První ultrazvuk. Bude už vidět miminko?

svetluska.l
25. črc 2007

Ahoj holky,jsme ted takova cela zmatena,jsem asi ve druhem mesici,zitra jdu poprve na ultrazvuk a vlastne potvrzeni miminka...tak me zajima,jestli to uz bude videt a jestli kdyz se pocita tehotenstvi a stari plodu jinak....od kdy je vlastne videt na UZ?Od sesteho tydne tehotenstvi nebo od sesteho tydne stari plodu?Jeste nemam mimco potvrzene/3testy..vsechny pozitivni,prsa me boli,brisko nafoukle/ a uz mam o nej strasnej strach...jak se tomu branit,abych se nestresovala?Dik za radu,vsem hezky den 🙂

martule20
25. črc 2007

Ahoj svetluska.I, moc gratuluju k těhu a hlavně se ničeho neboj! Já jsem teprve v 6tt (poslední MS 17.6., DP 5.7.), takže mimískovi jsou vlastně teprve 3 týdny a už mám těhu potvrzené od pondělí z HCG (531j) 🙂 Taky v těchto věcech pořád tápu, je to moje první miminko a pořádně taky ještě nevím, co mě čeká a mám o něj strach. Ale nejlepší je nepřipouštět si nic špatného a prostě se z toho malého zázraku radovat. V pondělí jsem byla podle MS jen 5+1 a ještě nebylo na UZ nic vidět, jen vysoká sliznice, ale doufám,že v pátek už na mě mimísek bude mrkat 😀 . Ono je to holt u každého individuální, záleží hlavně na tom, kdy proběhla OVU. Já ji měla kolem 20.dne, takže vlastně proti holkám, které měly MS stejně, ale mají OVu v půli cyklu je moje mimi o týden mladší... Ničeho se neboj a hlavně se nelekej, kdyby ještě nebylo nic vidět. MUDR.Ti vezme krev a podle hodnoty HCG budeš vědět, jestli jsi těhu ještě předtím než by se třeba mimísek ukázal.
Já se toho pátku taky bojím, aby bylo mimi hezky uhnízděné tam, kde má, ale
snad to bude v pohodě. Tak pa a hezký den.

janana
25. črc 2007

svetluska.I: taky gratuluji k těhotenství. Já když sem byla poprvé na ultrazvuku tak tam nebylo nic vidět a hcg bylo dost nízké. Doktorka mi tehdy řekla, ať spíše počítám, že těhotná nejsem. Dnes mám za sebou 30 týdnů a vše je ok. Takže kdyby nic doktorka neviděla, nevěš hlavu. Však ono se mimi časem ukáže.

zusma
25. črc 2007

Ahoj holky, přidávám svou zkušenost 😉

Já byla poprvé na utz když mi asi týden vynechala MS. Řekla jsem Dr,že mám "podezření" na těhu a ona mi rovnou udělala utz. Takže jsem byla v 5tt, což je cca 3. tyden stari plodu. A už tam byl vidět miniaturní zárodek! 😵 Akorát jsem ještě musela přijít cca za 14 dnů či za týden(už přesně nevím),aby mi potvrdila, zda je mimi správně uhnízděno v děloze a nejedná se o mimoděložní těhotenství. Naštěstí to bylo ok!
Jo a krev mi vůbec nebrali a hcg neurčovali.

A jak se nestresovat? Na to je každá rada drahá 😖 Já se taky stresovala ale prostě jsem věřila a doufala a byla jsem ráda, že se nám to vůbec tak brzy povedlo.
Přeji hodně štěstí a at Vám to všem vyjde tak, jak má!!! 🙂

mar23tinka
25. črc 2007

Ajoj svetlusko, držím packy ať už na UZV něco uvidíš,je to úžasný!!! Poprvé jsem měla UZV v 6tt a byla tam vidět jen taková jakoby fazolka 🙂 Písni sem pak jak to dopadlo,ať víme ju 😉 ?

domina
25. črc 2007

Mno, až zítra půjdeš na ULT budete tam už vidět /měla by být vidět/srdeční akce miminka a miminko už bude zahnízděné.Není pak potřeba zjišťovat těhotenství z krve dle HCG, budeš to mít už potvrzené z ULT a to je nejjistější, že je vše jak má být.No a prostě to ber tak jak je.Stejně s tím nic neuděláš, když bude něco špatně.Já jsem si pak řekla, že si raději než abych se stresovala, tak si raději budu užívat každý den, kdy si myslím, že je vše dobře.

svetluska.l
autor
25. črc 2007

Dekuju za povzbuzeni🙂Jeste jsem se chtela zeptat..to prvni vysetreni je jen ultrazvuk nebo krev nebo i vaginalni vysetreni?Abych vedela,na co se pripravit🙂Ale jsme moc stastna...podarilo se nam to hned napoprve,mela jsem strach,jestli manzel nebude v soku,ale byl uplne nadseny a ted se moc tesime a porad diskutujeme o jmenech🙂

hanik
25. črc 2007

svetlusko, mne delali jen utz (byla jsem v 5tt+3dny) ..byl videt jen gestacni vacek. ..v tvem pripade jak pise domina uz by melo bejt videt srdicko. 😎
jinak me dr stacil utz, ze nedelala krev. ...na tu jsem pak sla az pote,kdy vysetrujou vsechnomozny. ...jinak utz se v tuhle dobu dela vaginalni ..a jinak pokazde kdyz chodim k dr na kontrolu, tak dela klasicke vaginalni vysetreni.
hodne stesticka at je vse ok. 😉

aruna
25. črc 2007

světluš, nestresuj se, to bude určitě v pohodě. já šla taky poprvé k doktorovi 4 dny po vynechání MZ, doktor to běžným vyšetřením nemohl ještě dobře poznat, ale sáhl mi na prsa 😉 a řekl "jo, máte zduřelé mléčné žlázy" a bylo to 😀 ...žádná krev, ani moč...Objednal mne na krev UTZ za 14 dní a to už bylo vše vidět 😉
držím pěsti!

svetluska.l
autor
25. črc 2007

Ju a jeste mam dotazek...kolik asi tak stoji fotka z ultrazvuku?Ono na te prvni neni stejne nic videt,ze..ale chtela bych mit dokumentaci od malicka..aby se pak mohlo mrknout,jak rychle rostlo 😉

mar23tinka
25. črc 2007

Cena se určitě liší doktor od doktora... U nás je to za 50kc,takže v poho 😉 Jo a jen tak mimochodem-taky sbírám fotečky od té doby kdy tam bylavidět jen "fazolka" 🙂 jsem ráda že nejsem sama takovej cvok 😀

zusma
25. črc 2007

Cena se liší-u nás to je cca 30 Kč a viděla jsem i za 50 Kč anebo to někde dávají zdarma-asi podle nálady 🙂 V nemocnici na takovým větším utz mi ji dali zdarma.

svetluska.l
autor
26. črc 2007

Ahojky, tak jsem se prave vratila z ultrazvuku🙂Mam fotku,na ni malej cernej flicek...nase miminko🙂Konecne to mam potvrzene,jsem hrozne stastna🙂Jsem ted objednana na krev...ale az za mesic,tak ted jeste sdelit radostnou zpravu nastavajicim babickam,dedeckum a tetickam🙂)

rosnicka2
26. črc 2007

Světluška, tak mě čeká tohle vyšetření zítra-tak jsem zvědavá...taky je to pro mě všechno poprvé.
Martule, vypadá to, že mám stejné termíny jako ty DM i DP...ty jo, to jsou veci🙂

Jinak všem těhu gratuluji!

martule20
26. črc 2007

Ahoj rosničko2, to je supéééééééér! Konečně nějaká spřízněná duše, všechny holky jsou tady už 7tt, 8tt a já jsem tu doteď byla sama samotinká. To jsou teda vážně věci na tom světě 🙂 . Já jdu totiž na UZ taky zítra v 13.25 a moc doufám, že už z našeho miminka aspoň něco uvidím 😉 . Tak si pak můžem vyměnit poznatky co jsme která viděla..

mar23tinka
26. črc 2007

Rosnička+Matule - jéé to je pěkný že to máte stejně 🙂 A je vám dobře?Žádný potíže jako nevolnosti,točení hlavy a tak? Teda né že bych vám to přála!!!To vůbec né 😲

martule20
26. črc 2007

Hele, ty jedna strašilko mar23tinko, nestraš, nestraš 🙂 . Mně je naprosto skvěle, užívám si těhu plnými doušky a už chci mít za sebou zítřejší UZ. Přeci jenom to pak bude větší jistotka, že je vše v poho. Z těhu příznaků mám jen naběhlá prsa (jsem se včera ptala manžela: "Mám větší prsa"? A on mi řekl: "Než kdo"? 😠 ), citlivé bradavky a příšernou citlivost na pachy. Nedej bože, abych se přiblížila k popelníku nebo kolem mne prošel kuřák 😝 . Nevolnosti se zatím ještě nedostavily a dost dobře si je nedovedu při své práci v praxi představit. To by studenti asi nechápali, kdybych jim pětkrát za hodinu odběhla na wc 😒 . Ale ty motolice mě provázejí už od začátku, ještě než jsem věděla, že jsem těhu. Občas se někde zaškobrtnu 😀 . Jak se daří Tobě a mimískovi? V pohodě?

mar23tinka
26. črc 2007

Martule tak to ti jedině gratuluju,že ti není nijak extra špatně a držím packy,ať už tě to ani nepostihne 🙂 Takže už pššš o nevolnosti, ať něco nepřivoláme 🤐 Jinak s prsama bude hůř...hihi,mě teď začaly produkovat něco jakoby mléko,takže ráno mívám flíčky na košilce,ale prý je to v tak v pořádku 😀 Motolice tě naopak určitě opustěji-takže aspoň nějaké pozitívum 😉 A ty jsi učitelka?že jsi psala o studentech... JO a manžel je komik s tma prsama,hihi. Zítra UZV?Tak pozdravuj mimíska 😉 Nám se už daří dobře,ale právě asi do tří měsíců mi bylo pořád špatně-shodila jsem 10kilo,ale teď když už se zase cpu jako obvykle a jde to zase rychle nahoru 😀 Asi se budu muset začít krotit s těma sladkostma ☹

martule20
26. črc 2007

Mar23tinko, děkuju, já taky doufám, že už mě to nepostihne a taky doufám, že nevolnosti nejsou znakem zdravého těhu (jakože by to byl průšvih, že je nemám...).Prsa bych řekla, že už mám docela kvalitně nalitý na to, že jsem jenom 6tt, navíc náš mimísek dneska končí teprve svůj 3.týden. To budu v posledním trimestru pěkná prsatka 😀 . Mně to mlíčko produkujou už asi 8 let, při zmáčknutí bradavky, tak aspoň bude mít mimčo co papčit a nebude muset čekat až se mi po porodu vytvoří klasické mateřské 😀 . Učitelka tak napůl jsem, my tomu vznešeně říkáme lektor, protože učím dospělé, ale je to na jedno brdo 🙂 . Mimískovi pozdrav ráda vyřídím, už se na něj těším a pořád mám trochu strach, abych nebyla zklamaná, kdyby tam nebyl 😖 .
Jinak koukej hezky baštit, ať se má mrńous dobře. Já mám pro sladkosti obrovskou slabost, ale teď na ně zatím moc chuť nemám¨, pořád se cpu samýma zdravýma věcma 🙂

mar23tinka
26. črc 2007

Určitě tam mimísek bude a v pořádku, jinak by ti prsa tak nebláznily 😉 V kolik tam jdeš na kontrolu? Víš kdy mám pak čekat info jak to dopadlo 🙂

martule20
26. črc 2007

Ty jsi zlatíčko 😀 . Jdu tam 13,25 tak pak hned písnu. Ty máš net v práci? Nebo jsi doma? Co vůbec děláš? Já běžím cvičit, aby na mě kamarádka nečekala, tak pak večer ještě napíšu. pa pa a hezký den Tobě i mimískovi 🙂

stesticko
26. črc 2007

ahoj holky-nevadí když se k vám přidám?já zjistila minulí týden že jsem těhulka,bylo to plánované tak jsme moc rádi,v pondělí jsem byla u doktorky a ta řekla že jsem 7týden+3dny ale to podle MS no určitě je to mín 😀

mar23tinka
26. črc 2007

Ajoj stesticko-tak gratulka a hódně zdravíčka a štěstíčka oběma 🙂 A jak se cítíš jako novopečená těhu 😉 ?

mar23tinka
26. črc 2007

Martule-pěkně si zacvič 😉 Psala jsem z práce,dělám sestřičku a lidi moc nechodili tak jsem se "flákala" na net 😕 ,ale ted už jsem konečně doma,jupííí.

martule20
26. črc 2007

Ahoj stesticko - mooooooc gratuluju! Tak Ty jsi to zjistila teprve minulý týden a už jsi víc těhu než já, jo? To je teda postup 😀 . Já šupajdila k doktorce hned na 5+1, ale samozřejmě ještě nebylo nic vidět, tak doufám, že zííítra.... Přeji Ti pohodové těhu a samozřejmě zavítej k nám 😉

martule20
26. črc 2007

mar23tinko, už jsem zpátky 😀 . To musí mít pacienti pozdvižení, když mají sestřičku - těhulku, viď? To je krásný 🙂

mar23tinka
26. črc 2007

Docela mají-zatím se to dařilo "tajit",ale už se to nějak rozneslo a některý se vyptávají 🙂 Ale asi za dva týdny už nastoupí nová sestřička,tak budo mít nové téma 😉 Jak bylo na cvíču? Já teď dostávám kopance do břicha,mrňous řádí-asi taky cvičí 🙂

martule20
26. črc 2007

TAk ty už jdeš na mateřskou? 🙂 . Cvíčo bylo fajn, chodíme si poklábosit na hoďku do posilky na rotoped, takže jen tak lážo plážo, ale je to fajn. Mrňousovi pusť nějakou pohádku, až hezky spinká 😀

mar23tinka
26. črc 2007

To ještě né..na mateřskou je brzy,ale už si nechám napsat na gyn. neschopenku 😉 Náhradní sestřička už je k dispozici takže fajn 😀 S tím cvičením to moc nepřeháněj-do 12tt jsou různý rizika ☹

martule20
26. črc 2007

mar23tinko, máš ode mne pozdrávek v interní poště, aby nás tady holky nevynesly v zubech 😀 . Dobrou noc všem.

svetluska.l
autor
27. črc 2007

Tzhle stranky jsou super,objevila jsem je pred svatbou na beremese a ted jsem rada,ze jsou stranky i pro tehulky🙂
Nevite kdy davaji tehotenskou knizku?Az kdyz se zjisti,ze je vse v poradku?Po krvi?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru