Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

suzia
25. led 2008

kALERAT:TAK PRESNE TOHLE JSEM SI RIKALA JA VZDYT JA O NIKOM TAKOVYM NEVIM TO PRECE NENI NORMALNI ALE KDYZ JSEM PO TOM ZACALA PATRAT TAK PLNO KAMARADEK NEBO JEJICH KAMARADKY TO TAK MELY TAKE....TAKZE NEBOJ 😉

kalerat
25. led 2008

Suzi tak je pravda, že já jsem se nikoho neptala 😉

suzia
25. led 2008

kale-To je presne muj stav..a kdy jdes k doktoroj??

suzia
25. led 2008

mam jeste dotaz myslite ze mohlo ty triply ovlivnit i to ze jsem doktorovi nahlasila PM15.9 ale nejsem si jista jestli to tak bylo zapomela jsem si to napsat je mozny ze jsem ji mela uz 10.9 myslite ze to muze mit nejaky vliv??

kalerat
25. led 2008

suzi na genetickou konzultaci jdu příští pátek

licina
25. led 2008

suzia:
možné to je, ale na UTZ v prvním trimestru se vypočítává stáří těhu podle poslední MS a podle velikosti plodu. Tobě se to liší??
Může to taky ovlivnit třeba krvácení v prvním trimestru a je spousta věcí dalších.
Ale uvidíš, že všechno bude dobrý.....

Kalerat:
a kam jdeš do prenatalu na Vevří??
Tam jsem byla dneska a Mudr. Vlašín, který dělá UTZ ve 20. týdnu je kapacita a když bude dle UTZ vše O.K., tak Tě na amnio nepošle.....A ten UTZ by Ti měli udělat ze všeho nejvíc....... 😉 😉 😉

suzia
25. led 2008

kalerat-me doktorka volala v pondela 2 dny po svatbe do te doby bylo vse ok a do tel mi rekla ze mam spatne TTP ze mamzvysene riziko downa mno ja se hned zhroutila tak jsme tam s mamkou jely ona nam rekla co a jak a objednala me az tyden na to na utery do Hk jenze my jsme do Hk jely ze nevydrzim tak dlouho cekat a tam me objednala hned druhy den na odber.takze se mi to o tyden zkratilone o moc ale lepsi nez nic...to cekani je strasny pocitej ze jestli nemas moc vysoky riziko ze od odberu budes musset pockat 14 dni az 3 tydny je to SILENY!!!!

kalerat
25. led 2008

Lici jj jdu do Pronatalu na Veveří. ale nevím kdo na té genetické konzultaci bude.

licina
25. led 2008

kalerat:
a UZT Ti dělat nebudou????To si myslím, že je jako první, aspoň to všichni psaly, jak jsem hledala informace na netu.
a navíc, ten se dělá vždy před amnio....

suzia
25. led 2008

licina prave ze doktor mi napsal do papiru na ty testy podle PM16+2 podle ultr 17 ale ten ultrazvuk mi vubec nedal vysetril me jen rukou naposledy mi delal ultrazvuk ve 12tt.U u toho mam napsany NT v norme ale podle ceho to napsal nevim ani nic nerikal...

suzia
25. led 2008

Licina Prominte ze se mezi vas pletu ale me ho taky nedelali rovnou jsem sla na AMC ani se me neptali jestli bych ho chtela

kalerat
25. led 2008

Lici tak já doufám, že mě ultrazvuk dělat budou 😉

suzia
25. led 2008

a kdyby ti o nem taky nic nerekli tak se na to sama zeptej ja ted kdyz o tom vim taky bych se vic informovala

kalerat
25. led 2008

suzi jasně jdeme na konzultaci, nejsem objednaná rovnou na Amc

suzia
25. led 2008

kalerat jj ja vim ale kdyby ti rovnou nabidli AMC a o tom ultrazvuku nic nerekli vis jak se to rika líná huba holé neštěstí 😉

kalerat
25. led 2008

no jasně, že budu trvat na ultrazvuku

suzia
25. led 2008

Lici co si myslis o tom ultrazvuku kterej mi ani nedelal a napsal 17tt???????????

licina
25. led 2008

UTZ se dělá ve 12 týdnu a platí si ho každej sám. Těžko říct jak to je. Ne každej to může dělat. Třeba tady v Brně je pár doktorů, kteří to umí a hlavně na to mají specializaci.

suzia
25. led 2008

ale myslim to j ak do zadanky na triply mi napsal 47tt poodleultrazvuku a dalmi ho naposledy ve 12 tak jak mohl vedet v ze podle ultr je to 17 kdyz ho nedelal

kalerat
25. led 2008

suzi předpokládal, mě taky dr. nedělal při odběrech trippl testů ultrazvuk. napsal prostě to co předpokládal

samsa
25. led 2008

Suzia, stáří těhotenství se určuje nejpřesněji v 1.trimestru (to znamená v tom 12.týdnu když ti udělal ultrazvuk) a podle něj ví, že tě na triple testy poslal v 17 tt. Holky, všem vám držím pěsti, ať to dobře dopadne, sama jsem si tím taky prošla....mám zdravou dcerku.

kalerat
25. led 2008

to já jsem na tripplech byla v 15+6, ale tak to mám napsáno i na těch papírech, takže to museli brát v potaz

samso díky za uklidnění, gratuluji k dcerce 🙂

kacka.va
25. led 2008

holky při amniu se dělá ultrazvuk automaticky, podle toho doktor zjistí, kde miminko je, aby do něj nepíchnul. Jinak ten ultrazvuk, o kterém tu mluvíte, asi myslíte ten v prvním trimestru, kterým se dá určit, jestli je tam zvýšené riziko postižení, ale později už se ten ultrazvuk nedělá. A ten ultrazvuk, který je uvedený na tom papíře o amniu by měl odpovídat poslednímu ultrazvuku, než vám vzali krev na tripple testy. A pokud vám ho nedělal, tak připočítam patřičné týdny k poslednímu ultrazvuku.

licina
26. led 2008

Kalerat:
Já být Tebou, tak se ještě před genetikou snažím dostat na velký UTZ k MUDr. Vlašínovi.
Je opravdu odborník a kapacita, v celé republice je vyhlášenej a jezdí sem lidi z celý republiky.
Já sama mám kamarádku, která obešla cca 6 doktorů a UTZ pracovišt a až on to všechno rozpoznal.
Zkus si tam zavolat a domluvit se s ním. aximálně Ti vyvrátí nebo potvrdí to, co už dnes víš - amnio.
Já jsem měla včera stach jako blázen, když projížděl ultrazvukem všechny srdeční komory a mozek a ledviny a všechno osatní, ke všemu jsem dostala odbornej výklad (vše jsem pochopila, nic nepojmenovával odbornejma názvama) a obrovsky mě spadl kámen ze srdce.
A jestli jsi měla šíjové projasnění v pohodě, tak se nemáš čeho bát.
Já jsem měla NT 1,2, což je hezký, ale MUDr. Čuprová našla nosní kůstku, ale jen kratší, takže to byl taky stres, pak ještě ty triply.
A nakonec Vlašín řekl, že u Downa není ve 12 týdnu nosní kůstka vůbec. Pokud tam je, tak se Down vylučuje - snižuje riziko. Délka kůstky se neměří, protože každé dítě bude mít jinej nos.

kalerat
26. led 2008

lici a myslíš, že on nedělá i tu genetiku?? Já bych mohla poprosit mého dr, říkal, že je to jeho spolužák. ale záleží jestli zrovna na ten čas nemá nějakej jinej ultrazvuk.

licina
26. led 2008

Kalerat, já bych ho na Tvým zkusila poprosit, jestli by nemohl ten UTZ udělat.
Jakého máš doktora, myslím jak se jemnuje, nebo kde má ordinaci????Můj doktor je s ním taky spolužák a včera, když jsem tam ležela, tak si telefonovali a já z toho byla ny prášky...., když nevíš o kom se baví, ale přitom se bavili tak jaksi kolem dokola a něco by sedělo i namě....., ale nakonec vše O.K.

kalerat
26. led 2008

Lici mudr. Kotrba

licina
27. led 2008

Kalera:
já myslela, jestli náhodou nemáme stejného, ale můj Dr. se jmenuje Anton...
😉

kalerat
27. led 2008

Lici tak bohužel nemáme. Ale to nevadí 😉

kalerat
27. led 2008

Hážu vám sem jedem článek

http://www.reflex.cz/Clanek26302.html

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru