Pohlaví dítěte. Chcete to vědět dopředu?

katerinaant
3. srp 2006

Holky jaký máte na to názor?
Chcete to vědět dopředu?
My nebudeme chtít to vědět, ať máme nějaké představení. Ale třeba kamarádka strašně chtěla holku a nechala si to říct a když jí řekly že to bude kluk, pomalu si ho nechala vzít, prostě neuměla si kluka představit, asi měla i deprese. Ale Oliverovi už bude rok a miluje ho. Třeba v jejím případě je dobře že to věděla, musela se na syna psychicky připravit.
A jak jste na tom vy, vědět, nevědět?

krista
26. lis 2007

Cibule gratuluju k holčičce, no vidíš tak nakonec nám bylo skoro stejně dlouho zle - tak to asi dělaji ty holčičky potvůrky 😀

Jinak k tématu - my jsme si to taky nechali říct, hlavně je spousta krásných modrých a růžových věciček na miminka, s těma neutrálníma je to horší, ale taky samozřejmě jsou 🙂 Na normálním UTZ jsme tomu nevěřili na 100% jen jsme si říkali, že spíš holčička 🙂 a když nám Dr. na 3D ukázal taky stydký pysky a řekl, že to jinak být nemůže, tak už věříme 😵
Hlavní podmět byla ale zvědavost a taky jsme si říkali, že by bylo pěkný bříšku už nějak říkat jménem 😵

kalo
26. lis 2007

Já jsem se nechala ukecat od muže a nechali jsme si to říct...Jak píše Cibule, bylo to pro mě velké překvapení /a bohužel-teď je mi to líto, ale byla jsem tenkrát zklamaná/....6 měsíců jsem byla přesvědčena, že mám v bříšku kluka a najednou holčička!!! No samozřejmě jsme se brzo skamarádily 😀
Ale u druhého dítěte to vědět nechci, překvapení je určitě lepší 🙂

krista
26. lis 2007

Kalo tak to je dost blbý, myslím si, že to musí být šok a chviličku to trvá než se s tím člověk "smíří" 😖 Tak mě to řekli až v 5.měsíci (takže si to budu myslet jen 4 měsíce) a viděla jsem to na 3D takže tomu věřím 🙂

cibule
26. lis 2007

Kristo, děkuju 😀 Nevím jestli jsem gratulovala já Tobě, jestli ne, tak tak činím teď 😀 😀 😀 😀 😀
Jo, jo, to zle s tím asi souvisí 😀 Berušky naše 😀
My jdem na 3D 13.12. tak taky si ještě říkám, že se tam ujistím 😉 My byli na tom genetickým a dr.taky říkal, že jsou to ty stydké pysky, tak doufám, že viděl dobře 😀 Udělal nám i fotku kačenky. Mám ji v albíku. Tak mu tak nějak věřím 😉
Kalo, já si taky myslela, že je to kluk, ale strašně jsem si přála, aby to byla holčička 😀 Takže pro mě to bylo moc krásný překvapení 😀 😀 😀

krista
26. lis 2007

Cibul já mám taky fotku, myslím, že je jasná víc než dost co myslíš 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Na tom 3D to krásně uvidíte, jestli se nebude skrývat, naše malá měla nohy rozcapený a ručičky před obličejem, tak jsme si říkali s Dr., že to by měla spíš dělat naopak, hlavně v pozdějších letech 😝 😀

kalo
26. lis 2007

No ale teď bych tu moji berušku nevyměnila za nic na světě 😀 😀 Je to úžasný mít holčičku!! 😉 Byla to opravdu ta první chvilka, které teď samozřejmě lituju...spíš jsem se neměla nechat ukecat od muže a měla jsem si nechat překvapení..

vikvik
26. lis 2007

anooo, chci to vedet, abych mohla brisku uz rikat jmenem a psychicky se pripravit na to, co budeme mit doma 🙂
kalo a s tema chlapecko-holcickama prej se to docela casto stava, ze tam maji rucicku, pupecnik, nebo kdovi co a hned je z toho pindik 🙂

micanek
26. lis 2007

mooos to chci vědět. Nevydržela bych si to neříct. Ryziko, že to bude něco jiného .... stím se musí vždy počítat. Chtěla bych holčičku a všichni mě přesvědčují na kluka, tak už tomu věřím taky. Jak to budu vědět, tak budu uplně stejně ráda za chlapečka.

petraluk
26. lis 2007

Ahoj holky, my jsem si u prvního mimča pohlaví nechali říct. Ale vím jistě, že jestli se nám poštěstí mít druhé miminko, tak to vědět nechci. Musí to být strašně krásný pocit, když se to člověk doví, po těch hodinách bolestí na porodním sále 😅

micanek
26. lis 2007

Vždy´t překvapení je i tak ... jak vypadá, zda je zdravé, komu s epodobá .....

ajjjka
26. lis 2007

Ahojky, také jsme si nenechali říct pohlaví. Asi bych to opravdu rozdejchávala" kdybych si myslela půl těhotenství že to bude třeba holčička a pak...kluk. No a hlavně v mém okolí je dost maminek co se u nich doktoři s určením pohlaví sekli"..

cibule
26. lis 2007

Kristi, jéžiši, to je krásná kačenka 😀 😀 😀
Jo, je to bez pochyby 😀 A koukalas na tu mou z normálního UTZ, taky celkem dobře vidět, ne? 😀 Doufám, že se nám na tom 3D ještě taky hezky ukáže 😀
Kalo, to je jasný, někdy člověk s něčím nepočítá, tak se s tím musí srovnat a pak zjistí, že nic lepšího ho potkat nemohlo, ne? 😀 😀 😀

slonik
26. lis 2007

taky se hlásím, že jsem to chtěla vědět. Já totiž byla přesvědčená, že to bude chlapeček, takže když jsem byla UTZ ve 20tt, říkám panu doktorovi, že to chci vědět (vím, je to jako když si vybalím vánoční dárek v listopadu, ale já mám radši přehled 🙂 ) a on, co jsme dělali - já říkám že kluka a on říká - tak ten to bude příště 😉 manželovi jsem to řekla, ale jinak nikomu, všichni ostatní tipovali kluka, tak jsem se bavila 😀

slonik
26. lis 2007

dokonce tchánovci byli přesvědčeni, že je to kluk, jen mě mrzí, že jim volal manžel, docela bych chtěla vidět ten šok, když jim řek, že je to holčička 😵

slonik
26. lis 2007

náš pan doktor je vyhlášenej, že se nemýlí 😉 tak to jsem se nebála, ale stejně jsem do poslední chvíle čekala, jestli nevyleze kluk 😀 Když se mě doktor, co mě rodil ptal, co čekáme, říkám - to co paní vedle (o hodinu dřív se narodila krásná vlasatá holčička) a on říká - a co? A já říkám - no přece holčičku - oni totiž měli mít kluka 🤐 😵

cibule
26. lis 2007

Slonik, to musela být sranda 😀 😀 😀 😀 😀 😀
U nás jsme rodině řekli, že nám dr. řekl že to bude holčička a švagrová se málem vyvrátila..... 😀 Taky, že to není možný, že vypadám na kluka, jestli to náhodou nebyly kouličky, místo stydkých pysků atd.... Sranda, no 😀 Tak na 100% je to až po porodu, že, ale věřím, že se dr. nespletl. Malá krásně ležela, nohy nad hlavou, takže řádně vystrčeno a nechala se zkoumat jedna radost. 😉 No, uvidíme v dubnu, nebo už v březnu? 😀

slonik
26. lis 2007

u druhýho si to asi říct nechám, nebo ještě nevím, že bych zkusila překvapení? 😕 Ale já to asi nevydržím 😵

dendisa
26. lis 2007

jste borky, vy co jste to vydržely až do porodu. Já to chtěla vědět co nejdřív, ale jak na potvoru, dcera se nechtěla ukázat. Takže když se někde ve 27. tt lehce ukázala, stejně jsme to doktorovi nevěřili (takových už bylo a pak šok u porodu). No, měl pravdu. Dala jsem manželovi první holčičku v jeho rodině za x generací zpátky. Je fakt jeho 😀 😀 😀

paolin
26. lis 2007

my jsme si porad nebyli jisti, jestli chceme vedet pohlavi. nakonec to stejne nebylo videt, tak mimco rozhodlo za nas 🙂 fakt nas bavilo, jak bylo okoli napnute 😀 a u porodu bylo to prekvapeni naprosto dokonale!
ted to taky nechceme vedet. v nasem okoli je takovych rodicu docela dost 🙂 proste 100% prekvapeni.

salomee
14. pro 2011

Zdravím a oprašuju sto let staré téma... právě nemám co lepšího na práci a tak přemýšlím nad věcma kolem mimča a došla jsem k otázce, zda budu chtít vědět pohlaví předem. Vždycky jsem byla přesvědčená, že ne..ale zajímalo by mě, zda to doktor nabídne, nebo to nechá tak s tím, že by to řekl až když se na to vysloveně zeptám...?...protože to já se nezeptám, ale kdyby i to nabídl on, nevím, zda bych to ustála a odmítla, jsem jen slabá žena🙂.
Ale jinak pohlaví nějak moc neprožívám, není to důležité v porovnání se zdravím..., jen mě to tak napadlo a asi si i užívám, že zatím můžu řešit jen takové prkotiny, bo kdo ví, co se dozvím v pátek za výsledky z tripplu a krevního cukru a já nevím, co mi to všechno ještě brali...
Kéž bychom my všechny tady mohly řešit jen takové příjemné věci jako pohlaví, jména atp.

amallie
14. pro 2011

@salomee spíše nabídne a někde se za to i platí 50 kč

weri1
14. pro 2011

@salomee mě se pan doktor ptal ,jestli chceme vědět pohlaví...chtěli jsme 🙂

salomee
15. pro 2011

...teeda, o placení slyším poprvé. Tak zatím vidím, že se spíš ptají, hm, to asi neustojím.

adelka21
15. lis 2012

Pohlaví si necháme říct, otázka, jestli to řeknem známým, anebo jestli si to necháme pro sebe. Jinak je to pouze o zvedavosti, taky co nakupovat, nazývat mimi v bříšku uz jménem.
ALE at vyjde kluk nebo holka, budu štastná a vděčná za zdravé díte, upřímně nerozumím maminám, které se vyvrací z toho že bude mít díte s jiným pohlavím, než očekávaly 😅 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru