Plod je ve flekční poloze kaudálně. Co to znamená?

petitek
11. lis 2008

Ahojky, jsem ve 23. tydnu a dnes jsem byla na genetickem vysetreni, ktere dopadlo dobre jen ve zprave mam napsano : Plod je ulozen ve flekční poloze kaudálně. muzete mi nekdo pomoct s prekladem ja uz to hledala vsude mozne, ale marne ☹ moc moc dekuju za rady 🙂 😅 😵

evaviki
12. lis 2008

Ahoj,
skus napisat do volnej diskuze porodnej babicke: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Ale osobne si myslim, ze to znamena ohnuty plod, zadockom smerujuci k brusku. (t.j. hlava a nozicky smeruju k chrbtici)

mamina
12. lis 2008

Máš doma na dívku Básníky?Tam jim při anatomii profesor vysvětloval směry.(Myslím,že je příčně.)Ale ať momentálně leží jak chce,do porodu se to ještě 100* změní,neboj.Moje kamarádka se taky bála,že bude muset na císaře,protože miminko měla do konce těhotenství hlavičkou nahoru.Já jsem jí uklidňovala,ať se nebojí,že to nic neznamená.No,a neznamenalo.Mimčo se jí otočilo samo během první doby porodní a porodila naprosto normálně,dokonce ani šitá nebyla.Tak žádnej strach a hlavu vzhůru. 😉 😀

petitek
autor
12. lis 2008

Uf moc děkuju!!! Někde jsem četla, že se mimčo otáčí nejpozději tři měsíce před porodem a tak jsem se trochu bála...Od začátku těhu mám stále nějaké komplikace a tak jsem ted už ze všeho vystrašená možná až moc 😅 🙂 Je to šílené - teprve jsou v břoušku a už se o ně tak bojíme 😉 😵 Ale stojí to za to!!!Jěště jednou díky.

kalo
12. lis 2008

Nechci strašit, ale pravidlo to samozřejmě není...Mě se malá neotočila. Ale v 23tt je fakt brzo..kdyby to bylo stejné třeba kolem 35tt, tak je ta pravděpodobnost už malá, že polohu změní...Hodně štěstí!!!!!!

kulicka
12. lis 2008

Petitku, me doktorka jeste na poslednim UTZ ve 34 tt rikala : mimi ma hlavicku dole, nozicky napravo, ale za pet minut ? to nevim 😀
Hlavicku pry mimi uklada do panve kolem 37 tt 😉 Vase tam ma jeste mista! Jejej!

petitek
autor
13. lis 2008

no asi mi stejně nezbyde než čekat a doufat, že se malá otočí a vše proběhne jak má...Ale podle toho jak tam řádí, je to snad na dobré cestě🙂

zemli
13. lis 2008

petitek: se ti otoci jeste nekolikrat, ja ji mam porad hlavou nahoru 😒

kacka.va
13. lis 2008

petitek: vždyť máš ještě plno času, vůbec na to nemysli a zbytečně se nestresuj.

campi
14. lis 2008

petitek: nestresuj se a nepridavej si zbytecny starosti, nejak to dopadne. Ted ti tam bude mimco řádit jako akrobat na trampolíně - odrážet se, otáčet. Přeci bys nechtěla, aby leželo ještě tak dlouho do porodu hlavou dolů.

evulinkab
14. lis 2008

petitek: Přesně tak, v tomhle týdnu těhotenství se miminka točí každou chvili, mají tam ještě dost prostoru, takže si s tím nedělej starosti.Mě paní doktorka taky vystaršila v poradně ve 25tt, když mi řekla, že malej je hlavičkou nahoru...byl tam celkově tak divně uloženej, hlavička nahoru a těličkem směrem dolu, ale jakoby nakřivo.A do příští poradny se otočil a už je hlavičkou dolu 😉 Takže se zbytečně nestresuj, času dost.

petitek
autor
14. lis 2008

Moc vám děkuju! Je pravda, že malá je akční skoro 24 hodin denně takže snad to ještě zvládneme.Ted je taky hlavičkou nahoru a taková pokrčená podle doktora tak uvidíme.Ale díky- jsem o něco klidnější!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru