Průběh v těhotenské poradně. Jak je to u vás?

ina.b
26. črc 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se informovat, jak to chodí v těhotenských poradnách, do kterých chodíte. (Jak často chodíte, jaké vyšetření průběžně lékaři dělají, jak to prostě chodí v jiných poradnách, než je ta naše). Také jestli vám vše dostatečně vysvětlí (např. proč vám berou krev, jaké jsou výsledky, apod.) Děkuji za informace 🙂

usounek25
4. říj 2011

@hanuu není zač, tak ať se vám s miminkem daří

hanuu
4. říj 2011

@usounek25 děkuju, vám taky 🙂

salomee
22. únor 2012

Ahoj napadl mě takový problém a snad se to hodí sem, nic nového kvůli tomu zakládat nebudu 😀 .
Zítra mám kontrolu, ale až v 15h, ne ráno jako jindy....a došlo mi, že vlastně nevím, co v takovém případě s močí- jestli nutně ranní a pak to někde skladovat 😝 a nebo může být odebraná někdy před odchodem k dr. Jedná se o běžnou kontrolu papírkem na cukr a bílkovinu

megy
22. únor 2012

@salomee já chodím běžně na tři odp, donáším ranní moč ve zkumavce, kterou nechávám ve tmě v rožku na záchodě a pak ji jen vezmu s sebou.
jinak na každé kontrole - mi měří tlak, testují orientačně tu moč na bílkovinu a cukr, dr. mi dělá pokaždé ultrazvuk kvůli čípku, palpačně hodnotí stav čípku, vše sepíše a mizím domů -)
když bylo období odběrů - tak vždy vše přesně - dali žádanku, ráno jsem šla na krev

megy
22. únor 2012

jinak vážím se vždy ráno po toaletě a pak to hlásím sestřičce, jinak chodím co 14 dní, ze začátku jsem chodila i co tři týdny. dr. úžasný, vždy naslouchal, poradil, žádný pocit jak na běžícím pásu, vždy když bylo potřeba, věnoval se maximálně

salomee
22. únor 2012

@megy Jo...děkuju, rači to tak asi udělám, ranní je ranní🙂.

vendy26
22. únor 2012

@salomee Ahojky, já teda na prohlídky chodím pouze ráno, ale když mi na začátku těhu dávala sestřička první zkumavku, tak se slovy, že na každou prohlídku moč s sebou a když půjdu ráno, tak ranní, když odpoledne, tak odpolední...

salomee
22. únor 2012

..tak jsem měla možnost se zeptat i známého z oboru🙂 ( aneb zachovejte paniku 😎 ..) a bylo mi řečeno, že moč by měla být ranní. Nevím proč, podle mě by bílkovina a cukr v moči neměla být vůbec a to v žádnou denní dobu...ale asi pro jistotu asi dám tu ranní....

romca13
22. únor 2012

tak u mě poradna probíhá takto,, ze začátk umi dělal UZ, zda je vše ok, ale poslední u něj jsem měla v 13tt -- jinak vždy je moč, tlak, váha, v první poradně krev,,,, u dr. jen vnitřní prolídka a prohmatání břicha,,, zeptá se , jak se cítím, zd mám nějaké problémy,, jsem tam vždycky docela dlouho, bo se ptám, na to co mě zajímá, měla jsem bolesti, výtoky apod. RH faktro mám negativní a je fakt, že mi to ani neřekl, že jsem se ho na to pak musela ptát, co to znamená ajaké to má následky, tak mi je nřekl, že u prvního dítěte se to neřeší, že mi jen po porodu musí píchnout injekci s něčím, aby nebyl problém s druhým těhu,,, a vlastně to stejné jsem se dočetla i na netu,,,,jen si říkám, že ani nekontroluje srdeční činnost mimíska,,,ale zase když už cítím pohyby, tak je asi vše v pořádku

zuzi82
22. únor 2012

@salomee Já chodím v různou dobu a čůrám až v čekárně na záchodě vždy jen do skleničky, rovnou namočím papírek a sestřičce ukazuju už jen papírek, takže moč je z různé denní doby.

salomee
22. únor 2012

Děkuju za zkušenosti, vidím, že je to různě....

giselka
22. únor 2012

@salomee já jsem většinou chodila ráno, ale když teď měla malá zánět močových cest, naše dětská říkala, že moč by neměla být starší než dvě hodiny, pak je prý výsledek neprůkazný. Takže bych asi do poradny brala odpolední 😉

karlam
23. únor 2012

já jsem v 17 tt a chodím zhruba každé 2-3 týdny (čekáme dvojčata po IVF) vždy s ranní močí, kterou dám setřičce, nikdy nic neřekly na tu moč, tak asi ok, pak jdu na takový menší pohovor s gynekoložkou jako jak se cítím a jestli mě něco nebolí/netrápí, zváží mě, změří tlak,udělá vždy UTZ, mrkne na srdíčka, velikost, dělohu a taky kontroluje čípek, protože jsem jednu dobu trochu špinila, napíše vše do průkazky a jdu domů

salomee
23. únor 2012

...no mám odebranou ranní a už to asi měnit nebudu🙂..uvidíme.
Mě teda dr. ultrazvukem kontroluje jenom čípek, jak přestalo být mimčo viditelné vaginální sondou, tak už ho nekontroluje.

salomee
23. únor 2012

..ale až nahlásím, kolik jsme přibrala od minulé kontroly, tak i kdyby ta moč nebyla v žádoucím stavu, na to se hned zapomene😀... a to jsem všude rozhlašovala, jak nepřibírám...celkem to dost skákalo nahoru a dolu, ale vstup do sedmého měsíce byl evidentně magickou hranicí...sice to pořád skáče, ale už jen nahoru

vendy26
23. únor 2012

@romca13 Romi, já mám taky Rh negativní a řekl mi, přesně co tobě + že se sledují protilátky či co... Mně teď na poslední kontrole bral zase kontrolní krev, tak si myslím, že u toho bude i nějaká informace ohledně těch protilátek. Jdu zase 9.3., tak ti když tak dám vědět...

vendy26
23. únor 2012

Jo a jinak k tématu🙂 U sestřičky vždycky - váha, tlak, moč, zeptá se, zda mívám otoky. U dr. pokaždé ultrazvuk (na zač. vaginální, pak už jen přes břicho) a vnitřní kontrola + dotazy typu, jak se cítím, jestli mě něco trápí...

salomee
23. únor 2012

@vendy26 Vidíš, u mě zas ultrazvuk jenom vaginální, ale jinak všechno úplně stejně...

Na konto dnešního vzorku moči nic zvláštního neproběhlo, byla v pořádku a o čas odběru se nikdo nezajímal.

vendy26
23. únor 2012

@salomee Fajn výsledek, ne?😉 Asi je to teda celkem jedno...

salomee
23. únor 2012

@vendy26 Asi jo...
Příště mám přijít na půl druhou, tak tentokrát vezmu odpol. vzorek 😀
Nebýt toho, že se mi zas zkrátil čípek, byla bych spokojená.

vendy26
23. únor 2012

@salomee 😀 jj, určitě to příště prubni s odpolední. A bude konec všem dohadům🙂 Jinak to mě mrzí, na zkracování čípku je ještě brzy, tak hodně odpočívej! Ale to asi víš...😉 Držím pěsti, ať je vše ok!

gavin
23. únor 2012

takse taky přidám🙂))jelikož sem s prvním mimčem chodila jinde než teď s druhým těhu,tak su taky zvědavá,jak to bude probíhat...ale doteď to bylo jakž takž stejné.Su v 11.-12.tý,na kontroly chodím co měsíc - sestřička změří tlak,zkontroluje moč (a ono je fakt jedno,jestli je ranní nebo odpolední - kdyby tam byly nějaké nedobroty,tak jsou aj odpoledne...ale jak je přes noc míň naředěná,tak jde cokoliv zjistit líp..),zapíše přírůstek do kartičk.....doktor mě při první prohlídce vyšetřil vaginálně,udělal vag.UZ...při druhé prohlídce už jenom ten UZ - tot sem při prvním mimču nezažila,gynek.neměl UZ☹( 5.3.jdem na http://www.kntb.cz/userfiles/file/Porodnice/OSC... to super - do 2 hod.víme,jestli je mimi v pořádku - a hlavně je to zdarma🙂))))) tak uvidím,jak to bude pokračovat dál🙂))

majinka1981
24. únor 2012

Já chodím každé tři týdny na kontrolu. Kontroluje mě ted od 20tého týdne i gynekologicky odspodu 😀 jinak mě zváží, změří tep, udělají zkoušku moči. Na ultrazvuku zkontroluje srdíčko miminka. Jsem tam vždy cca 20 minut. Mám Rh faktor negativní a injekci jsem dostala už po odběru plodový vody. Za tři týdny jdu na test na cukrovku. A do Motola jdu pak na velký ultrazvuk až ve 30.tém týdnu.

salomee
13. bře 2012

..tak jsem to dnes chtěla zkusit s tou odpol.močí, ale zapomněla jsem ju doma😀... myslela jsem, že mě třeba pošlou na wc, ale ne, kolonky cukru a bílkovin mám proškrtlé.

denousek
16. bře 2016

zajímá mě jestli vám dr na každé poradně děla uzv?

kawaluca
23. bře 2016

Zajimalo by me, zda pri vyšetření dostavate fotecku z ultrazvuku. Jsem 16tt a vseho vsufy mam pouze 2fotecky ☹

hanih
23. bře 2016

@denousek Ultrazvuk mi doktorka nedělala pokaždé. Pojišťovna obvykle hradí jen několik (myslím že tři), případně i další, ale jen pokud je k nim důvod. Ultrazvuky nad tento rámec můžou být, ale pacientka si je pak hradí sama. Ale vím, že u některých doktorů to jde - dělají ultrazvuk pokaždé a nějak to pak pojišťovně asi zdůvodní. 🙂
@kawaluca Já jsem dostávala fotku z ultrazvuku pokaždé, když jsem si o ni řekla (takže na každém ultrazvuku 🙂 )

denousek
23. bře 2016

@kawaluca musíš si o ni říct..

kawaluca
23. bře 2016

@denousek příště si určitě řeknu, děkuji

kawaluca
23. bře 2016

@hanih příště si o ni rozhodně řeknu, děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru