První ultrazvuk. Bude už vidět miminko?

svetluska.l
25. črc 2007

Ahoj holky,jsme ted takova cela zmatena,jsem asi ve druhem mesici,zitra jdu poprve na ultrazvuk a vlastne potvrzeni miminka...tak me zajima,jestli to uz bude videt a jestli kdyz se pocita tehotenstvi a stari plodu jinak....od kdy je vlastne videt na UZ?Od sesteho tydne tehotenstvi nebo od sesteho tydne stari plodu?Jeste nemam mimco potvrzene/3testy..vsechny pozitivni,prsa me boli,brisko nafoukle/ a uz mam o nej strasnej strach...jak se tomu branit,abych se nestresovala?Dik za radu,vsem hezky den 🙂

mar23tinka
27. črc 2007

Ahoj světluško-myslím že je to po 12tt-když je překonané to velké riziku potratu.

svetluska.l
autor
27. črc 2007

mar23tinko to je krasne,ze uz jsi tak daleko..uz se mimi projevuje?A nechate si rict,co to je? 🙂

luca
27. črc 2007

Svetlus, knížku dává každý dr. podle sebe, já jsem jí dostala v 11 tt, protože jsem ve 13tt šla na velký UTZ k jinému dr., tak tam byly výsledky krve a gen. testů v I. trimestru 🙂 Jinak gratuluji k těhu a přeju spokojené a pohodové těhu 🙂

mar23tinka
27. črc 2007

Svetlusko projevuje se až moc někdy,třeba dneska v noci mrňous řádil tak,že mě to budilo 🙂 ale je to super cítit že se má k životu 😉 Říct si to chceme nechat,ale zatím nám nic konkrétního nikdo neřekl-ve 22tt jsem byla na UZV v nemocnici a doufala že se to dozvím,ale řekli mi jen,že to vypadá spíš na kluka,ale jistý že to není.Tak uvidíme možná později,až se miminko nebude stydět a ukáže se 😉

rosnicka2
27. črc 2007

Tak holky, mam fotku z prvniho ultrazvuku, je tam takova mala fazolka. Dokonce bylo videt, jak mu bije srdicko....porad si tak nejak neuvedomuju, ze to jsem ja, kde je tehu, jakoby to bylo ve filmu. Asi je to tim, ze mi nic neni...
Pan doktor spocital, ze DP byl 2.7., coz je pikantni, neb jsem rano po "snazilkovani" sla k nemu na beznou preventivni prohlidku (zapomnela jsem, ze mam jit, jinak dodrzuji pred prohlidkou sexualni pust) a celou jsme ji prokrafali o tom, jaky je problem s otehotnenim, a kdyby se nam nezadarilo do Vanoc, tak to budeme resit jinak😉

Hlavne me potesil, ze mohu dal sportovat, v rozumne mire - jezdit na kole, behat, plavat, cvicit..proste na co budu citit, ze stacim.

mar23tinka
27. črc 2007

Rosni gratulka k fazolce🙂 🙂 🙂

janinininka
27. črc 2007

Ahojky,
taky všem gratuluju!! 🙂
Já jsem v 6tt byla jsem u dr před 2 týdny, ale nebylo ještě moc vidět mimi, a tedˇjsem šla v týdnu do nemocnice, protože jsem trochu špinila, dr mi řekl, že když to nebude krev, tak se nemám bát, měla jsem i předtím různé výtoky atd, tak doufám, že to nic nebude!! 😉
Teď jsem uklízela a zalévala kytky ve výšce a zase mám trochu výtok,asi se musím víc šetřit, dr mi řekl, že nemám tahat nic těžkého, a šetřit se a za 2týdny jdu ke svému gynd.
Za 2týdny co jsem u něho byla a teď v nemocnici, tak krásně vyrostl, mám hroznou radost, máme i srdíčko už, ale jediná nevýhoda je, že mi začíná být zle po ránu, i jsem zvracela, ale jsem hrozně šťastná, že je mimi v pořádku, doufám, že to dobře dopadne a všem ostatním přeji to samé!! 🙂 🙂 🙂

akisek
27. črc 2007

🙂 Ahoj, hlásím se k vám jako nová do diskuze. V pondělí jdu na další ultrazvuk, jsem v 6.tt. Před týdnem tam byl vidět gestační váček, tak se těším na pondělí, co je u mimíse nového.

mar23tinka
27. črc 2007

Ajoj akisku,a kdy máš další UZV ?

yasmin07
27. črc 2007

Já jdu příští týden na první uz, tak jsem zvědavá, jestli bude něco vidět 🙂 myslíte, že bude vidět srdíčko?

mar23tinka
27. črc 2007

Äjoj yasmin07-záleží v jakém jsi týdnu... 😉

yasmin07
28. črc 2007

zapomněla jsem to napsat 😉 v 6tt.

mar23tinka
28. črc 2007

Dobré ráno,
yasmin07-těžko říct,srdíčko určitě už má,ale jestli bude vidět nevím-mohlo by.U mě tam bylo,tak držím packy ať se ti taky ukáže 😉

hancam
28. črc 2007

Rosnicka2, takze na ultrazvuku už bylo vidět že tluče srdíčko? Mě čeká první vyšetření v pondělí a to budu začínat 6tt (počítám-li od posl. menstruace). Pak mě čeká dovolená u moře, tak bych ráda věděla, zda je vše ok.
Taky jsem takový sportovní nadšenec, ale zatím nedělám nic a je to děsné.

dripik
28. črc 2007

Ahojte holky, já jsem zjistila, že jsem těhu v pondělí, dnes bych měla být 5tt k dr. jdu až 6.8. doufám, že vše bude v pohodě a že tam už bude něco vidět...
Všem novým těhulkám gratuluji...

martule20
29. črc 2007

Ahojky holky, všechny vás zdravím po víkendu a gratuluju novým těhulkám a rosničce k fazolce 🙂 . Já byla v pátek taky na UZ, byla tam úplně malinká fazolka, ale srdíčko ještě ne, tak jdu na další kontrolu v pátek. Budou v tom ty 3 dny, o které je Tvoje mimi starší (moje vzniklo až 5,7, a to vím jistě 😀 ). S tím pohybem... pokud je vám dobře, tak bych si dávala pozor na nějaké větší zadýchání, ale jinak myslím, že je to v pohodě. Mně není naštěstí zatím vůbec nic a minulý týden jsem byla na Sněžce a včera na Pančavských vodopádech, tak doufám, že to mimi zvládne. Přeji krásný večer. Pa

rosnicka2
30. črc 2007

Hancam-no, samotne srdicko ne, ale fazolka sebou pravidelne jakoby trhala, a pan doktor rikal, ze to je videt, jak tluce srdicko...

Jinak, krome toho, ze se mi porad chce spat, tak se vubec necitim tehu. zadne nevolnosti a tak. O vikendu jsem si byla i zabehat, ale hezky pomalounku, pekne po mekkem povrchu a mekce naslapovat😉

yasmin07
30. črc 2007

hancam: já jdu na uz v pátek, což bude taky začátek 6 tt, tak jsem taky hrozně zvědavá 🙂 Dej vědět, jak jsi dopadla 🙂

hancam
30. črc 2007

Ahojky, tak už to mám za sebou. Dle UTZ jsem v 5+2 tt, takže tam byl vidět jen gestační váček (nebo jak se to nazývá), ale nic o pravidelném trhání mi neříkali, tak snad je to i přesto OK. Další kontrolu mám 17.8 a to prý bude už srdíčko vidět. Takže znovu další stříhání metru do kontroly. V sobotu odlétám na svatební cestu, tak věřím, že to rychle uteče.

bufina
30. črc 2007

Ahoj holky, já jsem byla poprvé na ultrazvuku v 8 tt. Bylo už pěkně vidět jak tluče srdíčko a malá vypadala jako nějakej červík. Ale ten ultrazvuk jsem měla až po tom co jsem změnila doktorku. Chodila jsem předtím k jiné a ta mi těhotenství potvrdila rozborem krve a hned mi vypsala průkazku. O ultrazvuku ani zmínka. Taj jsem se přehlásila na doporučení švagrové k jiné doktorce a ta na mě koukala že mám průkazku a ani nemám potvrzený, jestli nemám třeba mimoděložní těhotenství atd. Ale vidět poprvé to srdíčko jak tluče je opravdu nádherný.

svetluska.l
autor
30. črc 2007

Gratuluju vsem novym budoucim maminkam🙂Ja teda prukazku nedostala...vlastne mi doktorka skoro nic nerekla 😒 Jen potvrdila tehotenstvi,udelala ultrazvuk a za mesic na krevni testy...nic vic...
Chtela jsem se zeptat...co vy a prace?Ja delam v chemicke laborce,takze me hned presadili do kancelare...ale...porad jsem v budove a ten zapach z chemikalii,co se tu obcas line mi nedela dobre....nevite jak je to s rizikovym?Jsou jen vychazky nebo pokud jde o pracovni riziko,muzu ven normalne?

pel
30. črc 2007

zdravím všechny nastávající maminky- už i já mezi vás patřím. Minulý týden jsem byla poprvé na ultrazvuku. Jsem ve 4tt. Tak snad to dobře dopadne, mám z toho docela strach. ☹

bufina
30. črc 2007

No já jsem se teď domlouvala s doktorkou na neschopence, už se mi s tím břichem nechce v práci běhat a dá mi neomezený vycházky, takže si můžu klidně odjet na dovolenou. Takže pokud máš nevyhovující pracovní prostředí a ne žádny zdravotní komplikace, tak by ti to mohla taky tak napsat.

bufina
30. črc 2007

Jo a moc gratuluju Pel. A neboj, určitě bude všechno ok, jenom se víc šetři a netahej nic těžkýho.

garbage
31. črc 2007

Ahoj holky musím se s vámi podělit o můj včerejší zážitek s UTZ. Byl to můj první "velkej" UTZ tím myslím přes pupík. A mimoušek byl naprosto úžasnej všechno bylo krásně vidět mám 4 fotečky. Z toho dvě jsou takový jako kdyby 3D je tam vyfocenej ze předu má ručku za hlavou a směje se. Bylo to fakt moc krásný, byla jsem z toho úplně naměko. moooc krááásný

kachnicka01
1. srp 2007

Juuu Ahojky holky - a Garbage - moc gratuluju, mam slzicky jen si to predstavim 😅 ja uz asi taky patrim k vam do "klubu" - minuly patek (27.7.) jsem mela jasne pozitivni test a tento (3.8.) pujdu poprve k doktoru, tak jsem strasne zvedava, jestli uz neco bude videt. Jinak - prsa se mi zvetsili uz o 7cm pres obvod - to jsem byla uplne v soku a hrozne me bolej. Taky me trosku obcas poboliva v podbrisku a casto se mi mota hlava. A taky jsem priserne unavena a usinam kdykoliv a kdekoliv... Jsem fakt zvedava, jestli tam bude. Povedlo se nam to po roce a pul snazeni, tak se hrozne bojim, jestli bude vse ok, a jestli tam OPRAVDU to mimi bude a taky abych to nezakrikla...

Zatim papa a drzte se vsechny 🙂

petula1985
2. srp 2007

Ahojky holky, tak už patřím taky k vám. Já antikoncepci vysadila v půlce dubna a 14.7. jsem měla dostat MS, ale nedostavila se. Dělala jsem si testíky a všechny vyšli pozotivní. Včera jsem byla u doktora, dělal mi ultrazvuk a je tam malinkatá fazolka, jsem v 5tt. Na kontrolu jdu za měsíc, po jejich dovolených. Holčičku chceme Natálku a chlapečka Davídka. Jím hodně zeleniny a ovoce. A beru kyselinu listovou + vitamín B6. Jinak špatně mi není, občas pobolívají tochu záda a prsa mám nateklá 🙂 🙂 🙂 A co vy holky???????

cibule
2. srp 2007

Já byla na ultrazvuku teďka ve středu. Moje miminko vypadalo jako taková bílá tečka, nebo to byl jen ten váček? Nevím. Doktor říkal, že to je ten můj mrňousek 🙂 Na kontrolu mám přijít 22.8.

cibule
2. srp 2007

Jinak mě bolí v podbřišku a záda .Prsa mám taky nateklá a bolí mě. Špatně se mi udělá jen občas, ale nezvracím (snad ani nebudu) Nemám chuť na masový vývary, to bych snad blila, ale ty jsem příliš nemusela nikdy. A chuťe jinak zatím slaný i sladký.

petula1985
2. srp 2007

cibule: To já mám pořád chutě na salátové okurky, ne na kyselé okurky. Hodně i pomerančů a jablek sním. Špatně mi jinak taky není. Já jdu 30.8. tak už snad něco lépe uvidíme a mimi bude o něco už větší. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru