Pomalejší tep na CTG. Jaký měly vaše děti?

doldol
10. bře 2011

Zdravím všechny těhulky. Jsem 39 tt a před pár dny jsem byla na prvním CTG monitoru miminka. Zajímalo by mě, jak vyšel vám,protože když doktor kontroloval tu mojí (jeho) křivku, tak se mu až tak moc nezdála. Sice mi jí JEŠTĚ uznal, ale mě to znepokojilo. Hrozně spěchal, nic mi nevysvětlil, tak jsem se doma pustila do pátrání na internetu. Podle všeho mimi má mít min.tep 110 až 150 a právě moje mimi mělo celou dobu 110,takže je to na hranici. Podotýkám, že nespal,protože se mi při monitorování často vlnilo bříško,ale nechápu proč ten tep má tak zpomalený. Byly tam se mnou jiné maminky, všechny měly okolo 140-160 a já tak málo. Dost mě to znepokojuje a zajímá mě, jak ste to měly vy. V pondělí mám jí na další monitor, tak jsem jak na trní, bojím se aby to bylo OK.
Děkuji všem za odpovědi a zkušenosti

latvia
10. bře 2011

@doldol je to sice v norme, ale pre klud by som mozno este zasla raz ...nemas nejakeho ochotnejsieho doktora ktory by sa tomu povenoval?

doldol
autor
10. bře 2011

@latvia bohuzel nemam:((( chodim uz do ppradny do porodnice...ppmalu premyslim co si vymyslet,aby mi to natočili znova:(

marketa137
10. bře 2011

@doldol z vlastní zkušenosti raději 10x zbytečně a pro svůj klid. Klidně tam jdi ařekni že s enecítíš dobře a necítíš moc pohyby miminka a oni monitor natočí 😉 . Já měla monitor hodně špatněj, skoro rovná čára a šla sjem okamžitě na sál a za hodinu na císaře 😝

takyja
10. bře 2011

@doldol Radím totéž co marketa137

doldol
autor
10. bře 2011

kdyz me je to trapny..prijit tam po trech dnech a:Dobry den,vite me se to tak rozlozilo v hlave....jsem husa ze jsem nereagovala hned,....neumim jednat pohotove.Ale asi tam zitra pujdu a reknu,ze malo citim pohyby...at mi to natoci a bude...

ygreen
10. bře 2011

@doldol řekni že sis kecla z posledních dvou schodů na zadek, na bříško jsi nespadla, ale máš strach 😉 já tohle řekla svýmu gyndaři v 17tt, když jsem měla u prvního děcka paniku co a jak, tak aby mi udělalutz. Vím, že to není košer, ale když má člověk o toho prcka v bříšku strach..... 😉

doldol
autor
10. bře 2011

Ono by se toho dalo vymyslet spousta, domů s prázdnou mě snad nepošlou. A doktor mi hodněkrát opakoval: Kdyby se vám něco nezdálo, přijďte..no tak příjdu ... hned ráno tam teda poběžím, už teď jsem na trní..někde jsem četla,že si před tím monitorem mám dát něco sladkého, že to prcka nabije, tak to zkusím, snad ten monitor už bude v pořádku,jinak se picnu ☹

spagatice
10. bře 2011

@doldol Určitě tam zajdi, já jsem byla týden před porodem na vyvolání v nemocnici kvůli cukrovce. Každý den mi dělali monitor. Jednou jsem měla špatnou křivku (už ale nevím, kolik to bylo) a natáčeli mě skoro hodinu. Doktor za tu dobu několikrát přišel a díval se na to. Byl docela nervozní. Naštěstí se potom malej umoudřil a křivka byla v pořádku, takže se dál normálně vyvolávalo 😉
Neboj se, určitě bude všechno v pořádku, ale radši tam zajdi, ať se nenervuješ celý víkend 😉

doldol
autor
10. bře 2011

Holky, díky za rady ... zítra hned pisnu jak to dopadlo... už ať je ráno ☹

spagatice
15. bře 2011

@doldol Tak jsem si myslela, že už si tě tam nechali, kdy jsi se neozvala 😉

doldol
autor
16. bře 2011

@spagatice sice jsem tam čekala 4 hodiny, monitor sme opakovali a opakovali,ale nakonec nenechali 😖 já jsem z toho tak na nervy, že už jsem zapomněla napsat.... každopádně mi bylo řečeno, že to srdíčko je pomalejší kvůli tomu,že malej spí....ale ostatním tam taky spal a všechny to měly o dost větší ten tep..tak já už nevím 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru