Pohlaví dítěte. Chcete to vědět dopředu?

katerinaant
3. srp 2006

Holky jaký máte na to názor?
Chcete to vědět dopředu?
My nebudeme chtít to vědět, ať máme nějaké představení. Ale třeba kamarádka strašně chtěla holku a nechala si to říct a když jí řekly že to bude kluk, pomalu si ho nechala vzít, prostě neuměla si kluka představit, asi měla i deprese. Ale Oliverovi už bude rok a miluje ho. Třeba v jejím případě je dobře že to věděla, musela se na syna psychicky připravit.
A jak jste na tom vy, vědět, nevědět?

protea
6. zář 2006

Asi tak hlavně aby to bylo zdravé🙂
Ale stejně bych radši holčičku🙂))

gedren
6. zář 2006

Tak my byli zvedavi (i kdyz teda zadnou mimoradnou preferenci nemame, budeme radi za oboje 🙂), ale na ultrazvuku ve 20tt nam doktor rekl, ze jeste neni nic videt, a kdyz jsme byli ve 30tt, tak holcine pred nami rikal, ze za urceni pohlavi bere stovku, coz nevim, jestli myslel vazne, nebo ze srandy, kazdopadne jsme se radsi neptali 🙂)), ze ty dva mesice to uz vydrzime ;) Samozrejme si taky kazdej mysli, ze to urcite vime a akorat nechceme rict 🙂

mis
6. zář 2006

My jsme si to s manželem nenechali říct ani u prvního dítka a ani teď, i když já byla malinko pro,manžel řekl jasně: Žádné rozdíly mezi dětma! A jsem ráda,už vidím,jak vše nakupuju do modra nebo růžova, švihlá jsem na to dost.Sestřenice měla mít od 20tt Adélku a byl to nakonec Ondra a chodil skoro celý novorozenecký a kojenecký věk v oranžové a růžové,ale je to nakonec stejně pořádný rošťák,takže je vše v poho.

kristi
6. zář 2006

ja se kvuli tomu nechala objednat na pristi tyden na ultra, protoze rikali, ze kdyz se natoci, tak by to mohlo byt v 17tt uz videt...tak tise doufam, ze uz nam to reknou, uz mu/ji chci rikat jmenem...

protea
7. zář 2006

Gerden:docela divné praktiky má ten tvůj doktor?!
Až to nechápu ☹
Říct si stovku za odtajnění pohlaví?To je teda síla.
PS:já dala stovku za ultrazvukovou fotku, taky mi to příjde dost

kacabacka
7. zář 2006

a kolikrát se jde během těhotenství na ultrazvuk? Když se mimi nenatočí ani jednou, aby bylo vidět pohlaví, tak se to prostě nedozvíte, až při porodu?

vero
7. zář 2006

Kacabacko, přesně tak. Mám známé, kteří se to taky přes ultrazvuk nedozvěděli. Hold se to musí nechat na přírodě. 🙂

gedren
7. zář 2006

proteo, to neni muj doktor, ten dela ultrazvuky pro celou polikliniku, no holt je to asi dan za to, ze nic nedoplacim za beznou peci 🙂. BTW za ultrazvukovou fotku chtel jenom pade 🙂

anavka
7. zář 2006

Tak třeba já jsem nikdy za fotku z ultrazvuku platit nemusela 😉

zany
7. zář 2006

My si pohlaví dítěte říct nenecháme a necháme se překvapit. Stejně tak to bude překvapení pro ostatní 🙂 I když já si stejně myslím, že to bude holčička a moje okolí si to myslí taky 🙂 Ale kdo ví co tam je 😉

mapris
7. zář 2006

ahoj děvčata,
já byla minulý týden u Apolináře a tam jsem už podruhý platila stovku, ale my si našeho mrňouse naskenováváme do pc, aby jsme měli památku :o))) A stejně si počkám, až na porod co to bude, hlavně ať je to zdravý, to je moje největší přání :o)))

leniik1
7. zář 2006

čekáme dvojčata a pohlaví chci určitě vědět ty jo to nenímožný fakt dvojčata. 😅 😀

vero
7. zář 2006

Leniiku, fakt? Tak to je super. To zvyšuju svoji původní gratulaci na dvojnásobek. 😀

luciass
21. zář 2006

tak my si to asi rict nechame, jak pise mapris, at je to co je to, zdravicko je nejdulezitejsi 😉

kristi
21. zář 2006

jeste jsem asi prisla na to, ze to mozna vydrzim nerict ostatnim...babickam atd, aby aspon pro ne to bylo prekvapeni, ze? ja bych to ösobne nevydrzela, takze uz jen 2 tydny a budu to vedet taky...

leniik1
21. zář 2006

Kristi já to nevydržela a řekli jsme to obojím rodičům a pak se to rozšířilo dál..takže to ví spoustu lidí. 😉
No teď si říkám že říkat jsme to takbrzo nemuseli, ale já to v sobě nemohla dusit.A navíc mě moc podporují starají se o mě a je to krásný. 🙂

protea
21. zář 2006

Já ti nevím Kristi, já bych to asi svojí mamče vykecala kdybych věděla co to je.
Asi bych to nevydržela.

leniik1
21. zář 2006

Teda myslela jsem těhotenství co to bude asi nepovíme 😉 To už vydržím doufám. 😅 Kristia ty už víš co to bude? 😉

kristi
21. zář 2006

a tak pro tu srandu bych to asi vydrzela.
leniku, jeste nevime..potvora nam to nechtela ukazat... 😀

lamia
21. zář 2006

Já jsem si vždycky říkala,že to nebudu chtít vědět a teď to chci vědět od prvního dne,co vím že jsem těhu 😀 a všichni u nás doma 😀 I můj dvacetiletý bráška, od kterého mě už vůbec jen jeho zájem o moje těhu překvapil, je děsně natěšenej, pořád se vyptává a tvrdí, že už tu zvědavost nemůže vydržet 😀 Všichni sází na chlapečka, tak jsem zvědavá, jestli jim mimčo pěkně nevytře zrak 😀 Ale jinak všichni chtějí cokoliv. Tak uvidíme, jestli se nám mimi na příštím ultrazvuku ukáže 😀

adusum
26. zář 2006

já jsem u prvního mimi nevěděla, co nosím v bříšku, ale podvědomě jsem tušila, že to bude kluk. Byl...Teď jsem si říkala, že si to opět nedáme říct,ale...Musela jsem podstoupit amniocentézu, měla jsem špatné období jak po zdravotní stránce, tak i po psychické.Rozhodla jsem se, že si to nechám říct u výsledků (pokud dopadnou dobře...),abych mohla mimi říkat jménem a vynahradit mu tak ten prostresovaný měsíc plný slz...Každopádně jako jaždá mamina chci hlavně zdravého mrňouska 🙂

andrea73
27. zář 2006

Ahoj Adusum, i já jsem podstoupila amniocentézu a řeknu ti, že horší 3 týdny jsem v životě neprožila. Naštěstí minulý týden mi přišly negativní výsledky a jsem za ně nesmírně štastná. Při amniocentéze jsem poprosila pana primáře o zjištění pohlaví,jelikož jsem po tom hrozném zákroku na něj chtěla mluvit už jménem, jako k určitému človíčku. Potvrdil mi chlapečka, což se prokázalo i z výsledků amniocentézy a do třetice mi to potvrdil můj gynekolog. Dcera má už 12 let, taky jsem si nenechala říct pohlaví ale musím ti říct, že ten moment překvapení byl ůžasný, i když jsem do poslední sekundy myslela, že to bude kluk. Takže ti přeji hodně štěstí a negativní výsledky, at už se potom můžeš jen radovat ze zdravého miminka. 😵

brunetka26
22. lis 2006

ahojky moc jsem chtěla vědět jestli to bude kluk nebo holka..v prvním těhotenství jsem věděla podle ultrazvuku,že to bude kluk..teď při druhém těhotenství to vypadá na holku,protože si pan doktor není jistý,ale už to neřeším,,necháme se překvapit i to bude pěkný,hlavně aby to bylo zdravý.. 🙂

caira
22. lis 2006

tak ja si urcite jednou pohlavi mimca rict necham.. Neumim si predstavit, ze bych to nevedela..ja jsem v tomhle desna..stejne bych to nevydrzela 😀 A alespon budu moc brisku rikat uz jmenem a ne jen treba mimi 😉 ja bych nejradeji dvojcata-a pekne parecek..protoze se neumim rozhodnout jestli bych si prala vic holcicku nebo kluka. 😀

janickabez
22. lis 2006

taky se přidávám na stranu těhulek, které se nemohou dočkat až se to dozví, takže pokud to pujde vidět, tak si to určo necháme říct 😉

baruna
22. lis 2006

Taky jsme si to nechali říct - teda spíš jen potvrdit. Od začátku jsem prostě nějak věděla, že budeme mít holčičku.

majka07
22. lis 2006

No tak u nás to bude překvapení 🙂

gedren
22. lis 2006

Holky jak jsem psala, my jsme chteli vedet a nikdo nam to nerekl 🙂, a zpetne to hodnotim jako super, dozvedet se to az pri porodu, proste kdyz jsem se vyflusana ptala, co to je, bylo to takovy hezky prekvapko na zaver ;). Takze u dalsiho ditete to asi nebudu chtit vedet dopredu 🙂))

janickabez
22. lis 2006

známí to taky chtěli vědět, ale měly takovou stydlivku, že vždy když byli na UZ tak byla Julča natočená tak, že to nebylo vidět, tak si museli taky počkat 😀

rova
24. lis 2006

Tak my jsme chtěli oba kluka..já to chtěla vědět 100 %, nedokázala jsem si představit, že bych se to dozvěděla až při porodu. Přišlo mi to takový lepší, abych věděla jako to malé oslovovat atd.. Taťka by to vědět nemusel, ale že by to jeden věděl, druhý ne se mu taky nezdálo, takže pak souhlasil..
Musím říct, že pár dní mi bylo tak nějak líto, že to bude holčička, ale smířila jsem se s tím a rozhodně jsem byla ráda, že to vím, protože mi najednou přišla bližší, jako bycj jí víc znala. Ne ten "neznámí"..
No a teď jsem šťastná, že mám slečnu a neměnila bych!! Ale toho brášku časem zkusíme 😀 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru