Při vyšetření nebyla vidět srdeční činnost. Změní se to?

berenicka
28. srp 2007

Ahojte těhulky, všem Vám moc gratuluji a přeji ať Vám to taky všechno dobře dopadne a ten nejšťastnější konec. Já už jsem jeden takový měla, máme doma 10ti měsíčního chlapečka a chtěli jsme druhé. V 7. t. byla na utz krásně vidět srdeční činnost a včera jsem byla na vyšetření 10t. a bohužel nic, ale dr. říkala, že velikost embrya odpovídá dnešnímu dni těhotenství. Tak jsem Vás chtěla poprosit, jesti nemá některá z vás zkušenosti s tím, že by jednou srdíčko vidět nebylo, protože jej utz třeba nedovedl zaznamenat a potom bylo vše v poho. Už se připravuji na nejhorší, ale ještě je ve mně malinká naděje ☹

lucianas
25. říj 2007

Ahoj Lído,
díky moc. Jen nejsem moc příznivce nějakých tabletek, raději veškeré vitamíny a zmíněnou kyselinu listovou mám v potravinách, které je obsahují. I když, možná změním názor a dám se i na ty tabletky. Co bych pro malého rošťáčka neudělala!!!

lucianas
25. říj 2007

Ahoj lu777,
hned si tam skočím a koupím. Jak dopředu před pokusy znovu otěhotnět by se měla brát v těch tabletkách? Předem díky za odpověď a také za držení palečků! 😉

tigr21
25. říj 2007

nevíte některá z vás jak můžu sama poznat že se mimi přestalo vyvíjet?

mobina
25. říj 2007

Tigr myslím, že těžko. Jedině si snad koupit takový ten přístroj na samoposlech srdce, který stojí ale kolem 5 tis. 😒 Nezbývá než čekat do další prohlídky jako mi všechny a pak se těšit na pohyby 😉

axi
26. říj 2007

Jen by mě zajímalo, jestli jste pořád měly těhu příznaky, i když už mimísovi nebilo srdíčko? Díky moc za odpověď...

berenicka
autor
26. říj 2007

Axi mě bývalo pořád děsně zle, hlavně ráno a pak najednou ze dne na den ráno nic, celý den v poho a odpoledne na kont. mi dr. řekla, že nevidí srdeční akci, ale že se to muselo stát někdy během 24ti hod. Ale ty příznaky taky můžou vymizet klidně dřív, ne až po třetím m., takže tím bych se určitě neřídila...a dokud pořád přetrvávají tak je všechno v poho 🙂 🙂 🙂

mmisak
26. říj 2007

Ahoj Axi,asi záleží jak hodně je těhotná (tt),já když se nám to stalo tak jsem byla jen v počátku,a příznaky pomalu odcházeli jak se v tele snižoval hormon HCG.Ale to se asi takhle určit nedá.
A ty se tím netrap mysli na miminko ,stres mu neprospívá a tobě také né.
Hezky si to užívej,a nemysli na takové věci, 🙂
já jsem teďka už jen krůček od mimča čekáme ho každým dnem i když pujde na svět asi císařem raubíř malej se nám neotočil.
Ale ,když jsem otěhotněla po tom zamlklém těhu tak jsem se taky strašně bála aby něco a tak,ale vím že sem se jen stresovala a k ničenu to nevedlo.

Jeden člověk jednou řekl ,příroda si sama určí co je pro ni nejlepší,a i když se na hlavu postavíš tak jí nepřemůžeš,Tak si užívej těhu a nemysli na takové věci 🙂

lucielucie
26. říj 2007

mmisak a kdyz se ti to stalo, tak jsi zacla krvacet nebo to nejak odeslo samo?

axi
26. říj 2007

Holky, díky, já jen tak o všem přemýšlím... Manža se mi směje, že jsem trhlá 🙂 a to já jsem 🙂 takže tak.

Mmisak, strašně ti budu držet palečky, ať už máš mimíska u sebe, bez bolestí, ať roste a dělá vám jen samou radost 🙂. Drž se!!!

lucianas
26. říj 2007

Mmisak,
držím pěstičky, aby dopadlo vše dobře a aby jsi toho malého už měla u sebe! Až to budeš mít za sebou, tak nám dej vědět. 🙂

lucianas
27. říj 2007

Brzobreburdovi,
vidím,že se ti blíží termín porodu. Držím pěstičky, aby vše probíhalo tak jak má a aby jsi měla to malé už u sebe. Taky nám dej pak vědět, co se ti narodilo a jak se máte.
Držím pěstičky a přeji hodně štěstí!!!

lucianas
13. lis 2007

Ahoj holky,
po nějaké době jsem opět zabrousila na koníka. Vidím, že na tomto tématu nikdo dlouho nebyl.
Konečně vím, že se mé tělo ze zákroku vzpamatovalo a dostává se opět do normálu. Po 33dnech se dostavila konečně mrška, tak se budeme opravdu moci už brzy znovu snažit. A snad to vyjde až do úplného konce tak jak má.

Brzobreburdovi, tak co, už máte mimíska doma? Vše dopadlo v pořádku? Doufám, že ano. Když tak dej vědět. 🙂

Pavlina05, na jiném tématu jsem si přečetla, že jsi právě v 10tt. Držím pěstičky, aby vše probíhalo tak jak má a aby jsi se dočkala vytouženého mimíska. Držím pěstičky!!!! 🙂 🙂 🙂

jetko
16. lis 2007

Ahoj holky.... mě doktorka řekla v předpokldaným devátým tt (podle posl. MS) že by mělo jít vidět srdíčko a neni. Že se jí zdá, že ani za posl. týden nevyrostlo... Tak mě poslala do nemosnice. Tam mi řekli, že nevidí vůbec nic a že to má divnej tvar, že nemáme šanci. Každopádně mi vzal krev, že se uvidí jestli při dalším odběru hladina stoupne. Celé dva dny jsem mimíska prosila ať bojuje, nespala, ale bohužel přestaly i příznaky. Za dva dny řekli, že hladina malilinko stoupla, že je jednoprocentní šance, ale že bych o to beztak řišla. Já si teď říkám, jestli jsem neudělala chybu... jsem druhý den po revizi a furt si to nějak nemůžu odpustit... ještě jak jsem tu četla, že se několika z vás stalo taky že byl divnej tvar a po týdnu srdíčko bilo... vyčítám si že jsem mu měla dát ještě šanci... Třeba by se ještě vzpamatovalo...

lucianas
16. lis 2007

Ahoj jetko,
nic si nevyčítej!!!
Přeci jen, v devatém tt by už mělo jít přeci jen něco vidět na srdíčku. A také si myslím, že by to za ten týden mělo mimčo o maličký kousek povyrůst. Doktoři ti určitě navrhli to, co bylo pro tebe nejlepší. Určitě jsi se rozhodla tak, jak jsi to v té chvíli cítila a určitě jsi se rozhodla dobře.
Hlavně se s tím zkus nějak vyrovnat.
Já si revizi prodělala taky (letos 11.října). I když mi to oznámili až ve 12tt (přestalo se vyvíjet však už v 6tt). Pak jsme si s manžou dali 6 týdnů pauzu, což nám řekli doktoři. Teď ještě nějaký čas vydržíme a budeme se snažit znovu.
Je pravda, člověk se s tím musí vyrovnat. Ale věřím, že díky Koníkovi se mi to podařilo docela rychle. I když, vzpomínám pořád (občas i popláču).

Snad se nám oběma i ostatním tady na fóru podaří brzy dostat k těhulkám!!!

paolin
17. lis 2007

urcite to bylo spravne rozhodnuti! srdicko ma byt videt nejpozdeji v 6.tt nebo 7.tt. v 9.tt by melo mit mimi minimalne kolem 2cm, coz uz je ultrazvuku v pohode videt. takze pokud doktori rekli, ze je to spatne, tak bylo. oni si vetsinou davaji velky pozor 🙂 drzim palecky, at se brzy ukazou dalsi dve carecky! 🙂

lucianas
17. lis 2007

Ahojky.
Souhlasím s paolin.
Držím palečky, aby jsi se co nejdříve z toho vzpamatovala!!

jetko
17. lis 2007

Ahojky, moc děkuju za podporu... luci, tak to jsi strasne statecna... mit to tak jako ty tak to asi uz nerozdycham. Ja si taky poplacu... kazdou noc...
rikala jsem si, jestli treba nemuze byt mimi mladsi nez 9tt, protoze jsem mela nepravidelnou MS, takze k tomu mohlo dojit kdykoli....
ale kdyz si dam dohromady vse co rikal doktor, tak mi dochazi, ze tam proste ta chyba byla. ale i tak je to tak strasne tezke.

Holky, na revizi jsem byla ve stredu a dnes (sobota) jsem zacala zase krvacet, celkem dost, je to normalni?

Jinak taky drzim palecky k // a paolin preji moooc zdravicka a stesticka.

lucianas
17. lis 2007

Jetko, snažím se to nějak tak zvládat. I když si všichni myslí, že už jsem v pohodě, tak to ale není. V práci se snažím to nedávat najevo, že mě to ještě dost drží a doma se už těšíme na nové snažilkování.
K tomu krvácení - nevím, zda je to normální. Já po zákroku jen špinila (jen v den zákroku). Pak dva tři dny nic a pak na tři dny opět špinění. Ale co jsem před zákrokem dostala informativní zprávu, tak tam bylo uvedené, že případné krvácení by mělo do týdne přestat. A říkali to i doktoři. Tak uvidíš příští týden. Když by to neustalo, tak si zajdi raději k doktorovi, je to jistější.

jetko
17. lis 2007

No já to mám podobně... ještě teď má manža několik nočních za sebou, tak je to ještě horší, ani se mi nechce spat v loznici... ach jo a s tou praci, ani mi nemluv. Od zacatku jsem byla na nemocenske, protoze pracuji s mentalne postizenyma a tam uz jim oznamili, ze cekam miminko a prato jsem musela jit pryc a ted az se vratim, tak se me vsichni budou ptat a ja nemam silu to vysvetlovat koleginim, natoz klientum... uz vidim jak mi to urt budou pripominat... mam sama co delat se sebou, natoz oni, na ne se za to ani clovek nemuze zlobit, myslim za to pripominani...

lucianas
21. lis 2007

Ahoj Jetko,
tak co, už chodíš do práce? Jak to tam jde, je to asi náročný, že?!

nemo1985
21. lis 2007

Ahojky holky, já o mimi přišla v 8tt(přestalo bít srdíčko). Na začátku jsem začala špinit, tak jsem 3dny byla v nemocnici, dávali mi nějaké léky 3xdenně. Vše bylo ok i před odjezdem domů, srdíčko hezky bylo. Dva dny po příjezdu domů jsem začala krvácet, tak hned zpět do nemocnice a doktor mě vzal na utz. a řekle, že plůdek odumřel. Na sál jsem šla 19.8.07 a 29.9.07 jsme měli svatbu. myslím si jestli to nezpůsobily i ty léky, jestli bylo hodně silné, to už se ale nedozvím. Ted je vše v pořádku. Doktor řekl, že za 3měsíce to můžeme znovu zkusit. Beru kys. listovou a vitamínB6. tak ted uvažuje, zda to znovu zkusit v půlce prosinci, tedy po 3 a půl měsíci 🙂

dtara
12. pro 2007

Ahoj holky, tak já byla na revizi díky zamlklému těhu 29.6 den před mým svátkem. S manžou jsme se snažili o mimi, jak jsem viděla na těhu testu // byla jsem šťastná ale radost mi zkazil doktor jak mi řekl, že vidí váček,ale ne plodeček ani srdíčko...měla jsem jít za týden na kontrolu ale doma jsem začala krvácet, tak jsme hned jeli do nemocnice.Tak to zkoušeli ještě zastavit ale ráno už mě brali na sál ☹ Teď se ale snažíme znova ale pořád mám strach aby to zase nedopadlo špatně ☹

xhorp
18. pro 2007

ahoj dtaro, drzim moc palce pri druhem pokusu. jsem na tom asi podobne jako ty poprve - vcera jsem byla na prvnim ultrazvuku - moc jsem se na nej tesila ale pak mi rychle spadla brada - 9tt zadna srdecni cinnost, v patek 21.12 jdu sice jeste na vysetreni ale uz si mam vzit s sebou veci pro pripad, ze bude rovnou zakrok - ach jo to budou smutny vanoce:(.

xhanys
20. lis 2009

AHOJ devčata dne 17.11 jsem prodelala kyretáž,zacla jsem o vikendu spinit a silene bolesti.byli jsme v 9tt ale rust mimca se zastavil na 5tt,je to pro nas velka ztrata a uz nevim jak se s tim poprat-boli to u srdička.bylo to nase vytouzene mimco.tak snad priste to dopadne dobre i kdyz ted clovek bude mit v hlave strach.v nemocnici to nebylo moc prijemne,jeste ze e pustili ten den domu.pry po menstruaci muzem zacit se pokouset-jak je lepsi dlouho cekat??zdravim vas devcate hanka

marhulinka
20. lis 2009

Ahoj Xhanys je mi moc líto,že tě to potkalo,foukám na dušičku...všechno vyléčí jen čas.
Snažilkovat se začněte klidně po ms...

akdar1
23. lis 2009

xhanys: Já jsem byla na kyretáži den před tebou. Ve čtvrtek jsem začala špinit, v pátek mi na pohotovosti sdělili, že to vypadá bledě a pokud se rozjede krvácení, tak půjde o zamlklé těhotenství. Přes víkend i přes užívání léků jsem krvácela dosti a v pondělí mi bylo řečeno, že jsem sice v 8tt, ale zárodek se nevyvíjí - hned odpoledne mě poslal do nemocnice a ještě v noci, po snad úspěšné revizi, domů... Trápila jsem se tím od čtvrtka, v pondělí jsem si pobrečela, ale po operaci jsem byla relativně spokojená - už mě nebolel podbřišek. Občas na mě padne depka, ale vyrovnat se s tím musím... Třeba se zadaří brzy 😉

akdar1
23. lis 2009

marhulinka: Začít se snažit klidně po menstruaci?! Bylo mi řečeno nejdříve po třech až šesti měsících...???!!!

alli78
24. lis 2009

Ahoj holky, ja jsem tento vikend v sobotu vecer zacala mirne spinit (v 11.tt),z diskuzi na netu jsem usoudila,ze nebudu na nic cekat a jeli jsme do Podoli,aby se na me mrkli. Bohuzel mi potvrdili moje tuseni,zadna srdecni cinnost. Objednali me na dalsi den rano na revizi delohy,pokud zacnu krvacet,mam prijet hned. Ten vecer jsem ale zacala krvacet a mit krece,jako u menstruace,mozna trochu silnejsi. Jeli jsme do porodnice,tam mi po ultrazvuku doktor rekl,ze jsem doma potratila a zakrok nebude nutny,deloha jiz byla uplne cista. Je to smutny,ale myslim,ze pokud se neco takoveho stane, ma to svuj duvod. A lepsi na zacatku tehotensvi,nez se potom nekdy v 5.mesici dovedet,ze neco neni v poradku. MUDr.rikal,ze riziko potratu je v I.trimestru az 20 procent,a ze se to stava tehdy,kdyz ma plod vyvojovou vadu neslucitelnou se zivotem. Priroda se tak o takovyto plod postara sama. Priste nam to vyjde!!!!!!

petule12
25. lis 2009

ahoj holky, držte se, já si to prodělala v létě a byla z toho nešťastná, ale i když si na to občas ještě vzpomenu, tak to nejhorší přebolelo

Adkar: taky jsem řešila, kdy můžeme začít znovu, někdo říkal 3 měsíce, někdo půl roku. Nakonec jsem se dobádala z informací dvou gynekologů a knížek, že když těhotenství zamlkne do 11 týdne, tak po druhé menstruaci to můžeš zkusit znovu.

My se to toho pustili a výsledek je, že jsem měsíc těhotná :o) Akorát se strašně bojím, aby to nedopadlo stejně jako předtím. Ale snad to dobře dopadne :o)

katyna6
25. lis 2009

ahoj holky-omlouvám se,že lezu k vám do diskuze,ale vidím,že vás tady není málo a máte spoustu otázek a nejasností,tak když budete mít zájem,mrknětě do diskuze Zamlklý potrat aneb....je nás tam spousta a většina už jsou buď maminky,nebo těhu,tam vám holky určitě dokáží poradit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru