Pozitivní výsledky na protilátky v krvi při kr. sk. 0-

macanet
6. dub 2007

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, zda některá z vás měla pozitivní výsledky na protilátky.

peroli
21. srp 2009

to jo to chápu, ale spíš mě zajímá co by se stalo u toho dalšího... nebo by se to bralo jakoby první těhotenství (když měl Filípek taky mínus) a vyrušilo by se to a všechno by bylo v pohodě i kdyby bylo jiné Rh? snad chápeš jak to myslím? 😉

evanek77
21. srp 2009

ani u třetího by se nestalo nic, protože po prvním jsi dostala injekci, takže tvoje tělo žádné Rh+ neřeší. 3x za těhu by ti vzali krev na kontrolu a po porodu ti píchli tu injekci anti D, aby případné setkání s krví rh+ zase vyrušili. není vůbec důvod k obavám, jen si tě takto šx během těhotenství pohlídají
😉

evanek77
21. srp 2009

ne šx ale 3x 🙂

peroli
21. srp 2009

Evi mooooooc děkuju 😵 😵 😵

peroli
21. srp 2009

jj, já to pochopila 😀 😀 😀

evanek77
21. srp 2009

peroli, máš nádherný děti, jsou jak do reklamy 😉 🙂

peroli
21. srp 2009

jééééééžiš to je hezkýýý... 😵 😵 😵 strašně moc děkuju 😵 a ještě jednou ti přeji, ať máš taky 😉 a ne z reklamy ale rovnou ze žurnálu 😵 😀 seš moc hezká ženská tak by měli být po kom 😉

evanek77
21. srp 2009

no, jen ať jsou zdraví 🙂

janinunina
21. únor 2012

ahojky,chci se zeptat, ted vyslo ze se ve 28tt picha injekce,ktere pomaha a zabranuj tomu..myslite ze je to nutne????

jtb
26. dub 2012

ahoj,po prvním porodu se mi vytvořili pozitivní protilátky,dostala jsem injekci abych neměla problém u druhého těhot.Ted jsem ve 23 týdnu a protilátky stejně mám,chodím na odběry,krev už po druhé brali i mému partnerovi a pokaždé se jen dozvím že se nemám čeho bát i když se mi tvoří pořád ale proč a co stím nebo co to pro mě nebo naše malé znamená mi nedokážou vysvětlit. 😠 nevíte některá,víc,prosím.
děkuji 🙂

ronyx
26. dub 2012

Ahojky,taky mám rh - a můj 4 měsíční synáček plusko.Takže během těhu jedna injekce a po porodu hned druhá.Tak doufám,že mě nepotká to co vás při druhém mimískovi.Držím pěstičky aby vše dobře dopadlo 😉

jtb
26. dub 2012

@ronyx
díky moc,v nic jiného nedoufám a nic jiného si nepřipouštím. 😒

ronyx
26. dub 2012

@jtb Tvé tělo rh faktor nemá,tudíž ho ani nezná,když se v tobě vyskytne plod,který rh faktor má,tak ho považuje za vetřelce a snaží se ho vypudit.To znamená,že útočí na plod a ohrožuje ho na životě.Tyto látky se vypustí do těla matky až při porodu,tak proto první těhu není ryzikové a proto se ihned po porodu dávajá injekce,aby si tělo při druhém těhu nezačlo tvožiz protilátky proti mimču.Jen nechápu,jak ti může doktor tvrdit,že je vše ok,že se nic neděje.Já bych si to radši nechala pořádně vysvětlit,v jaké situaci vlastně jsi 😉

jtb
26. dub 2012

dnes byl zas můj na odběr,3.5.jdu do poradny a to budou už určitě i výsledky,tak pak písnu co jsem tam zjistila,čím déle to trvá tím větší mám strach.tak snad se bojím zbytečně. 😖

majinka1981
29. dub 2012

@jtb já už dostala protilátky po odběru plodové vody a minulý týden sem byla na odběrech, tak jsem zvědavá. Spíš doufám, že je vše v pořádku. Jinak malá už je dvoukilový kousek 🙂

jtb
3. kvě 2012

dnes jsem byla v poradně a i ted mi opět brali kontrolní krev,řekli mi ale že se vůbec nemám čeho bát,že našemu mimišu nic nehrozí,že je to jen prevence kdybych potřebovala při porodu transfuzi .a je to i proto abych neměla nějaké komplikace kdyby jsem chtěli ještě v budoucnu třetí miminko(což už asi nehrozí)...tak snad je to tak.byla jem ve 21tt.na genetice a tam mi řekli že je vše v pořádku,malé roste a vše je tak jak má být.tak věřím že to tak bude....už se těším až to bude za mnou,ty vedra jsou fakt děsný a to teprve začátek 🙂

andrisek07
5. čer 2012

@jtb Ahoj,protilátky se tvoří protože tvoje rh- nezná partnerovo rh+ a bere mimčo jako vetřelce.Vytváří protilátky které mu ničí červené krvinky a tím se ho snaží vlastně zničit.Takhle to zní hrozně,ale ve skutečnosti sou většinou ty protilátky v pořádku.No a po porodu ti píchnou anti-d které ty protilátky aby si mohla mít další mimčo.U druheé těhu bývají vyšší,ale většinou bez problému.Pokud by hrozilo nějaké nebezpečí,dali by mimču transfuzi krve přes pupečník ještě u tebe v bříšku.No a po porodu může mít žloutenku,ale to není zas tak hrozné.Já si s tím užila svoje,u obou těhu sem musela ležet v nemocnici a oba porody mi vyvolaly,dokonce oba dostali transfuze krve,malej hned 3.No ale jinak sou zdravý a vůbec je to nijak nepoznamenalo!

jtb
10. čer 2012

Ahoj,za info.Když se zeptám doktora tak mi jen po každé řekl že to nic není že se nemám čeho bát že je vše v pořádku.Po prvním porodu mi zjistili že se mi právě ty protilátky vytvořili a jak píšeš dali mi i tu injekci (je to 5let zpět)aby při dalším těhu bylo vše O.K.a těd (jsem ve 28tt)mi berou každý měsíc kontrolní odběry krve výsledky pořád stejné.tak mi nezbývá nic jiného než věřit doktorům že je vše v pořádku.Kdyby mi asponn řekli jak

jtb
10. čer 2012

Ahoj,za info.Když se zeptám doktora tak mi jen po každé řekl že to nic není že se nemám čeho bát že je vše v pořádku.Po prvním porodu mi zjistili že se mi právě ty protilátky vytvořili a jak píšeš dali mi i tu injekci (je to 5let zpět)aby při dalším těhu bylo vše O.K.a těd (jsem ve 29tt)mi berou každý měsíc kontrolní odběry krve výsledky pořád stejné.tak mi nezbývá nic jiného než věřit doktorům že je vše v pořádku.Kdyby mi asponn řekli jaké jsou rizika a co by v případě komplikací nastalo,tak se stím člověk nějak vyrovná a ví na čem je,takto si sháním různé infa.kde můžu at vím o co jde a co nás mohlo potkat.Zatím je vše v pořádku tak doufám že už to dokonce nějak vydržíme.díky pa
@andrisek07

daja85
3. črc 2012

ahoj cekam treti miminko a nikdy jsem s protilatkama v krvi nemela ale ted jsem se dozvedela ze jak jsem v 5 mesici tehotenstvi tak mi doktorka rekla stim mam problemy a ze ty protilatky nejak nici memu miminku cervene krvinky tak mam docela strach ztoho at neni maly postizeny! 😢

reny1415
16. čer 2013

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli muzou protilatky v krvi snizit nebo nejak ovlivnovat hodnotu HCG?

l.u.c.i.e
26. srp 2013

Ahoj holky. Ráno mi volal gynekolog, že se mi výrazně zvýšily protilátky a že mě posílá do rizikové poradny do porodnice. Myslela jsem, že to vyřeší jen injekce, ale prý chce další konzultaci. Mám vysoké látky Anti C a Anti D. Máte s tím někdo zkušenost? Jsem ve 27tt.

fuerte82
6. dub 2015

Dobrý den, jsem 0 negativní, při porodu prvního syna se skupinou A+ mi nebyly píchnuty protilátky, stala se chyba v porodnici.. Pak jsem porodila druhého syna, ten má kr. sk. moji 0-.... Teď jsem potřetí těhotná a od začátku těhu mám rozbor krve na protilátky pozitivní ☹.. Ve 28tt mi byl píchnut AntiD, ale protilátky tam jsou pořád.. Co to znamená pro naše miminko? A ještě se zeptám, připadá mi dost malé.. Ve 31+1tt 1500g a 35+1 tt 2300g? Oba synové měli porodní váhu v termínu 3970g a 4350g.. Tohle miminko mi připadá malé a to je to taky chlapeček..

Moc Vám děkuji, snad jsem to popsala trochu srozumitelně a přeji krásný den.. RenataS

marton
11. dub 2015

@fuerte82 ahoj,náhodou jsem narazila na tvůj dotaz.Tím,že ti byl píchnut antiglobulin tedy antiD,ti protilátky nezmizí.Záleží jakou protilátku ti zjistili..antiC,D,E,...Zřejmě je to protilátka v malém titru a pro plod nevýznamná,jinak by to už doktor řešil 🙂 .Pěkné dny.

fuerte82
12. dub 2015

Ahoj, díky za odpověď.. Jo, můj Dr. říkal ať to neřeším, ať se nestresuju, že tím stejně ničemu nepomůžu.. A ty se v tom vyznáš? Já mám zprávu nafocenou, ale bohužel tomu nerozumím.. Jo, kdybych se lépe učila 😉

janapl1a
9. črc 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, přišly mi výsledky krve a vyšlo, že mám krev A + a mám pozitivní protilátky. Chtěla bych se teda zeptat, to mám Rh faktor + a přítel by teda měl Rh faktor - a plod také Rh faktor -. Dočetla jsem se, že matky mívají Rh - a otcové Rh + u mě je to tedy obráceně? Je to tedy možná taková to kombinace?

petulka10
9. črc 2015

Mě taky přišly výsledky, krev mám A+ a pozitivní protilátky. Budou mi dělat kontrolní odběry. Doktorka říkala, že se to většinou do 16. týdne upraví samo. Taky jsem z toho zmatená a nikde se nic nedočtu. Tak jsem zvědavá co z toho bude 😒

marton
9. črc 2015

@janapl1a ahoj,trochu jsem se v tvém dotazu ztratila 🙂 .Tak snad odpovím dobře,tedy tak jak potřebuješ.Každá krevní skupina má faktor..pozitivní a negativní.Větší část populace u nás má pozitivní.Tak jako ty.Tvůj přítel může mít jakýkoliv,nemá to vliv na těhotenství. Vliv má pouze to,když má matka Rh negativní.Té se pak píchají protilátky anti-D/rega/.Tebe nic takového nečeká 😉 .

lomarinka
22. srp 2015

@des ahoj můžu se zeptat jak to dopadlo?jsem A+ a taky mi vyšly blbě protilatky...

janapl1a
24. srp 2015

Tak nakonec po dalším odběru krve bylo zjištěno, že jsou to protilátky, které neovlivňují těhotenství, takže vše zatím v pořádku. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru