Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

saronka
21. kvě 2009

ahoj, dneska mi vyšel tripple test pozitivní na downuv syndrom 1:140 ☹(

katy.v
22. kvě 2009

Saronka, buď v klidu! Nic to neznamená! Byla jsi na NT screeningu? Všechno bude ok, neboj! 😉

esuska
22. kvě 2009

saronka,my měli 1:40!!! a plodovka ukázala, že čekáme zdravou princeznu. 🙂

saronka
22. kvě 2009

Děkuju moc..včera jsem z toho byla fakt na prášky a bulela a bulela..no jedeme ted na dovolenou takže jdu na odběr až 12. prý je to v pohodě a stíháme to na týdny.. říkám si, zda třebas na tom velkém utrazvuku nebude už něco vidět..než přijsou výsledky..

katrin111
22. kvě 2009

ahoj holky me taky ceka TT pristi ctvrtek to budu v 15+2tt tak doufam ze je to tak akorat,lili prosim te jak jsi byla presne tehu ve kterem tydnu jak ti to delali?????

katy.v
22. kvě 2009

Saronko, ta amniocentéza se prý musí stihnout do 20tt, tak to asi vyjde tak akorát.
Úplně tě chápu, já když se to dozvěděla, tak první dva dny taky jen brečela, ale pak jsem si přečetla spoustu diskuzí, kde všichni psaly svoje zkušenosti, jak TT jsou falešně pozitivní a hodně mě to uklidnilo.
Na dovči si odpočiň a vůbec si nepřipouštěj nic špatnýho, to je to nejhorší, když se budeš trápit.
Vše bude v pořádku, uvidíš!! 🙂 😉 Drž se!

katy.v
22. kvě 2009

Katrin, TT se dělá úplně běžně v 16tt a vezmou ti jen 3 ampulky krve. To je vše, není se čeho bát 🙂

hanule
23. kvě 2009

Ahoj holky,tak jsem byla včera na genetické konzultaci,kde mi doktorka,řekla,že pokud jsou v těch TT nějaké vyšší hodnoty,tak mě musí zařadit do rizikové skupiny,ale že to u mě není na odběr plodové vody,ale pokud bych to chtěla,tak by mi ji samozřejmě vzali.Já jsem řekla,že pokud to není nutné,že to nechci.Řekla mi,že se to dá dobře poznat i z ultrazvuku,ale samozřejmě 100% mi to neřekne nikdo,vždycky tam může být něco,na co nepřijde ani ultrazvuk.Takže jsem byla na tom ultrazvuku,kde mi doktorka prohlédla mimi a řekla,že tam nevidí žádnou vadu roštěpu,že je vše OK,srdíčko bušilo jako o závod, krev proudila tak jak má, takže se zdá,že to bude v pohodě. Ještě tam mám jet na kontrolní ultrazvuk za 4 týdny.

saronka
23. kvě 2009

katy souhlas..taky jsem si už něco přečetla mimo jiné to že u plodovky je 1:100 že se něco stane..což je vlasně vyšší než ten náš poměr 1:140..jinak jsme měla jít už příští týden ale voalal jsem si tam, že jedeme na dovolenou a tak.. ale že kdyby bylo potřeba tak dovču zruším a půjdu hned... oni mi po telefonu řekli, že budu 19+4 což prý stihneme... jde prý kvůli těm výsledkům aby byl včas kdyby něco...byli moc milý...no jdu do ústí a tam to dělají jen dva dny v týdnu takže nemůžu jít hned třebas první den po dovči ale vlastně až za týden...no zvažuju zda si nezajdu ještě na nějaký ultrazvuk.. to by se taky dalo zjistit jak na tom mimísek je..

saronka
23. kvě 2009

Holky mám dotaz, někde jsem četla, že je možné zjistit z plodovky ten downuv syndrom i do týdne.. nevíte, dělají to i v Praze.. takové to zrychlení testů??

esuska
24. kvě 2009

daun se zjistí do druhého dne, v praze to např. úplně zdarma dělají v gennetu.

caki
24. kvě 2009

ahoj holciny, prosim, nemusi se na odber plodovky na lacno ze ne???Zitra me to ceka... 😔

abrcetle
24. kvě 2009

Ahoj, vůbec ne, spíš ti doporučuju něco sníst tak hodinku nebo hodinku a pul pred tim a vem si s sebou neco k piti 😉

saronka
24. kvě 2009

dostala jsem nějaké info a můžeš se nasnídat.. jako jen lehce..
zkusím zavolat na gennet..

caki
24. kvě 2009

holcinky, moc dekuju...a zitra se chystam...urco se vam ozvu...

abr: moooc dekuju

saronka
25. kvě 2009

Caki držím palce

katy.v
25. kvě 2009

Caki, taky držím pěstičky! Hlavně v klidu 😉

saronka
25. kvě 2009

Tak jsem si holky volala do Gennetu a vzali by mě už 8.6. a ptala jsem se na ty zrychlené testy a říkala mi sestra nebo kdo to tam zveda, že si to určuje až lékař a ten nám řekne, co a jak je pro nás vhodné..i tak prý výsledky jsou do 2-3 týdnů, měla jsem jít do ústí ale až 12.6.a výsledky jsou 3-4. týdny.. no musím to ještě probrat s manželem, protože máme mít manželova syna na prázdniny..tak nevím jak bych zvládla jen ležet a nechat ho celý den v bytě..

caki
26. kvě 2009

ahoj holciny, moc vam dekuju...
mam to za sebou..no, odber teda nic moc...docela me to i bolelo, ale da se to vydrzet...jsem rada, ze to mam za sebou.
chtela jsem si zaplatit ty rychle vysledky, ale pry to delaji jen pri riziku pod 100, ale 8.6. budou vysledky hotovy...takze ted jen lezim a odpocivam...vcer ajsem toho teda mela plny zuby...

saron: moooc ti drzim pesticky...

abrcetle
26. kvě 2009

Caki: Ahoj, doufam, ze ti je uz lip 🙂 . Jak to vubec v sanusu probihalo? Dej vedet, prosim, dnes jsem potkala dalsi maminku, ktera na to ma jit, tak kdyby to bylo lepsi nez ve faktultce, tak bych ji dala vedet... 😉

Saronka: Taky ti drzim pesticky.

saronka
26. kvě 2009

caki to je super.. jsi statečná.. a výsledky budou docela brzo...mě taky řekli, že zda budou výsledky dříve záleží na rozhodnutí doktora.. tak uvidíme.. a jaké jsi měla riziko??

caki
26. kvě 2009

abr: v sanusu jsou vsichni hrooozne prijemny...sice se tam malinko dyl ceka, ale na zakrok jdes na operacni sal...musely jsme se prestrojit normalne do "andilka", pak ten zakrok (no, me to bolelo a i ostatni rikaly, ze nic moc, ale to je asi na kazdym) pak se tam jeste pul hodiny lezi v odpocivarne, kde nam daly sestricky caj a pak se slo jeste do ambulance pro lekarskou zpravu o zakroku a domu...a na 22.6. se mame dostavit na velky utz a podrobnou konzultaci vysledku...
takze ted poctive opravdu lezim...vcera mi moc o.k. nebylo, ale dnes je to uz o 100%lepsi...takze doufam, ze bude vse v poradku.

Saronka: ja mam riziko 1:220, moc na tebe budu taky myslet.

katy.v
27. kvě 2009

Caki, bezva že už to máš za sebou, tak hezky odpočívej a nech se obletovat, jestli máš kým 😉
Já poctivě ležela včetně dne, kdy mi to dělali 5 dní a bylo to fajn, odpočinula jsem si a byla jsem v klidu, že jsem pro mimi udělala maximum. Držím pěstičky, aby byly výsledky na jedničku! 😵

abrcetle
27. kvě 2009

Ahoj holky, dnes jsme byli na velkym ultrazvuku a vypada to, ze je snad vse ok 😀 😀 😀 Vysledky triplu sice nemame, no ale snad to bude v pohode. Jinak manzel s doktorkou se naprosto bez pochyb shodli, ze tam je pindik 😅 takze budeme mit Kubika 🙂 (Snad nam ta Marketka vyjde priste 😨 )

han.kal
27. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsem postoupila v Gennetu amniocentezu 13.5. a přesně dnes, za 14 dní po odběru, jsem si volala pro výsledky. Vše je v naprostém pořádku a čekáme holčičku. Jsem šťastná jako blecha, vzhledem k tomu, že je mi 36 let a čekáme první miminko. Ten odběr plodovky nic moc, už bych ho nemusela, ale dá se to v pohodě vydržet. Hlavně je v Gennetu výborný přístup personálu. Držím všem palce a žádné strachy, spíš to čekání na výsledky je stresující ☹

abrcetle
27. kvě 2009

han Gratuluji 🙂 Hlavně že jste v pohodě! 🙂

katy.v
28. kvě 2009

Abrcetle a han.kal, oběma vám ze srdce gratuluji ke zdravým mimouškům!!!!! To jsou úžasný zprávy! 😵 😵 😀
Jak jste si to hezky rozdělily, jedna holčičku a druhá chlapečka 🙂 😵

Já bych měla mít výsledky zítra, je to zítra přesně 14 dní od odběru, ale možná to nevydržím a zkusím si tam zavolat, jestli mi to neřeknou dnes. Jinak tady v Brně je to tak, že dávají výsledk na internet a já se pod heslem přihlásím a podívám se.

caki
28. kvě 2009

holcinky, kolik dni jste po amniu lezeli???Ja jsem dneska 4 den po a chci se jit uz projit ven...

katy.v
28. kvě 2009

Caki, ja ležela asi 5 dní, ale na procházce jsem mezi tím byla. Ale cítila jsem se dobře a bříško mě nebolelo.

Jinak už jsem to nevydržela a před chvílí zavolala do laborateře a čekáme ZDRAVOU HOLČIČKU!!!!! 😵 😵 😵
Jsem šťastná a můj manžel taky!!! 🙂 😀 😵

caki
28. kvě 2009

katy: mooooc gratuluju!!!!!ja chci volat taky driv...uz pristi patek...jinak vysledky maji byt v pondeli...tak uvidime...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru