Platba za monitoring ozev plodu, jakou máte zkušenost?

key25
5. únor 2013

Ahojte maminky ,

chtěla bych se optat.Dnes jsem 36+2 TT a sestra mi oznámila že od příští návštěvy si budu hradit monitory sama 233Kč.Pojištovna jich hradí prý jen 5 jaké máte zkušenosti vy ? děkuji mockrát

arinikac
5. únor 2013

Mně se to nezdá, ale nevím. Co Ti můžu říct, tak když započítám i porod, tak mi jich určitě dělali víc než pět. A i bez porodu, přenášela jsem a chodila pak co tři dny..

petrusew
5. únor 2013

to se mi zdá jako blbost, rozhodně jsem jich měla víc jak pět a nikdo po mě nechtěl ani korunu...

olcab
5. únor 2013

@key25 u mé doktorky se platí cca 70kč za jeden monitor

lendulik
5. únor 2013

Podle mě se to taky neplatí. Navíc když jsem si poležela v nemocnici, týden mě natáčeli co dvě hodiny. Zdarma. A to samý před porodem. To by se ženský nedoplatili. A na běžných gyn kontrolách taky nic. Ale zase vím, že některé holky říkaly i o ulrazvuku, že pojištovna hradí jen 3, a proto jim dr víc neudělal.. Mně dělala pokaždý zdarma. Takže jich taky bylo hafec..

anetka1701
5. únor 2013

tyjo já jich měla!! a neplatila jsem ani za jeden... je to divný... a to u gyndr nebo v porodce?? kdyžtak můžeš chodit do porodky, tam to snad chtít platit nebudou.,..

key25
autor
5. únor 2013

Děkuju moc za odpovědi no mě se to také nezdá ☹ co mají dělat maminky které na to nemají každý týden platit 233kč zatím jsem 36+1 a chodím stále ke svému doktoru co stím mám udělat ? docela mě to štve ☹ a doktor vyžaduje monitor každý týden.

romcovaklarka
5. únor 2013

@key25 S tím zkušenost nemám, protože moje Dr. monitor nemá, dělali mi je v minulém i tomto těhotenství vždy až od doby, co jsem začala chodit na poradnu do porodnice. A tam jsem teda nikdy nic neplatila. Ale nevím, zda už je takhle brzo nutný, já třeba teďka byla na prvním (v porodnici) až těch 37+1.

palomitacheca
5. únor 2013

@key25 nechala bych se předat do péče porodnice. Kolikrát už jsi na tom monitoru byla, když teprve začínáš 37.týden?

nnell
5. únor 2013

@key25 zkoušela ses informovat u své zdravotní pojišťovny? Přijde mi, že si paní doktorka spíš chce "přivydělat". Já monitor nikdy neplatila, ale je fakt, že jsem je také absolvovala až po předání do péče porodnici.

petrusew
5. únor 2013

@key25 pokud ho doktor vyžaduje, musí mít k tomu důvod. Pokud by byl tak po tobě nemůže chtít ani korunu, protože to hradí pojišťovna.

evaviki
5. únor 2013

@key25 zavolej do pojistovny a zeptej se..

key25
autor
5. únor 2013

Jěště jednou moc děkuju za názory. No na monitoru jsem byla již po páté, a to každý týden, takže od 32 týdne .Jediné co mě napadá proč po mě doktor vyžaduje každý týden monitor je ten že před otěhotněním jsem měla těžké předrakovinové změny na děložním čípku☹ CIn III prošla jsem konizací děložního čípku kterou mi dělal jiný lékař v Praze a až tento doktor si mě převzal do péče když jsem měla pooperační komplikace, hodně jsem krvácela a v Praze mi řekli že je to normální tak jsem dva dny krvácela tak že jsem v sobě měla obrovské kusy sraženiny, tento doktor mi zachránil život.Po 3 měsících po zákroku jsem otěhotněla tak nevím zda nemá strach kvůli děložnímu čípku který mi po komplikacích musel celý obšít.Opravdu si nevím rady straší mě už od 30 Týdne že předčasně porodím ☹ a nechce o tom semnou diskutovat.Od kdy jste byli předány do porodnice? mám právo si o to požádat ? navíc tento doktor je hlavným porodníkem v porodnici kde budu rodit ☹

palomitacheca
5. únor 2013

@key25 já si teď podruhé zažádala o předání do péče porodnice ve 31. týdnu. Bydlím v Praze a doktora mám na Moravě 220km daleko. Je mi jasný, že si ho nechceš poštvat proti sobě, zvlášť když ti zachránil život a navíc pracuje i v té porodnici 😒 tak ještě zkus tu pojišťovnu, jak ti radí holky. To placení mi normální nepřijde, zvlášť když to pokaždé stojí přes 200Kč... 😒 když si představím, že jsem u Janičky poslední 2 týdny jezdila na monitor obden... To by teda byla výsledná cena.

key25
autor
5. únor 2013

Já to určitě zkusím 🙂 děkuju moc zítra tam zavolám a optám se

palomitacheca
5. únor 2013

@key25 tak dej vedet, jak jsi dopadla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru