Pozná gynekolog z běžné prohlídky, že je mimi OK?

smudlinka2
10. bře 2008

Ahoj, zakládám toto téma, i když jsem ani pořádně neprošla jestli to tady už někde není, kdyžtak se moc omlouvám předem.Jen jsem se chtěla zeptat na pár názorů: myslíte si že gynekoložka pozná z běžné gynekologické prohlídky (klasicky vyšetření na koze a malinko prohmatání bříška)že je mimísek v pořádku?Mám totiž zhruba od 12.týdne bolesti břicha a když to řeknu doktorce tak vždy říká že je vše v pořádku, že se mi roztahuje děloha.Ale ultrazvuk mi naposledy dělala v 8.týdnu a já jsem ted v 17.týdnu a ultrazvuk mi prý bude dělat až ve 20.týdnu.Jinak je to prý zbytečný.jenže já mám strach jestli je mimi opravdu v pořádku, když se na něj doktorka za celé 2 měsíce nekoukla ultrazvukem a pořád mě pobolívá to břicho.Děkuju za názory.Budu vděčná za jakoukoliv odpověď.
S pozdravem Šárka

svetluska.l
10. bře 2008

Ahojky,neboj,me taky neprohlizela UTZ...jen na zacatku a pak az ve 20tt....casty ultrazvuk pry neni vhodny a hlavne ho pojistovny plati jen 3x za tehotenstvi...Ju a ty bolesti pokud nekrvacis nebo tak jsou taky v poradku,natahujou se nejake upony delohy a obcas to docela dost bolelo..to zvlaadnes a mimisek bude v poradku,uvidis🙂Drzim palecky🙂

smudlinka2
autor
10. bře 2008

Svetlusko děkuju moc.Uklidnila jsi mě.Mně to bylo vždycky tak nějak jedno, ale ted poslední týden jsem z toho právě trochu nervozní.Jinak problémy nemám, takže by mělo být všechno v pořádku vid?A koukám, že ty už to máš za pár co? 😉 Držím palečky at ti vše dobře dopadne a máš chlapečka co nejdříve u sebe 😉

luciask1986
10. bře 2008

ahoj sarka tak ja som tiez mala bolesti brucha ale az take ze som sa nevedela ani postavit sli sme k doktorovi urobil mi usg a vsetko je v poriadku bola to jazva so slepeho creva ktora ma bolela na zmenu pocasia ale to sa cudujem lebo mne robi kazdy druhy mesiac usg a dalsi mesiac poradna tam robia rozbor mocu a v kazdom trimestry beru raz krv na vrodene vady.

kacak
10. bře 2008

Ahoj, já bych teda měla do 20tt absolvovat 4 UTZ, ale každý gynekolog si to dělá po svém. Každopádně s bolestma v podbřišku mám taky problém. Někdy mě dokonce chytí taková křeč, že nejsem schopná se ani nadechnout. Dle dr. je to normání, jsou to úpony dělohy a její roztahování. Jak pravila Svetluska, dokud nekrvácíš a děloha ti roste, což dr. kontroluje pohmatem, je vše ok. Každopádně mě zaráží, že ti ještě nikdo nedělal testy na DS a VVV plodu. To se dělá ve cca 12tt a 16tt v kombinaci UTZ a vyšetřením krve.

smudlinka2
autor
10. bře 2008

Aha, holky ještě jednou děkuju.Kacak: mně tohle právě bude dělat doktorka až ve 20.týdnu prý.Zdá se mi to pozdě, protože jsem slyšela že se to dělá právě v tom 12. a 16.týdnu.Ale tak snad to bude v pořádku.Mně občas i v noci když se chci přetočit na druhý bok chytá hrozná křeč v podbřišku, takže se fakt jak blbec pak kontroluju jestli nešpiním nebo něco, protože ty křeče jsou někdy nesnesitelný.Ale když je vše v pořádku tak pro miminka to vytrpíme že? 😉 😵

luciask1986
10. bře 2008

tak to mas pravdu ze nieco musime zvladnut hlavne ze su babatka v poriatku a aj ja som vkuse kontrolovala ci nespinim ale mam uz pred sebou 3 mesiace tak teraz uz ma brucho neboli ale puchnu mi nohy tazsie sa mi stava s postele

smudlinka2
autor
10. bře 2008

Já vím, že to někdy určitě přeháním s tou straostlivostí, ale myslím si, že obavy prostě k těhu patří.Bylo by asi divné a nenormální kdyby nám bylo všechno jedno že? 🙂 Přeju vám všem klidný průběh těhu a ještě jednou moc děkuji za všechny názory a rady.Ani nevíte jak moc mě to uklidnilo a pomohlo mi to 😉

luciask1986
10. bře 2008

tak to som rada a inac ako sa citis kolko si pribrala zatial a co strie nerobia sa ti?

sylvka
10. bře 2008

Ahojky smudlinka,UTZ ti dělá tak málo asi proto,že pojišťovna ho hradí jen třikrát za celé těhu.Mě doktor nabídl abych si UTZ zaplatila.Stálo mě to 750Kč,ale UTZ mi dělá každou kontrolu a dal mi i papír,kde dle toho pozná vrozené vady atd.Tím nechci říct,že tvoje lékařka něco zanedbává,ale zeptej se jí,zda tady není možnost si ten UTZ zaplatit-dneska je všechno o penězích 🤐

many
10. bře 2008

ahoj,tak mně taky dělá doktorka ultrazvuk každý 4 týdny,ale někde se dělá míň,to fakt jak který doktor 😉 a břísko mě bolívá sem tam i teď

smudlinka2
autor
10. bře 2008

Luciask: cítím se jinak dobře, jsem ted teprve v 17.týdnu takže ještě necítím ani pohyby a přibrala jsem celkem 5 kg, strie se mi nedělají, protože nemám skoro ani žádné bříško ještě ☹ Ale tak co, ono určitě ještě vyroste.A tobě už se to celkem blíží že? 🙂 Držím palečky 😉 A jak se cítíš ty?Ty už máš určitě bříško pěkný což? 😉
Sylvka: určitě se jí zeptám, děkuju.Ona mi totiž sama nic nenabídla, že bych si mohla něco připlatit nebo tak a já tomu právě moc nerozumím a nevím kdy by se ultrazvuky měli přesně dělat, tak si s ní o tom zkusím promluvit.Děkuju

luciask1986
10. bře 2008

tak dakujem viez cim dalej tym menej vladzem tak ja som pribrala 15kg tak to mam narastlo mi dost a toho sa bat nemusis brusko ti narastie tak ze sa ani nenazdas.kedy mas termin porodu?

svetluska.l
10. bře 2008

Smudli neboj,za chvili uz ucitis pohyby a pak uz nebudes potrebovat utz na konbtrolu,jestli je vse ok,protoze budes vedet podle toho,jak se ti mimisek vrti v brisku🙂Ja je citila od 18tt a pak uz jsi proste s mimiskem spjata a hlidas si ho sama 😉 Teda laicky,ale vis,ze tam je a to je parada 🙂 Ja mam tyden do terminu,mam jen jeden...ted o vikendu se mi zhorsila plet,tak asi hormony zacinaji pracovat,tak sme zvedava🙂

luciask1986
10. bře 2008

ahoj svetluska tak teba to uz caka kazdu chvilku a ako sa citis

many
10. bře 2008

já pohyby začala cítít až tak kolem 21t. a od 23. už každý den 😀

smudlinka2
autor
10. bře 2008

Světluško na ty pohyby se těším, musí to být moc pěkný 🙂
Luciask já mám termín až 17.8.Ale ono to uteče 🙂 Už se těším až budu mít broučka nebo berušku u sebe 🙂

luciask1986
10. bře 2008

smudlinka to ti utecie rychlo mne to tiez slo tak rychlo kym som pracovala ale teraz sa mi zda ze to ide pomalsie .

helcal
10. bře 2008

Ahoj smudlinko, ja mela taky strasny bolesti, hlavne po sexu, to jsem se nemohla jednou ani pohnout, kdyz jsem byla na UTZ ve 13. tydnu doktor me uklidnoval, ze to je normalni a presne rikal ze to je o tom, jak se roztahuje deloha, dalsi jsem mela ted ve 20t a mimisek tam pekne radil, a ted me kazdou chviili kopne, jako abych si nemyslela, ze nahodou spi 🙂 takze si myslim, ze to k tehotenstvi obcas patri. Preju tobe a miminku hodne zdravi, sily a stesti do zivota!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru