Pohlaví dítěte. Chcete to vědět dopředu?

katerinaant
3. srp 2006

Holky jaký máte na to názor?
Chcete to vědět dopředu?
My nebudeme chtít to vědět, ať máme nějaké představení. Ale třeba kamarádka strašně chtěla holku a nechala si to říct a když jí řekly že to bude kluk, pomalu si ho nechala vzít, prostě neuměla si kluka představit, asi měla i deprese. Ale Oliverovi už bude rok a miluje ho. Třeba v jejím případě je dobře že to věděla, musela se na syna psychicky připravit.
A jak jste na tom vy, vědět, nevědět?

fotografka.z.hulina
27. lis 2006

Ahoj, já jsem rozhodně pro, když se děťátko nestydí a ukáže se, tak proč ne.
Už se na to těším, věřím, že naše mimi stydlivý nebude a hezky nám ukáže, že je to Daneček 🙂

kazu
27. lis 2006

Tak my to taky chteli vedet.Ja jsem si myslela(i vice prala),ze to bude holcicka-podle prstynku(delala mi to kamoska a svagrovka a oboum to nezavisle vyslo). No to jste meli videt,kdyz jsem na UTZ videla,ze ma neco mezi nozickami! 😅 Vubec jsem tomu nemohla uverit. No a ted jinak prckovi,jak Tomasku nereknem 😀

brunetka26
27. lis 2006

my to taky chtěli vědět...při tom prvním to bylo jasné,chlapeček...ale teď už jsme to vzdali,protože pan doktor celou tu dobu na ultrazvuku nic nepoznal,jednou kluk,jednou holka..asi podle toho,jakou měl náladu..nebo co já vím..věřím,že to bude holčička..takže jsme to vzdali a necháme se překvapit,když už teda do konce týdne snad porodím..jsem 40+4 takže se musí ještě naparádit,holka jedna 😀

ikis
27. lis 2006

Ahoj,já jsem teprve na začátku "těhu" 😀 ,ale už teď hořím zvědavostí co to bude???? a nemáte někdo zkušenost s tím čínským kalendářem,který má být věrohodný na 99%??? Mě to ukazuje kluka 😵 a zkoušela jsem to na kamarádky,co mají už mimčo a všem to zatím sedělo 😎

myska
27. lis 2006

Ikis, mě podle čínskýho kalendáře vycházel kluk a máme holku, takže my jsme to jedno procento 😉 😀

Jinak my jsme to pohlaví nevěděli a na porodním sále to byl fakt zážitek, manžel mě ani nedokázal říct, že máme holku, jak z toho byl na měkko. A až bude další mimi, tak přemýšlím, že si to taky necháme jako překvapení.

kopretina82
27. lis 2006

Taky jsem už teď děsně zvědavá "co to bude", ale chtěla bych to vydržet a zjistit to až na sále. Podle toho čínského mi vychází holka, ale neberu to jako bernou minci, prostě uvidíme a už teď se děsně těším, až doktor řekne:"Máte...!!"
Takže já jsem pro překvapení-manžel se mnou souhlasí, takže si to nejspíš říct nenecháme 🤐

ikis
27. lis 2006

no vidíš myško... 😵 tak to mám i já naději,že to bude holčička!!! 😀

luciass
27. lis 2006

tak my si to říct necháme, až tam půjdu, nechám si to napsat na lísteček a dát do obálky a pak to s manželem spolu doma rozbalíme 🙂
všichni už se nás na to ptají, jestli už to víme, nejrači bych jim to neříkala a nechala jim to překvapení 😀 , ale mamča se ségrou by to "nepřežily" kdyby to nevěděli dřív....

kivsy
27. lis 2006

no ja jsem ted ve 21 tydnu a minuly tyden nam rekli z ultrazvuku ze to bude holcicka 🙂 rekla jsem Dr., ze pokud si nebude dost jista s tim co vidi, at mi to nerika a pockame na dalsi ultrazvuk, rekla mi ze si je na 99% jista.
Ja osobne jsem strasne moc rada ze to vim, protoze KAZDY nam tipoval kluka a nam to bylo celkem jedno, ale tak nejak uz jsme s klukem pocitali, takze jsem fakt rada ze to ted vime. A je to najednou uplne jinaci pocit, jsem k male vice vazana, mluvime porad v zenskem rode ale pro jistotu pokojicek bude vymalovany v neutralni barve a doplnky take. Obleceni se mi libi tak ci tak vice zlute, zelene a bile nez ruzove, takze kdyby nahodou, tak se nic nedeje 😉 hlavne at je prcek zdravy 🙂

bambulik
22. lis 2007

tak já jsem ve 31tt a s přítelem jsme to vědět nechtěly, teda spíš on ne, ale já ano, ale zase kdybych to věděla jen já nevydržím to a vykecám to a když jsem se na utz naposledy ptala jestli je to vidět doktorka se tam ani za boha(třikrát) nemohla dostat....
takže už to fakt bude překvapení až do porodu 😝

lukin
22. lis 2007

Já jsem to chtěla vědět, neumím si představit, že bych měla čekat až do porodu. No prostě jsem zvědavá 😀

zuzik03
22. lis 2007

Já zas byla vždycky přesvědčená, že bych to zvědavostí nevydržela, ale když jsem otěhotněla, tak jsem zjistila, že mě to vlastně vůbec nezajímá, co to bude, že si to nechám jako překvápko. Manžel s tím měl sice chvíli problém, ale teď už taky nenaléhá 🙂

anta
22. lis 2007

Tak my si to tedy říct nenecháme. Chceme překvápko 😉

kacka.va
22. lis 2007

my si to říct necháme, ale ne kvůli tomu, že bychom to nějak šíleně chtěli vědět, ale prostě už to mimčo nechci nazývat mimís, ale chci mu říkat jménem 😉 Ale možná, že si to nakonec nechám pro sebe a pro ostatní to nechám jako překvápko, ať si pěkně tipují 😉

kristina_tvb
22. lis 2007

ja som si tiez vzdy hovorila, ze sa necham prekvapit. Ale teraz ked uz som tehotna som to nevydrzala. Clovek je zvedavy. Donedavna sme mu miesto mena vymyslali rozne prezyvky, ale teraz ked to viem, tak je fajn hovorit menom. A navyse mozem jej buduci satnik trosicku prisposobit dievcatku. Aj ked z nej nechcem robit cukrovu babiku - vsetko v ruzovom.

leonunuska
22. lis 2007

U nás je to napůl, manžel to vědět nechce, že prý se nechce připravit o to překvapení, jenže já jsem šíleně zvědavá a nechci kupovat vše jen v neutrálních barvách. Tak si to nechám asi říct a manželovi to neřeknu 😀

jabber
22. lis 2007

leonunuska - to si ale manžel všimne, že kupuješ do modra nebo do růžova, ne? 😉
My jsme si to nechali jako překvápko. A bylo to překvápko, všichni tipovali kluka 😀

maart
22. lis 2007

Ahoj holky, tak my jsme si to u prvniho kloucka rict nenechali...a musim rict, ze to byl prekrasny pocit, kdyz jsem se mohla na porodni sale zeptat:
"A co to je"...chlapecka jsem si moc prala (uf uf, ja vim, ze jakakoli priorita ohledne pohlavi miminka je tak trosku tabu, ale ja jsem to tak proste mela), takze jsem byla stastna prestatna. U druheho klukana jsme uz byli na 3D utz a jeho pindik byl NEPREHLEDNUTELNY...a ted u tretiho mimca jsem byla tak silene zvedava (a moje okoli snad jeste vic), ze jsem vedela hned, ze si to necham rict. Nechtela mrska dlouho nic ukazovat, ale na 3D se prozradila 😀 !

mobina
22. lis 2007

No já ani neměla moc času o tom přemýšlet jestli jo nebo ne, protože to na mě doktorka vybalila ve 13tt 😕 To mi cvaklo, že to asi bude pindík 😀 A manžel to chtěl vědět předem.

mmar
22. lis 2007

mi jsme si u prvního dítěte pohlaví říct nenechali, ale na nahrávce z UTZ to bylo krásně vidět, tak že jsem počítala s klukem a byl to kluk 🙂 Ted u druhého to bude také překvapení až na sále 😉 I když já bych si to možná říct nechala, ale manžel nechce a kdybych to věděla jen já, tak to určitě vykecám 😀

dajuli
22. lis 2007

Já si strašně moc přála holčičku a když mi doktor ve 12 týdnu řekl že je to holka, tak jsem ani na vteřinu nezaváhala že by se mohl splést. A potom ve 28 týdnu na 3D utz. mi to potvrdili. 😵 A navíc jsem na holku i vypadala:pleť byla samá vyrážka a má jindy skoro anorektická postava nabývala den ze dne astronomických rozměrů a vše šlo do stehen a do zadku. ☹ Při druhém dítěti si to nechám opět určitě říct 🙂

morusa
22. lis 2007

My si to říct nenechali, chtěli jsme překvapení, přijde mi ,že nechat si to říct je jako dostat už rozbalenej dárek,navíc nás bavilo to, jak každej tipoval, co to bude, probíhaly sázky a hlavně bylo supr volat z porodnice, že máme kluka než volat, že už se nám teda narodil...Nevím, přijde mi,že to má daleko větší kouzlo.

jabber
22. lis 2007

morusa - přesně tak, vidím to stejně 🙂

leonunuska
22. lis 2007

Hm tak jo no, já vím, že je to hezčí překvapení, když ale já jsem tak zvědavá. Většina říká, že to bude holka a někdo, že kluk. Mi bychom radši holčičku, protože kluka už má manžel z 1 manželství tak uvidíme 🙂

petruna
23. lis 2007

me se vic libi, kdyz se pohlavi nevi a manzele, rodina, kamaradi jsou do posledni chvile napjaty, co to teda bude...ale bohuzel jsem hrozne zvedava a nevydrzela bych to do porodu, kdyz uz tu tahle moznost je.
takze my si to rict nechali 🙂 a protoze mame mit kluka, nevadi nam, kdyz by pripadna holcicka chodila sem tam v modrem.
Nakupuju vsechny barvy krome ruzovy a cerveny. Kocarek atd mame neutralni, ten bych pohlavi neprizpusobovala.

kamila4
23. lis 2007

AHOJ HOLKY,ČEKÁM ZA MĚSÍC DRUHÉ DÍTĚ A ANI TO PRVNÍ JSME NEVĚDĚLI CO TO BUDE.TO ČEKÁNÍ A NAPĚTÍ JE PARÁDA!!!!! JSEM SICE OD PŘÍRODY ZVĚDAVÁ JAKO OPICE,ALE ODOLALA JSEM .MANŽEL TO NA MĚ NELOUDIL TAK TO NEVÍME.A MYSLÍM,ŽE JE TO DOBŘE.JÁ SAMA SE PŘIZNÁM,ŽE NEVÍM CO BYCH CHTĚLA....BYLA JSEM I NA ODBĚRU PLODOVÉ VODY A TAM JSEM PODEPSALA PAPÍR ŽE SI NEPŘEJU ZNÁT POHLAVÍ DÍTĚTE A TAK MI TO ZŮSTALO UTAJENÉ.OBLEČENÍ MÁM NEUTRÁLNÍ SPÍŠ DO MODRA NEŽ DO RŮŽOVA A KOČÁREK TAKY NEUTRÁLNÍ.LEPŠÍ HOLKA V MODRÉM NEŽ KLUK V ČERVENÉM...
TAK AŤ SE VÁM TO SPLNÍ...

petrolejka
23. lis 2007

My jsme si pohlaví říct nechali, bylo nám jedno, co to bude, ale byli jsme hrozně zvědaví a taky nám připadalo praktičtější zjistit dopředu, co nosím v bříšku. Teď můžou babičky nakupovat dárky v růžové. 😀 Ale kdyby při porodu vylezl ven kluk, tak bychom určitě nebyli zklamaní, jen bych musela dokupovat část výbavičky.
Neměli jsme k tomu vyhraněný postoj, ale je fakt, že nás ta konkretizace pohlaví miminku přiblížila, najednou to bylo jaksi osobnější, když jsme mohli bříško oslovovat jménem a mluvit o "naší holčičce". Byl to jeden z důležitých momentů (předtím společný ultrazvuk), který mému příteli pomohl přiblížit se tomu, co cítím. Pro některé chlapy je to prostě těžko uvěřitelné, že jejich žena nosí v bříšku skutečné miminko, takže třeba u nás zjištění pohlaví hodně posílilo přítelovu potřebu se věnovat mému bříšku, mluvit na něj a připravovat se na společnou budoucnost. 😉

krakorka
23. lis 2007

My jsme si to taky nenechali říct,tak nějak jsme počítali ale s chlapečkem a i nám to všichni předpovídali a o to větší to bylo překvapení když Anička vykoukla na svět 😀
Ale taky jsem byla strašně zvědavá,ale naštěstí nám to s manželem bylo jedno co to bude,ani jeden jsme neměli vyhraněné přání o pohlaví.

paolin
23. lis 2007

nenachali jsme si to rict a nenechame ani ted. neni to dulezite. hlavne, ze bude miminko zdrave 🙂

cibule
24. lis 2007

Tak my jsme si pohlaví nechali říct zrovna včera 😀
Byla jsem na genetickém UTZ a musím říct, že to bylo veliké překvapení 😀
Byla jsem celou dobu přesvědčená o klukovi a dr.nám včera ukázal stydký pysky 😀 😀 😀
Snad malé "Cibulce" teda už nedoroste pinďík, protože jsem koupila růžový bodýčko 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru