Prvá kontrola u doktora - potvrdenie tehotenstva 🙂

alexis81
11. črc 2013

Ahoojte 🙂 Chcem sa vas spytat, dnes som bola u doktora a potvrdilmi tehotenstvo, som v 5 tt... 🙂) Robil mi vnutorne sono, ukazal mi na obrazovke gestačný vačok 🙂 Povedal, že som tehotná a že mám prísť opäť 1.8.2013 a to je všetko... Neviem, či som od toho veľa očakávala ale sa mi to zdalo nejak divne a možno sa mylim, možno pri prvej navšteve to stači 🙂 Tak sa chcem spytat, ci mi mal robiť aj nejaké odbery, vyšetrenia, resp. niečo podobné? Alebo všetko ostatné sa robí až neskôr? Neviem, mam z toho nejake zmiesané pocity...

blahova_andrea
11. črc 2013

je to běžný postup. krev a jiné testy tě čekají, neboj. při příští návštěvě už ti asi ukáže tlukoucí srdíčko a tím to teprve všechno vypukne 😉 každý lékař je jiný, ale většina už dnes očekává, že mám hodně nastudováno od kamaráde a z netu a tak na ten informací moc nehrne. můj se mě zeptal jestli to bylo chtěné a plánované a jestli beru kyselinu listovou nebo ať začnu a tím to taky zhaslo. jinak pokud máš sama nějaké otázky a postřehy, tak je na tobě, aby jsi je projevila. i od toho tam ten lékař je 😉 takže příště buď klidně sama více asertivní.

alexis81
autor
11. črc 2013

@blahova_andrea dakujem za info... uz sa nemozem dockat až bude toho 1.8.2013, strasne sa tesim az uvidim srdiecko bit 🙂 O tej kyseline listovej aj mne hovoril, tak teraz bude ju vsade zhanat, kde sa nachadza 🙂

blahova_andrea
11. črc 2013

@alexis81 chápu. taky si vzpomínám, jak nekonečné my ty dva týdny přišly a jak úžasné pak bylo vidět tu žížalku, jak tam tluče. jinak tu kyselinu si zajdi koupit do lékárny. mají výběr od různých výrobců, koncentrace atd. je jí potřeba hodně. to, co najdeš v jídle je asi málo. možná je to jen zase strašák výrobců léčiv, ale funguje 😀 kyselina listová je potřeba hodně po celé těhotenství a nejvíce v prvním trimestru, aby se mimi správně vyvíjelo. některé maminky ji začínají jíst už při plánování těhotenství docela dost předem, ale to už mi přijde zas přitažené za vlasy.

alexis81
autor
11. črc 2013

@blahova_andrea to mas pravdu, kyselinu listovu uz mam kupenu, zaciname uzivat 🙂 Dakujem velmi pekne za radu, si zlatá

zuzamik
11. črc 2013

@alexis81 Ahojky, já to měla taky tak- na poprvé mi paní doktorka jen na ultrazvuku ukázala, že tam drobeček je (srdíčko ještě vidět nebylo), zeptala se, jestli baštím kyselinu listovou a objednala mě na kontrolu za 3 týdny s tím, že pokud bude vše ok, dostanu průkazku. Zatím jsem měla dvě kontroly- tam po mě chtěli moč na rozbor, aktuální váhu a změřili mi tlak, první krevní testy mě čekají za 14 dní. 😉

mafeska
11. črc 2013

@alexis81 taky jsem měla smíšené pocity, proběhlo to úplně stejně plus mně ještě k tomu řekla co mě jako těhotnou čeká. PAmatuju že od tý doby co jsem vylezla z ordinace mi začaly celodenní nevolnosti, jako kdyxby mi to spustila😀 trvaly naštěstí jen měsíc. Neboj doktorů si užiješ víc než dost. Gratuluju a přeju hladký průběh těhotenství.

ebsian
11. črc 2013

Ne, to je naprosto v pořádku, mně taky v 5tt ukázala jen gestační váček a že je to v děloze..Moje těhotenství bylo navíc o dost mladší, ale v 8tt krásně bilo srdíčko 😵 😵
Přikládám tu úplně první tečku v 5tt. 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru