• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pozitivní NT screening, stalo se vám něco podobného?

27. října 2015 
@cocka Děkuju za názor, ale už jsem na to objednaná. Dlouho jsem o tom zda jít nebo nejít uvažovala. Bavila jsem se o tom už s mojí gynekoložkou a ta mi řekla, že to bude pro toho malého bobka lepší. Aspoň zachytí případné vady (např. nemocné srdíčko atd.) a budou na to jak lékaři, tak i my připravení. Teda pokud neurčí špatnou diagnózu, jak tomu někdy bohužel bývá. Ale dělám to pro to maličké, ať můžeme popřípadě některé nemoci atd. podchytit a začít včas léčit, sledovat :sunglasses: . Taky se těšíme na ten detailnější screening, to bude skvělé :grinning: !
16. kvě 2014 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám tři naprosto zdravé a šikovné děti, čtvrté čekám. Všechna těhotenství byla přirozená bez jakýchkoliv problémů, zásahů či léků. Nikdy jsem nepodstupovala žádná vyšetření na genetické vady. Je to mé vědomé zvážení pro a proti, spolehlivosti vyšetření versus rizika, stresu a případného potratu zdravého dítěte. Na všechny děti jsem se v klidu těšila a v klidu je porodila. Nechci, aby zodpovědnost za život můj a dětí nesl někdo koho ani pořádně neznám, třeba lékaři. A to nejsem žádný "velký alternativec". Jsem dost aktivní a řekněme úspěšná OSVČ, ani nevím co je to mateřská, chci si ji dopřát až nyní. Dovedu si představit kolik lidí mě může odsoudit jako nezodpovědnou. Ale i tato cesta může fungovat. Dle mého názoru je důležitý vnitřní klid, střízlivé posouzení situace a zvážení toho "co v životě opravdu chci". (Např. Umělé oplodnění bych nikdy nepodstoupila, hledala bych přirozená řešení a pokud by to nepomohlo, snažila bych se adoptovat a pomoci životu, který už tu je a naopak potřebuje mou lásku a péči. Pokud by to nešlo, začala bych hledat jinou přirozenou cestu bez dětí, po které mám jít a která by mě duševně naplnila).
27. říj 2015 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaudiesk NT screening ma spolehlivost 95%. Triply jsou skoro 50:50, ty jsou zbytecne dneska a v zahraničí už se nepoužívají...
Bohuzel i já jsem se vesla do těch 5% ale s hranicnima vysledkama....
Je to každého věc jestli nějaké testy podstoupi nebo ne, ale pro nas to bylo jasne... Na screening půjdu znova, i s touhle zkusenosti... Nacetla jsem si o tom dost a je to nejspolehlivejsi neinvazivni test dneska dostupný...
27. říj 2015 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek