Prenatální screen. z Gennetu negat., triple test pozit.

petrabe
11. říj 2010

V 11. tydnu jsem mela delani prenatalni sreening, krev a ultrazvuk v Gennetu, a vse bylo negativni, 16. tydnu mi u gynekologa delali triple test a ten vysel pozitivni na rozstep. V patek jdu na velky ultrazvuk do Podoli a od rana brecim a to musim vydrzet 5 dni nez se dozvim vic. Stalo se vam nektere neco podobneho? Nebo mely jste pozitivni vysledky?

editah222
11. říj 2010

Podle většiny gynekologů je triple test na nic, hlavně kdy byl screening v prvním trimestru negativní. Já bych se ničeho nebála, prvotrimestrální screening je mnohem kvalitnější a pokud by tam něco bylo tak by to odhalil.
Já jsem měla špatný ten prvotrimestralní screening a musela jsem na odběr plodovky na který jsem čekala 3 týdny, takže vím že 5 dní čekání je jako nic 🙂
Držím palce, aby ti to rychle uteklo a UTZ potvrdil moji teorii.

kaczka
11. říj 2010

Mě doktorka říkala,že triply jsou přesné na 60%,takže 40% může být falešně pozitivní. Takže hodně štěstíčka 😉 😵

fiallinka
11. říj 2010

prvotrimestrální screening má snad okolo 90% přesnost, ten triple fakt jen něco přes 60%, takže opravdu se často triply nedoporučují - na druhou stranu doktoři tvrdí, že nejpřesnější test je právě kombinace 1.trimestru+triplu, právě u té rozštěpové hodnoty AFP je to zvláštní, protože přesně ta se nedá zjistit v prvním tr., ale zase se to určuje z jiných hodnot. Rozhodně je dost časté, že se testy rozchází a dopadne to dobře, neboj 🙂

my jsme bohužel ten případ, kdy NT screening byl negativní, tripl pozitivní a dopadlo to špatně, ale byl to Down. syndrom a navíc dvojčata a tam je to dost zkreslené...

lukza
11. říj 2010

Ahojky já měla uplně to stejné I genetika negativní vše uplně v pořádku a trip test vyšel pozitivně na roštěpy přímo vysoké riziko NTD ,pak ultrazvuk ukázal že vše byl planý poplach .uplně chápu jak se cítíš já to tenkrát taky obrečela a ani přes slzy neviděla na UTZ a jen čekala co doktor řekne a na tu větu čekáte zdraveho chlapečka nezapomenu a malý je už dávno na světě a žádný roště nebyl 😀

eloana
12. říj 2010

me se stalo to same - screening v pohode -jen bylo vyssi HCG, ale screening negativni , tripel test pozitivni, ale dohromady to dalo vysledek atypicky....podstoupila jsem jen podrobnejsi UTZ a miminko je v poradku
preji hodne stesti

antynka1
12. říj 2010

Já měla to samé, screening negativní, tripl mi vyšel pozitivní na DS 1:80, nakonec se ukázalo, že mimčo bylo mladší - dr. to nezoheldnila ve výsledkách. Tak to přepočítali - i když jen o trochu -rozdíl byl ve skutečnosti větší a vzali mi znovu krev.Vyšlo to hraničně 1:390 - hnali mě na plodovku - tu jsem odmítla a mám krásnou zdravou dceru 😉
Tripli vycházejí velmi často falešně pozitivně, je tu o tom spoustu témat, takže hlavu vzhůru!!!!!!! Tyto testy by měli zrušit, akorát nervují hodně mamin a v drtivé většině případů naprosto zbytečně!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru