Prečo mám platiť za screening, keď to platí poisťovňa?

mirka00
29. dub 2011

ahojte mamičky 🙂 chcem sa vás opýtat,prečo si mám platit vyšetrenie screeningu ked to platí poistovna? ☹ mám platit 1500korun,samozrejme,že tam pojdem aj keby to malo stát 2000 ale nejde mi to do hlavy,čo som sa pýtala ani jedna neplatila.

latvia
29. dub 2011

@mirka00 dr ti co na to odpovedal?

mirka00
autor
29. dub 2011

no zatial tam len idem som objednaná najprv na krv a potom na ten srcening

beatta
29. dub 2011

@mirka00 ahoj já sem si v 1. a ani ve 2.trimestru screening neplatila 😅
pokud ti dala doktorka žádanku na screening tak by jsi platit neměla 🙂

kami1984
29. dub 2011

u nas jedna poj. proplaci 2000Kc v tehu a proste se donese doklad a oni to proplati.. nemas to taky tak?
a 1500Kc no fiha, ja platila 700Kc...

lucy222
29. dub 2011

@mirka00 zalezi jestli jsi rizikovy pripad ci ne...poku ne-platis si to, pokud je duvod pro provedeni,neplatis... Ja mela jit na placeny,ale nemeli volny termin,tak mi dr. 'napsal diagnozu' a sla jsem do jine nemocnice a nehradila nic. Osobne-sla bych i kdyby to stalo vic. Za tu jistotu to stoji 😉

latvia
29. dub 2011

@mirka00 a aku mas poistovnu?

mirka00
autor
29. dub 2011

no ved práve že som rizikový prípad,ale ani mi nepovedala,že mi to potom poistovna preplatí,samozrejme že si to zaplatím o tom niet pochýb,len som chcela vediet ako to mali iné žienky 🙂

mirka00
autor
29. dub 2011

všeobecnú zdravotnú

latvia
30. dub 2011

@mirka00 pre istotu sa opytam - vseobecnu zdravotnu cesku ci slovensku?

mirka00
autor
30. dub 2011

latvia českú

latvia
30. dub 2011

@mirka00 tak ja som za screening neplatila, ani neviem o tom zeby niekto zan platil 😅 ja na tvojom mieste zavolam do poistovne a opytam sa preco musis platit ked to uhradzaju, uvidis co ti povedia, mozno poradia co povedat dr aby si neplatila.

mirka00
autor
1. kvě 2011

dakujem vám za odpovede,urobím to,že pojdem do poistovne,to bude najlepšie.

helulela
1. kvě 2011

@mirka00 podle mě je důležité, o jakém screeningu se tady bavíme. Prvotrimestrální se většinou platí, je "nový" a zatím se bere jako nadstandard, screening ve druhém trimestru (triple testy) jsou "staré" a hrazené pojišťovnou.

janovkov
2. kvě 2011

@mirka00 ahoj, jak píše helulela, za protrimestrální screening se platí, protože jej pojišťovny berou jako nadstandard. Já měla u svého gynekologa zaplacenou nadstandardní péči, proto jsem za tento screening neplatila, ale kdybych neměla, tak taky platím. A taky mi říkal něco o částce cca 1500 Kč (jedná se o Pronatal v Praze Modřanech).

zabinka88
2. kvě 2011

Ahoj.Tak ten screening v 1.trimestru se platí.V Brně taktéž 1500Kč.

beatta
2. kvě 2011

@latvia já sem taky ani za jeden nemusela platit 😅
je pravda že sem měla na oba screeningy žádanku a holky co znám od nás z města tak taky ani jedna neplatila
ale je pravda že u nás se to vyšetření dělá ve vedlejším větším městě kde jsou o hodně líp vybavení 😎

bedovka
3. kvě 2011

Ahojky já taky budu platit 2000 kč,ale myslím,že to zato stojí🙂

kesurka
9. říj 2019

@mirka00 ten první je zdarma pouze pokud mela žena v předchozím těhotenství genetickou vadu.

verunka_korunka
9. říj 2019

@mirka00 Prvotrimestrální screening není hrazený normálně pojišťovnou, já platila myslim 1000,- ale dá se to většinou nechat proplatit pojišťovnou ve formě nějkých preventivních příspěvků na zdraví v těhotenství (záleží na pojišťovně). Jedná se o odběr krve a poté vyšetření UTZ. Potom existuje screening který je hrazen pojišťovnou, ale dost žen na něj nechce jít nebo ho odmítá, protože je to zastaralá metoda a dost často vychází falešně pozitivní - triple test (myslím, že tam se odebítá pouze krev pokud se nepletu). Další screening který hradí pojišťovna je až ve 20tt, kde se UTZ kontroluje miminko, jeho orgány, pateř, srdce s průtoky atd.

betelgeuzz
9. říj 2019

Ten dotaz je 8 let starý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru