Orální glukózový toleranční test (oGTT), kam se chodí?

lucyanek
9. únor 2014

Ahoj, mám dotaz. Kam se na toto vyšetření chodí? Případně kdo jste z Brna napište, kde jste byly... Děkuji moc 😉

honeypet
9. únor 2014

Mně doktorka jestli si pamatuju na Zahradníkové, Viniční nebo na obilňáku. Byla jsem na Viniční, mám to nejblíž.

jpetraa
9. únor 2014

Poliklinika U Pošty

evca_
17. bře 2014

ahoj nevite mi poradit kam se chodi v praze na oGTT test? dekuji 🙂

pisisvori
17. bře 2014

@evca_ dělá asi v Parze spoustu laboratoří....chce to žádanku od tvého gynekologa a a ten ti určitě řekne kam jít🙂
Určitě vím o laborce na Budějovické v poliklinice nebo Preveding na Václaváku.

evca_
17. bře 2014

@pisisvori ano dr mi dal zadanku ale sestřička mi dala ten papir at si kouknu sama kam chci a to co mi dala tak mi rekla ze ne všude delaj oGTT mam si to pry zjistit 😖 tak proto se ptam

arrowka
17. bře 2014

@evca_ Tady je např. seznam odběrových míst laboratoře Aeskulab: http://www.aeskulab.cz/pacient#praha
Vyber si, která se ti hodí a zavolej tam, jestli ti oGTT udělají. Já jsem byla třeba na Praze 9, Frýdecká. I tak je ale lepší tam zavolat a domluvit se s nimi , protože často je na odběrovém místě jen jedna sestra a vyšetření je časově náročné.

evca_
17. bře 2014

@arrowka dekuji 🙂 tak ta frýdecká by byla supr jsem z prahy 9. ja by jsem se objednala ale nechtělo se mi volat do každý laboratore 😒

arrowka
17. bře 2014

@evca_ Jasně. Na té Frýdecké to bylo fajn, byla tam příjemná sestra a vypít nedávají žádný hnusný čaj, ale přímo roztok glukózy, mně to dokonce celkem chutnalo. 🙂

opifka
17. bře 2014

Já byla v pátek na oGTT na Obilňáku, poslala mě tam moje gynekoložka. Musí ti dát žádanku na provedení testu, budou ji po tobě chtít na recepci. Objednávat se tam nemusíš, stačí prostě přijít mezi 7-8 ranní. Budou se ptát na nějaké administrativní věci, zaevidujou tě, vezmou 30 kč, dají ti kartu a v přízemí počkáš na doktorku. Ta tě pošle do prvního patra na odběry, sestra ti nabere krev, namíchá limču, kterou vypiješ a pak se vrátíš zpět do přízemí k ordinacím. Je to lepší prvních 15 -20 minut zůstat poblíž lékaře, mně se udělalo hrozně zle a jiná maminka tam úplně zkolabovala. Je to ale dost individuální, jak zareaguješ, přeci jen to dost šok pro tělo 🙂
Doktorka mi dala instrukce co dělat, co nedělat, že můžu klidně jet ven a nemusím čekat dvě hodiny na další odběr. Po dvou hodinách jsem zašla do jejich lékárny pro sáček glukozy (stojí 36,-) a pak rovnou do prvního patra na druhý odběr. Doporučuju vzít si s sebou sváču, sestra mi doporučula ať jdu rovnou vymést kantýnu 🙂 Jinak personál byl vstřícný, milý a ochotný poradit 🙂

evca_
17. bře 2014

@arrowka dekuji mnohokrat 😉 asi pujdu tam je to nejbliz tak snad nezkolabuju i kdyz jsem sladke nemela rada ted mi docela chutna 😛

lucyanek
autor
17. bře 2014

Tak já byla nakonec taky na Obilňáku. Sestřičky v pohodě. Nevypila jsem to na ex, trošku mi to trvalo, přece jenom jsem to nechtěla hned vrátit zpátky 😀. Ale fakt doporučuju když to budete pít, nečuchat k tomu! Divně to smrdí a mě se z toho zvedal žaludek. Nadechnout, loknout si a rychle polknout a tak dokola 😀 Jo a je super, že fakt člověk může odejít a vrátit se za dvě hoďky.

ninive211
24. čer 2014

Ahoj, nemá někdo aktuální zkušenost, jak to chodí na té Viniční? Na Obilňák se mi moc nechce.

piindra
26. srp 2014

Ahoj nevíte někdo kam zajít v Mladé Boleslavi?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru