Poplatky za vyšetření v těhotenství. Kolik platíte?

akras
15. led 2008

Ahoj holky,
zajímalo by mě, kolik platíte za ultrazvuky, fotky, prosvícení šíje miminka a jiné služby u doktora. Jsem v 7tt těhotenství a příští týden jdu k doktorce, tak abych věděla, co můžu čekat a porovnat s ostatními. Toto téma jsem nenašla, tak snad nezabírám místo 😉 Děkuji moc za každé informace. 🙂

e.k.t
22. led 2008

já zatím taky za kontroly neplatila nic, jen za fotku z utz 50 kč. 29 jdu pro výsledky amnio a na genetický utz tak povím jak to je v Pardubicích v G-Medu

many
22. led 2008

tak těhotný nic neplatí - teda prohlídky ne 😉 jen jsem musela zaplatit 100,- za fotečku

martinka79
22. led 2008

já také neplatím za kontroly. před 14dny jsem šla k lékařce, jelikož jsem si zjistila varyxi na děloze (vně) a to jsem bohužel platila, prý se to na to nevstahuje ač je to způsobeno těhu. Nevím. Je pravda , že týden na to jsem měla poradnu, ale když člověk nikdy neví na 100% co to přesně je tak raději jsem šla hned po zjištění.

pavlina05
22. led 2008

Holky, a plátí se u zubaře, když to potřebuju do průkajdy?

helenapce
22. led 2008

pavlina05: ahoj, pokud jdeš v rámci těhotenství na prohlídku, ta máš nárok na dvě bezplatné prohlídky. Jednu na začátku těhu a druhou těsně před, ale to ti řeknou, takže by jsi neměla platit nic...

lucenek
22. led 2008

lucenek • 15tt • Včera v 19:30

Která pravidla porušuje: | Zruščus bus, něco málo o polatcích ve zdravotnictví:
Na začátek bych chtěla rozlišit soukromý a státní sektor. Čili , je důležité se zaškatulkovat tam kam chodíte na gyndu, zdali je váš lékař soukromý, či ve státní sféře(v nemocnicích, střediscích).Většinou to poznáte z názvu ordinace...má psáno soukromý.

Polpatky se vybírají jak ve státním tak soukromém sektoru.
Státní:
preventivní prohlídky v těhotenství (poradny) jsou zdarma, je možné že budete platit za jednorázová zrcadla (30kč), jak jsou ceny zrcadel v jiných okresech nevím...pokud lékaž používá klas. kovová zrcadla nepatíte nic, lékař provádí vyšetření a UZT, platíte jen za fotku..pokud vám ji nedá zdarma.takže suma sumárum návštěva by vás měla stát 0 Kč.
Součástí tzv. gyn. dispenzaritace jsou i různá vyšetření jako je krev na tripply, Ks rh, BWR, HIV apod....v průběhu těhotenství jsou zdarma
Pokud je vám více než 25 let, nebo pokud máte v rodině výskyt cikrovky či vysokého tlaku jdete automaticky na oGTT (provádí se v nemocnici a spočívá v tom že vypijete brutál sladký dryják a dvě hoďy sedíte a pak vám vemou krev), taktéž nic neplatíte, vše je součástí gyn. dispenzaritace těhotných, tužíž vše spadá do prevence. Takže ve finále těhulky docházející na středisko na gynekologii by neměly za klasické poradny (mělo by jich být 10) oplatit nic. Vyjímkou jsou pouze akutní stavy, jako když začnete špinit..voláte, přijdete akutně, v tom případě jdete mimo poradnu a poplatek 30Kč platíte.

pokračujem...
lucenek • 15tt • Včera v 19:38

Která pravidla porušuje: | ZrušNo a soukromíci:
Již před zavedením poplatků se vždy něco platilo, ať formou při každé prohlídce nebo čtvrtletně nebo rořní příspěvěk. Tudíž většinou ani po této změně lékaři po vás navíc by neměli chtít. Já nbapř. paltím za každou poradnu 150Kč, plus 50Kč za fotku...ale neplatím za plast. zrcadla a za návštěvu mimo...ale jsou takoví lékaři, že když přijdete jakože mimo poradnu tak si třeba naúčtují 50Kč místo 30Kč...je to jen o tom, že takto vydělají navíc do vlastní kapsy a je jen na vás jestli se necháte takto neoprávněně obírat....

Každý m,á svobodnou volbu jestli chodit k soukromému nebo státnímu lékaři na prohlídky, ale vždy si dopředu zjistětě cenové poplatky, které se mohou velmi výrazně lišit.Tím že se rozhodnete, že k lékaři budete nadále docházet i přes poplatky navíc, tím si vlastně zavřete dveře na reklamaci na pojišťovně, ale když jste spokojené a vyhovuje vám to tak proč ne.

Pokud máte pocit, že jste platili neoprávněně, stačí zajít s dokladem, který vám lékař musí vystavit na ppjošťovnu a ta s lékařem zahájí nápravné řízení, nejde jen o blbých 30Kč ale celkově se tato částka může vyšplhat velmi vysoko, takže si ve vlastnbím zájmu hlídejteza co a proč platit a co spadá do prevence.

V rámci těhotenství máte nárok na 2 bezplatné prohlídky u zubaře(zubaři komentálně dělaj největší problém) a 1 preventivku u svého obvodního lékaře.
lucenek • 15tt • Včera v 19:41

Která pravidla porušuje: | ZrušSorry za překlepy, pokud není něco jasné vysvětlím, sice nevím úplně vše, ale dost na to abych se sama velice dobře orientovala.

PS.A pokud si jdete na gyndu jen pro recept, nepaťte 30Kč...těch 30Kč za recept si z vás veme lékárna, takže kdybyste to zapltily, jste lehčí o 60Kč plus cena léku...a je to korunka ke korunce...a můžou to být stovky měsíčně a ty na zemi nenajdete

lucenek
22. led 2008

zkopírovala jsem to ze včerejška tak snad vám to půmůže 😉

pavlina05
22. led 2008

helenapce dílky, tak dnes uvidím. Peněženku vytahovat nebudu 😀

martinka79
22. led 2008

určitě díky ti za informace

lucenek
22. led 2008

Jo a koncem ledna snad osvobodí děti od poplatků nevím jestli do 1 roku nebo do více let, ale je to každopádně hnus.Když si vemu že v porodnici se mi dítě narodí, baští moje mlíko, smolí do mých plínek, péči má celodenní a mou, tak nevím proč bych měla platit za něj......asi za pronájem staré železné postýlky a za to že ho jednou denně okoupu v nemocniční vodě a večer svítím, ať na to vidím...ale spočítám si to, a ejhle těch 60kč mi přijde za noc v postýlce a trochu vody na dupku moc..možná, že kdybych si ho dala k sobě do postýlky.... 😀

lucenek
22. led 2008

...a vtala si baterku, nebo čelovku 😀 😀 😀

martinka79
22. led 2008

taky jsem z toho dosti rozčarovaná, hrozí nám transfuze krve a to je na mnohem déle než nějakých 72hod v porodnici.zdravé mimi nic nevyžaduje od odstatních a oni za něj pěkně kasírují. 🙂

lucenek
22. led 2008

a veškerá vyš novorozence jsou preventivní..........to je běs, takže tě tam budou mít dokud ti dítě nevyšetří...takže kdybys byla doma a došla na kyčle a krev a sono tak tě to vyjde levněji

martinka79
22. led 2008

🙂 to jo 🙂
ovšem já to neovlivním.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru