Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

fiallinka
3. čer 2008

muri: já jsem volala na výsledky dnes, a taky prý ok., a víc jsem ani vědět nechtěla, protože se mi tam nechtělo jít... a teď už jsem se objednala na ultrazvuk, kdy jdeš ty, už to víš?

murecka
3. čer 2008

Ahojky, Fialinko, já jdu na kontrolu do poradny příští středu a zatím vždycky mi skukla mimísky ultrazvukem a na velkej utz jsem objednaná do Brna na 25.6.Kdy jdeš ty?

molicova
18. čer 2008

Ahoj holky jsem ve 22 tydnu a posledni testy mi dokror dělal v 13t. Je možné, že mi je bude dělat později?
Díky Míša

kalerat
19. čer 2008

Míšo a byl to v tom 13 tt NT screening?? Jinak krev na tripple testy se bere okolo 16 tt.

molicova
21. čer 2008

ahojky, no dělal mi testy na to jestli by mohlo byt mimco postizene uz v tom 13t a vysly v pohode.

kolenakovi
21. čer 2008

Ahoj holky. Nedá mi to a musím se k vám připojit do diskuse. My už máme roční holčičku 😀 . Loni, jak jsem byla těhotná, nám taky nevyšly triple testy. Byli jsme taky na odberu plod. vody. Bohužel nám oznámili, že to nevyšlo úplně dobře. Down tam nebyl, ale našli nám Turnerův syndrom (někdo to už zde zmiňoval). Holčička měla mít 75% postižených buněk. Doktor nám řekl, že u dětí to vždy vychází líp než z plodovky a že tipuje u miminka tak 50%. Protože tohle postižení není mentální rozhodli jsme si miminko nechat.
Teď už máme yýsledky všech vyšetření. Malá nemá táměř žádné příznaky a na genetice jí zjistili 4,5% postižených buněk!!!!
Genetička nám řekla, že to má spoustu děvčat a vůbec o tom neví. Nebýt vyšetření v těhotenství, asi by na to nikdo nikdy nepřišel.
Takže i když vám nevyjde vše O.K. nevěřte všemu!!!!

Turnerův syndrom mají pouze dívky. Je to hlavně postižení růstu. To se dá dohonit včas podaným hormonem. A ještě několik dalších odchylek. Žádná hrůza.

Gabča.

puzzi
23. čer 2008

Ahoj holky, dnes jsem volala na výsledky triplů. Genetika ok, ale prý mám nižší hormony placenty, než by měly být. Mám jít na kontrolu na UTZ, na ten mě sestra u mojí doktorky objednala za týden. Bližší info nevím, na netu jsem o tom nic nenašla. Nesetkala jste se s tím některá?

slunickooo
23. čer 2008

Puzzi ahojík

tak já mám zase nižžšší hodnotu HCG, ale můůj mudr mi řříkal, žže to není nic hroznýho. Dalšší odběěr krve prý nebyl potřřeba ani nechtěěli plodovku jen prý ččastěějšší kontroly UTZ .... takžže taky z toho nejsem moudrá. V pátek jedem na velký genetický UTZ tak se užž klepu aby bylo všše OK....

puzzi
23. čer 2008

Sluníčko, a taky ti neřekli, čím to je a pro co je to blbý? Já jdu za tdýen k doktorce, tak doufám, že mi k tomu řekne něco víc. Držím palce na ten UTZ! Ale když máme genetiku z triplů ok, tak se snad nemusíme bát. Na tom velkém UTZ ti řeknou pohlaví, nebo už víš?

ededik
23. čer 2008

Ahojte kočky, ja idem na test budúci týždeň...ale podľa sona /pomer hlavička, lýtk.kosť/ vyzerá všetko v poriadku, tak dúfam, že aj testy dopadnú ok. 🙂

puzzi
23. čer 2008

Ededik, budeme držet palce 😉

ededik
23. čer 2008

ďakujem....uf, uf... 🙂

slunickooo
24. čer 2008

Eddoiku - gatuluju

Puzzi - no můůj murdrc. mi řřekl, žže to nic není, žže jde o to jen mimččo kontrolovat aby dostateččněě rostlo... a taky žže prý je otázka kdy jsem otěěhotněěla ( i kdyžž jsem po IVF takžže si myslím, žže to je jasný), ale krev mi brali v 15 + 1 tt dle UTZ a podle PM jsem byla 14 + 9 tt - tak jestli to třřeba nemohlo být zkreslený, žže se krev brala moc brzo - nevím...... JInak užž mám docela nervy z toho páteččního UTZ - modlím se aby to bylo všše OK , a doktora se chceme urččitěě zeptat na pohlaví, ješštěě ho nevíme 🙂

lukin
24. čer 2008

slunicko: Co to je za blbost 14 + 9? Jinak jsem ten tvůj příspěvek četla asi 3 minuty 😠

puzzi
24. čer 2008

Sluníčko, mně se měření prďoly trefilo jen dvakrát, že to souhlasilo s předešlým. Jinak vždy plus minus pár dní jinak, ono záleží, jak na tom UTZ naměří ty body. Já jdu na UTZ až v pondělí, ted jsem docela v klidu, snad to fakt bude ok. Hlavně že genetika je v pořádku, aspoň jeden kámen ze srdce mi spadl. Když jsi po IVF, brala jsi taky Utrogestan? Já ho brala do 14tt, nejsem po IVF, ale otěhotněla jsem mezi IUI a měla jsem zásoby Utrouše doma, tak mi ho po // doporučili. Nemůže Utrogestan nějak ty hormony potom mírně rozhodit? Napiš mi prosím pak v pátek, co doktor říkal. Sice já mám asi nižší něco jinýho, nevím, hormon placenty prej. Ale uklidňuje mě, že to tvoje nic strašnýho neznamená, tak snad to budeme mít dobrý obě.

lukin
24. čer 2008

sluníčko: Když doktor nechce ani plodovku, tak to určitě nebude tak strašné 😉

puzzi
24. čer 2008

Lukin, z plodovky se totiž dá určit jen něco, hlavně ty vady typu down a tak. A to máme v pořádku. Ty nižší hormony asi znamenaj něco jiného, mně řekla genetička, že je třeba to zkontrolovat na ultrazvuku.

slunickooo
25. čer 2008

14 + 6 tt - jsem se přřepsala a holky nezlobte se kv¨ůli těěm písmenkůům - ona měě něěkdy takhle zlobí klávesnice 😀 😠 😠 😠

a urččitěě se v pátek ozvu jak jsme dopadli - doufám, žže přřinesu jen dobré zpráviččky 🙂

slunickooo
28. čer 2008

Holkyyyyyyyyyyyyyyy - tak čekáme zdravou HOLČIČKU 😉 , VÁŽÍ UŽ 340 g, doktor zkontroloval vše vč. pupečníku, pl. vody, placenty, děl. čípku a vše je v pořádku 🙂

puzzi
28. čer 2008

Sluníčko, moc gratuluju, paráda 🙂 Jé a holčička - taky si "tajně" přeju 😉 Drž mi prosím palce pozítří na UTZ, snad bude taky vše ok!

slunickooo
29. čer 2008

Puzzi - jasný, budu držžet, ččlověěk se bojí, ale ono to dopadne dobřře - uvidíšš.... pak se hned ozvi ju???? 🙂

p.e.t.u.l.k.a
12. bře 2009

Ahojky holky mě vyšel taky špatně tripple test 1:30 !!!!!!!!!!! ale v I. trimestru mi to vyšlo 1:4800, tak včera jsem z toho byla úplně vyřízená, ale podnešku co jsem si to tu všechno pročetla, tak už jsme o hodně klidnější a navíc v pondělí 16.3. jdem do Zlína na genetiku, tak doufáme že všechno bude OK 😉

ronja27
12. bře 2009

p.e.t.u.l.k.a taky jsem si tim prosla jsem v 22 tydnu tehotensvi a cekam zdraveho chlapecka 🙂 . Me dopadli testy 1:65 na dauna. Byii jsme v brne na genetice a na amniu. Pro klid v dusi jsme si priplatili zrychlene testy, ktere jsme se dozvedeli hned ten den vecer. Takze se mi poradne ulevilo a tech zbylich ctrnact dni cekani na vysledky uz byli v pohode a bez nervu... Hodne me i uklidnila ma pí doktorka, ktera mela kamaradku s vysledkem 1:9 a taky vse v poradku a dokonce pry meli pripad i 1:2 a taky to dopadlo dobre. Takze se niceho neboj a zbytecne se nenervuj zvlast kdyz ti vysledky s prvniho trimestru dopadli dobre 😉

p.e.t.u.l.k.a
12. bře 2009

Ronjo27 my zatím jdem na UZ na genetiku do Zlína a sestříčka mi do telefonu říkala, že kdyby se jim UZ nezdál, tak bych až potom šla na odběr té plodové vody,ale snad teda všechno bude v pořádku a doufám, že nám zž taky řeknou pohlaví to už budu 20+1 😉 , ale děkuji vždycky mě to moc uklidní, když mi někdo napíše že tím taky prošel a je všechno OK a můžu se tě zeptat kolik jsi zaplatila za ten zrychlený výsledek

p.e.t.u.l.k.a
12. bře 2009

Ale už teď vím, že jak budu podruhé těhotná , tak půjdu jen na screening v I. trimestru a na ten tripple test už nepůjdu, hodně lidem vyšel pozitivně, tak je to test jenom aby člověka vynervoval ☹

ronja27
13. bře 2009

Ja uz bych taky urcite sla jen na ten Sceening v 1 trimestru , bohuzel jsem o nem nevedela - u nas je to placeny a ze se to dela a dokonce i v nasi nemocnici jsem vubec netusila. zjistila jsem to az na netu a uz bylo pozde se objednat a docela me mrzelo ze me na to doktorka neupozornila. Na amnio jsem se rozhodla jit po spatnych triple testech protoze to byli pro me hrozny nervy a nedovedla jsem si predstavit ze bych cekala az do porodu jak to dopadne. Na amnio jsem byla objednana do brna a tam za ty zrychlene testy chteli 1990 kc. Taky jsem byla objednana na pohovor na genetiku, ale na ultrazvuk me neobjednali ☹ to jdu az dneska (jeste jako doplnek pry se poradne podivaji na organy a srdicko miminka) Ale po ultrazvuku u mi doktorky uz vim ze chlapecek je uplne v poradku 🙂

p.e.t.u.l.k.a
13. bře 2009

Já jsme za ten screening platila 1400 Kč.
Ronjo takk pak dej vědět jak jsi dopadla a moc ti držíme palečky 😉

katy.v
13. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak já jsem další, komu vyšel NT screening ve 13tt negativní, ale TT pozitivní. V pátek jdeme na genetickou konzultaci a amniocentézu. Ze začátku jsem z toho byla hodně v šoku a vyřízená, ale po přečtení pár odkazů a zkušeností jsem se trochu uklidnila a doufám, že budu další, komu testy vyšly falešně a nás mimísek bude zdravej!!!
Jinak jsem stejného názoru, v příštím těhotenství, pokud budu mít ok NT screening ok, tak tripply už odmítnu. Jsou to jen zbytečný nervy.... ☹

esuska
13. kvě 2009

Katy,
jsem úplně stejný případ jako ty, na gen. konzultaci a asi i amnio jdu zítra, uvidím co mi řeknou, přesně jako ty jsem byla vyplašená a když mi sestra zavolala, tak jsem celej den bulela, ale zaky mě uklidnili ostatní příspěvky. Docela jsem naštvaná na Mudru, že mi jaksi zapoměla sdělit, že triply nejsou povinné. Ušetřila bych si nervy, když už mám NT screening ok.

katy.v
13. kvě 2009

Esusko, tak ti budu držet pěsti, aby bylo vše v pořádku! V kolik tam zítra jdeš? Jestli to stihneš, tak mi prosím ještě napiš, jaký z toho máš pocit a jaké to bylo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru