Oxytocinový zátěžový test. Jak probíhá?

kaceenka81
15. říj 2007

ahoj holky,dnes jsem se dozvěděla že naše malá se na svět pořád nechystá takže mě čeká oxitocin.test.máte s tím některá zkušenosti?jak to probíhá a tak?vím že to určitě bolí,hrozně se bojím! ☹ ☹ ☹
a může to vést k porodu,nebo si to prostě "protrpím" jen tak?děkuju

sisstin
15. říj 2007

kaceeenka: no já mám obavy, že pokud neporodím do zítra..tak mě to taky čeká 😕 prý záleží..někdo po tom testu jde rodit, někdo naprosto nic 😕 já se toho taky bojííííím 😢

kaceenka81
autor
15. říj 2007

no jo,kdybych aspon věděla že se to po tom nějak rozjede,ale trpět jen tak,to je strašné.sedím tady a bulím jak malé děcko.ale zase kdyby to mělo vést k porodu tak by mi řekli at si pro jistotu vezmu sebou tašku,ne?a neříkali nic...

sisstin
15. říj 2007

kacenka: dělali to jedný holčině od nás z PCE..tý potom nebylo naprosto nic..a pak jí opravdu vyvolávali až nějak dýl...ale na někoho to zabere rychle 😕

kaceenka81
autor
15. říj 2007

prý to sou bolesti jak u porodu.búúúúúúúúúú ☹

sisstin
15. říj 2007

kaci: no..ale když tě to bolí, tak to na tebe působí a právě by se ti to asi mělo rozjet už 😕 já taky nevim 😢 mohl by napsat někdo, kdo s tím má zkušenosti... 😕

sisstin
15. říj 2007

Zátěžový test má prý zhodnotit, jak to snáší děloha a dítě. Prý! Já jsem ho absolvovala úplně v poho. Na monitoru se začlo na nějaké minimální dávce, pak se oxytocin zvýšil, tím i kontrakce a pak třetí stupeň a znovu více kontrakce. Ale všechny stupně nebolí!! Neboj. Pak mě odpojili a já byla v pohodě asi 2 hoďky. Pak se začly kontrakce znovu ozývat, ale spíš jako posli, jen jsem je cítila,ale nebolely. Rodila jsem až druhý den po píchnutí vody.

tohle psala ilonap 😉

kaceenka81
autor
15. říj 2007

aha,ale mě ani neřekli kdy by mi porod vyvolali.takže tam asi nebudu muset zůstat,že?to by mi řekli.

anngie
16. říj 2007

holky já vám moc neporadím, ale kamarádka rodila před půl rokem a řikala že přijela večer, dostala oxytocin a sestra jí řekla že jestli je to k porodu tak začne a jestli ne tak usne.....začala rodit a v půlnoci měla Vojtíška.

anngie
16. říj 2007

jinak holky držím palce, závidím že to budete mít za sebou

pucik
16. říj 2007

ahojky, já na tom byla taky a v pohodě, byla jsem ve čtvrtek, kdy jsem měla nastupovat do porodnice, ale měli plno tak mě pustili domů, tím se sleduje, jak je na tom mimčo a jak snese zátěž při porodu, jak se mu daří. Já jsem rodila pak až v neděli po 2-denním vyvolávání, dostala mně až osxytocinová infuze, ale to byl potom nářez, tohle je jen maličká koncentrace toho oxitocinu, neměj vůbec strach 😉

zuuzza
16. říj 2007

Tak já nastoupila v pondělí do porodky a vúterý mi dělali oxyt.test. Napojili mě na monitor, dali kapačku s oxytocinem a čekalo se,jestli se objeví kontrakce a jak na ně bude děloha reagovat, no po pár minutách to začalo, byla jsem tam asi půl hodiny, pak mě odpojili a kontrakce ještě chvíli trvaly než se mi ze žil dostal všechen ten oxytocin. Je to hnus ty kontrakce jsem si říkala. No každopádně se mi to pak ukidnilo a nic, tak jsem šla ráno na vyvolání, no a to už se pak nedalo s těma kontrakcema z toho testu srovnat, to bylo příšerný, ale nechci vás tu strašit holky, je to individuální. A taky to vyvolání je prej bolestivější. Takže vám přeju hladkej průběh porodu a krásný mimísky 🙂

kaceenka81
autor
16. říj 2007

jé,já se tak bojím.a jak dlouho ty kontrakce trvají,myslím jak dlouho je kontrakce a přestávka a zase znova...

sisstin
16. říj 2007

kaci: tak co? Já zas na monitoru nic 😕

kaceenka81
autor
16. říj 2007

sisstin-já jsem byla naposled včera a ted jdu až ve čtvrtek na ten test.nevím jestli se díváš na ten monitor jak tam jsou ty čísla,tak to zelené,to je děloha,tak mě vždycky pobaví že mi to čslo nevyleze výše než na 5!jiným to tam lítá i do 80!

sisstin
16. říj 2007

kaci: mrkni do mýho alba..já mám dole dělohu..a nahoře srdíčko..tě to asi uklidní 😉 😅

kaceenka81
autor
16. říj 2007

to jako kdybych viděla ten svůj 😀

kaceenka81
autor
17. říj 2007

tak zítra mě to čeká ☹ kdybych to náhodou nepřežila tak se tu mějte 😀

sisstin
17. říj 2007

kaci: budu na tebe myslet 😉 to zvládneš 😉 🙂

sshiva
19. srp 2011

Ahoj holky, mám už po TP a podľa vyšetrenia som stále zatvorená a na porod to nevyzerá ☹ V utorok mi majú robiť záťažový test, máte s ním niektorá skúsenosť? Nepredpokladám že by mi to vyvolalo porod ale pomohlo vám to k niečomu?

skurinka
12. zář 2011

@sshiva -ahojky ted koukam ze uz mas mimi na svete..jen jsem chtela napsat z me delali zatezovy test pri prvnim diteti skrz teh cukrovku a ten den jsem porodila..napichli me ve 14h a pul 3 me praskla voda a ve 21.05 se malek narodil 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru