Poslech srdíčka po 20tt, jak to funguje?

partyzanka91
9. pro 2013

Ahojky, slyšela jsem že po 20tt se dělají odposlechy srdíčka přes nějaký pás a je to slyšet nahlas. Neumím si představit jak přesně to funguje. To je nějaká měkká páska přes břicho a nebo něco jako tunel? Jinak tep děťátka lze slyšet i pomocí ultrazvuku, dělali mi to na prvním screeningu. Měli jsme nejdřív 171 úderů za minutu a pak znova 160 a to se jim líbilo víc tak zapsali to. Vím že je u miminka normální že má tak rychlý tep ale k čemu je to dobrý?Je to kvůli tomu že se rychle vyvýjí a tak musí srdíčko fungovat? Při porodu je prý až 3x rychlejší než můj tep, není to nebezpečné? A jak rychlé je srdíčko děťátka když se můj tep zvýší třeba na 120 tepů za minutu nebo víc (při námaze, vzrušení, strachu....), má to na jeho tep vliv nebo ne? Děkuji jestli s tím má někdo zkušenosti

deenyska
9. pro 2013

V souvislosti hlasitých odposlechů srdíčka přes pásy mě napadá jen kardiotograf, tzv. monitor, ale ten se dělá o něco později... teda alespoň já jsem měla první monitor až někdy v 36. týdnu, jestli si dobře pamatuju. To jsou takové pásy na břicho se sondou, je to napojené k přístroji, který zapisuje graf, monitorují srdeční činnost dítěte a stahy dělohy ...... jen jste na lůžku, žádný tunel. Našla jsem o tom dobrý článek, tak mrkněte 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru