede dlouhá jehla naváděná pod ultrazvukovou kontrolou. Odebere se vzorek plodové vody a následně se provede vyšetření chromozómů z kultivovaných buněk. V souvislosti s tímto vyšetřením se uvádí riziko potratu v poměru 1:200 - 1:300, poraďte se v tomto ohledu se svým lékařem.

ilci
10. kvě 2008

hele, a hlavně žádné stresy, proč se trápit dopředu?
nebo máte nějakou gen.vadu v rodině a vyšší riziko?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru