OSCAR, Zlín Baťovka. Jak je to tam s placením?

chezzule
5. led 2012

Ahojky holky 😉 ,chci se zeptat,jestli jste byla některá v tomhle letošním roce na OSCARu ve Zlíně na Baťovce.Jdu tam poprve v pondělí a chtěla sem vědět jak je to tam s placením.Na nástěnce sem viděla nějaké ceníky což mě vyděsilo,ale tady na netu čtu,že je zadarmo.Tak teda nevím,jak to doopravdy je.Děkuji za odpovědi 🙂

alena2016
7. zář 2015

Maminky nevite nektera kontakt na Oskar vysetreni v batovce jdu tam prvne a kontakt jsem si od dr.nevzala a nemuzu najit zadne stranky.dekuju

alena2016
8. zář 2015

@pampeliska1 dekuju

januli86
22. zář 2015

udajne od 1.8.2015 se plati za screening ve 13.tydnu 800 kč , za druhý jsem nic neplatila.

maru9
21. pro 2015

Já byla na začátku listopadu 1. screening a platila jsem 800.. moje pojišťovna (ministerstva vnitra) sice proplácí 800, ale člověk musí mít zařízenou kartu života (tzn. že veškerá zdrav. dokumentace je k dispozici všem lékařům) .. po poradě s chlapem jsem se na příspěvek vyprdla, páč je jako policajt paranoik a je fakt, že je to lehce zneužitelné.. i když nás to do budoucna asi čeká všechny.
Jinak foto (haha, že foto, prostě kousek tenkého papírku, ještě křivo ustřižený) bylo zdarma.
Každopádně druhý screening už mám domluvený radši na prediku (tady to pro mě byl opravdu "zážitek")

julistep
22. pro 2015

@miix VZP proplaci 500,-,byla jsem tam v listopadu,dostanes potvrzeni o zaplaceni,zaneses na pojistovnu a hotovo... 😉 dojde ti to na ucet...

julistep
22. pro 2015

@maru9 hej kdy si tam byla? Nebylas 11.11. rano? 🙂 🙂 🙂

maru9
22. pro 2015

@julistep nee, ja byla 2.11. ..na druhy jdes taky do batovky?? byla jsi spokojena?? mne siiiilene tlacili na bricho az to bolelo.. sotva zvladli vsechno pomerit (to asi nebylo jejich vinou) ale cekala jsem i u pristupu trosku vic.. ale kazdy rika neco jineho

julistep
22. pro 2015

@maru9 jj jdu tam,no ja chytla nic moc doktora,pomalu nic mi k tomu nerekl,ani pomalu nepozdravil,ale ta slecna doktorka a tim cizim jmenem je pry super,tak snad budu mit napodruhe stesti 🙂 jinak nic nebolelo ani nebylo neprijemny.. Jen rychly... ☹ 🙂 no,ja byla 11.11. a kdyz jsem byla na krvi,tak muj rikal,ze z toho utz vylezl pár a ta holka strasne brblala ze katastrofa a ze lituje,ze si nezaplatila to prediko,tak jsem si ted myslela zes to byla treba ty.. 😀 😀 :-P :-P hlavneze je prcek v poradku a kdyz uz me tam maji v te databazi tak pujdu tam... 😉 na tom prediku je to prej stejne prast jak uhod .. Vseci tam chodi v domeni "neceho lepsiho" a prej ani ne... 😉

karamela007
8. led 2016

Ahoj holky, ráda bych taky zjistila nějaké info o screeningu v Baťovce.. Já jsem objednaná na příští týden, kamarádka mi Prediko vyloženě nedoporučila s tím, že její Dr. říkala, že odtud má povětšinou horší výsledky nez z Baťovky, ale jak to tady tak čtu, tak více lidí spíš dává přednost Prediku před Baťovkou... 😨 .. Ale ty výpočty by měly být přece stejné, ne?🙂
Měli jste u vyšetření partnera? Zjistili Vám pohlaví? Krev brali až tam při vyšetření? Nikdo mě totiž na nějakou předběžnou krev neposlal, takže počítám, že mi to vezmou až na místě... Jak dlouho jste čekali na vyšetření a jak dlouho na výsledky? 🙂
Já mám totiž odpoledne ještě poradnu, tak bych to ráda stihla, páč můj Dr. je pěkný protiva🙂
Díky za info a mějte krásný večer! 🙂

numesulidu
8. led 2016

@karamela007 Mělo by to být stejné.S jedním těhu jsem byla na Prediku a s druhým v Baťovce na Oscaru,rozdíl jsem neviděla.
Co máš za Dr. že je protiva a proč ho nezměníš?

karamela007
8. led 2016

@numesulidu Nejsem ze Zlína a na změně Dr. už pracuju 😉 Jen musím vydržet ještě tenhle měsíc a od února hurá pryč🙂)) Díky za příspěvek!

numesulidu
8. led 2016

@karamela007 Jo a pohlaví jsem vědět nechtěla a manžel byl se mnou.

julistep
8. led 2016

@karamela007 krev ti vezmou tam,jdeš na krev,tu ti daji,odneseš ju do laborky (naproti) a pak cekas az te zavolaji na ultrazvuk. My jsme meli celkem rychlovku,maminky (vcetne nas) tam vic jak 5min nebyly,na pohlavi nam doktor rekl,ze je jeste brzo a mela jsem tam pritele,muzes tam vzit koho chces... 😉 no a potom tam muzes cca 2-3hodky cekat na vysledky te krve nebo odejit a oni zavolaji... 😉 ja cekala,doma bych se zblaznila nervem... 😁

karamela007
8. led 2016

@julistep Supr, děkuji moc! Ale co mě zaráží, že jsi tam byla jen 5 minut?🙂 To se nestihneš ani natáhnout na to prkno🙂 A ultrazuk ti dělali už přes bříško? 🙂

pladik
8. led 2016

@karamela007 Jak píše julistep. No ale s tím pohlavím... to asi záleží na koho natrefíš. Mě vyšetřoval doktor, takový fousatý. No osina v zadku by byla asi příjemnější. Na otázku pohlaví na mě vyjel, že je to brzo a že si mám počkat do 17tt. Proto jsem tam podruhé nechtěla a požádala o Prediko. Ale je zas fakt, že na Oskarovi ti řeknou jak je mimčo velké, což na Prediku mi doktorka řekla jen, že "odpovídá"... a výsledky se můžeš domluvit, že ti zavolají, když bude něco špatně a když to bude dobré tak nevolají a jen pošlou zprávu gynekologovi. Na kolik tam jdeš? Jestli hned ráno tak odpoledne pordadnu stihneš... Ale trvá to tam trochu... Ale to na Prediku taky...

karamela007
8. led 2016

@pladik díky, no s tím doktorem jsi mě teda dostala.. to je vážně "profesionální" jednání! 😠 😠 Tak budu doufat, že natrefím na někoho normálního🙂 Já jdu na 9:00, musím to stihnout max do 12, páč jsem z daleka a potřebuji tak hodinu a půl na přejetí... Ale to dáme!🙂 Tak doufám, že bude prcek v pořádku a všechno dopadne dobře! 🙂

maru9
8. led 2016

@karamela007 ahoj, co můžu napsat svoji zkušenost, tak čekačka poměrně dlouhá (asi hodinu) ale pro maminky s dětma je tam hrací koutek.. vyplníš tam nějaký papír, milá sestřička si tě pak vezme na krev (dělají navíc automaticky i štítnou žlázu), pak ještě chvilku počkáš a pak si tě zavolají na screening. Screeningová místnost (alespoň ta, kde jsem byla já) je malá, společná obrazovka pro tebe i tatínka, prostředí takové obyčejné.
Co se týče vyšetření nevím jak je to běžně, ale já mám špatnou viditelnost přes břicho (špek před těhu 7 kg nadváhy nad BMI a moc navíc jsem nepřibrala) takže mi hodně tlačila na břicho, ale byla milá a chápavá, dostala jsem 1 fotečku (na teňoučkém papíře) zdarma, pohlaví bohužel vůbec u mě nepřipadalo v úvahu ani nahlížet z důvodu přehlednosti. Na výsledky jsme si měli přijít tuším po 13 nebo 14:00 (už nevím) nebo si zavolat, já jsem řekla, že se raději stavím (kdyby byly výsledky problémové).
Na 2. scr. jsem byla na Prediku, prostředí sice krásné a moderní, tatínek i maminka každý svou obrazovku, kožená sedačka pro tatínka... jako na efekt dobré. Ale čekačka stejná cca. 50 min (sestřičku jsem po dotazu jedné maminky, jestli na ni nezapomněli, slyšela říkat, že objednávají všechny na 11:00 tak že musí počkat, až přijde řada) a přístup doktora poněkud chladný, na to, jak to tam všichni opěvují.. Žádný 3D, žádné hezké povídání kolem (tady má to a to), kdybych se nezeptala na pohlaví, vůbec by nic neřekl (no, stejně řekl, že neví že tam nebylo nic vidět - a ochota to trošku prozkoumat nulová). Tak to na mě působilo, jestli to nebylo tím, že jsem tam nebyla jako platící i při 1. scr., ale nevím, možná jen zaneprázdněnost doktora? .. Jinak opět špatná přehlednost, což mi dr. naznačil a musím proto ještě na kardio - opět tam. Jinak sestřičky super, fotka (kvalitní) za 100,- a výsledky řekl doktor hned po změření všeho na UTZ.
Tatínka jsem měla u obou scr.. obě vyšetření určitě nezabraly víc jak 10 min.
Ty výsledky to jako fakt? To je zvláštní, abych pravdu řekla, toto jsem ještě neslyšela..
No tak hlavně ať ti to dobře dopadne!! 🙂

maru9
8. led 2016

jinak já nikam krev nosit nemusela na oskarovi, a ty výsledky vlastně jak píše pladik - buď počkáš nebo čekáš, jestli nezavolají.. jinak u 2. scr. ještě jsem si vzpomněla že ségra byla na oskarovi a prej tam mají v papírech přímo kolonku pohlaví, oni si nenechali říct ale přesto tam dr. napsala že odpovídá stáří plodu!! Takže sami asi chtějí vědět, aby měli jistotu, že je vše, jak má. Prediko nic.

karamela007
8. led 2016

@maru9 Ahoj, takže s Baťovkou dle tvých slov docela spokojenost, to jsem ráda 🙂 A na Baťovce mají ten 3D ultrazvuk? Každý mi říká trošku něco jiného, takže jsem ráda za informace... 🙂 Jinak já mám taky špek, ale to mi asi řeknou přímo tam, jestli to půjde přes břicho... 😖 Tak ať je prcek zdravý a vše probíhá v pořádku!

maru9
8. led 2016

@karamela007 no myslela jsem ze prediko bude o 100% lepsi ale tu zkusenost nemam, ted bych se na to uz divala ciste z praktickeho hlediska jak psala juli - v Batovce te maji tam uz zaevidovanou v nemocnici (pro pripad informaci i v jinych oddelenich), vysetreni stitne zlazy z krve, zjisteni pohlavi, cena. 3D v Batovce nevim. Ale spokojenost mi z ruznych diskuzi/od znamych prijde 50/50 s tim, ze (a to je jen a pouze moje pozorovani) prevazna cast mamin jde na prediko "ze prece nebudou setrit na miminku" a predpokladaji, ze za to dostanou neco vic. Mozna to prostredi nebo mazani medu kolem pusy, pokud ma doktor naladu. Kazdopadne kdyz jsem se rozhodovala kam na 2. scr, tak jsem se divala na youtube sceeeningy co se jimi propaguje prediko a teda u me takhle screening opravdu neprobihal. Zas po 1. screeningu jsem byla zdesena jak to bylo neprijemne (ten sileny tlak na bricho) a litovala jsem, ze jsem nesla na prediko.. tak tezko soudit no. Nelam si tim hlavu, dulezite jsou vysledky!!

maru9
8. led 2016

@maru9 me to slo pres bricho mozna hur videt i kvuli placente vpredu dole a mimi bylo moc dole, navic vim, ze tam mam posramocenou tkan z padu na kole 🙂 neboj bude to v klidu a jestli ti ho budou muset delat vnitrne - tak a co? aspon chlap uvidi ze to holt nemame lehke ty neustale prohlidky (chlapi to vetsinou dost vydesi co jsem slysela hihi)

julistep
8. led 2016

@pladik mas z tamo urcite zpravu,tak ten doktor je dule podepsany,me to delal Santavy a byl stejne prijemny jak ten tvuj a vseci ho tam oslovovali pane profesore,tak mozna to byl on,byl stary,ale fousaty nevim....

pladik
8. led 2016

@julistep jj, taky Šantavý... Možná má trauma z toho jména 😀

julistep
8. led 2016

@pladik tak to je jasnacka... 😀 sednout na risovaček je urcite prijemnejsj... 😀 tak doufam,ze na druhy naposilaji i ke stejnemu Dr,jinak muj uz mu da mozna i po čuni jesi bude zas tak mily... 😀 pry ty pani doktorka s tim cizim jmenem je fajn... 🙂

pladik
8. led 2016

@julistep To nemůžu sloužit, na ten druhý jsem radši šla na Prediko 😀 A paní Daifalah nebo jak se jmenuje je prý opravdu fajn. Jsem si myslela, podle jména, že je to chlap 😀

julistep
8. led 2016

@pladik Ja jdu tam,ted v utery...

pampeliska1
8. led 2016

@maru9 my jsme na Oscarovi taky nechteli vedet pohlavi a do papiru napsali - rodice si nepreji znat pohlavi, genital normalni 😉)

pladik
8. led 2016

@julistep Jako na Oskara... Já byla 26.8. což byla středa. Tak uvidíš, třeba budeš mít štěstí.. Oni to tam mají na dveřích, kdo kdy slouží....

maru9
8. led 2016

@pladik muzu se zeptat jaky k tobe meli pristup na 2. scr na Prediku, prip. co za dr?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru