Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

ygreen
11. pro 2007

Romci: já byla v pátek 7.12. a výsledky jsou údajně do zhruba týdne, 10 dnů. A pokud vyjdou špatně, tak se ozvou dřív (zavolají mi z ordinace). Taky se teď klátím pokaždý, když mi zazvoní telefon, ale můžeš mi věřit, že po odběrech budeš víc v klidu - stejně s tím člověk nic nenadělá 😉

kacka.va
11. pro 2007

martino, já za to neplatila nic. Udělali mi to automaticky.

pavlina05
11. pro 2007

Holky ahoj!
Tripply jsou jen odběr krve a pak se čeká na výsledek? Kdy přesně se dělají? Já byla na NT a vyšel bezvadně a dr. mi řekla, že příště mi odebere krev..asi na tripply? To budu 16tt
Díky za odpověď

lukin
11. pro 2007

Pavlina: Ano, v 16. tt to budou ty tripply 🙂 Jinak tripply jsou jen odběr krve a pak se čeká na výsledek, pokud vyjdou špatně, tak volají a pokud jo, tak ne. Ale slyšela jsem i o tom, že někomu vyšly špatně a dozvěděla se to až na další prohlídce.

kacka.va
11. pro 2007

jojo, tripply jsou odběru krve, na té předchozí stránce mě to zmátlo, že chce někdo zrychlené testy, tak jsem nějak automaticky předpokládala, že myslí amnio, ne tripply. Jinak výsledky tripplů jsou oficiálně nejpozději do týdne. Mně volali už po třech dnech, že vyšly blbě.

paolin
11. pro 2007

jak tu nekdo psal, zalezi, kolik maji labiny prace.
hodnoty tripple testu jsou nastaveny hodne nizko, takze spousta maminek spadne do atypickeho nebo negativniho vysledku. ale to nemusi nic znamenat. proste spadnete do skupiny, ktera by mela byt po dohledem. i pozitivni vysledek nemusi znamenat Down nebo rozstep. kazdopadne presnejsi je kombinovany krevni test ve 12.tt. ale porad se jeste od tripple testu v 16.tt neupustilo 😒 plodovka je uz vlastne 100% 🙂

pavlina05
11. pro 2007

díky holky! 😎

many
12. pro 2007

já jdu na tripply příští čtvrtek 😉

lu777
12. pro 2007

já byla na tom NT a vyšel výborně.. tak jsem se přímo ptala toho dr., co je odborník na prenatální diagnostiku a genetiku a řekl mi, že když jsou NT jasně dobré, tak není žádný důvod pro tripply.. protože jsou mnohem méně přesné, tak to nemá smysl!
takže jsem to řekla mému dr., ten si přečetl výsledky a ani jsem se s ním nemusela dohadovat.. je to starý dr., ale říkal, že NT je jasně přesnější, takže mi samozřejmě nebudou dělat testy zbytečně a třeba mě plašit (kdyby vyšly špatně, což se klidně může samozřejmě stát).. tripply nejsou povinné 😉

nimmo
12. pro 2007

lu777: no to je divny muj dr zase rikal ze tripple jsou povinny, to sem z toho jelen 😅

lu777
12. pro 2007

tripple nejsou povinný !!!!!!!
ptala jsem se na to u dvou doktorů, v porodce i tady porodní babičky a ještě paní, co vedla náš předporodní kurz a odpověď byla "neexistuje povinné vyšetření v těhotenství".. takže ani tripply, ani ultrazvuk (kdo je proti němu), do toho vás nikdo nemůže nutit.

ale věřím, že někteří dr. kecaj, dělají z nás blbce.. ale už je po komunismu 😉

jediný co je tak nějak "povinný", je test na syfilis, HIV a žloutenku - z evidentních důvodu 😉

many
12. pro 2007

taky mám screening dobrý a na tripply mě posílá i tak 😉

many
12. pro 2007

jinak i to vyšetření na cukrovku je prý povinný 😒 že už kvůli tomu zemřelo miminko ☹

lu777
12. pro 2007

ani to není povinný.. kdyby se měly dělat testy na všechno, na co zemřelo miminko, tak to by ty testy tu matku během těhotenství spíš umořily..holky ke komu to chodíte? 😕

já na tu cukrovku teda šla, jelikož máme několik cukrovkářů v rodině.. ale povinný to není, já si o to přímo dr. řekla a on mi odpověděl: povinný to není, ale jak chcete, samozřejmě Vám to vypíšu..

věřím, že vás na ty testy posílají automaticky, oni mají ten sklon.. ale fakt se braňte, jestli nechcete jít... kamarádka byla jen na tom HIV, syfilis a žloutence a kecy byly, ale tak je to její zdraví a její miminko, odpovědnost si nese sama... mmch, má krásnýho kluka 🙂

já nejsem proti testům obecně, ale zbytečný odběry, který jen vystresujou matku a výsledky jsou tak nepřesný jako tripply?? mají "přesnost" asi 60-65 procent, to je dost málo na to, abych byla čtrnáct dní předem ve stresu, pak dalších čtrnáct při čekání na výsledky a pak další třeba tři týdny při čekání na výsledky plodovky (takhle to prožily tři moje kamarádky a já se zapřísáhla, že takový stres sobě ani miminku nepřipravím)

petruna
12. pro 2007

lu 777 má pravdu, ře triply povinný nejsou, ani UTZ....
mám kamarádky, co triply odmítly, po tom, co jim u prvních dětí vyšli hodně špatně, byli dost stresovaný doktorama a pak měli děti úplně zdravé.
Ani cukrovka není povinná. Můj gynekolog mě na ní např. neposlal. Že prý, když nemám cukrovku v rodinné anamnéze, že není důvod. Ale to je asi dost vyjímka, příde mi divný, že mě tam neposlal..

lu777
12. pro 2007

můj muž, když viděl kolik testů se dělá tak mi vyprávěl vtip:

těhotná říká: tak jsem byla na testech
druhá těhotná: a co, dobrý?
no, prej si není dr. jistej, tak jdu ještě jednou..

za týden
tak jak to vypadá?
člověče, pořád nevím, ještě chce doplnit další testy
aha, tak držím palce

za dva týdny
tak co?
no byla jsem pak ještě na dvou odběrech
a co Ti teda zjistili??
člověče, jsem chudokrevná

😀 😀 😀

petruna
12. pro 2007

lu 777 : 😀

listicka77
12. pro 2007

To naše zdravotnictví je fakt v pr... Povinné samozřejmě není vůbec nic. Dokonce ani ty pohlavní nemoci, ale pak se samozřejmě k těhuli a rodičce chovají v režimu jako kdyby nakažená byla (ale tyhle testy není moc důvod odmítat, že). Dokonce ještě existujou doktoři, kteří tvrdí, že pokud nebudete mít v průkazce razítko od praktického a zubaře, tak nedostanete porodné a mateřskou! 😀 Proboha, 18 let od revoluce!
Pokud nechcete jít na něco, co je v těhu "doporučované" (je samozřejmě seznam vyšetření, která se dělají a hradí je pojišťovna), tak si pravděpodobně Dr. nechá podepsat reverz, abyste ho pak nežalovaly, kdyby se vám třeba narodilo postižené dítě. Ale to je všechno. Do žádného pitomého testu vás nemůže nikdo nutit, lékařská péče není povinná věc, je to něco, na co máte nárok, ale nemusíte ho využít!

Lu, ten vtip je dobrej!

lu777
12. pro 2007

no, oni toho nakecají.. co čekáš, Listicko - mrkni mi do alba, jaké vydávají potvrzení pro mateřskou 😲 😀 oni jsou fakt pozadu! 😀

listicka77
12. pro 2007

Lu 😀 😀 😀

many
14. pro 2007

tak na ty triply mi nevadí jít,ale na tu cukrovku se mi nechce,ale prý je to povinný,tak já teda nevím a nebo mi doktorka lže 😉

lu777
14. pro 2007

no tripply jsou fakt k ničemu, s tou nepřesností by se na to měli vybodnout a radši platit to šíjové projasnění v I. trimetru..

ale ta cukrovka je důležitá, kdyby jsi ji měla, tak je to pro dítě i Tebe rizikovější, jak těhu, tak porod.. takže tam bych radši šla, i když povinný není nic...

lenkabu
15. pro 2007

Holky, já se přiznám že nevím jak je to teď když existuje NT,ale ještě před pár lety byl doktor povinnen ze zákona nabrat triple testy!Pokud žena odmítla,tak se to zaneslo do dokumentace a nic se nebralo,ale Dr. je prostě povinen buď nabrat nebo zaznamenat odmítnutí 😉 Stejně tak je Dr. povinen udělat 3 UZV za těhotenství,takže to není zase tak jednoznačné že povinné není nic. Můžete cokoliv odmítnout a pak vás samozřejmě násilím nutit nemůžou, ale musí existovat záznam o odmítnutí.

many
15. pro 2007

lenkabu - tak jak si to napsala,si myslím,že je to tak 😉 máš recht 😀

paolin
15. pro 2007

taky jsem si to myslela. ve ctvrtek mi doktorka rekla, ze spousta gyndaru nedela UZV ve 12.tt, pac je to papirovani navic a pojistovny to nerady hradi a ze nekdo vubec nedela cytologii- tu jednou za rok! aby nemusel byt v praci pres cas a vypisovat neco na pojistovnu..tak to je fakt sila 🙄
fakt jsem vdecna za tu svoji babulku doktorku 🙂

martinka79
15. pro 2007

lenkabu: máš pravdu. DOktor má povinnost Vás o tom informiovat co vše můžete podstoupit, ovšem nic není 100% a tolik vývoj vad se neodhalí. Vím o čem mluvím a proto nikdo se nestresujte a a užívejte své těhozenství. 🙂

listicka77
16. pro 2007

Lenkabu: Jsou to doporučená vyšetření gynekologicko-porodnickou společností a Dr. by se tím měl řídit. Ale pro těhuli to povinné není ani náhodou, jak už jsem psala výše. Samozřejmě že si Dr. může nechat podepsat reverz, ale to snad není problém, ne? Když něco odmítám, tak asi vím proč a klidně se pod to podepíšu...

petruna
17. pro 2007

holky, vy me znervoznujete, ze me muj gyn. neposlal na cukrovku. Je mozny ji poznat jinak - ze ji mam, nez z toho testu? Pribiram pry normalne a moč mam v poradku...ale jsem podle me rizikova, protoze jsem uz pred tehu mela nadvahu asi 5 - 7 kg a je mi 30....tak nevim. Navic jsem se narodila se 4 kilama 60 !! byla jsem 14 dni prenasena.

kacka.va
17. pro 2007

ale riziková neznamená jen to, že máš nadváhu 🙂, oni to posuzují i podle toho, jestli někdo má cukrovku v rodině

listicka77
17. pro 2007

Petru, já měla porodní váhu 4,5 kg. Nenervi se. 5-7 kg není žádná velká nadváha. Pozná se to z moči, otoků končetin, tlaku... Ještě nedávno se tyhle testy plošně nedělaly, tak co.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru