Pozitivní NT screening, stalo se vám něco podobného?

orchidejka
1. říj 2013

Ahoj holky, vyšel mi pozitivní NT screening. Výsleden na downův syndrom 1:28 ☹. Zítra jdu na genetiku. Stalo se vám něco podobného? A jak jste dopadly?
Dík

klaudiesk
16. kvě 2014

@cocka Děkuju za názor, ale už jsem na to objednaná. Dlouho jsem o tom zda jít nebo nejít uvažovala. Bavila jsem se o tom už s mojí gynekoložkou a ta mi řekla, že to bude pro toho malého bobka lepší. Aspoň zachytí případné vady (např. nemocné srdíčko atd.) a budou na to jak lékaři, tak i my připravení. Teda pokud neurčí špatnou diagnózu, jak tomu někdy bohužel bývá. Ale dělám to pro to maličké, ať můžeme popřípadě některé nemoci atd. podchytit a začít včas léčit, sledovat 😎 . Taky se těšíme na ten detailnější screening, to bude skvělé 😀 !

renata43
27. říj 2015

Mám tři naprosto zdravé a šikovné děti, čtvrté čekám. Všechna těhotenství byla přirozená bez jakýchkoliv problémů, zásahů či léků. Nikdy jsem nepodstupovala žádná vyšetření na genetické vady. Je to mé vědomé zvážení pro a proti, spolehlivosti vyšetření versus rizika, stresu a případného potratu zdravého dítěte. Na všechny děti jsem se v klidu těšila a v klidu je porodila. Nechci, aby zodpovědnost za život můj a dětí nesl někdo koho ani pořádně neznám, třeba lékaři. A to nejsem žádný "velký alternativec". Jsem dost aktivní a řekněme úspěšná OSVČ, ani nevím co je to mateřská, chci si ji dopřát až nyní. Dovedu si představit kolik lidí mě může odsoudit jako nezodpovědnou. Ale i tato cesta může fungovat. Dle mého názoru je důležitý vnitřní klid, střízlivé posouzení situace a zvážení toho "co v životě opravdu chci". (Např. Umělé oplodnění bych nikdy nepodstoupila, hledala bych přirozená řešení a pokud by to nepomohlo, snažila bych se adoptovat a pomoci životu, který už tu je a naopak potřebuje mou lásku a péči. Pokud by to nešlo, začala bych hledat jinou přirozenou cestu bez dětí, po které mám jít a která by mě duševně naplnila).

craki
27. říj 2015

@klaudiesk NT screening ma spolehlivost 95%. Triply jsou skoro 50:50, ty jsou zbytecne dneska a v zahraničí už se nepoužívají...
Bohuzel i já jsem se vesla do těch 5% ale s hranicnima vysledkama....
Je to každého věc jestli nějaké testy podstoupi nebo ne, ale pro nas to bylo jasne... Na screening půjdu znova, i s touhle zkusenosti... Nacetla jsem si o tom dost a je to nejspolehlivejsi neinvazivni test dneska dostupný...

jana_81_
19. čer 2017

Ahoj holky, podělím se s vámi a svůj příběh. V roce 2013 jsme s partnerem čekali miminko, po screeningu v 1. trimestru nás ovšem těšení přešlo a začalo peklo. Na ultrazvuku nám vyšel pozitivní Downův syndrom 1:3,chyběla nosní kůstka, šíjové projasnění bylo kolem 3,2. Svolila jsem k odebrání choriových klků, kdy sestra ani moc nečekala, až zabere injekce na umrtvení pro vpich, takže to bylo záživné. Nicméně druhý den volala doktorka z genetiky, že miminko je na Down pozitivní. Rozhodli jsme se proto těhotenství ukončit. Mám již jednu zdravou dceru a nechtěla jsem ji připravit o dětství. Genetické testy potvrdily, že Down byl pouze náhoda při početí, nic jiného. Nastoupila jsem do nemocnice, na vyvolání "porodu", nicméně po 10 dnech snažení o vyvolání se miminku nechtělo ven. Pan primář přistoupil ke klasické interupci, ale bohužel neměl asi dobrý den a protrhl mi dělohu zároveň se střevem a vzbudila jsem se po 3 hodinách operace s vývodem střeva na břiše vedle pupku. Byla jsem pod vlivem přášků, takže jsem si nějak neuvědomovala co se stalo, až po pár hodinách. Byly to příšerné dny. Po pár dnech mě propustili domů, omluvili se za to, co se stalo. Po měsíci jsem se musela vrátit zpátky, aby mi střevo zase napojili a sešili zpět. Od té doby se mi otěhotnět nedařilo, až po 4 letech nyní. Neplánovaně samozřejmě. Změnila jsem práci, začala podnikat, prošla jsem biorezonanci, kdy jsme uvolnili spoustu věcí v těle a začala jsem chodit na fyzioterapii, kde mi uvolňovali srostlou jizvu a učili nějaké cviky. Věřím, že díky tomu se mi podařilo otěhotnět. Nicméně jsem po další genetice, která opět nevypadá úplně ukázkově.Už ultrazvuk jsem probrečela strachy, ale vyšel krásně, žádné podezření, ale z krve vyšel pozitivní screening na Down 1:27. Tentokrát jsem odběr choriových klků nepodstoupila, ale rozhodli jsme se pro odběr krve na trysomy test. Sice za 9600, ale po minulé zkušenosti s odběrem klků, jsem neměla už ani chuť to podstupovat, když byl ultrazvuk v pořádku. Nyní čekám na výsledky testu a uvnitř věřím, že ty špatné výsledky krve byly špatné pouze dočasně.

luska__
19. čer 2017

@jana_81_ moc na Vás budu myslet.. 🙏 jedná se o 1.screening? nebo o ten druhý? přála bych Vám,aby to bylo v pořádku.. hodně štěstí, buďte stateční..

jana_81_
20. čer 2017

Děkuji, jedná se o 1.screening

craki
20. čer 2017

@jana_81_ Urcite to bude uz dobre ❤

monca_kovarikova
14. srp 2017

Také držíme palečky 🙂. At vam to vse dobře dopadne. My byli dnes na prvnim UZ a všechny tři trizomie vyšly pozitivní, také čekáme na výsledek. Ale kdybychom to měli brat podle miminka, to se má čile k světu a v bříšku boxuje o sto šest, tak to mne uklidňuje že to nebude tak zlé 🙂. Mějte se všichni fajn a krásný sluníčkový den

jana_81_
14. srp 2017

No my jsme po ultrazvuku ve 20. Týdnu a vše je v pořádku. Držím moc pěsti klidné nervy. Ty jejich testy někdy stojí opravdu za to, fakt. Jen to streduje nastávající maminky.

renata43
15. srp 2017

Doporucila bych vysetreni prez prenatalsafe.cz. Je to pouze z krve, tedy neinvazivni a spolehlivost vice nez 99%. Mam osobni dobrou zkusenost a dneska uz i zdraveho chlapecka. Ale toto vysetreni nehradi stat. Ja jsem z jejich nabidky zvolila to nejsiri a platila jsem cca 22.000,- Kc. Cena neni nizka, ale pro me byl dulezitejsi klid, zdravi a spolehlivost neinvazivniho vysetreni.

monca_kovarikova
15. srp 2017

@jana_81_
Tak to je dobrá zpráva! Furt musime brat v potaz, ze vysledky vyhodnocuje počítač 🙂. Dnes volala dr, že první výsledky dopadly dobře a čekáme chlapecka, manžel byl štěstím bez sebe.
Drzime palecky at vse probiha dobre, jako do ted 🙂

jana_81_
15. srp 2017

@monca_kovarikova no tak super, to moc gratuluji. 😍😊 my se pohlaví dozvíme až u porodu 😊

bzubzalka
15. srp 2017

@jana_81_ prosím info, ty testy ba trysimy to jsou geny T13+T18? Mě vyšel downuv syndrom 1:360a nabidli testy.o ceně nic neřekli a krev mi vzali.platila jsem jen 1.sreening-1100kc. Děkuju

monca_kovarikova
16. srp 2017

@jana_81_
Dekujeme ;).To jsem chtela take, ale nez jsem stacila dat doktorku manželovi na ucho, tak mi to prozradila :D.

belleelle
16. srp 2017

@bzubzalka testu je vice. Pohledej na netu neinvazivni prenatalni test.
Napr. Maternit21 plus, visibility, harmony, prenascan... ceny ruzne.

jana_81_
16. srp 2017

Já jsem šla na trizomy test, laboratoř je v Novém Jičíně, stálo to 9.600 a bylo to na T18, T19 a T21

belleelle
16. srp 2017

@jana_81_ to je docela velka castka na tak male spektrum.vysetreni. ale zalezi na validite vysledku.

bzubzalka
18. srp 2017

@belleelle
@jana_81_ já jsem si uvědomila,že jsem si papir fotila. Delali predevsimT21,což je gen u downa vyskytujici se navíc. Davam přílohu, je to v1.odstavci.

bzubzalka
18. srp 2017
belleelle
18. srp 2017

@belleelle orientacni vysetreni za 10.000? No, to je sila...

miccone
10. říj 2017

Ano, taky se mi to stalo, v Kolíně na screeningu dokonce down 1:7 a Patauuv 1:82 takze silenost, hned ten den me vzal pan doktor Brestak, utz byl v norme, ale zvhledem ke spatnym vysledkum screeningu mi odebral choriove klky. Vubec se toho nebojte. Samozrejme jsem mela pohovor s geneticku, ted budu na utz jezdit do PH. Ale vubec mi to nevadi, zjistila jsem, ze v Koline nemaji papir na provadeni screeningu, radeji jedte do Podoli atd. Tady seznam lekaru co muzou screening provadet https://fetalmedicine.org/lists/map/certified/N... . Vcera vecer volali, ze jsme negativni. Spadnul mi strasny kamen ze srdce. Vyhledejte si specializovane pracoviste, platite za to nemale penize a za ty nervy to nestoji.

svatbataz
10. říj 2017

Mám zdravé dítě. Tenkrát mi v placeném testu vyšli 3 vady, všechny podobně vysoká šance, 1:20 - 1:150 ... 2 z nich neslučitelné se životem. Byla jsem na odběru choriovych klků. Vše z genetiky v pořádku. Nervy hrozny a kde se stala chyba ví bůh. Ale, zaplať pánbůh. Držím pěsti!

beruda
10. říj 2017

Měla jsem u dcery downa 1:65, absolvovala jsem odběr plodové vody a naštěstí vše dopadlo dobře.

maagda
10. říj 2017

@klaudiesk moc nedoporucuji nechodi. My jsme sli az na konci 14 tydne a miminko na takto vse v poradku. Mel vsechno ale nasli mu brisni rozstep nejhorsiho stadia coz neni operativni. Pokud by jsem miminko donosila tak by umrelo primo po porodu. Ale pravdepodobnost donoseni byla mala, protoze jsem se zacala otvirat tak jsem musela podstoupit vyvolani v porodu. Po 10 hodinach jsem si naseho vytouzeneho broucka po dvouletech snazeni a podatoupeni IVF porodila do ruk. Ale bylo to pro nase miminko to nejlepsi co jsme mohli udelat. Jen ja se nemuzu zatim nejak srovnat. V sobotu to byly 2 tydny. Ale kdyz se nam zadari priste tak sice se strachem tak vysetreni podstoupim znova.

odettaela
15. lis 2017

Dobrý den,
ráda bych požádala všechny maminky, i ty budoucí, o vyplnění krátkého dotazníku (10 otázek) na téma vyšetření lékařem v těhotenství.
Informace takto získané budou použity ve výuce mediků 2. lékařské fakulty a velice by nám pomohly k přiblížení a pochopení Vašich pocitů a problémů spojených s prenetálním screeningem.
Děkuji

https://goo.gl/forms/934U9xZTisRULbNg1

belleelle
15. lis 2017

@odettaela omlouvam se, ale dotaznik nic nerikajici, hodne zavadejici.
Rada bych vyplnila, ale bohuze.

odettaela
15. lis 2017

@belleelle nevadí, každopádně děkujeme, za Váš čas a že jste se vyjádřila, budeme to reflektovat

belleelle
15. lis 2017

@odettaela napada mne, jestli jste vubec zdravotnik s VŠ a pripadne matka.

odettaela
15. lis 2017

@belleelle :D myslím, že tento dotaz je irelevantí, ale nebojte se, už nebudeme odkaz uveřejňovat, mnoho hodných maminek nám již odpovídá, a tak už vás nemusíme nadále obtěžovat. Ještě jednou se omlouvám, že jsme Vás rozčílili

belleelle
15. lis 2017

@odettaela a u oficialniho dotazniku se nepodepisujete?
No, vysledku jsou opravdu na recenzovany clanek.
😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru