Pozitivní screening ve 14tt, napište svou zkušenost

verena32
27. únor 2014

včera jsem se dozvěděla že mám pozitivní screening jsem v týdnu 13+3,výsledky CRL 74.0,NT 1.7 .hCG 64.4 ekvivalentní 1.430,PAPP-A 0.428 ekvivalentní 0.368.věk 38
bohužel lékař semnou moc nekomunikoval,tak nic nevím jen my řekl že je ultrazvuk v pořádku a doporučil my genetickou konzultaci a invazivní diagnostiku,může mi někdo napsat svoji zkušenost,jsem z toho dost šppatná do poradny jdu až 6.3.děkuji vera

laskavec
27. únor 2014

Zcela bych si s tým nedělala hlavu-jen máte stres,miminko bud bude zdravé a to je nejpravděpodobnější a ta druhá varianta je ,že invazní vyš...může vyvolat i potrat..což oni lékaři nezaručí,že ne?Prošla jsem si tým a plodovku jsem odmítla,ale vzhledem k věku to bylo jen na mě,jak se rozhodnu. 🙂
Držím palce.L

zuza01
27. únor 2014

@verena32 Dobře vím, jak to stresuje, mám čerstvě za sebou... Velkou roli tam hraje i věk, tabulky jsou mimo. Mě teda vyšel špatně trippple v 16 tt, riziko více než 1:2, takže hysterie. A nakonec nic z toho, mimčo je v pořádku, je to něco u mě, co rozhodilo výsledky. Takže držím palce, ať je to něco takového. Poradila bych nestresovat, ale to jde dost těžko.

sariss
27. únor 2014

@verena32 trvejte na poradnem vysvetleni a vezte ze screening vychazi casto falesne pozitivne. I me se to stalo a podezreni se nastesti nepotvrdilo, chteli jsme mit 100% jistotu tak jsme podstoupili prenascan (alternativa k amc ale bez rizika potratu dela se to z krve) . Je to drahe ale radsi bych ozelela novy kocar nez riskovat ze se mi narodi postizene dite. Drzim palce!

meloounek
28. únor 2014

ahoj, me taky strasily asi v 20tt ze bude malej postizenej a vyslo to uplne stejne jako tobe 🙂 do budejovic na genetiku.
,plodova voda a malej je jako rybicka, vubec nic mu neni a vsechbo vysli v poradku. a to jsme to s pritelem pekne obreceli 🙂 netrap se, jen se ty a miminj
ko zbytecne stresujete 🙂
drzim palecky at ti to vyjde ;)

verena32
autor
1. bře 2014

děkuji všem za podporu,jsem už trochu klidnější.6tého jdu do poradny tak uvidím co mi tam řeknou 😒

muddledgirl
4. bře 2014

@verena32 jak psala saris..já měla špatné výsledky krve také...AMC jsem odmítla a teď už byla podruhé na Harmony testu, obdoba prenascanu..sice to stojí 16 500,ale budu vědět aspoň na čem jsem bez rizika potratu...hodně štěstí...

verena32
autor
7. bře 2014

tak dnes jsem byla na triple testu v uterý výsledky ,jen nervy ani si to tehotenství vůbec neužívám ☹

verena32
autor
11. bře 2014

triple test vyšel 1.100 tak snad si už ted konečně budu to tehotenství pořádně užívat jak ostatní maminky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru