• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pozitivní NT screening, stalo se vám něco podobného?

20. června 2017 
@cocka Děkuju za názor, ale už jsem na to objednaná. Dlouho jsem o tom zda jít nebo nejít uvažovala. Bavila jsem se o tom už s mojí gynekoložkou a ta mi řekla, že to bude pro toho malého bobka lepší. Aspoň zachytí případné vady (např. nemocné srdíčko atd.) a budou na to jak lékaři, tak i my připravení. Teda pokud neurčí špatnou diagnózu, jak tomu někdy bohužel bývá. Ale dělám to pro to maličké, ať můžeme popřípadě některé nemoci atd. podchytit a začít včas léčit, sledovat :sunglasses: . Taky se těšíme na ten detailnější screening, to bude skvělé :grinning: !
16. kvě 2014 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám tři naprosto zdravé a šikovné děti, čtvrté čekám. Všechna těhotenství byla přirozená bez jakýchkoliv problémů, zásahů či léků. Nikdy jsem nepodstupovala žádná vyšetření na genetické vady. Je to mé vědomé zvážení pro a proti, spolehlivosti vyšetření versus rizika, stresu a případného potratu zdravého dítěte. Na všechny děti jsem se v klidu těšila a v klidu je porodila. Nechci, aby zodpovědnost za život můj a dětí nesl někdo koho ani pořádně neznám, třeba lékaři. A to nejsem žádný "velký alternativec". Jsem dost aktivní a řekněme úspěšná OSVČ, ani nevím co je to mateřská, chci si ji dopřát až nyní. Dovedu si představit kolik lidí mě může odsoudit jako nezodpovědnou. Ale i tato cesta může fungovat. Dle mého názoru je důležitý vnitřní klid, střízlivé posouzení situace a zvážení toho "co v životě opravdu chci". (Např. Umělé oplodnění bych nikdy nepodstoupila, hledala bych přirozená řešení a pokud by to nepomohlo, snažila bych se adoptovat a pomoci životu, který už tu je a naopak potřebuje mou lásku a péči. Pokud by to nešlo, začala bych hledat jinou přirozenou cestu bez dětí, po které mám jít a která by mě duševně naplnila).
27. říj 2015 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaudiesk NT screening ma spolehlivost 95%. Triply jsou skoro 50:50, ty jsou zbytecne dneska a v zahraničí už se nepoužívají...
Bohuzel i já jsem se vesla do těch 5% ale s hranicnima vysledkama....
Je to každého věc jestli nějaké testy podstoupi nebo ne, ale pro nas to bylo jasne... Na screening půjdu znova, i s touhle zkusenosti... Nacetla jsem si o tom dost a je to nejspolehlivejsi neinvazivni test dneska dostupný...
27. říj 2015 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, podělím se s vámi a svůj příběh. V roce 2013 jsme s partnerem čekali miminko, po screeningu v 1. trimestru nás ovšem těšení přešlo a začalo peklo. Na ultrazvuku nám vyšel pozitivní Downův syndrom 1:3,chyběla nosní kůstka, šíjové projasnění bylo kolem 3,2. Svolila jsem k odebrání choriových klků, kdy sestra ani moc nečekala, až zabere injekce na umrtvení pro vpich, takže to bylo záživné. Nicméně druhý den volala doktorka z genetiky, že miminko je na Down pozitivní. Rozhodli jsme se proto těhotenství ukončit. Mám již jednu zdravou dceru a nechtěla jsem ji připravit o dětství. Genetické testy potvrdily, že Down byl pouze náhoda při početí, nic jiného. Nastoupila jsem do nemocnice, na vyvolání "porodu", nicméně po 10 dnech snažení o vyvolání se miminku nechtělo ven. Pan primář přistoupil ke klasické interupci, ale bohužel neměl asi dobrý den a protrhl mi dělohu zároveň se střevem a vzbudila jsem se po 3 hodinách operace s vývodem střeva na břiše vedle pupku. Byla jsem pod vlivem přášků, takže jsem si nějak neuvědomovala co se stalo, až po pár hodinách. Byly to příšerné dny. Po pár dnech mě propustili domů, omluvili se za to, co se stalo. Po měsíci jsem se musela vrátit zpátky, aby mi střevo zase napojili a sešili zpět. Od té doby se mi otěhotnět nedařilo, až po 4 letech nyní. Neplánovaně samozřejmě. Změnila jsem práci, začala podnikat, prošla jsem biorezonanci, kdy jsme uvolnili spoustu věcí v těle a začala jsem chodit na fyzioterapii, kde mi uvolňovali srostlou jizvu a učili nějaké cviky. Věřím, že díky tomu se mi podařilo otěhotnět. Nicméně jsem po další genetice, která opět nevypadá úplně ukázkově.Už ultrazvuk jsem probrečela strachy, ale vyšel krásně, žádné podezření, ale z krve vyšel pozitivní screening na Down 1:27. Tentokrát jsem odběr choriových klků nepodstoupila, ale rozhodli jsme se pro odběr krve na trysomy test. Sice za 9600, ale po minulé zkušenosti s odběrem klků, jsem neměla už ani chuť to podstupovat, když byl ultrazvuk v pořádku. Nyní čekám na výsledky testu a uvnitř věřím, že ty špatné výsledky krve byly špatné pouze dočasně.
19. čer v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana_81_ moc na Vás budu myslet.. :pray: jedná se o 1.screening? nebo o ten druhý? přála bych Vám,aby to bylo v pořádku.. hodně štěstí, buďte stateční..
19. čer v 10:04  •  čeká miminko, termín má v září 2017 (33. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji, jedná se o 1.screening
20. čer ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana_81_ Urcite to bude uz dobre :heart:
20. čer ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek