Odtok plodové vody po amniocentéze. Zažily jste to?

zuzka72
8. říj 2009

Ahoj, chci se jen zeptat, zažili jste někdo něco podobného a jak jste dopadli?
Tak už jsem konečně po 14dnech ze špitálu doma. A teď co mě postihlo- 25.9. jsem šla na odběr té plodové vody, vše OK, vzorek brali z obou mimin, byla tam nějaká "bezdomovkyně"-5dítě a říkala, že se nemám bát, že už je tam po páté a, že na nějaky šetření se kašle a, že bude dělat vše(no nechápu tu spravedlnost, ty děti nechtěla a nic se jí nestane a má vše v pohodě). No a já asi po hodině odběrů UTZ a pohovoru s genetikem v češtině i v angličtině s mediky odešla s tím, že výsledky ty rychlejší zavolají a pošlou za týden a ty pomalejší pošlou za 3týdny a budou taky volat. Tak si jdu pomalu k autu asi 100metrů a najednou rup, praskla mi voda, kalhoty mokry, všechno durch. Podotýkám, že riziko potratu je 1:200 (proč musím zrovna já mít všechno?) Tak jsem to otočila a frčela na Gynekologii asi 50metrů, tam mi po 2,5hodinovém čekání udělali UTZ a vyšetření a vzali na okamžitý příjem-to byl pátek, nasadili kapačky, léky. A jinak mě nekontrolovali. Říkali, že čekají, až, jak tělo zareaguje a vypudí plody ven-takže psychika na bodě mrazu. Vúterý už jsem to nezvládla a klečela na kolenou ať mi udělají alespoň UTZ jestli ty děti žijí, nebo né, nebo co se děje. Nikomu bych tu situaci nepřála. Doktorka se slitovala a UTZ mi udělala. Srdíčka bušila a vody měli přiměřeně-zázrak. Potřřebovali pokoj, tak mě přestěhovali na větší, kde byla mimo jiné i mamina 17tt s podobnou diagnózou-odtekla ji samovolně plodová voda. Jenže ještě ten den navečerer před zraky nás všech porodila-potratila dvojčátka-děsny, měla jsem opět psychiku na dně. Další den mě opět převezli na jiný pokoj, abych já, ani ta paní jsme neměli z toho trauma. Já se bála, že dopadnu stejně a vyškemrala jsem si v neděli další UTZ, protože po tom, co jsem viděla, jsem měla opět nervy na špagátě, nechtěli mi ho udělat, tak jsem se zoufalá vydala na jinou budovu, kde mi dělali genetiku s tím, že je poprosím, aby mi udělalai UTZ-bohužel o víkendu nepracují. Šla jsem zpátky a u oběda se mě sestra zeptala co mi je a já začala brečet, jak maly děcko, slitovala se a zavolala doktorku a ta mi ten UTZ udělala. Fakt,kdo to nezažije nepochopí. Teď jsem už doma vody mají přiměřeně ale musí se to hlídat, kdykoliv mi voda může odtéct, nesmím nic dělat a musím vydržet do 24týdne nejmíň. Je to bomba, když jsem viděla, jak rodí maminy ve 26týdnu s 800gr dětma-obdivuji je, že to dokáží vypiplat. Prej stejně skončím zase v nemocnici, ale mám to vydržet do toho 24týdne, do té doby to berou pouze, jako plod a nezachraňují to. Snad to vydržíme.
Mimochodem volali mi ten výsledek plodovky a řekli mi, že ho nemohli udělat, že se jim to pomíchalo-nemám já smůlu? Takže teď budu čekat na ty pomalejší, snad se jim taky nepomíchají.

evkaa25
8. říj 2009

Ahojky Zuzko.
Nemám žádné podobné zkušenosti jako ty.Ted v úterý jsem byla na tripletestech a čekám na výsledky.Snad dopadnou dobře a na odběr plodové vody nebudu muset jít.
A to co píšeš,že jsi prožila v nemocnici si ani neumím představit.To,že ses musela o UTZ doprošovat je hrozné.Copak ti doktoři nechápou v jaké psychické nerovnováze jsi musela být?!? 😒
Chtěla jsem ti jen napsat,že musíš být ted velmi silná a opravdu poctivě nic nedělat.Musí to být opravdu těžké.Ale moc ti budu držet palce,aby vše dobře dopadlo. 🙂

lenkacar
8. říj 2009

zuzko vim o holce co měla to samé co ty a nakonec se jí narodila krásná a zdravá holčička ,ale určitě měla v nemocnici lepší péči ,ikdyž ty nervy to vše umocní ...voda se jí dodělala časem a dopadlo to vše moc dobře ..odpočívej a fakt nic nedělej 😉

lucasaerik
8. říj 2009

Ahojky Zuzko,
držíme moc palečky, ráda bych tě také podpořila, u prvního klučíka mi ve 20tt začala prosakovat plodovka, no prosakovat - lékaři to tak nazvyla, já byla celá mokrá, že. Sice to nebylo po amnio, ale určitě vím jak se cítíš, ocitla jsem se na jednotce udržovaného těhu, nevěděla jsem co bude nebudu rozepisovat jaké byla péče (ale jedním slovem hrůza) jeden lékař mi nedával žádnou šanci, druhý že snad další že to zvládneme, no mazec, ve 29tt se dostavily porodní bolesti ale vždy se podařilo zahnat, voda sem tam prosakovala...ale vžy na UTZ (který mi dělaly jednou max za 7 dní) se tak nějak bobeček držel...ve 33tt mě pustily domů že už jsem z nejhoršího a sněte div se šimonek se rozhodl přijít na svět v den termínu kdy mi rupla voda kompletně ašiminek se narodil tedy ve 40 + 0tt s mírami 3900g a 50 cm takže hlavu vzhůru, chápu tě jistě jak se cítíš, hlavně opravdu ležet nic nedělat a doufat...držíme pěstičky 😉

zuzka72
autor
8. říj 2009

Lucasaerik a to jsi byla celou dobu v nemocnici.?

zuzka72
autor
14. říj 2009

Tak já se ptala dokiho, kdy indikují císaře a on když první dítě jde koncem pánevním a druhé hlavičkou, že by se do sebe těmi hlavičkami mohli zaklesnout a pak by ty dvě hlavy v sobě mamina nevytlačila, ale i tak, že při této poloze se to dá i normálně a že to záleží na nemocnici a na doktorovi, že každý to vede jinak a že na to nemám myslet, no to se mu teda řekne. Včera jsem byla na té kontrole, doktor se zhrozil, co vše jsem prožila a že už snad mám vybráno dopředu, asi se nade mnou slitoval, že mi udělal UTZ, říkal, že až příště, ale já, že chci mít jistotu a on mě pak 20minut ojížděl břicho. Mimča sebou mleli o 106. Kopali nohama, mávali, hlavičky měli velikostně Ok, průchod pupečníkem OK, srdíčko OK, prej jsou to asi 2 kluci-hurá, mámto potvrzeno už po třetí. No uvidíme, až budu mít ty výsledky z genetiky bude to na 100% to pohlaví. Mají volat dnes, nebo zítra-moc se toho bojím. 4.11 jdu na srdíčka a 10.10 na screening v II trimestru, 27.10 na kontrolu-tak držte pěstičky. Holčina co ležela se mnou ve špitále mi psala, že má ve 26týdnu holčičku-600gr. To je co? Jo a v nemocnici jsem měla jedno mimčo hlavou dolů vpravo dole a druhy koncem pánevním vlevo nahoře a včera byly obě dvě vpravo, jedno dole a jedno nahoře. Jen si tak říkám, když sebou tak melou a nedej Bože zjistí, že to jedno je fakt špatny, jak poznaj, ktery to bylo? Mě z toho asi jebne. Při mém štěstí, kdyby došlo k vyndání jednoho, tak mi vyndaj určitě omylem to zdravy. Ať už volaj ty výsledky.......

zuzka72
autor
15. říj 2009

Ahoj holky, tak já opět vyměkla a volala na tu genetiku, tak prý výsledky už tam mají, nevolali by mi i když mi to říkali-to teda nechápu a dopis s těmi výsledky zasílají až v pondělí,-tak do té doby by mě asi trefilo. Jinak ta doktorka říkala, že tam nevidí nic špatného, že by mělo být vše v pořádku, ale, že to musí zhodnotit genetik. Tak uvidíme, ale řekla, že je to snad v pořádku, tak už tomu i věřím. Uvidíme co bude v tom dopise, pak to nafotím

bsik
15. říj 2009

Zuzi, drž se a hlavně opravdu poslouchej Dr. Mě začala prosakovat pl. voda okolo 22.tt ...i když ne po amniu. Čekala jsem taky dva chlapečky. Ale já k tomu dostala infekci plod. obalu........... ☹
Ale jestli se neotvíráš a voda už drží, tak to bude v pořádku, neboj a hlavně hóóóódně odpočívej 🙂

zuzka72
autor
15. říj 2009

bsik-díky, to je mi líto, že jsi o chlapečky přišla a to se nedalo zachránit, vždyť jsem slyšela, že tu vodu i doplňují fiziologickým roztokem.

bsik
16. říj 2009

Tak to mi teda ani nikdo neřekl.........jen mi tehdy říkali, že můžem čekat jak to dopadne, ale klučíci se drali na svět a už to nešlo zastalit ☹ Ale nechci tě plašit.....ty držíš a určitě do dobře dopadne 🙂

jakelina
16. říj 2009

Zuzko, když jsem četla ten Tvůj příběh, tak jsem se skoro rozbrečela. Já sice nemám žádnou takovou zkušenost,ale stejně. Byla jsem na odběru plodové vody a teď čekám na výsledky a všechno bylo naštěstí bez komplikací. Jenom mi od toho odběru tvrdne břicho. Výsledky mi mají přijít poštou, takže každý den obíhám schránku. Když ne dnes, tak zase o víkendu nic. Mě vůbec neřekli, že mi zavolají, jenom to, že výsledky přijdou poštou a vlastně ani nevím kam tu odebranou plodovou vodu poslali. Odběr mi dělali ambulantně u gynekologa v Hlučíně a zřejmě poslali někam do Ostravy, byla jsem z toho tak vynervovaná, že jsem se zapomněla zeptat. Taky mě řekl po tomk odběru, že to někdy trvá až pět týdnů. Já mám dnes 16 den po odběru, tak to si neumím ani ředstavit, že bych čekala ještě jednou tolik. Drž se!!!!!!!!! 🙂

jakelina
16. říj 2009

Omlouvám se , že mi chybí písmenka jsem nějaká mimo. Pořádně nejím, nespím a pořád na to musím myslet.

zuzka72
autor
16. říj 2009

jakelinka-chápu tě, vydrž, napínaj, ale neuvěřitelně, hlavně, že těhule mají být v klidu. Já také čekám na dopis, jako na boží smilování. Neboj-dočkáme se. Vydrž a papej.

jakelina
16. říj 2009

Zuzko.Já mám termín 21.3., tak to Ty už budeš chovat ty svoje miláčky. Dvojčátka se většinou rodí taky trochu dřív. Kousek od nás se teď narodili dvojčátka a jsou sladké. Holčička a chlapeček a ta mamina vypadala, že je snad odnosila v batohu na zádech. Drobná a hubená i před porodem, jenom půl metru před sebou to břicho.Já jsem byla na odběru 30.9., tak Ty to dostaneš ty výsledky dřív, tak držím palce. Já už jsem byla dnes 2x u schránky, co kdyby náhodou a nic. 😢

zuzka72
autor
21. říj 2009

Holky tak výsledky z genetiky ještě nedošli, tak jsem volala přímo doktorovi, asi teprve po 10té mě přepojili a pan doktor genetik říkal, že mu to dnes teprve došlo na stůl a mě to dojde poštou koncem týdne, že vada se může projevit až ve 30týdnu, třeba odstátou pánvičkou(ledviny), nebo, že se za vadu považují i odtáté uši, ale co se týká syndromů chromozomů, těch špatných tak, že je vše V POŘÁDKUUUUUUUU!!!!!! A jsou to dva KLLLLUUUUUUCCCCIIIIIII. HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Takže asi Petr a Tomáš.... Holky, já brečím, jak malá holka, jen abych to donosila.

jakelina
21. říj 2009

Zuzkko, mi dnes přišly výsledky a taky čekáme kluka (my teda na rozdíl od Tebe jen jednoho). Tak budeš mít doma čtyři chlapy, jako já. Držím palce ať nejsou žádné komplikace a je to vše už jenom lepší. Hned si kup něco pro radost a pro klučíky taky za odměnu, že jsou tak šikovní něco hezkého. 😉 😉 A nebreč!!!!!!

zuzka72
autor
21. říj 2009

Jaky-děkuji a gratuluji, já brečela radostí a to stojí za to. 🙂

jakelina
22. říj 2009

Zuzko.Já vím 😀

zuzka72
autor
24. říj 2009

Hodila jsem do albíčka výsledky té genetiky-KONEČNĚ !!!

jakelina
25. říj 2009

Ahoj Zuzi, dívala jsem se a gratuluju, jsi klidnější a to těhotenství se už bude určitě odvíjet úplně bez problémů.

zuzka72
autor
4. lis 2009

Tak holky, teď jsme dorazili z echa na srdíčka, vše naštěstí v pořádku, jen jsme si tam pobili dýl, jelikož dětičky měli ródeo a nechtěli spolupracovat a mrskali s sebou, jak divoká vajíčka. Prej mám malou průhlednost-asi jsem špekatá 😀 (teď vážně, prý se dvojčata překrývají, tak to jde špatně vidět).

zuzka72
autor
10. lis 2009

Tak jsme dorazili z velkého UTZ, byly jsme tam s Petrem a oběma babičkami, byly docela v šoku, v životě to neviděli. Klučíci byly ukázkoví a prý je vše v pořádku, tak, jak má být. Jak jsem ležela na tom lůžku, tak asi po 15minutách se mi udělalo hrozně zle, píchalo mě nad obočím, tekl mi pot z čela a byla jsem zelená, jak sedma. Myslela jsem, že je to moje poslední hodinka, tak mi bylo zle. Doktorka se na mě podívala a viděla, že je zle. Řekla, že mám ihned lehnout na levý bok a dýchat. Prej si utlačuji cévu, nebo tepnu a že se mi to bude stávat teď častěji a vždy musím lehnout nalevo. Tak to jsou vyhlídky, no hlavně, že to dobře dopadlo. Říkali to i jedné holce v nemocnici, a já jsem to nechápala, ale teď už vím o co šlo. doktorka mi popřála ať se držíme a dlouho vydržíme 3v1 a my šli domů.

jakelina
11. lis 2009

Zuzko, taky se mi stává, někdy se i v noci vzbudím a je mi špatně, protože ležím na zádech. No to jsou ty radosti těhotenství, ale hlavně, že jsou malincí OK.

lucielb
30. pro 2009

Dobrý den, mě po odběru také odtékala voda, ale hned jak jsem ucítila, že ze mě něco vyteklo, jsem jela do nemocnice, kde tedy moc pozitivní nebyly, byla jsem 17tt, a na přijmu mi doktorka řekla, ža v to nevidí dobře. No ale nasadili mi ihned antibiotika a za 4 dni to odtékání ustalo, tak jak řekl jeden velice milý pan doktor, že musí klesnou v děloze tlak a pak by se ta dírka měla zahojit. No nervy to byly hrozný, ale naštěstí vše dobře dopadlo. VChce to jet hned, když máte podezření že z vás něco i třeba jen trochu teče, protože mě to zprvu připadalo jako únik moči. A chtly to v ne¨mocnici ututlat- tenkkrát ještě gennet nesídlil mimo nemocnici.
Všem přeji vše nej.

suchdolanda
12. únor 2016

Nějak tak bloumám po internetu. Včera jsem byla na odběru choriových klků. Tak zkoumám jak vypada odtok plodové vody. Výsledky jsou už dnes a základní vývojové vady jsou negativní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru