Olomouc - genetický ultrazvuk u MUDr. Poláka

mysickaaa
29. únor 2012

Hezký den,
ráda bych se dozvěděla zkoušenost z genetického ultrazvuku u pana doktora Poláka v Olomouci. Jak celkově vše probíhá - přístup pana doktora, atd...🙂 děkuju!

abig
29. únor 2012

Ahoj, dr. Polak je dle meho nazoru uzasny doktor. Je to profesional. Chodila jsem k nemu nekolik tydnu, byla jsem u nej na gentice, protoze u sveho gynekologa jsem nedostala takovou peci, jakou jsem ocekavala a zavolala jsem si do Reprofitu a objednala se k Polakovi.
U meho gyne mi vysla hranicni hodnota u Downova syndromu a meho doktora to vubec nezajimalo. Polakovi jsem to vysvetlila a on mi novy geneticky UTZ udelal (1400.-). Byl uzasny, popisoval mi mimino, ukazoval mi vsechno a rikal, co je spravne. Sestricky mi vzaly krev pro dalsi vysledky. Za dva dny mi volaly s tim, ze semnou chce Polak mluvit, takze jsem vedela, ze je pruser - prepojily mi telefon a Polak mi vsechno vysvetlil. Krev mi udelal "bordel" ve vysledcich a byla mi nabidnuta amniocenteza (odber plodove vody).
Diky pristupu dr. Polaka prisli na "problem" v brisku miminka, pak jsem k nemu jezdila jeste mesic na UTZ, nastesti se veskere podezreni vyvratilo a mam zdraveho 5mesicniho chlapecka.

mysickaaa
autor
29. únor 2012

@abig Děkuju moc za info! Já jsem dostala žádanku od svého doktora, že tam mám jít mezi 18. - 22. týdnem- prostě jen pro jistotu, kvůli srdíčku nebo tak..on ví, že kdyby se nějaká vada našla, stejně bych na potrat nešla.....takže spíš jen kdyby něco, ať se může rodit ve specializovaném centru.....tak právě zjišťuju co a jak...
A moooooc blahopřeju ke zdravému mimišku!

abig
29. únor 2012

@mysickaaa
Naprosto mu muzes duverovat. Srdicko vam prohledne nadherne, sama jsem koukala, co vsechno kontroloval a to jsme byli ve 14tt a amnio delal v 16tt. Muj gyne si maleho briska ani nevsimnul a Polak to zacal hned resit, krom testu na Down nechal udelat i jine, aby vyvratil spatnou diagnozu.

mysickaaa
autor
29. únor 2012

@abig děkuju moc za informace!!! Já jsem právě četla na netu různorodé info, tak pozitivní zkuššenost jen potěší"🙂

sarkav
2. bře 2012

v prvním těhotenství naprosto super, vše podrobně ukázal, vysvětlil. V druhém těhotenství mi to přišlo jako rychlovka, myslím že jsem tam byla tak max. 5 minut a bylo hotovo........ale jinak nemůžu napsat nic špatného, a co vím čekárnu má pořád narvanou 😉

mysickaaa
autor
2. bře 2012

@sarkav Děkuju!🙂

sarkav
2. bře 2012

@mysickaaa
Hlavní je aby bylo vše v pořádku a miminko bylo zdravé 🙂

mysickaaa
autor
2. bře 2012

@sarkav přesně tak! určitě bude!🙂

mysickaaa
autor
14. bře 2012

Někdo další se svou zkušeností?

palomitacheca
14. bře 2012

My u něj byli jen na 3D ultrazvuku. Pan doktor je fajn, ale museli jsme dost dlouho čekat 😒

mysickaaa
autor
14. bře 2012

@palomitacheca Děkuju🙂 o čekání jsem slyšela - já jsem objednaná na 13:30 a on je tam do 14:00, tak třeba...😀

palomitacheca
14. bře 2012

My tenkrát byli objednaní nějak na večer a na řadu jsme přišli asi ve 21:35 😀 Tak jsme si mezitím stihli odskočit do Fertimedu na kontrolní UZ ve 2. trimestru 🙂

mysickaaa
autor
14. bře 2012

@palomitacheca takže velká svačina s sebou😀

palomitacheca
14. bře 2012

@mysickaaa I ta by možná nebyla na škodu 😀 U genetickýho utz by teoreticky nemělo vadit, když bude miminko líný, ale jinak jsem četla, že je dobrý před natáčením ozvů v porodnici dát si čokoládu, která miminko "nakopne". U nás to zatím funguje a určitě to vyzkouším před dalším 3D ultrazvukem 😀

mysickaaa
autor
14. bře 2012

@palomitacheca aha, díky za tip🙂 čokoládu my rádi🙂 tatínek teda nejvíc, ale já se přemůžu😀

palomitacheca
14. bře 2012

@mysickaaa Já ji teď baštím celkem hodně, ale měla bych to omezit, aby to nějak neuškodilo drobkovi 🙂

mysickaaa
autor
14. bře 2012

@palomitacheca neuškodí, maximálně si navykne🙂

palomitacheca
14. bře 2012

@mysickaaa To vidím u syna. Čokoládu moc nedostával, ale teď začal dostávat tyčinky v čokoládě a jogurty s lentilkama a může se po nich utlouct 😀 Už ani tu čokoládu si nemůžu v klidu otevřít, aby u mě nestál a nechtěl taky 😀

lola72
14. bře 2012

@mysickaaa nevím,když to tady čtu,tak si myslím,že jsme byli u jiného doktora.Můj gyn.mi ho taky doporučil a říkal,že si semnou pohraje tak hodinku a všechno pečlivě vyšetří.Tak jsem to tak řekla manželovi,aby s tím počítal,že tam budeme dlouho.Přišli jsme tam,natěšení ,co uvidíme a vezmem si fotečku.Byli jsme tam i s oblékáním a pohovorem asi 10 minut.Vůbec neměl snahu se snáma bavit.Na fotku se ani nezeptal.Vypadli jsme z tama s manželem úplně v šoku.Řekl,že je špatná viditelnost,protože jsem silnější postavy.Čekali jsme dvojčata.U jednoho z nich vůbec nerozpoznal jeho postižení.Chlapec nám nakonec v roce a půl zemřel.Přišlo mi už tenkrát ,a to jsem ještě nevěděla jak to všechno dopadcne,že pan doktor je tam spíš přes vybírání poplatků .Je vůbec nejdražší jak jsem tak zjistila.Od nás tenkrát nedostal nic,protože to byl ještě takový ten poviný ultraz.co se neplatil.Ptal se proč jsme nepřišli na ten nadstardat.Ale ten nám tenkrát nikdo nenabídl.Teď je to už myslím trochu jinak.Asi byl nyětvaný,že jsme mu nic nedali.Nevím.Znám holky co jsou daleko silnější a doktoři jim nic neřeknou.Nevím no to je naše zkušenost.Když jsem to tenkrát říkala mému gyn.Tak na mě koukal,jakobych si to vymýšlela.Ale neměla jsem k tomu důvod,nějak ho tenkrát hanit.Zřejmě zrovna neměl dobrý den.

palomitacheca
14. bře 2012

@lola72 Já o něm taky četla různý názory a někteří psali něco podobnýho jako ty.
My na tom genetickým utz byli ve Fertimedu, tam teda poprvé byla taky ne moc příjemná doktorka, prcka změřila, fotku nám vytiskla, ale našla zvětšenou mozkovou komoru a nic nám k tomu neřekla. Jen že máme za 2 týdny přijít na kontrolu. Za 2 týdny tam byla znovu, ale už byla příjemnější a tentokrát už naštěstí bylo všechno v pořádku.

Těžko říct, jestli zrovna neměl svůj den, nebo to bylo i kvůli tomu, že jste tam byli až na ten pojišťovnou hrazený utz... možný je oboje. My si ten 3D platili a že to taky nebylo zrovna málo za 7 minut záznamu a 3 fotky.
V tomhle těhotenství chodím do Gennetu na Letné a můžu říct, že doktor, co mi dělal screening v 1. trimestr, je naprosto super. Všechno mi pěkně ukázal, ještě mi kvůli dědičné poruše srážlivosti krve domluvil genetickou konzultaci... Takoví kdyby byli všichni. Škoda že při dalším genetickým utz tam nebude a měla by mě vyšetřovat primářka. Snad bude taky v pohodě.

Jinak je mi líto, že jste přišli o chlapečka ☹

lola72
14. bře 2012

@palomitacheca Věřím,že jsou lidi co jsou s ním spokojeni.Ale já mám s ním fakt takový zážitek.Už jsem tady nechtěla znovu probírat co nás potkalo,ale když jsem uviděla téma dr.Polák,tak jsem musela.Sice nevím jak bychom se zachovali,kdyby nám řekl,že jedno z dvojčat je nemocné.Ale mohli jsme se i s doktorama na to připravit,a možná mohlo spoustu věcí dopadnout jinak.

palomitacheca
14. bře 2012

@lola72 Určitě to musí být těžký. Už tak má člověk nervy z každýho dalšího vyšetření, aby se něco nenašlo, čeká příjemný přístup a nakonec se dočká jen nepříjemného chování, doktor mu pořádně nevysvětlí, co se děje, případně třeba přehlídne něco důležitýho... Já teď narazila na rozporuplný zkušenosti s tou doktorkou, která mi má dělat ten další ultrazvuk, tak doufám, že zrovna bude mít dobrý den a nic nepřehlídne. Výsledky nám zatím vyšly naprosto v pořádku, o to větší rána by byla, kdyby se pak něco stalo 😒

2hanah
14. bře 2012

Osobně pana doktora Poláka neznám, ale moje kamarádka s jeho diagnózou měla trochu potíže, ikdyž myslím, že omyl se stát může, jeho chyba to možná ani nebyla, sestřenka s ním byla spokojená. Já osobně jsem si pochvalovala Fertimed ( v podstatě naproti budovy, kde ordinuje Polák) a genetiku na dětské klinice ve Fakultce v Olomouci.

2hanah
14. bře 2012

@lola72 To je pravda, to jsem slyšela z více stran, že je Polák nejdražší. Podle mě je na ultrazvuk vrozených vývojových vad nejlepší přímo Olomoucká fakultní nemocnice, jsou tam genetici a odborníci přímo na tenhle obor zaměření, doktor Polák je tuším hlavně taky gynekolog. Ve fakultce na mě byli fakt milí, ikdyž jsem byla na vyšetření, které platila pojišťovna, jsou tam opravdu odborníci, kteří tomu rozumí, ale zbytečně neplaší.

mysickaaa
autor
15. bře 2012

@lola72 děkuju za názor!!! Já jsem právě taky četla různé informace o něm, tak jsem byla zvědavá....no, za 14 dní uvidíme, co a jak....právě že mě k němu taky posílá můj gynekolog.....

lola72
15. bře 2012

@mysickaaa A víš proč?Protože soukromník dohazuje soukromníkovi.Víš já už nejsem tak najivní,že to s námi myslí dobře.Můj gyndař strašně pomlouvá fakultku v Olomouci.Ale já jsem zažila taky ty jeho vychvalované soukromníky,takže mě neoblbne.

leiladelly
15. bře 2012

@lola72 Naprosto souhlasím s Tebou. Mám podobně špatnou zkušenost.
Co se týká FN, jak píšeš, že gynekolog ji pomlouvá, zažila jsem jen velmi slušné, korektní a profesionální jednání. Naopak na výše zmiňovaném soukromém pracovišti to byla katastrofa. Ono je to tam dobré asi do té doby, dokud není nějaký problém s miminkem. Jakmile je.... , to víš dál sama.

mysickaaa
autor
15. bře 2012

@lola72
@leiladelly takže se obrním vším možným🙂 ale já vím, že to ten můj doktor myslí fakt dobře - tohle vím...tak mu holt budu muset veřit....jsem teda pěkně zvědavá....

leiladelly
15. bře 2012

@mysickaaa Víš co, třeba budeš spokojená. Pokud je nález v pořádku, myslím, že člověk nemá moc možnost poznat, jak to tam chodí. naše zkušenosti s
@lola72 jsou špatné, oprávněně špatné, nejsem žádná hysterická matka. Nikdy víc bych tam nešla. Ověřila jsem si na dalších dvou pracovištích, jaký je postup lege artis, zde byl postup ovlivněn penězmi, byla jsem tlačena do metody, kterou jednak dělá toto pracoviště, jednak ho musí pacient hradit. Byla jsem tak strašně rozladěná přístupem pana doktora, že jsem zavolala do Institutu fetální medicíny a zeptala se, jaký je postup v mém případě, že se mi to vůbec nezdá, co mi pan doktor navrhuje. Jsem lékařka, ale jiného oboru, takže jsem potřebovala slyšet názor přímo gynekologa- genetika. V Praze mi řekli , jaký je obvyklý postup, která pracoviště toto zaručují a já pak šla na genetiku ve FN OL, kde názor z Institutu potvrdili . Vše dopadlo nakonec dobře , dál už jsem to neřešila, mám zdravou holčičku. Ale že mi teda ten člověk připravil pěkné nervy, to je pravda ☹

salomee
15. bře 2012

Já můžu potvrdit akorát to, že všechno proběhlo hladce, všichni byli milí... ale byla jsem jedna z řadových bezproblémových oveček bez nějakých zvláštních požadavků či komplikací, nálezy byly v pořádku, tak těžko říct, jak by to bylo v opačném případě..a jsem ráda, že to nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru