Proplatila vám VZP 1. screening ve 13tt?

petluska
20. lis 2012

Ahoj holky, prosim o odpověd!
Proplatila vám VZP 1. screening ve 13. týdnu?
Děkuju!

slunicko26
20. lis 2012

Ahoj ministerstva vnitra to proplácí,volala jsem si tam, zkus juknut na stránky VZP př. zavolat na jejich linku.

marhulinka
20. lis 2012

Koukni na jejich stránky,co proplácí.-)

ebsian
20. lis 2012

Ano, poplatek na genetice byl jen 30kč..Něco jiného je, pokud zajdeš do soukromého centra, tam ceny 600-1000kč, možná i víc, ovšem potom velký utz bývá zdarma už. Já byla poslána do Ol centrum fetální medicíny a genetika a tam opravdu za každý utz jen ten poplatek regulační 30kč a nic víc..

leeena_4
20. lis 2012

Ano i ne. V prvním těhotenství ne i přes to, že jsem měla doporučení - Genne. Ve druhém ano s doporučením Gest 😉. Záleží i na pracovišti, kde si to necháš udělat.

prdecek
20. lis 2012

VZP to neproplácí, vím to od své dr., pač jsme na to nakonec nešli, u naší dr. to stojí 1400kč

fykyska
20. lis 2012

Ahoj, jsem u VZP u gyndr jsem dostala jen žádanku pak se objednala nechala se vyšetřit nic nikde neplatila a spokojeně odcházela domů 😉
Já bych řekla že by pojka by měla proplácet scrn v prvním trim 13tt a pak ještě ten ve 20tt 🙂 Já tedy rozhodně nic neplatila 😉

scai
20. lis 2012

záleží zda ti na to dá mudr žádanku. Já jí měla, byla jsem dvakrát. Poprvé mi tam dokonce napsal, že tam jdu na žádost pacientky a stejně po mě nic nechtěli. Podruhé jiná mudra, žádanka bez té poznámky a taky nic.
Dokonce mě zblbli triplly u mojí mudry, riziko down 1:7... ale já tomu nevěřila já si volala do genetu a vyžádala si opakovaný test, že to zaplatím. Nakonec po mě nic nechtěli, i když tenhle test jsem si vyhádala sama a nechtělo se jim do toho, že podruhé to je divné. Pak nakonec mudra v gennetu uznala, že to bylo dobře, protože první byl fakt divný a druhý vyšel dobře!

kkklarka
20. lis 2012

Taky jdu na screening,doktorka mi říkala že se neplatí ten ted nevím v jakém týdnu nebo jen na doporučení ted fakt nevím,ale že by bylo fajn kdybych šla a těch 1000,- si zaplatila. Těch 1000,- klidně objetuju pro mimčo,ale prý poj. Ministerstva vnitra to platí tak si ta, zavolám

kristi
20. lis 2012

nic jsem neplatila, takze asi ano 😉

hhelik
20. lis 2012

Já byla na screening v Trutnově, tam to stojí 800Kč. Za ten klid to stojí a hlavně mám 4 fotečky miminka které bych jinak vůbec neměla.

eloana
20. lis 2012

ja mela doporuceni od gyneologa a nic jsem neplatila.. dale jsme se dohadla,ze mi misto triplu mi udelaji utz v 17tt a take jsem nic neplatila (oboji bylo v gennetu)

romcovaklarka
21. lis 2012

Já byla v Podolí se žádankou a nic jsem neplatila.

denisa_svatba
21. lis 2012

Se žádankou se neplatí, bez žádanky ano

sjussi
21. lis 2012

ja sem byla ve Zline ted bez zadanky a platila sem 1400 ale velky UTZ mam zdarma.Mela sem to i u prvniho syna se zadankou a taky sem platila

ankava
21. lis 2012

já byla po IVF, screening mi doporučili a neplatila jsem nic, neplatila jsem ani za rychlé výsledky z plodovky, protože to genetik napsal do žádanky, že je to nutné. Záleží, kam chodíš.

mailli
21. lis 2012

já mám škodováckou pojišťovnu (Zaměstnanecká pojišťovna Škoda) a propláceli komplet celou částku 🙂

speedygon
16. led 2013

Zdravím, jak to tedy je s tou platbou(jsem u VZP) a je to vyšetření vlastně povinné? Já jsem na konci 8tt, takže mě NT+screening teprve čeká. Bydlím v Praze, tak by mě zajímalo, jak je to tady. A mohu si vybrat, kam půjdu, když by to někde bylo levnější nebo dokonce zdarma? Malou jsem rodila v Brně a vyšetření jsem měla tam v r.2009 v Prenatalu na Veveří a tam jsem tehdy neplatila nic. Ségra tam půjde letos a prý bude platit 1450, když to bude chtít komplet, ale dá se něco vypustit, či co. Ale prý minimálně 500Kč za to dá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru