Olomouc - genetický ultrazvuk u MUDr. Poláka

mysickaaa
29. únor 2012

Hezký den,
ráda bych se dozvěděla zkoušenost z genetického ultrazvuku u pana doktora Poláka v Olomouci. Jak celkově vše probíhá - přístup pana doktora, atd...🙂 děkuju!

mysickaaa
autor
15. bře 2012

@leiladelly jasně, uvidíme.....jsem moc ráda, že u tebe vše dobře dopadlo nakonec!!! má vlastní zkušenost je akorát se setrou po telefonu, když jsem se objednávala na gentický utz ve 2. trimestru, byla protivná, hlavně když se zeptala, jestli jsem u nich byla v 1. semestru - nevím, asi myslela screening, tak jsem řekla, že ne a ona hned kde jsem teda byla a já že nikde....pak jen řekla datum a čas a byl klid🙂

mysickaaa
autor
15. bře 2012

@salomee děkuju!

breberuska
15. bře 2012

My jsem u něj byli taky, bohužel ani u nás hned na poprvé nepoznal problém, i když to na něj naznačovalo a to ani při kontrole, kterou si sám stanovil za 14 dní. Nicméně v dalším těhotenství už byl přístup o 100% lepší, jako kdyby se nám to snažil vynahradit. Opět jsme se k němu vrátili na doporučení mého Dr, protože tady v okolí prý nikdo povolanější není🙂

leiladelly
15. bře 2012

@mysickaaa mně se to tam velice nelíbilo. nějaká načančaná čekárna mne neosloví a já sama se k pacientům chovám jinak. Zpětně mě úplně mrzelo, že jsem poslechla svého gynekologa, s Alexem jsem byla ve FN a vše bylo v pořádku, přístup profesionální, velmi slušný. Pak jsem poslechla gynekologa a s Leilinkou šla sem. Hrozné, opravdu otřesné, nezájem toho doktora mě dostal, arogance sestry o to víc. Suše mi sdělil, že testy mám špatné, celé vyšetření netrvalo ani pět minut, hlavně se jistil a do karty zapsal, že přes tuk na břichu nemůže provést vyšetření, no toto jsem nikdy nezažila! Já v těhotenství zhubla, rozhodně jsem nebyla tlutá. Pak mi řekl, zda chci amniocentézu, na pojiš´tovnu čekat tři týdny na vyhodnocení ( to bych byla bývala ve 20 týdnu), za úhradu vyhodnocení hned (je pravda, že to se platí i ve FN, ale méně). Nic se mnou neprobral, po tříhodinovém čekání v čekárně mne se špatným výsledkem vyprovodil za pět minut z ordinace, opravdu otřesné. Když jsem se ho zeptala, co by bylo, když amnio nevyjde dobře, že 20 týden , to už přece není povolen potrat, řekl mi, že z genetických důvodů povolen je. Nic dál. Bez zámu, bez empatie, nic. Za mě ne a jsem o tom pevně přesvědčená. NIkdy víc, moje osobní zkušenost není vůbec dobrá.

leiladelly
15. bře 2012

@breberuska Já asi nebudu objektivní, ale to není pravda. Ve FN jsou při nejmenším stejní odborníci, respektive co mohu soudit, tak lepší. Je to jen jeho PR, že je nejlepší a pravda to tedy není. Nastudovala jsem si kolem toho vše možné, před rokem a na genetice pracuje moje kolegyně, tak vím, co a jak. Mám pifku ještě teď, když si vzpomenu, co jsem kvůli němu prodělala, takže je pravda, že objektivní nejsem.

breberuska
15. bře 2012

@leiladelly ano, určitě to tak může být, my jsme ale ze Zlínska, tak nás poslali k němu do Zlína, kde také má soukromou praxi. takže věřím tomu, že tady v našem přímém okolí, je opravdu možná největší kapacita. Ale dneska už vím, že při sebemenších pochybách bych jela právě někam jinam, buď do OL nebo OVy.

Chápu samozřejmně, že omyly se dějí, nikdo není neomylný, ale z mého pohledu se bohužel těžko odpouští.

leiladelly
15. bře 2012

@breberuska ano, je to tak v zásadě, jak píšete.

breberuska
15. bře 2012

@leiladelly a taky mi Váš popis připomněl jeho jednání s námi, kdy nám jen oznámil, že se musíme rozhodnout, co dál a mezi tím stejně vypsal papír k indukci ve 22tt z genetické indikace. Přesně bez empatie, bez emocí, bez hnutí brvou...a nashledanou.

leiladelly
15. bře 2012

@breberuska Ano, přesně tak. Už jsem to tu psala, nejsem nijak hysterická , vyhodnocuji věci celkem reálně, také nemám ve zvyku zpochybňovat rozhodnutí kolegy - lékaře. Tento pan doktor mne donutil svoje chování přehodnotit, jeho návrh konzultovat, na dvou pracovištích okamžitě doporučili biopsii choria, bývali by mne vzali další den, když slyšeli, jak mě to trápí, ale nechtěla jsem jim nějak nabourávat plán zákroků, vydržela jsem tedy do dalšího termínu, asi za čtyři dny, kdy měli volno. Další den po zákroku mi volali, že čekáme zdravou holčičku.
Pan doktor má ze zákona povinnost informovat plně, o všech metodách, i když je třeba on neposkytuje. Ne manipulovat, aby se dělalo jen to, co on chce a co je pro něj výhodné. Možná laici mu to akceptují, co už jim zbývá, mne to tedy pořádně rozčílilo.

mysickaaa
autor
15. bře 2012

@leiladelly to jednání mě moc mrzí! chtěla bych si s sebou vzít manžela, aby mě trochu uchránil před nějakými řečmi, nedůstojným přístupem, apod.....uvidíme, co bude....

mysickaaa
autor
15. bře 2012

@leiladelly jo a podle netu tam rpacuje jedna hodně protivná sestra, která dřív pracovala vb ordinaci mého gyndaře.....jsem si oddechla, že tam už není🙂 a teď ji najdu tady🙂

leiladelly
15. bře 2012

@mysickaaa Můžeš jít s manželem, to určitě. Víš co, ono navenek to nevypadalo nijak špatně. Jen postupně jsem si dala dohromady, že věci nebudou tak, jak jsou mi předkládány. Nezlobila bych se, že musím dlouho čekat, kdyby se mi pak dostalo adekvátní péče a ten člověk by se mi věnoval. Nějaké navenek špatné chování vůbec nečekej, to se neboj. A pokud bude skríning v pořádku, je možné, že vůbec nic negativního nepocítíš. Strašit rozhodně nechci. Jen moje zkušenost holt byla taková.

mysickaaa
autor
15. bře 2012

@leiladelly jasně, já jsem moc ráda za každý ohlas od vás.....prostě hezká slupka fakt nic nedělá a já jak nesnáším doktory, tak si trošku potrpím na příjemný postup...právě že jsem hodně četla, že hodně lidí vypadlo z ordinace za 10 minut....já právě nejdu na screening - mám jít na "velký utz" ve 20 .týdnu....nebo to je to stejné?🙂 já se omlouvám za svou nevědomost!🙂

leiladelly
15. bře 2012

@mysickaaa screening obnáší jednak vyšetření krve, jednak ultrazvukové vyšetření, výstupy z těch vyšetření se posuzují dohromady. Pokud jsi měla tato vyšetření v pořádku a jdeš jen na UZ, tak se neboj, to zase si nemyslím, že by bylo něco až tak v nepořádku. Už se nestresuj, těš se na UZ, jak uvidíš miminko 🙂

mysickaaa
autor
15. bře 2012

@leiladelly na screeningu jsem nebyla, to jsme s manželem a doktroem usoudili, že to bude lepší vynechat - miminko bychom si nechali při jakémkoli zjištění, takže tak.... já se až tak nenervuju🙂 i když je pravda, že před každou návštěvou jsem nervozní, zda je vše v poho....tady ten utz je spíš kdyby byl nějaký problém, ať můžu rodit ve specializovaném centru - říkal doktor...

leiladelly
15. bře 2012

@mysickaaa tak potom je to ještě jednodušší, když máte jasno, že miminko chcete v každém případě. Ohledně UZ, to si myslím, že vyhodnotí zodpovědně, spíš ta komunikace vázla.

mysickaaa
autor
15. bře 2012

@leiladelly jj, jasno v tomhle máme🙂 to je právě to - já tu komunikaci potřebuju🙂...ale co..pro jednou se všechno zvládne!🙂

breberuska
15. bře 2012

myslím, že ve 20tt vyhodnotí už UTZ zodpovědně. U nás došlo k tomu, že to nechal dojít až do 22tt protože u sreeningu mu nepřipadlo důležité zabývat se tím, za co nebyl zaplacen - tam se zjištoval hlavně DS, ostatní anomálie neřešil. U nás se ale objevila jiná vada a bohužel zrovna neslučitelná se životem☹

leiladelly
15. bře 2012

@breberuska tak to je mi moc líto ☹ U nás to dopadlo dobře, jen nervy nás to stálo velké... Obě víme, jak věci byly, vidím, , že ohledně vyšetření máme stejnou zkušenost. Nedá se nic dodat. Vidím, že pan doktor funguje u všech stejně. On pro mne tedy není žádná záruka solidnosti ☹

lola72
15. bře 2012

@leiladelly Mluvíš mi ze srdce.Ano chování bylo korektní,od sestry i pana doktora.No on toho sice vůbec moc nenamluvil.Prostředí krásné,pěkné sedačky,recepce se sestrou,která nás uvedla k panpvi doktorovi.Víš já myslím ,že mám vyvinutý takový zvláštní smysl,že celkem rozpoznám,kdo je fakt dobrý,a kdo si na to jenom hraje.Jakoby tu pověst celkem uměle živil.Podívejte se,je to u nas jako na špičkovém pracovišti u našich zahraničních kolegů."Jiný kolega,který provádí stéjnou diagnostiku jako já,a na úrovni,to fakt neznám"Nesnáším tyto typy.A úplně mě dorazila holčina,která psala v jiné diskuzy o tom,jak čekala dvojčata.U jednoho plodu zjistili Dau.Syndrom a chtěla ho dát teda pryč,protože věděla,že to psych.nezvládne.Což absolutně chápu.Byla snad už ve 20 týdnu a tuto techniku provádí pan dr.Polák.Podle lék.vědy se to musí provést co nejdříve,protože s pokračujícím těh.se zvyšuje nezdar.On ,ale holčině řekl,že zítra odjíždí na měsíční dovolenou,tak to provedou až se vrátí.Že už stéjně není kam spěchat!!!Magor ,a když se vynervovaná holka ptala,jestli teda jiného odborníka,který to provádí,řekl,že to fakt neví!!!Určitě ten,s prominutím,hňup nezná jiné své kolegy.Tomu nevěřím.A fakt odjel.Ona si potom sama nějak sehnala nějakou skvělou doktorku,myslím z nějaké nemocnice v Brně.Ta ji tam dokonce na chvíli hospitalizovala,aby nedošlo k potratu i toho druhého dítěte.A to s nástupem ihned!!!Bych toho kreténa normálně nahlásila někde na lékař,komoru.Ikdyž ono by se mu asi prd stalo.Síla co?Lidi jsou vynervovaní a zničení jenom z toho,že se dovíš,že čekáš postižené dítě.A ty se musíš ke všemu ještě prosit,aby doktor poradil!Ty jsi taky z branže,nechci tě tu nějak házet do jednoho pytle,ale promiň takových jsem už zažila více.Odborníků na slovo vzatých.

leiladelly
15. bře 2012

@lola72neomlouvej se, já Tě naprosto chápu a souhlasím. Kdybych neměla tuto zkušenost s ním za sebou, asi bych lékaře bránila víc. Ale zjistila jsem na vlastní kůži, že existuje také jiná sorta lidí, kteří nemají medicínu na prvním místě. Víc IP

breberuska
16. bře 2012

@lola72 ten příběho o dvojčatech taky bohužel znám, je to naše příbuzná☹ a zrovna jsem si říkala, že to tady taky ještě napíši, ty jsi mně předběhla 😉

palomitacheca
16. bře 2012

@mysickaaa Mně dal můj doktor vybrat, jestli chci jít k Polákovi, nebo do Fertimedu. Tak jsem zkusila Fertimed a v pohodě 🙂 Když jsem si tam volala kvůli objednání, tak mě i automaticky objednali na utz srdíčka.

aknalb13
23. bře 2012

taky máme s panem doktorem špatnou zkušenost, švagrové nepoznal závažné genetické postižení plodu, holčička ve 3 měsících zemřela

nettaa
29. bře 2012

Já byla zrovna teď v úterý na screeningu v I.trimestru u MUDr. Poláka. Dostala sem žádanku od své doktorky, tak sem šla tam. Jinou možnost sem si ani nezjišťovala, ptž. z mého okolí tam chodí všechny těhulky. Krev už mi brali předem u mé doktorky, takže tu už tam měli a výsledky sem tím pádem znala hned po UTZ. Pan doktor na mě působil velice profesionálně a sympaticky. Nejprve mi dělal UTZ přes bříško, ale protože miminko nemělo správnou polohu pro vyšetření, tak mi dělal i vnitřní ultrazvuk a tam už bylo vše hezky vidět a šlo všechno přesně změřit. Rovnou sem se pak objednala na tzv. Velký ultrazvuk ve 20TT. Takže v květnu jdeme k panu doktorovi znovu. My sme byli spokojení a ani sme dlouho nečekali.
Ale opravdu záleží na tom, zda jsou výsledky v pořádku nebo se najde nějaký problém...to pak vnímá ten přístup každá z nás jinak. To je pochopitelné.

mysickaaa
autor
29. bře 2012

Já jsem se od MUDr. POláka právě vrátila...dopoledne mi volali, jestli můžu přijít dřív, že mají volněji, tak jsme s manželem dorazili dřív, nikdo tam nebyl, takže paráda a přístup také naprosto profesionální a vstřícný...my tedy zatím vypadáme, že jsme bez problému, prý vše jako z učebnice....ale přes veškeré obavy z přístupu jsem byla mile překvapena...i jinak protivná sestra, kterou znám z g-centra, byla dneska v pohodě🙂

silvaaa
17. dub 2012

@mysickaaa Ahoj,me prave ceka tenhle velky UTZ u dr.Polaka zitra!Taky jsem na tom v I.trimestru nebyla.Rikala jsem si,ze na potrat bych taky nesla,nedokazala bych to....navic ty vysledky nejsou stejne jistota,ze je vse O.K.a amniocenteza mi pripada dost nebezpecna.Mam z nej taky celkem obavy,jak jsem to tady procitala.......
Takze byl v pohode?A jak vysetruje?Jenom pres brisko,nebo delal i vnitrni UTZ?

mysickaaa
autor
17. dub 2012

@silvaaa já jsem měla taky obavy po tom, co jsem přečetla......ale nakonec fakt dobré..sestřička se asi dvakrát zeptala na ten první trimestr a pak i doktor, ale žádná katastrofa, byli v pohodě....doktor se zeptal, jestli máme něajké genetické vady v blízké rodině....tak jsme to probrali a pak se dělal utz - jen přes bříško, manžela nechal na pohovce, ten se koukal na "svou" obrazovku...při utz všechno krásně popsal...udělal fotečky, když jsme chtěli, po utz vše ještě zopakoval, odpověděl na otázky, dostali jsme zprávu a šli jsme🙂 u sestřičky zaplatili za fotky a přítomnost otce a hotovo...takže já jsem byla spokojená, manžel taky...asi je to hodně o lidech, náladě, o "počasí" - jinak si to neumím vysvětlit....

silvaaa
17. dub 2012

@mysickaaa Doufam,ze to u nas bude taky tak 🙂.A pritel muze jit hned se mnou jo?Nebo to musim rict sestricce predem?A i o ty fotecky?A kolik se za ne plati?Kamaradka mi totiz rikala uplne neco jineho nez co maji na svych strankach....

mysickaaa
autor
17. dub 2012

@silvaaa určitě jo! jj, manžel šel se mnou hned, sestřička nás zavedla do ordinace.....žádný problém....za přítomnost otce jsme platili 100 Kč..a za fotku taky myslím 100 Kč + 30 Kč za vyšetření.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru