Poradna, 38. tt. Co znamenají hodnoty z vyšetření?

snezenka123
27. črc 2008

Ahoj holky,tak jsem ve čtvrtek byla v poradně a doktor mi napsal do zprávy PXF 3 prsty,vag.sakr.H/1 cm,polotuhé,pro prst,hlava na vchod,diostenduje DDS,VB+m.
Nevíte prosím co tyto hodnoty znamenají?Říkal,že jsem otevřená na 1 prst a zkracuje se mi čípek a mlu začít kdykoliv rodit...termín mám 9.8. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky.

petule.h
27. črc 2008

ahoj, já nevím co to znamená přesně, ale jak jsi otevřená na 3 prsty, tak vím, že při otevření na 4 prsty se už rodí...38tt je už ok, to holky rodí, takže už to u tebe nemusí trvat dlouho 🙂 já jsem otevřená stále na 1 prst a mám tuhost dělohy(laicky řečeno), takže 5.8. mám naplánovaný příchod do porodnice a vyvolávačku a pak asi císaře)podruhé) pokud bych se neotevřela víc, ale tenhle stav je u mě už 3 neděle a termín mám dnes...takže u tebe to vypadá, že do termíny to možná zvládneš 🙂 , držím palečky

konja
27. črc 2008

Snezenka: Já jsem otevřená na jeden prst už od 36tt.Doktorka se vždy jen pousměje, že to bude rychlý porod, ale zatím nic. Minulé úterý v poradně mě povídala - tak možná se za týden ještě uvidíme, ale taky možná už ne.Buď v klidu Snezenko, teď už jsou naše mimi donošená, porod od 38tt je brán jako porod v termínu.Prostě to už může přijít, ale taky nemusí 😉

ssaara
27. črc 2008

Tak to já byla otevřená na 1 prst taky už od 36.týdne a doktorka taky slibovala rychlý porod. Rodila jsem ve 39+2 a porod trval od začátku do konce 2 a čtvrt hoďky 🙂

snezenka123
autor
28. črc 2008

Holky moc Vám děkuju,ve čtvrtek jdu zase do poradny,tak uvidíme,klesá mi už bříško,ale krom občasných poslíčků je to ok,porodu se nebojím. Piju maliník a odvar ze lněného semínka,tak uvidíme 🙂

ssaara
28. črc 2008

snezenka 123 : maliník je super,na něj nedám dopustit .-) ať ti vše dobře dopadne!

snezenka123
autor
28. črc 2008

ssara moc děkuji! piju ho už asi tak 3 týdny a tobě pomohl?

konja
28. črc 2008

snezenka123: já taky piju maliník, už od 34tt, tak jsem taky zvědavá zda pomůže. Už ho začínám pomalu nesnášet,ale doufám, že pomůže.Uvidíme 😉

miruskaaa
28. črc 2008

holky nevite co znamena poloha ditete PP1??

amartina
28. črc 2008

Ahoj holky,
pardon, že vám sem lezu, ale nechtěla byste některá věci k porodu? (olej na masáž hráze od Weledy, Rosalgin, Yal, poprodní gaťata a vložky ) - já šla plánovaně na císaře a všechno mi zůstalo doma. Taky prodávám těhu oblečení, nový koš na miminko, ke kterému dám zdarma kojící polštář. Máte-li některá zájem, písněte mi do IP nebo na mejlík AMartina@seznam.cz
Ahoj a hezké těhulkování

konja
28. črc 2008

Miruskaaa:tak to fakt netuším, některé lékařské termíny jsou pro mě také zahadou.Ale pokud te to nejak zneklidnuje, zeptej se sveho dr. 😉

monisek
28. črc 2008

snezenka, taky jsem od 37tt otevřená volně na prst, CS mám 5 a dr. říkal, že se to krásně vše připravuje, že by porod nemusel trvat tak dlouho ... tak jsem zvědavá. Prolívám se ještě maliníkovým čajem a čekám a čekám ... 😅

Ta hlava na vchod? To znamená, že je už hlavička úplně sestouplá? taky mám ve zprávě: nad vchodem hlavička ... a dál čípek vzadu-délky fal ... no tak těžko říct ???

ssaara
29. črc 2008

sněžennka : myslím,že pomohl,pila jsem ho od 36.týdne asi 1/2 litru denně a měla jsem rychlý pohodový porod

miruskaaa : PP1 znamená postavení plodu,jsou dvě polohy,kdy buď zádíčka miminku směřujou buď k tvé páteři a nebo směrem k tvému bříšku,jednička je jednou z nich,ale nevím která 😉

konja
29. črc 2008

Holky tak musím říct, že maliník asi opravdu účinkuje.Od 37tt ho piju zhruba hrníčky denně a výsledek?Dnes v poradně nález - hrdlo měkké, prostupné na 2 prsty.Tak snad už to brzy bude... 🙂

jajdaelda
29. črc 2008

miruskaaa: já mám KPII a to jest "koncem pánevním". Koukala jsem do knížky a poloha pp tam není 😒
Maliník mi byl také doporučen, už ho mám nakoupený a tak od 35. začnu také pít....

konja
29. črc 2008

jajdaelda: tak to jsme na om stejně, já měla v 29tt taky konec pánevní a malá si takhle seděla ještě v 31tt.Naštěstí se umoudřila a v 32tt na velkém utz už byla hlavičkou 🙂

mata35
29. črc 2008
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

Kočky, čo to je ten maliník?

konja
30. črc 2008

Mata35: to je čaj z listů malin.Dá se koupit buď v lékárně a nebo v obchodech kde se specializují na léčivé čaje a bylinky (tam ho kupuju já) a nebo pokud máš na zahradě maliny, tak si můžeš trhat vlastní 😉

podpora
16. led 2015

@miruskaaa http://gpk.fnplzen.cz/cs/node/1079 to jsou zkratky možná to pomuže 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru