Při vyšetření nebyla vidět srdeční činnost. Změní se to?

berenicka
28. srp 2007

Ahojte těhulky, všem Vám moc gratuluji a přeji ať Vám to taky všechno dobře dopadne a ten nejšťastnější konec. Já už jsem jeden takový měla, máme doma 10ti měsíčního chlapečka a chtěli jsme druhé. V 7. t. byla na utz krásně vidět srdeční činnost a včera jsem byla na vyšetření 10t. a bohužel nic, ale dr. říkala, že velikost embrya odpovídá dnešnímu dni těhotenství. Tak jsem Vás chtěla poprosit, jesti nemá některá z vás zkušenosti s tím, že by jednou srdíčko vidět nebylo, protože jej utz třeba nedovedl zaznamenat a potom bylo vše v poho. Už se připravuji na nejhorší, ale ještě je ve mně malinká naděje ☹

poletucha
28. srp 2007

ahoj, jsem teprve snažilka, takže ti neporadim...ale každopádně držim moc palce ať je všechno v pořádku a srdíčko zase brzy uslyšíte. Musí to být strašný nervy ☹

berenicka
autor
28. srp 2007

ahojky, moc děkuji za útěchu, těch pár dní je prostě nekonečných ☹ a doufám, že se brzy zařadíš mezi těhulky, moc to všem přeju, je to ten nejkrásnější pocit, chvíli jsem měla pocit, že si chci to bříško užívat do nekonečna 😉 ale pak už jsme se nemohli dočkat 🙂

cibule
28. srp 2007

Berenicko: Držím Ti palce, aby Vám to dobře dopadlo. Ani já podobnou zkušenost nemám, ale přeju hodně štěstí.

krista
28. srp 2007

Ahojky osobní zkušenost také díky bohu nemám, ale mohla bych ti sem hodit pár témat, holky jsou moc hodný a určitě ti poradí 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

grainne
28. srp 2007

Ahojky Berenicko, já jsem v 9tt samovolně potratila ☹ , samozřejmě jsem to obrečela, ale po čtvrt roce jsem otěhotněla bez problémů znovu. Pomalu končím 6 měsíc a zatím je vše vpořádku. 🙂
Takže ti držím palečky, aby to dobře dopadlo, ale kdyby přece jen ne, tak nebuď nešťastná. Někdy se to prostě stane a nikdo ti neřekne proč. Trošku jsem se o to zajímala a případů je hodně.
Když to nevyjde, tak to můžete zkusit za 3-6 měsíců znovu.

Jinak si myslím, že technika není dokonalá, zvlášť když je embryo ještě takhle malinkaté. Takže zatím neztrácej naději.

pavlina05
28. srp 2007

berenicka moc ti držím pěstička aby bylo vše v pořádku 😀 aby tě nic špatného nepotkalo. Já přišla o mimiska v červnu v 11 tt. Bolí to pořád..... ☹ někdy se to prý stává ... ☹
Kdyby jsi potřebovala poradit a popovídat si, tak jsme na snažilkách....začínáme po....

grainne
28. srp 2007

Pavlina05: Počkejte alespoň 3 měsíce, aby jsi zbytečně neriskovala. Nám se to pak povedlo hned a je vše vpořádku. Držím ti palce. Podruhé se to povede, neboj.

berenicka
autor
29. srp 2007

Holky jste moc hodný, je mi trošku líp, když to samé někdo sdílí se mnou. Už mám za sebou i všechna vyšetření potřebná k zákroku, tak teď si přeji to mít hlavně za sebou. Zítra jdu na utz, ale moc velké naděje si nedělám. Pak se určitě přidám k vám snažilkám.
Moc děkuji a těším se u snažilek 🙂

cibule
29. srp 2007

Berenicko, drž se....

afrodite.s
31. srp 2007

jak jsi dopadla?????? 😨 držím palce...snad dobře 😉

berenicka
autor
31. srp 2007

Ahojte holky, doktorka už jen konstatovala: bohužel. Byla jsem na to připravená a už jsem si to tak nebrala, tak snad se zas rychle zadaří. Jste moc hodný, že jste na mě myslely, v po jdu na zákrok a už to chci mít za sebou 🙂 Přesedlala jsem teď ke snažilkám, tak snad zas rychle přesedlám k těhulkám 😎

krista
31. srp 2007

Berenicka hodně štěstí, jsi statečná holka 😉

grainne
31. srp 2007

Berenicko, nic si z toho nedělej. Jestli jsi z toho smutná, tak to je úplně vpořádku. Asi je lepší to obrečet a jít dál než se tím dlouho trápit.

Zákrok je vpohodě, neboj, druhý den budeš doma.

Doporučuje se počkat alspoň 3 měsíce, aby jsi pak nepotratila zbytečně kvůli tomu, že tvé tělo není ještě připravené na další těhotenství. Jinak, já jsem si to čekání na další pokus ukrátila dovolenou. Doporučuju.

Jak už jsem tu psala, podařilo se nám pak otěhotnět hned po těch třech měsících. Určitě ti to taky vyjde. Držím ti palce.

A až se zadaří, tak na sebe dávej první tři měsíce opravdu pozor. 😉

pavlina05
31. srp 2007

grainne přijď nás podpořit na snažilky 😀

gibi
7. zář 2007

Ahoj Holky,

aky se přidám k diskuzi ohledně zamlklého těhotenství. Již jednou jsem musela na revizi v 6tt v roce 2006. Jednalo se o zamlklé těhotenství. Byla jsem na revizi , bohužel mi po revizi špatně dorůstala děložní sliznice, ale nemusel to být následek revize. Po té jsme byli s manželem posláni do Jihlavy do Sanusu do poradny pro neplodné páry ( kvůli sliznici). Pořád nic nevycházelo a já najednou zjistila , že jsem těhotmá , vůbec jsem tomu nevěřila, protože jsem nevěřila, že se nám podaří otěhotnět jen tak bez doktorů🙂 Ale vše už jse zase jinak jsme v 10 tt , ale i když už byla před týdnem vidět srdeční akce tak po poslední kontrole to vypadá, že pokud se do úterý nic nezmění budu muset na revizi znovu.
Dost to bolí, ale snažím se s tím vyrovnat. Po mé první zkušenosti si už moc šancí že by to mohlo být v pořádku nedávám.
Ale stejně to nevzdám a budeme se, pokud to teď nevyjde, pokoušet pořád dál.
Jednou to přece vyjízt musí🙂
Ahoj

Gábina

krista
7. zář 2007

Gábi to je fakt smutný, budu mooooc držet palečky, aby si na tu revizi nemusela a ozvi se jak jsi dopadla 😉

cibule
7. zář 2007

Gibi, snad to dobře dopadne, taky Ti držím palečky.... Přece to není možný, že zase znovu Tě potká to samý. Opravdu držím pěstičky, aby to tentokrát přeci jen dopadlo dobře...

berenicka
autor
7. zář 2007

Ahoj Gibi, to mě mrzí, jestli se ti bude chtít o tom mluvit nebo budeš potřebovat přijít na jiný myšlenky, tak se přijdi kuknout k nám do snažilek...začínáme po potratu...je nás tam spousta takových, ale už i spousta těhulek, co to překonaly (už i několikrát) a teď se těší z dalšího těhulkovství. Jsou tam i holky, co taky navštěvují sanus a když budeš potřebovat, určitě ti rády poradíme a pomůžeme ti přijít na jiný myšlenky 😉

pavlina05
7. zář 2007

gibi jj, jak říká berenička, přijdi za námi 😀

gibi
8. zář 2007

Ahoj holky,
moc vám děkuji za podporu. Nemohla jsem to vydržet až do úterý a objednala jsem se v k jinému gynekologovi než chodím. Ten mě prohlídl znovu . Poslední menstuaci jsem měla 7.7. 2008 , ale moje cykly byly dost dlouhé naposledy 40 dní. Podle menstruace bych už měla být v 10 týdnu, ale těhotenství tomu neodpovídá, řek mi, že je to tak 6 týden, ale že je to vzhledem k délce mého cyklu možné?? . Vše vypadalo v pořádku , ale srdíčko nebouchalo. Taky mi říkal, že do váčku nejde moc vidět zkrs nějaké vlásečnice (prý takové těhotenství ještě neviděl , tak nevím co si mám myslet) . Každopádně mi těhotenství zatím neukončil a poslal mě zase domu. Mám se stavit v pondělí a prý uvidíme. Já z toho ale dobrej pocit vůbec nemám.
Vzhledem k tomu, že jsem měla problém s děložní sliznicí po posledním zákroku tak mi ani nedoporučil revizi . Prý by bylo nejlepší kdyby plod odešel s krví, aby se do sliznice nemuselo zasahovat. (Pokud ale bude revize nutná tak by mě na ní poslal) .
Jsem z toho všeho nějaká zmatená??
V pondělí se asi rozhodne co a jak dál. Už to chci mít za sebou , to čekání v nevědomosti co se děje je hrozný, jinak moc děkuji za pozvánku do snažilek. Určitě tam kouknu.
Ještě jednou moc děkuji určitě dám v pondělí vědět jak jsem dopadla.

krista
8. zář 2007

Gibi, úplně ti rozumím, taky jsem byla takhle v nevědomosti týden, říkali mi že mimi má atypický tvar, srdíčko taky neviděli, ale když jsem přišla příště tak už bylo všechno OK -> srdíčko bilo 😉

Přeju totéž i tobě, vím jaký jsou ty nervy, vydrž to!! 😉

lucianas
14. říj 2007

Ahoj holky,
tak vidím, že je nás víc, co mají problém zamlklého těhotenství. Mě se stalo to samé, zjistili mi to však až ve 12tt, kdy jsem byla na prvním ultrazvuku. Mám tři dny po zákroku (revizi) a jsem ráda, že to mám za sebou. 🙂 Revize proběhla bez komplikací, tak snad to brzy vyjde a budeme se moci radovat s manželem znovu.
Všem, kteří patří momentálně do snažilek přeji hodně štěstí a doufám, že nám brzy vyjde se dostat zase mezi těhulky!!!!

kacka.va
16. říj 2007

My čekáme mimi, ale na druhém ultrazvuku mi doktor řekl, že měly být původně dvě a to jedno tam bylo vidět jen jako tečka a zůstalo zamlklé. Jinak minule na ultrazvuku jsem viděla jak bije srdíčko, ale včera ne, asi to bral z jiného úhlu, ale rosteme, takže by mělo být vše v pořádku.

mmisak
16. říj 2007

Ahoj holky ,ja jsem měla také zamlký plod,o vánocích jsme měli radost a 5.1. 07 jsem už byla v memocnici ,Dělala jsem si testy Hcg(jsem laborantka) a pořád hodnoty padaly dolů ,a plod najednou byl pryč(to se stává vstřebá se do siliznice dělohy ,dnes se to stává velmi často vlivem léhů,stresu atd.). Lucianas myslela jsem že se mi zboři svět ,ale ne ted jsem 3 týdny před termínem porodu a podruhé vše bylo ok.Když mě pustili z nemocnice ,po rekonvalescenci jsem šla ke své doktorce a ta mi řekla ať se pokoušíme znovu ,tak jsme odjeli na dovču a ja se vrátila těhotná.Po potratech bývá sliznice chytlavější ,říká se že je tzv 'pohnojená´.Přeju ti aby se ti to brzy podařilo.Ještě jedna rada jez hodně potravin obsahujících kyselinu listovou, to pomáha při otěhotnění a náslaedně i pro udržení a správný vývoj plodu mimo jiné.
U dvojčátek se někdy stane ,že jedno zamlkne ,a drudá v pořádku donosíš,nebojh vše bude dobré. 🙂

kacka.va
16. říj 2007

jojo, už jsem měla péči, jestli to nevadí a prý tohle jedno normálně vyroste, aniž by ho ta "tečka" po tom druhém nějak ovlivnila 🙂

lucianas
20. říj 2007

Ahoj Mmisak, díky za podporu. Ten pocit jsem měla taky. Teď už je to o něco lepší, když vím, že je možné bez problémů znovu otěhotnět. Nevím ale, kdy je vhodné se o to pokoušet znovu. V nemocnici mi řekli, že po třech měsících, doktorka na gynekologii až po šesti měsících. Tak nevím. Asi bude lepší raději počkat déle. I když, už bychom rádi měli nějakého toho malého cvrčka.
Jinak díky za radu týkající se kyseliny listové. Hned si přečtu, v čem je obsažena a budu se tím řídit.
Hodně štěstí v tvém těhotenství, ať ti vše dobře dopadne!!!

mmisak
20. říj 2007

Ahoj Lucianas ,bude to dobré brzy budeš mít určitě toho malého roštáčka pod srdíčkem. 🙂
Ta kyselina listová je hodně v brokolici,špenátu, ( téměř ve všem zeleném saláta atd.) -pozor si dej jen, když je budeš zpracovávat snaž se je spíše natrhat (lístky salátu) ručně moc je nekrájej když je budeš krájet trochu tím tu kys. ztrácejí ( jde o určitou chem. reakci),také je kyselina listová v lískáčích a arašídách ( těch co se prodávají na mikuldu ,né pražené) a v celozrném pečivu.Též je v citrusech ,ale na ty si dej pozor až otěhotníš ,mají ty kyselé štávy a ty by tě mohli nutit zvracet.
Až pak budeš zkoušet otěhotnět je dobré to zkoušet ob 2 dny a partner ty dva dny mezitím nic( tvoří se tak hodně spermii a máš vědší šanci otěhotnět,také ať se snaží nepít alkohol to snižuje jejich pohyblivos)a ty se snaž po tom zůstat aspoň 20 min v klidu nezvedat se ,ležet na zádech s podloženýma pozadím nebo tě partner zvedne tzv do svíčky.Omlouvám se za poučováni , třebapomůžou,mě to pomohlo.Ale hlavně snaž se byt v poho,třeba si naplánuj něco co máš ráda ,dovču nebo tak a uvidíš jak ti malinké udělá krásnou čáru přez rozpočet a místo na dovču nebo tak ,budeš chdit na UTZ 🙂
A jek se říká na tohe je dřív jek na nové boty 🙂

lucianas
24. říj 2007

Ahoj Mmisak, taky v to doufám, že vše brzy bude dobré a už se těším, až se mi podaří mít nějakého rošťáčka pod tím mým srdíčkem. 🙂
Děkuji ti opravdu za vyčerpávající informace, co se týkají té kyseliny listové. Věděla jsem, že je ve špenátu. Ten ale nemusím, takže ten pro mě není. Ale jinak mi chutná vše uvedené, takže už jsem se pustila do oříšků i do toho celozrného pečiva. O tom krájení, to jsem však neměla ani tušení. Zase jsem o něco chytřejší.
Taky díky za rady týkající se zkoušení otěhotnět. Opět jsem získala nové vědomosti navíc, které jsem vůbec neznala.
Vůbec se nemáš za co omlouvat!!! Jsem naopak velmi ráda, že mi tu kdokoliv (v tomto případě ty) poradí a hlavně podpoří a pozvednou náladu.
Opravdu a upřímně ještě jednou díky!!!!!
Pochopila jsem dobře, že začátkem listopadu čekáš mimi? Nějak jsem se do všech těch věcí zamotala. Pokud ano, tak držím pěstičky pro pohodový průběh zbývajících dní těhotenství a také dne porodu !!!!

brzobreburdovi
24. říj 2007

Ahoj Lucianas,pokud mohu také poradit,tak kyselinu listovou ti může předepset i tvůj gynekolog v tabletkách jako doplněk stravy. Kyselina listová je hodně důležitá i v prvních třech měsících!! Přeji hodně úspěchů Lída

lu777
24. říj 2007

kyselina listová se dá volně koupit v lékárně 😉 držím palečky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru