Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

petruna
11. lis 2007

kacka.va : jo jo kdyz te poslou na amnio, tak zvazuji, jestli nejsi vic ohrozena potratem vlivem prubehu tveho tehu, ale i tak to neznamena, ze se to stat nemuze. Moji segre treba rekli, ze ji amnio nedoporucuji (zjistili ji jen dve tepny v pupecniku misto tri, coz geneticka nebrala jako vazny problem), mela rizikovy tehotenstvi a stejne na amnio sla, protoze chtela mit klid. Nastesti nepotratila, ale ja bych takhle v zivote neriskovala.
lenkabu : ja mela na prvnim odberu triplu spatne jen HCG a taky to byl jen Down 😕
trpezliva : je moc dobre, ze jsi doporuceni doktoru nebrala vazne. Tedy, ze jsi nad tim premyslela a jednala...Jo, jo tohle se stava a to je ta hruza....
Ja amnio taky odmitla, sla jsem na podrobny geneticky UTZ a znovu na krev (novy triply) a uz bylo vse negativni !!!! 😠
ja bych dite neohrozila, i kdyz by bylo fakt hodne pravdepodobny , ze by nebylo OK, natoz, kdyz je zdravy !!!To je fakt ulet !!!
to je mi lito, ze jedna z dubnovek potratila..Ach jo !

kacka.va
11. lis 2007

no jo, někdy je to holt těžký rozhodování a je to prostě na každé z nás 😉

petruna
11. lis 2007

kacka.va : a kdy ze des na tu plodovku, abychom na tebe mysleli ?
ja te chapu, ze na to jdes, i kdyz bych jednala jinak. 😉
Moc drzim palce !!!!

kacka.va
11. lis 2007

petru: já už byla ve čtvrtek

petruna
11. lis 2007

sem nejak zapomnela, promin. Ted si vzpominam ... 😅
a jak to zvladas ? Castecni vysledky budes mit v utery, ne, jestli se nepletu . Bude to dobry, neboj !!!

kacka.va
11. lis 2007

jo jo v úterý, no musím říct, že jsem teď klidná. V pátek jsem ležela, říkali ,že první den mám ležet a pak další dva dny nic moc nedělat, takže jsem se snažila nic nezvedat a být v klidu a zatím musím zaťukat, že dobrý. Zítra jdu do poradny, tak se doktor rovnou podívá na ultrazvuk, jak to vypadá.

vikvik
11. lis 2007

petruno mi doktor taky rekl, ze by me nejdriv poslal na podrobny uzv a ze jsou i jine metody jak postizeni vyloucit, kdyz videl, jak jsem se tvarila na pripadne amnio...

makinka.1
12. lis 2007

Holky o te dubnovce jsem cetla,bylo mi z toho moc smutno. ☹ Tak ybych chtela nejaky velky ultrazvuk,zeptam na te konzultaci,jestli to neni mozny udelat,nez se rozhodnu definitivne.

petruna
12. lis 2007

maki : mi to pride fakt sileny. Pred chvili mi kamoska poslala odkaz na jiny mimini web, kde taky jedna holcina potratila 5 dni po plodovce.
Ctu o tom cim dal casteji a o tom, ze by se po amnio potvrdilo postizeni jsem zatim neslysela....
je to k vzteku !!!
Moc vam holky drzim palce, kdo na amnio jdete, aby vas ta zbytecna hruza nepotkala !!!

makinka.1
12. lis 2007

Diky.Dam vedet,jak to dopadlo.Treba se nakonec rozhodnu,ze na odber nepujdu.Fakt nevim.

petruna
12. lis 2007

maki : ono jde taky dost o to, jestli si alespon trochu dovedes predstavit nechat si treba Downa. Ja bych si ho nechala, i kdyz si nemyslim, ze na to mam a tim to u me bylo jasny...ale zase abys mela klid. Mam 40tiletou kolegyni, ktera ma holcicku s Downem, takze tam asi riziko podle veku fakt je, nevim...
nevim, jak bych ti poradila, nechci tady holky premlouvat, aby na amnio nechodili, i kdyz si o nem myslim svoje...Na to nemam pravo. At uz se rozhodnes jakokoliv, tak ti preju, abys sveho rozhodnuti nelitovala a zbytek tehu si uzila !!!!
tfuj tfuj tfuj 😉

petruna
12. lis 2007

maki : a kdy jdes na genetickou konzultaci? Abych na tebe mohla myslet. Nejak si nemuzu vzpomenout. Podle me by ti meli umoznit jit nejdriv na UTZ a pak se treba rozhodnout podle toho.
My jsme sli s manzelem do Genetu s tim, ze amnio odmitnem, ale nechavali jsme si moznost, ze kdyby byl hodne spatny UTZ, ze bychom na amnio treba i pristoupili, abychom se na postizeni mohli nejak pripravit (i kdyz to neni asi v lidskych silach) Na potrat bych nedokala jit, ale chtela bych vedet, co presne miminku je.
nastesti nam nase riziko (po vysvetleni od genetičky) prislo tak stupidni, ze bylo jasny, ze naseho chlapecka neohrozime. A dr. na UTZ rikal, ze se mu mimi jevi naprosto v poradku, i kdyz to samozrejme neni stoprocentni....

makinka.1
12. lis 2007

Porad o tom prenmyslim a bojim se,ze na Downa nebo jimy syndrom asi pripravena nejsem.Ja osobne nejsem tip zensky,co sni od puberty o miminkach.Tehotensky chute me popadly az dost pozde,nekdy po 35,je to mozna divny,ale je to tak.Proste si myslim,ze bych nemela silu vychovavat detatko s takovouhle nemoci.Mozne je.ze po porodu bych nazor zmenila,to je tezky rict.Ovsem predstava,ze mi po odberu reknou,ze je mimi nemocny a ja bych mela to dite nechat zabit se mi taky tezce prici.Jsou to strasny dilemata.Clovek nevi,co je spravne...Nezbyva nez vira,ze bude vsechno v nejlepsim poradku!!!A toho se musim drzet,abych se nezcvokla. 😉

petruna
12. lis 2007

maki : uplne te chapu. ja u sebe vim, ze o trochu min bych rozdychala jit na potrat, proto bych volila miminko donosit, ale nejsem vubec silna, takze bych to nesla dost tezce a cely dny bych brecela. To je jasny. Oboji je silene a jde o to, co je pro maminku mensi zlo.
Ja matersky pudy citim cca od 22 a vzdycky jsem chtela hodne deti, takze bych asi dokazala mit rada postizene dite, ale to jsou jen domenky. Clovek nikdy predem nevi na co ma a na co ne.
No ale to jsou jen teorie, neboj, nebudes to muset resit 😉

makinka.1
12. lis 2007

Prave,to clovek dopredu proste nevi.Na konzultaci jdu pristi ctvrtek a na patek mam vypsan odber.Ve ctvrtek napisu,jak jsem se rozhodla. 😉 Tak zatim pa a vsem preju pevny zdravi a nervy!!!

vikvik
13. lis 2007

holky shodou okolnosti ten den, co jsem se dozvedela vysledky triplu, jsem jela busem do centra a pristoupil kluk (spis uz chlap) s downem. byl strasne vesely, se vsema se chtel bavit, pak tam nejaka slecna kychnula, tak rekl "bless you" a mel proste ze vseho desnou radost a ja se neubranila tomu, si vduchu rikat> no vidis a nekteri by te za to zabili...
maki je to tvoje rozhodnuti a tvoje svedomi a nikdo nema pravo ti do toho kecat. jen ja si dycky rikam, ze na postizene dite neni pripraveny vubec nikdo, ale kdyz uz se nam narodi, tak se s tim musime vyrovnat. navic down je neboli. deti nam muzou onemocnet v roce ve dvou, down je jen jedna nemoc z mnoha a na to taky pripraveni nebudem, ale uz taky nebudeme mit moznost volby.
je fakt, ze jsem ty posledni tydny o tom moc premyslela a snazila se na vec podivat i z druhe strany a pochopit> jit na potrat s ditetem s downem je vazne o svedomi a o par mesicich depresi a bolesti s sanci mit za par mesicu dalsi zdrave dite a pohodovy zivot. kdyz se na to podivam takhle, tak je to jasna volba

kacka.va
13. lis 2007

tak holky, mám výsledky a všechny chromozomy máme v pořádku 😉

listicka77
13. lis 2007

Kačko, moc gratuluju! 🙂 Užij si zbytek těhu a ať už vás nic ošklivého nepotká. 😉

petruna
13. lis 2007

vikvik : s downama to vnimam stejne...taky bych byla nejakou dobu dost nestastna, ale zabit bych je nedokazala...i s detma s downwm lze mit hezky chvile a neni duvod nemit dalsi deti. Nekdo tvrdi, ze ti down zabere tolik casu, ze by zdrave dite treba stradalo, ale nasla jsem tu maminky, co k downovi meli zdrave deti a naopak si to pochvaluji. Downik ma motivaci se ucit, napodobovat sourozence apod. a zdrave deti to zase uci toleranci k lidem, co nespadaji do kolonky dokonaly...atd
muj nazor..
kacko : no vidis, ja to vedela. Gratuluju a preju hodne stesti a pohodovy zbytek tehu 😉

vikvik
13. lis 2007

petruno ja to nemyslela tak, ze po postizenem bys nemela dalsi zdrave deti, ale ze po tom potratu bys mela JEN to zdrave a zadne komplikace krome spatneho svedomi. proste je to jednodussi a da se to pochopit..

petruna
13. lis 2007

vikvik : aha, uz to chapu 😉

makinka.1
27. lis 2007

Slibila jsem,ze napisu,jak je to se mnou.Takze amnio jsem odmitla,triple testy jsem mela dobre a dneska jsem byla na velkem UTZ a vse je v poradku.A je to kluk jako buk!!!

listicka77
27. lis 2007

Super Maki!

petruna
27. lis 2007

jééé Maki, to je moc fajn, ze je vse v poradku !!!! A gratuluju ke chlapeckovi 😉

micanek
3. pro 2007

Tak mě čekají zítra ráno. Mám s toho pěknou hrůzu. Doufám, že miminko bude zdravé. 😨

many
4. pro 2007

tak já jsem si myslela,že se na ně po screeningu nechodí,ale paní doktorka mě na ně za 14 dní posílá 😉

romcatko
10. pro 2007

Ahoj holky, screening mi vyšel dobře, ale vzhledem k věku i nějakým problémům se štítnou žlízou mě na tripple pošlou. Za jak dlouho jsou výsledky? Slyšela jsem, že nějaké výsledky je možno mít do 3 dnů. nechce se mi čekat 14 dní mezi Vánocema. Nevíte o tom, prý ty "rychlejší" se nějak jinak dělají a ne všude. Za jak dlouho jste měli výsledky?

denousek
10. pro 2007

romcatko ja jsem mela vysledky tusim hned za par dnu co jsem si na ne volala.....u kazdeho dr je to jinak musis se zeptat jeho kdy si muzes zavolat 😉

kacka.va
11. pro 2007

romcatko: do tří dnů je to v případě, že ti odeberou část plodovky na zrychlené test a pak podrobné výsledky jsou za 2-3 týdny. Ale co já vím, tak na ty zrychlené to posílají, jen když to riziko je hooodně velké (já měla 1:35 a poslali mi to i na ty zrychlené). Ale záleží na tom, kolik zrovna v těch genetických laboratořích mají práce.

martinataylor
11. pro 2007

já měla výsledky z tripltesu 1:12 na Dawnův syndrom,šli jsme na amniocentézu a 3 týdny jsem čekala na výsledky.Udělají vám výsledky i do 3 dnů ale platí se za to několik tisíc.Tři týdny byla dlouhá doba,ale miminko je zdravé.Za 14 dní mám termín...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru