Poloha mimča v břiše. Do jakého týdne se má otočit?

apricots
31. bře 2007

Zajímalo by mě, do jakého týdne se má mimi oficiálně otočit a do jakých týdnů se otočilo vám?je možné aby se otočilo ještě později než je obvyklé?a pokud se vám neotočilo, jak se to projevilo na "kopání"?je pravda, že když se mimčo otočí, že už sou pak pohyby cítit jen nahoře, pod žebrama?

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
morusa
1. dub 2007

Apricots, mimi by se mělo otočit někdy po 30tt. Já, když byla na UTZ ve 30tt, tak prcek už byl hlavičkou dolů, ale pokud by nebyl ,tak bych se nestresovala, protože se říká, že se klidně může otočit až týden před porodem, i když je to velmi málo pravděpodobné díky prostoru, který tam má, tak se to stává. A na tvou otázku ohledně pohybů, je to tak, já je cítím hlavně nahoře a pak když má škytavku, tak to zas cítím dole. Ono hlavně poznáš, jak leží, když půjdeš poprvé na monitor, tak ti přikládaj ty jejich přísavky tam, kde je srdíčko a pokud je to v dolní části bříška, tak je jasné, že má miminko hlavičku dolů.

zlatka
1. dub 2007

Ahoj holky, tak já mám taky mimi koncem pánevním, ale dr. mi říkal, že do porodu času dost, tak ve skrytu duše doufám, že se to podaří. Ještě se mu pokusím pomoct nějakým tím cvičením, nechtěla bych císaře, ale klasiku porod, těším se na něj.S kopáním to pociťuju pododbně jako Magda, ale nejsou to vůbec žádný perdy, mám nějakýho lenocha. V podbříšku cítím dost často, ale to je vzhledem k jeho poloze logický. Hezkou neděli a nenechte s enapálit, dnes je apríl.

protea
1. dub 2007

Ahojky,
poloha miminka se může ustálit až někdy kolem 36tt,
do té doby se prý může ještě v bříšku normálně otáček samozřejmě záleží na velikosti miminka.
Mně mudr říkal, že pokud je mimčo hlavičkou nahoru, tak je vždycky nějaká pravděpodobnost že se ještě otočí.
Pokud už je ale natočené hlavičkou dolů,
tak už se prý málokdy přetáčí nazpět.
Já mám mimíse natočeného hlavičkou dolů už od nějakého 30tt.
Pohyby vážně cítím převážně na pravé straně pod prsy-kope nožičkama.
Ale někdy cítím i pohyby v podbřišku.

vandush
5. dub 2007

ahojte baby, mne sa maly otocil dnes rano.... este rano dostal stikutku a stikutal mi pri pravm boku a potom hodinove pele-mele v brusku a potom si uz len stikutal s mocovym mechurom.... 😀

kazu
5. dub 2007

Ahojky,
ja mam taky mimi koncem panevnim. Chtela jsem se zaptat,zda jste to nejak rikaly(zduraznovaly) pri prvni navsteve v poradne v porodnici.Me se nikdo na nic neptal,doktor si ani neprectl zpravu od meho gynekologa,tak nevim,zda jsem to nemala rict sama.
Magi27,kdy Ti s konecnou platnosti rekli,ze jdes na cisare?(on se dela drive,nez je TP?).
Dik

apricots
autor
5. dub 2007

taky by mě zajímalo, kdy se to člověk dozví s konečnou platností....

nasticka
6. dub 2007

ahoj, mi paní doktorka řekla na pondělní kontrole, že málá je hlavičkou dolů, pohyby cítím tak různě-nejvíc nahoře, občas se mi udělá na břiše boule-to je zadek 🙂 a pak rejdí nožkama o já se musím co chvíli zvednout jít se projít, protože při takové aktivitě se nedá pracovat 🙂 a vzhledem k tomu, že jsem dost lechtivá, tak mám občas co dělat, abych se nezačala válet smíchy a svíjet se...teda, ale řeknu vám, že někd yto kopání pořádně bolí, to když mne dloubde skoro az do plic :( mám takovou malou neposedu 😉

ikis
6. dub 2007

Ahoj,tak mě ten náš malý rošťák taky pekně kope 🙂 ,ale zatím jen dole v podbřišku...je totiž zadečkem dolů...ještě máme celkem čas,ale nevím,nevím jestli se otočí...zadečkem dolů je už od 22 týdne

boticka2
8. dub 2007

Ahoj holky, tak já mám malého taky koncem pánevním, kope mě dole v podbřišku, ale jsou to jen takové slabší bubliny, žádné šílené rány a spíše mi dělá problém, když se mi hlavička opře o žebro, tak to nevím jak bych si sedla. Většinou říkají, že by se měl malý otočit do 34tt, ale není to nemožné třeba v den porodu, i když už málo pravděpodobné. Ale mi třeba doktorka řekla, že v žádném případě nepůjdu na císaře dříve než bude termín porodu, pokud mě porodní bolesti nechytí dříve, po termínu už budu chodit do porodnice na kontroly a tam jak jsme se byli dívat, tak pokud přijedu a bude otočený dupkou dolů, tak z 99% dělají císař, že je to méně náročné jak pro miminko tak i pro maminku v tomto případě. Tak uvidíme 😒

berynka
8. dub 2007

Ahojky, ja jsem mela ve 30tt na ultrazvuku muminka KP. Dost dlouho jsem vetsinu pohybu citila v podbrisku smerem dovnitr. Doktorka mi rekla, ze se nic nedeje, ze jen porod bude narocnejsi a delsi. Stejne mi to nedalo a o polohach miminka a jejich zmenach jsem si precetla, co se dalo... takze jsem zacala delat kocici hrbety, podkladala si zadek, predstavovala si, jak se mímo otaci a taky ho premlouvala. Nevim, nakolik to bylo uspesne, ale asi do 10 dnu se mista pohybu kazdopadne zmenily... ted mi muminek rejdi bud na boku nebo pod zebry. Hodne lidi mi taky reklo, ze vetsina miminek, ktera si v brisku libuji hlavickou nahoru, se stejne diky kontrakcim pak otoci spravne 😉.

apricots
autor
8. dub 2007

no, já bych se každopádně hodně bála rodit přirozeně konec pánevní...mám totiž malou pánev a mimčo by se mohlo zaseknout hlavičkou...a s tím by už nikdo nic neudělal...ale moje tchýně takhle rodila dvakrát...

majka07
9. dub 2007

Ahojky, tak my jsme skoro celé těhotenství v příčné poloze, tudíž císař je jasný, někdy se skulí do KP, ale to jen v malých vyjímkách, hlavičkou dolů se hráškovi nechce. Když jsme byli v poradně ve 34tt, pan doktor naznačil, že by to provedl tak ve 39 tt asi 10 dnů před termínem, ale vzhledem k mému tlaku apod., to vypadá na 38 tt, pokud se něco zvláštního nestane:o)

apricots jedné paní se mimi prý otočilo těsně před porodem, byla na sále, měla rodit normálně KP a prý poprvé když kontrolovali tak stále KP a pak najednou šlo ven hlavičkou, ale myslím si, že to je ve vyjímečných případech 😉

apricots
autor
9. dub 2007

majka:a jak pocituješ pohyby?já si taky myslím, že mám mimčo v příčné poloze, ale na posledním usg mi doktorka o poloze neřekla ani slovo...asi bylo ještě brzo

majka07
10. dub 2007

apricots, kopanečky většinou cítím na levé straně u boku a hlavičku vystrkuje na opačné straně 🙂 Když se hrášule protahuje, mám bouličky po bokách, pohyby jsou mírné, nebolestivé, když se kappku pootočí, málo znatelné, pak se vrátí zpět na záda a je to znatelnější 😉 Uvidím, co mi řekne zítra pan doktor 🙂

evulinkab
29. zář 2008

Ahojte holky,
zítra začínám 26 týden těhu a když jsem byla minulý týden v poradně, tak mi doktorka říkala, že mimčo je pořád hlavičkou nahoře.I minule prý byl taky...docela mě tím vystrašila, protože na císaře jít nechci, bojím se toho, chtěla jsem rodit normálně.Myslíte, že je možnost, že se přetočí?Jako vím, že asi ano, ale podle pohybu cítím, že je pořád stejně...

ssaara
29. zář 2008

Evulinko,myslím,že máš ještě dost času,mě se malej přetočil ve 32.týdnu.

kacka.va
30. zář 2008

evulinko, vůbec se neboj, kamarádce se mimčoo otočilo až někdy v 32 týdnu stejně jako u ssaary, taky mysleli, že se neotočí.

matru
30. zář 2008

Evulinko: mně se malá taky otočila až ve 33 týdnu, ještě máš čas...a kdyby ne, jsou na to nějaké cviky 😉

hlavinka
30. zář 2008

Tak moje se v brise otaci, jak se ji zlibi. Mam vic plodovky, takze ma holka jedna prostoru na radeni az az. No, snad se na zaver otoci dobre, doufam.

lukin
30. zář 2008

Kdy je mimčo koncem pánevním, tak nechávají nejdřív rodit normálně nebo je rovnou naplánovaný císař?

betina
30. zář 2008

lukin,

nechají tě rodit přirozeně, ale záleží na více faktorech...podle UTZ musí zjistit přesnou polohu miminka a navíc, jak je miminko velké-nad 3500g dělají automaticky císaře, u chlapečka preferují taky císaře (kvůli možnému poškození varlátek), opravdu se většinou rozhoduje až na místě. Moje holčička se taky sekla na KP 😀 , je malinká (odhad 2600 g) a jdeme zítra na vyvolávačku a přirozený porod.
Samotřejmě pokud nastanou komplikace, tak jako u normální polohy miminka, jde se na císaře.

lukin
30. zář 2008

betina: Děkuju za odpověď a tobě přeju pohodový porod se zdravým mimčem 🙂

kacka.va
1. říj 2008

Jinak jsou na to opravdu cviky, aby se mimčo otočilo, ale porodní asistentka, co jsme u ní cvičily před tím varovala, pokud vám bude někdo ty cviky ukazovat a nebo otáčet mimi, tak že musí být k dispozici aktuální ultrazvuk, aby mimčo neobrátili nějak blbě.

jmalko
29. říj 2008

Ahojky,taky jsme měli problém s polohou mimča. Bylo KP, ale dle doporučení Dr. a porodní asistentky na předporodním kurzu nám pomohly "kočičí hřbety". Na UZ ve 33.týdnu bylo ještě koncem pánevním a na v pondělí mi Dr. sdělil, že už je hlavičkou dolů. To jsem si oddychla. Uff. 🙂 Jinak Dr. říkal,že nikdy není pozdě, aby se přetočilo - jsou prý i případy, kdy se přetočí na porodním sále. Jinak je prý nejpravděpodobnější, že se přetočí než klesne do spodní pánve.

veronikaka
19. zář 2012

Ahoj,dnes jsem byla na UTZ v 30tt a miminko je natočeno hlavičkou nahoru. Stalo se někomu, že se miminko natočilo do porodu správně? A v jakém tt se to stalo?

lani1
10. kvě 2015

netiply byste polohu? Ve 30.týdnu jsme byly hlavou dolů, teď se blíží 36. a cítím pěkný pecky vpravo pod žebrem a vlevo dole až skoro v třísle nebo prostě vlevo na boku..až si říkám, jestli není šikmo 🙂

gepe
10. kvě 2015

@lani1 tezko rict, muzou to byt ruce i nohy, nahore i dole 🙂 v 36tt jsme dokazali spis akorat doma identifikovat, kde ma zada 😉

cilka45
11. říj 2015

Ahojky, tak já jsem v 31týdnu a naše miminko je stále koncem pánevním. Již jsem zkoušela všechny možné doporučené cviky, svícení baterkou a sluchátka s hudbou a stále nic. Moc bych si přála, aby náš maličkej dostal " rozum" a do porodu se otočil tak, jak má, protože z císaře mám trochu strach. Je tu některá z vás, které se miminko do porodu stačilo správně otočit nebo je to v tomto týdnu již malá naděje....

4detipatecekam
20. dub 2017

@apricots dobrý den me se syn otočil ještě ve ctyricatem TT a to do normální polohy po kontrole v poradne paní doktorka usoudila ze je ještě čas a tak me nechala přenášet týden a syn se otočil do příčné polohy načež při nástupu do porodnice to bylo ještě horší a zpět už se neotocil a pan doktor usoudil po vyšetření ze budu muset rodit císařem zato mužů poděkovat paní doktorce která me nechala přenášet kdyz byl syn ve 40tt ve správně poloze k normální mu porodu a to jsem rodila po třetí ale císařem dva byli spontánní to je moje zkušenost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru