Omotaná pupeční šňůra, dá se zjistit ultrazvukem?

piskac
12. zář 2013

Ahojky, měla bych otázku, zda se dá zjistit omotaná pupeční šňůra ultrazvukem?

culianka
12. zář 2013

Ano, dá. U syna mi to doktor řekl a raději poslal na vyvolání porodu (ale ten den jsem měla termín). Ale říkal mi, ať se neděsím, že je to jen pro jistotu, že to maminkám ani často raději neříkají, aby se nestresovaly, prý každé 4.dítě má šňůru kolem krku omotanou...

mamkamarketa
12. zář 2013

Pokud uz je dite v panvi tak tezko.
Ja jsem mela posledni utz delany v dobe, kdyz se rozjizdel porod. To, ze ma pupecnik kolem krku se poznalo az pri narozeni

janesafari
12. zář 2013

Tak díky tomu sem měla akutního císaře...Tolik sem měla ultrazvuků a nikdo mě neřekl,že malý má šnůru kolem nohy a i kolem krku...V polovině porodu,kdy se nedařilo ani sundat šnůru a ani prasknout vodu,mě Dr.poslal na sál,prcek visel za nohu a nepostupoval dolů,zároven ho šnůra kolem krku škrtila,voda nepraskla a navíc špatné ozvy...
No a ted po 7 týdnech ležím zase v nemocnici i s miminem...Jizva mě začala zlobit pár dní po propuštění s porodnice a dnes ve 12 sem šla znova na sál rozříznout a vyčistit bříško,které mě skoro 6 týdnů hnisalo a každý týden sem jen slyšela po nějakém zákroku,že už to bude dobré...a nebylo a ted sem po operaci a sem zvědavá,co se ráno dozvím od vizity a od pánů doktorů... 😖

amabilis
12. zář 2013

Obě moje děti měly omotanou pupeční šňůru kolem krku. Také mi porodní asistentka říkala, že je to celkem běžné. Ono totiž záleží na tom, jak dlouhá pupeční šňůra je a jakým způsobem je obmotaná. Pokud je dostatečně dlouhá, dá se při porodu "přehodit", pokud nastanou komplikace jako u janesafari, tak je to pak blbé ☹

betelgeuzz
12. zář 2013

Mně to nikdo neřekl, porod probíhal normálně, byly horší ozvy, ale jenom mě víc sledovali, dcera se narodila bez nějakých zásahů s AS 10 10 10. Také jsem slyšela, že skoro 30% dětí se rodí s omotanou šňůrou, problém vzniká, když je omotaná nějak hůř, nebo když se porod urychluje.

tulikiss
13. zář 2013

Me rikali u porodu ze je to bezne, Jiricek se narodil se snurou nadvakrat kolem krcku..trochu me to vydesilo, ale byl a je naprosto vporadku.

aktaka
13. zář 2013

Dá, ale stejně tak se na to přijít nemusí. Mně jí dr zjistil, malá byla ještě příčně, šňůru kolem krku. Za týden už hlavou dole a šňůru si tím pretocenim uvolnila. Ale i když to dr zjistí, je dost pravděpodobné, že ti to neřekne. Ono se s tím totiž stejně nic nedá dělat, takže nechtějí matky zbytečně stresovat. Kdyby můj dr neměl 4D utz, na kterém to nešlo přehlednout, tak taky nic nevím.

danda78
13. zář 2013

nám se prý omotala pupeční šňůra kolem krku až při porodu,porod byl rychlý,dobře postupoval..ale pak se to zaseklo, začaly blbnout ozvy,tak malý musel jít rychle ven pomocí vexu - zvonu... a pak zjistili,že už ji měl kolem krku, AS 10 8 10 ale pak hned vše ok.....
jen hlavičku měl od toho zvonu trošku zdeformovanou, nataženou,ale za chvíli to bylo ok...
a te´d vypadá i se chová naprosto normálně

vlajka1
13. zář 2013

Je to běžné - pracuji na porodnici a řekla bych tak u každého třetího porodu, ale u většiny z nich to nepřivodí žádné komplikace. Osobně si myslím, že by to doktoři neměli maminám říkat, protože je pak děsí. Nedávno přišla rodit maminka, které to doktor v poradně řekl, že má dítě pupek kolem krku a pak se bála tlačit. Dopadlo to dobře a paradoxně dítě pupek kolem krku nemělo.

verunka4
23. pro 2016

Bohužel asi jak kdy já porodila holčičku v 7 měsíci a bouzel již mrtvou :'(11.10 mě bylo strašně špatně se.me řekla že je vše v naprostém pořádku a 19.10 na kontrole mě řekla že není srdeční činnost:(následoval šok a porod mrtvé holčičky a až výsledky z patologie ukázaly že měla několikrát pretocenou šňůru:(ptala jsem se nového dr.ke kterému jsem okamžitě presla zda to šlo vidět už toho 11 a on mě řekl že tohle někdy je a někdy není vidět ...ale že rozhodně to je bouzel neprokazatelne:'(i kdybych měla pravdu že už toho 11 bylo něco špatně a stejně mě to malinkou v životě už nevrátí:'(

hanuullka
23. pro 2016

Naše mala se narodila s dvakrát omotanou šňůrou kolem krku, mela jsem rychlou první dobu porodní, pak se to trosku zaseklo, ale i tak to šlo celkem rychle, šňůra byla prý dlouha, mala byla úplne v pořádku, zahrála se pak u me a v postýlce

pavvvcccaaa
23. pro 2016

Syn měl taky omotanou šňůru kolem krku, ale porod byl naprosto v pořádku a syn je ok, Agap 10 10 10 a úplně ok 🙂 Kdyby mi to náhodou dětská neřekla, ani bych to nevěděla a nepřijde mi to nikterak důležitý 🙂

lajla
23. pro 2016

Dá se to zjistit, ale nechtěla bych to vědět...A dr to ani neříkají, ani speciálně nekoukaji

kinirka
20. dub 2017

Hmm..taky jsem přemýšlela, jestli to u mého porodu věděli předem nebo ne.. Přišlo mi, že ne, protože byli sami překvapeni, že to jde tak špatně a pak řekli "asi to bylo tím, že měl 2x omotanou šňůru.." - ale vypadá v pořádku, takže snad ok.

astyna
20. dub 2017

Nedá. U mě nezjistili ani salutující ručičku v porodních cestách.

verunka4
22. dub 2017

@piskac mě bylo řečeno že záleží jak kdy my o holčičku přišly a právě kůly pupecni šňůře a to jí měla omotanou kolem nožičky :'(

prokopovami
10. kvě 2017

Můj malý měl šňůru obmotanou nadvakrát kolem krku..nic mi neřekli a myslím si, že to ani nevěděli..strašně se divili, že mu hapruje tlukot srdce...a i při tlačení ho kontrolovali monitorem...narodil se sice modrý, ale naštěstí měl dobré apgar skóre....Jo a to jsem byla na UTZ pár hodin před porodem...

pajakiki
2. čer 2023

Nevím zda se dá zjistit omotaná pupeční šnůra ultrazvukem, ale 1.6. Jsem byla na kontrole i na monitoru u gynekologa, a vše bylo v pořádku, až na to že byla dcera koncem pánevním 2.6. mi kolem jedné hodiny ráno začala odtékat plodová voda, ale měla jsem pocit jen jako kdybych se počůrala, a hlavně jsem měla termín porodu až 2.7. Tak mi nedošlo že to je plodová voda. No a v 18 hodin mi partner volal sanitku, a kolem 19 hodiny se dcera narodila s 5x omotanou pupeční šnůrou, teď už vím proč byla koncem pánevním.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru