Pozitivní výsledky na protilátky v krvi při kr. sk. 0-

macanet
6. dub 2007

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, zda některá z vás měla pozitivní výsledky na protilátky.

slimacikmia
11. kvě 2016

@majkoz tvoja informacia je dezinformacia...neviem, preco radis, ked evidentne nevies ako to vlastne funguje. Nemam rada taketo dezinformacie, zbytocne to maminky stresuje. Nezalezi absolutne na tom, aky Rh faktor ma otec, ak je zena Rh +, v pripade, ze je zena Rh -, treba sa zamerat na muza. Ak je aj on Rh-, problem ziaden nie je. Ak je muz Rh + a zena Rh -, moze sa stat, ze dieta zdedi Rh faktor po otcovi a v matkinom tele sa odrazu zjavi nieco, co nepozna, takze zacne vytvarat protilatky a moze dojst k potratu. Pri prvom dietati to vacsinou nie je az taky problem. V dnesnej dobe uz vedia lekari krasne zvladnut aj dalsie tehotenstva a komplikacie s tym spojene. Snad je to teraz jasnejsie.

majkoz
11. kvě 2016

@slimacikmia Já jsem rh-, můj muž rh+, první dvě děti rh+, třetí rh-. Vím, o čem mluvím a vůbec nikoho jsem nestresovala! Možná si to přečti ještě jednou a dej mi pokoj, jú? ;)

slimacikmia
11. kvě 2016

@majkoz ano, precitala som si to, aby som sa uistila, ze si nereagovala spravne. Pani pred tebou pisala, ze ma Rh+, v tom pripade je absolutne hedno, co ma jej manzel a co maju deti, pretoze ten faktor je u nej pritomny a to ze dieta bude Rh- nehraje ziadnu rolu. Skus si to precitat znovu.

majkoz
11. kvě 2016

@slimacikmia nemám zájem ani čas

slimacikmia
12. kvě 2016

To sme na tom rovnako, tak carpe diem (setri cas) a nepis o tom, comu nerozumies ;)

baysha
12. kvě 2016

Přesně jak píše @slimacikmia - pokud je žena Rh+, znamená to, že Rh faktor má a tím pádem proti němu nemůže tvořit protilátky. Takže u Rh pozitivních žen není problém. Problém nastává, jen pokud je žena Rh- (tedy Rh faktor nemá) a dítě Rh+, protože v tom případě je pro ženu Rh faktor cizorodá látka a může proti němu protilátky tvořit.

jajinka007
6. čer 2016

Ahoj, pročetla jsem tuto diskuzi a stejně z toho nejsem moudrá. Mám 0neg, první dcera má také 0neg. Před 5ti lety jsem potratila a v nemocnici mi injekci na protilátky nepíchli. Když se mi nyní podaří otěhotnět, aniž by tedy tělo vypudilo vajíčko (jestli jsem pochopila správně, že to bývá nejčastější problém), může se stát, že by mimi mohlo být nějak postižené? nevím tedy, co teď, jestli se domluvit na gyn, co dělat, když budu chtít otěhotnět, nebo to řešit, až v případě, že bych byla těhotná? Mám z toho obavu, nebo máte odkaz na nějaký chytrý článek?

mruvka34
29. čer 2016

@des ahoj Des, prosim Te, projizdim diskuze a hledam vysvetleni... Mam take 0+ manzel ma take 0+ a dnes mi volali ze mam male protilatky.. Asi jsi chytrejsi - mam se bat ?

marton
29. čer 2016

@jajinka007 ahoj, Rh faktor nemá vliv na postižení miminka 😉 .

missimmis
26. črc 2016

Moc děkuji za osvětlení problematiky. Před 17-ti dny se mi narodil syn doma, protože sanitka přijela až za půl hodiny a mému manželi ještě típli telefon. Ještěže věděl co má dělat. Přitom tady mohli být za 10 minut. Na gynekologii mi řekli, že mi nepíchli protilátky a další dítě by byl problém. Bohužel jsem spěchala a nechápala jsem o co jde. Manžel má Rh- a já taky. Chceme totiž mít ještě jedno dítě tak za 3 roky.

alpinka1
26. črc 2016

Ahoj holky. Včera jsem byla na odběru na screening protilátek v těhotenství. Dnes mi volali, že je to pozitivní a musím na další odběr. Jsem RH-, manžel RH+, takže riziko, že opravdu tvořím protilátky tu je. Ale zároveň jsem po třech ZT, vždy s kyretáží a vždy jsem dostala injekci - protilátky. Dr. předpokládá, že ty protilátky jsou zvýšené právě kvůli této injekci. V problematice inkompatibility v RH sytému mám jasno, jde mi o to, jak to v takových případech chodí v praxi, jak se postupuje, jak bezpečně poznají, že protilátky jsou z injekce... A hrozí miminku nějaké nebezpečí pokud to tak je? Jsem z toho docela nervózní, přece jen po těch zkušenostech, co mám, to tentokrát vypadá nadějně a nerada bych, aby byl pro změnu tohle problém, je to náš vymodlený poklad a mám o něj hrozný strach!

marton
26. črc 2016

@alpinka1 ahoj, myslíš jak se pozná pozitivita protilátek po píchnutí Rhegy? Tak nejdříve ti musí říct jakou protilátlu máš.Pokud anti-D, tak to může být po aplikaci, ale nemusí.Po aplikaci pozitivita mizí za cca měsíc.

alpinka1
26. črc 2016

@marton No tak nějak, jak poznají, že ty protilátky jsou z injekce a netvoří je moje tělo proti miminku. Na poslední kyretáži pro zamlklé těhotenství jsem byla (a dostala injekci) v únoru. A když teda vyjde ten pozitivní screening, jak často se to pak sleduje a jaký je postup atd.

marton
26. črc 2016

@alpinka1 Tak pokud jsi byla v únoru, ta už to není po aplikaci. U nás se doporučuje kontrola po cca měsíci.Teď jak tě pozvali na další odběr, tak udělají důkladnější rozbor/ imunohematologické vyšetření/ a tím zjistí tu konkrétní protilátku. Neboj, je to hlídané, dělají se titrace, zda protilátka nestoupá... Napiš až budeš vědět výsledek 😉 .

monilik
26. srp 2016

@mruvka34 ahoj,my sme na tom uplne rovnako...aj ja aj muz mame 0 rh + a dnes mi lekar povedal ze mam v krvi zvýšené protilatky nechapem to a mam strach.ako to u teba prebiehalo dalej?

zrofka
8. říj 2016

AHojky, není tu nějaká těhulka,co má rh- i otec dítěte je -, a přesto dělá protilátky v druhém těhotenství?

mruvka34
9. říj 2016

@monilik zatim nijak a vse je v poradku. Udelali mi test znovu a nebyly to tehu pritilatky ;)

andysska
1. lis 2021

Chci se zeptat prvni odber na protilatky sem mela pozitivni druhy odber take tak posilali do prahy mam strach o mimi nekdo stejnou zkusenost

zrofka
14. pro 2021

@andysska ja mela protilatky pozitivni cele tehu...a vse dopadlo v poradku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru