Prenatal Brno - výsledy a vaše skúsenosti

galaxy
7. bře 2013

Ahojte kočky. Prosím kto má skúsenosti so skríningom v 1. timestri. Robili mi ho včera - vyšiel negatívny ale downom syndrom mam 1:795 ( môj vek 24) a keď mi môj gynekológ spraví tripple testy mám prísť aj s tými výsledkami k nim na konzulátuciu ku genetičke. Máte podobnú skúsenosť? Nechápem prečo mám prísť. Som na nervy :( celú noc som nespala. ďakujem moc

sheeni123
7. bře 2013

Měla jsem první výsledek 1:33000 a druhý 1:11000, na další konzultaci mě tedy nepozvali, ale po špatném výsledku z tripl testu (1:400 vzhledem k mému věku 30) jsem byla u genetičky a následně jsme se rozhodli pro odběr plodové vody. Na nervy nebuď, uvidíš, jak ti dopadnou ty další testy.o) Držím pěsti!

solvejg
7. bře 2013

@galaxy Oni se tím jistí....raději tě třikrát vyšetří zbytečně, než aby něco zanedbali.....Mě zase u nich vyšla na NT hraniční jedna norma z krve a taky si mě pak hlídali.....člověk aspoň ví, na čem je. I když stresy to jsou šílený, to uznávám....

galaxy
autor
7. bře 2013

@solvejg Lebo mne tá doktorka povedala,že nechcela mi to z nižovať. ČO ona môžeš znižovať?

solvejg
7. bře 2013

@galaxy Myslíš to riziko na down syndrom?

galaxy
autor
7. bře 2013

@solvejg áááno

solvejg
7. bře 2013

@galaxy A nemáš někde přesně ty hodnoty, co ti na NT naměřili? Prenatal to dává na net....ale je divný, že by ti tvá doktorka měla nezávisle na Prenatalu cokoliv zvyšovat či snižovat...

galaxy
autor
7. bře 2013

@solvejg NT mi vyšlo 1,8mm neviem napíšem ti aj ostatné to PAPP či čo ??

solvejg
7. bře 2013

@galaxy jojo, i tu krev, ta je dost podstatná

galaxy
autor
7. bře 2013

@solvejg a to mi v prenatalu chcela niečo znižovvať.že uvidí ako výjdu tripple testy u môjho obvodného gynekológa

solvejg
7. bře 2013

@galaxy No oni to riziko v kombinaci s těma triplama upravují....ještě do toho také započítávají riziko dle věku matky, které ti to celkové riziko může dost snížit...

galaxy
autor
7. bře 2013

@solvejg takže myslíš,že to sa takto vždy robí?

solvejg
7. bře 2013

@galaxy Vždycky úplně ne. Jsou tři cesty....1) Těhotné vyjde NT s nějakým minimálním rizikem (jako třeba 1:20000) a všechny hdnoty jsou zcela bezproblémové.... to pak takovou maminu vůbec neřeší. Může a nemusí jít na triple, je to na ní. Pak jde jen na UTZ ve 20tt (tak jsem to měla u první dcery) 2) Někomu vyjde nějaká hodnota trošku mimo, celkové riziko je tak do 1:5000. V tomto případě tě na tu odchylku upozorní a doporučí tí právě kombinaci triplů s NT, aby se riziko upravilo. Prostě si tě víc hlídají, ale jen pro jistotu, aby měli "klidné spaní."🙂 (tak jsem to měla tentokrát) 3) NT vyjde pozitivní, to pak těhotné ihned odporučí odběr choriových klků či plodovky....a i když se to riziko může zdát vysoké (třeba 1:50), zdaleka se nemusí syndrom potvrdit.

galaxy
autor
7. bře 2013

@solvejg No moja si tu ešte?? pošlem ti tie výsledky

galaxy
autor
7. bře 2013

@solvejg
NT 1,8 a 1,09Mom, Papp-A: 2,16mlU/ml a 0,39Mom, FBhCG: 63,53ng/ml a 1,68Mom.
downov - 1:795,
celkovo skreening negatívný a Kombinované riziko T21: 1/1200

solvejg
7. bře 2013

@galaxy Máš hraniční hodnotu Papp-A,....o malinko nižší, než je norma, tak proto si tě chtějí pohlídat. Já měla zase trochu vyšší FBhCG. Neboj, určitě to bude v pohodě🙂

galaxy
autor
7. bře 2013

@solvejg a prosím ta čo to sú za výsledky papp?? A čo si myslíš o tom downovom syndrome a konečnom vysledku?

galaxy
autor
7. bře 2013

@solvejg a prosím ta ešte jedna vec mám tam dole poznámku :: genetika za účelom dalsiho postupu + integrace s vysledkem tt/papp, individ.riziko. No nechápem čo je myslené tým indiv.riziko.

solvejg
8. bře 2013

@galaxy Zase tak moc se v těch hormonech produkovaných placentou nevyznám......pouze vím, že pokud je to papp-A nižší, než nějakých 0,4 (to nevím přesně) a zároveň fbHCG vyšší, je tam zvýšené riziko na Down syndrom. Ty máš ale fbHCG v normě, tím pádem to neberou nikterak tragicky....prostě ses jim trochu nevšla do tabulek, myslím, že se opravdu nemusíš bát. Kdyžtak se zkus zeptat ještě svého gynekologa, co to znamená....

renatapa
8. bře 2013

Ahoj, ja mela v Prenatalu riziko Downova syndromu 1/322 (32 let) a zadne dalsi testy po me nechteli (ani triple test na gynde). Ted jsem ve 23tt, jiz po druhem ultrazvuku, a taky nic. Takze v klidu 🙂

ivuska22
8. bře 2013

@solvejg a muzu se prosim zeptat kolik vam fbhcg vyslo? Me 2.8 a na plodovce jsem nebyla.

solvejg
9. bře 2013

@ivuska22 Vyšlo mi 2,1, takže těsně nad hranici a v poznámce mi byl doporučena kombinace NT s triple testem....na plodovku mě na základě tohoto výsledku neposílali, jen si mě ještě chtěli zkontrolovat....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru