Pozitivní screening, objevily se tedy vývojové vady?

matous24
17. únor 2014

Ahojte, prosím o radu... Dnes mi telefonovala sestřička od doktorky, že už má výsledky z krve a ze prvotrimestralni test byl pozitivní... 😢 Byla jsem na něm ve 12 tt... Taky říkala, že mě pošlou na genetiku do Plzně... Potřebuju poradit, jestli to znamená, že se objevily vývojové vady a co vše ta genetika obnáší... Dekuju moc!!!

bustovka
22. únor 2014

Výhoda u těch choriových klků je v tom, že ti to mohou provést již do 13tt a výsledky jsou hned druhý den, rizika jsou prý stejná jako u odběru plodové vody.

kadyba
22. únor 2014

Ahoj, já musím napsat svou zkušenost z loňského února. Byla sem na NT+ screeningu - na UTZ bylo vše hůře vidět, nosní kůstka se zdála hodně drobná, takže doktorka chtěla ještě další kontrolní UTZ, krev vyšla naopak než měla (nízké PAPP, vysoké volné HCG, riziko 1:100), celkové riziko bylo 1:680 a už sem musela jít na konzultaci ke genetičce. S ní sem se domluvila, že se počká na výsledky tripple testů a ze všech se pak udělá integrovaný test. Kontrolní UTZ dopadl dobře, integrovaný test taky, takže už sem nic dalšího podstupovat nemusela a v srpnu se nám narodil zdravý a šikovný kluk🙂. Takže ikdyž má NT+ vysokou spolehlivost, tak mi přijde, že hlavně ta krev vychází hodně často falešně pozitivní a strašně to vystresuje. Doktoři při nějaké nejasnosti by hned posílali na plodovou vodu (riziko potratu 1 % nepřipouští a neřeknou, že z toho jsou peníze).

zuza01
24. únor 2014

Tak doplním info, dneska jsem si v čekárně přečetla, že mám riziko na rozštěpy 1:2 a šla jsem do kolen. Ale podle vyšetření mimčo žádné rozštěpy nemá, hodnota prý skočila z něčeho jiného, co s dítětem nesouvisí... Takže držím palce všem, tripple je opravdu neprůkazný test!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru