První ultrazvuk. Bude už vidět miminko?

svetluska.l
25. črc 2007

Ahoj holky,jsme ted takova cela zmatena,jsem asi ve druhem mesici,zitra jdu poprve na ultrazvuk a vlastne potvrzeni miminka...tak me zajima,jestli to uz bude videt a jestli kdyz se pocita tehotenstvi a stari plodu jinak....od kdy je vlastne videt na UZ?Od sesteho tydne tehotenstvi nebo od sesteho tydne stari plodu?Jeste nemam mimco potvrzene/3testy..vsechny pozitivni,prsa me boli,brisko nafoukle/ a uz mam o nej strasnej strach...jak se tomu branit,abych se nestresovala?Dik za radu,vsem hezky den 🙂

pday
2. srp 2007

Ahoj, ja jsem byla na ultrazvuku poporve 6 dni po vynechani MS a na ultrazvuku nebyl nic videt ☹ Tak me doktora poslala na krev a HCG v me krvi bylo 985. Volala jsem to doktorce a ta rekla, ze je to v poradku, ze jsem tehotna a na kontrolu me objednali az na 27.8. 😒 Mam docela strach, jestli je vse v poradku a divny pocit z toho, ze jdu na kontrolu az tak pozde... Jinak mi je obcas trochu spatne od zaludku, ale nezvracim. Nekdy me taky poboliva bricho jako pred MS a mam citlivejsi bradavky. Tak nevim, doufam, ze bude vse v poradku, ale musim na to porad myslet. Snad je postup me doktory normalni a spravny, co myslite?

cibule
2. srp 2007

petula a pday: My budeme skoro stejnou dobu těhotné, že? 😀 Jinak mě taky pobolívá břicho a tak, je to asi normální 😉 Pday, bude to v pohodě, uvidíš 😀

svetluska.l
autor
4. srp 2007

ahojky pday,me taky zavolali na kontrolu a odbery az na 27.8.....mela jsme take male krece v podbrisku jako kdyz ma zacit menstruace,prsa nabehla a citliva a spatne od zaludku bez zvraceni...pry je to v poradku,ma to tak byt,tak se neboj🙂Jinak mam hrozne zmeny chuti...odpoledne mam na neco strasnou chut,snim toho talir a vecer to jen citim a chce se mi zvracet🙂)

zolik
4. srp 2007

holky buďte v klidu. Já byla u Dr. asi týden po vynechání MS. Taky nic nebylo vidět.Vzali krev HCG 350 takže nic moc. A další návštěva? Za měsíc. Nakonec jsem to nevydržela, šla za 3 týdny a aspoň už bylo něco vidět. V poklídku si tam hovělo centimetrové miminko a srdíčko už v tu dobu bylo jako zvon. Takže je lepší si počkat.

dit
7. srp 2007

holky, a berou krev ikdyž nebudu nalačno? jdu dnes na první kontrolu, ale jsem objednaná až na pátou. Jdu si vlastně potvrdit, že fakt těhotná jsem (podle mě tak 5tt), nerada bych tam kvůli krvi jela zítra zase, protože doktorku mám dost z ruky.

petraluk
7. srp 2007

Dit já na lačno být nemusela a krev mi nebrali. Byla jsem objednaná taky na odpoledne a dost blbě sem se zeptala, jestli mam přijít nalačno. Sestřička mi odpověděla, že hlady mě trápit nebude a až to bude chtít abych byla nalačno tak mě objedná samozřejmě na ráno. Byla jsem tam poprvé v 6. týdnu, udělala mě jen ultrazvuk, kde bylo vidět jen takový malý vajíčko, který teď už 10 den nechce ven!!!!!!!!!!!! 😒 😒 😒

artepeli
14. srp 2008

Ahoj holky! Jak casto chodite k doktorovi? Jsem v 9tt, byla jsem zatim na prvnim UZ a objednal me az za mesic. Mam ted trochu stresy, kdyz kolem sebe slysim, kolik tehotentsvi konci, a ze to v podstate jinak nez na UZ nepoznas... Nemam skoro zadne priznaky, krome toho, ze jsem nabrala kilco va vaze.

ajicek_z
14. srp 2008

Ahojky Artepeli,
já jsem právě 9tt+6 a už jsem byla 3x na ultrazvuku a naposledy mě doktorka i vyšetřovala a dělala stěry, prý se to v začítku těhu musí. Na další kontrolu jdu za 14dní a to dostanu i průkazku. Takže to jsou vlastě 4 kontroly v 1.trimestru. Ale každý dr. to asi dělá jinak.

heresta
14. srp 2008

artepeli: mne delal prvni ultr. v 9tt a pak jsem sla az za 11 týdnů na ten ve 20tt. je to hrozný to čekání, mela jsem taky depky jestli je vse ok.. Ale myslim si ze bat se nemusis 😉

petua
14. srp 2008

Ahojte holky-maminky, mám takový dotaz 😅 :
Byla jsem na dvou USG, na prvním ještě nebylo nic vidět, na druhým už krásně uhnízděný miminko, s tim že další návštěva za 5 týdnů - to budu podle MS cca. 10tt, takže předpokládám, že mi bude dělat zase USG - srdíčko a tak. Ale na co se chci zeptat - tenhle ultrazvuk, ten jakoby "první" během těhu (tamty se předpokládam nepočítají, když byly diagnostický), ten se dělá ještě vaginálně, nebo už přes bříško? Jde mi o to, že bych chtěla vzít přítele s sebou, ale samozřejmě za předpokladu, že to bude obyč USG 😀 😀 - ono to v tý ordinaci neni moc dobře uzpůsobený pro ty budoucí tatínky, takže by stál akorát tak na ráně a to mi nepřijde příliš vhodnéé 😀 😀 😀

vendulka
14. srp 2008

petua: no já byla minulý týden v 9tt a dělala mi UTZ vyginálně 😉

heresta
14. srp 2008

Mne taky v 9tt vaginálně, normální ten na bříško až 20tt

ajicek_z
14. srp 2008

Holky to je různý, já když byla u doktorky poprvé cca 5tt tak mi ho dělala normálně jen přes břicho a byl krásně vidět gestační váček. Podruhý mi ho dělala vaginárně a teď potřetí v 9tt+5 mi ho chtěla udělat jen přes břicho, ale byla jsem málo napitá a tak musela vnitřně. Když jsi napitá tak je to prý lépe vidět. Takže fakt těžko říct jak ti ho udělá.

vrana
14. srp 2008

Ahoj, mně dělali poprvé utz v 6+5tt, další by byl až ve 20. Ale tak dlouho jsem nechtěla čekat, abych to mohla oznámit v práci, takže jsem šla cca ve 13tt na ještě jeden, který jsem si hradila. Oba dva byly vaginální. Ve 20tt už byl normální přes břicho.

matsek
6. pro 2010

Ahoj holky můžu prosím požádat o pomoc, našla jsem na testu dvě čárky a moje Mudr. Mě chce objednat už na 18 prosince na utz,ale přitom bych tu dobu byla jen ve 4.týdnu,není to brzy?To přeci nemůže být ještě na utz nic vidět ne?Ale je to doktorka tak sna ví co dělá,ale prostě se mi to nějak nezdá.Nebo už jste některá měla utz ve 4.týdnu těhotenství něco vidět,Díky moc za odpověď

gtver
6. pro 2010

@matsek, týdny těhotenství se počítají od data poslední menstruace 😉 abys byla 18. prosince teprve ve čtvrtém týdnu, vycházelo by to + - na početí v těchto dnech, což je (vzhledem k tomu, že už máš pozitivní test - gratuluji 🙂 , značně nepravděpodobné).

matsek
6. pro 2010

No tak pardon,já znám přeśný den ovoluace,vím kdy k oplodnění došlo,plus mínus den,ttak jsem to počítala od toho dne 4týden až půjdu na utz a to mi přijde byrzo aby bylo něco vidět.

martankas
6. pro 2010

@matsek ahoj na první utz se většinou chodí kolem 6tt,což znamená ve 4.týdnu staří plodu 🙂 paní doktorka tě tedy objednala správně 🙂 nejspíš na utz uvidíš jen malou bílou tečku..já byla na začátku 7.tt .naše fazolka měřila 4mm,ale už byla vidět srdeční akce 🙂

gtver
6. pro 2010

@matsek jasný 😉 to znamená, pokud to bylo cca v polovině cyklu, že budeš v 6.týdnu těhotenství a to už se utz standardně dělává 🙂

denousek
21. únor 2011

ahoj holky..mám dotaz...mám tyden vynechanou MS ,a slabe pozitivni tehu test ktery sílí ale jeste zádná slava ale je pekne videt jak hcg narusta...dneska jsem byla na UZV ale jeste nebylo nic videt je to mozne?dekuji

bosoriak
21. únor 2011

@denousek Mne lekarka povedala, ze mam prist najskor po 2 tyzdnoch vynechanej mensruacie, ze to bude najistejsie. Takze je kludne mozne, ze este nic nie je vidiet.

denousek
21. únor 2011

@bosoriak děkuji 🙂 no mam trosku strach ze ale ten je asi na miste .ted musim tyden vydrzet...

val1
17. srp 2011

Prosím, dnes byla hodnota hcg 2500, ale na utz lékařka nic neviděla...měla jste to některá podobně a dobře to dopadlo? Děkuji.

jk77
18. srp 2011

@val1 ahoj. ja som mala hodnotu 2000 a taktiez nic nebolo vidiet, ani tehot. test mi nic neukazal. O tri dni vsak uz bolo vidiet machulku 😀 no a teraz ma dva roky..... 🙂

deniska2
5. kvě 2012

holky prosím vaz v pondelok 7.5. mam ist na hcg a na ultrazvuk myslite si že už tam neco bude videt doktor na ultrazvuku 19.4. som mala ovulku no a kedy som sa oplodnila neviem :| 30.3.bola moja poledna menštruacija :dance:

govinda
5. kvě 2012

@deniska2 ja som bola na usg v pondelok - podľa usg som bola cca 4tt a bol tam 9mm gestačný vačok, vraj deformovaný, ale mala som plný močák, tak možno aj kvôli tomu. A bola som tam opäť vo štvrtok, mala som gestačný vačok cca 14,3 mm a dnu machuľku, ale vraj sa viac ani vidno nedá tak skoro a to mi usg určil tehu, že 5tt+2 dni. Podľa toho som mala ovu 11.4 (týmto termín si ale istá nie som). Neviem, či som ti aspoň trochu pomohla 😉

deniska2
5. kvě 2012

no uvidíme teda či už mi tam niečo sa vidiet bude dat no mam strach ☹ ☹ 😒 velky jujj

hajajanka
5. kvě 2012

V 6+1 tt bolo babatko krasne vidiet cez utzv (nie vaginalny). Ako tak pozeram do diara, tak malo crl 7 mm a zodpovedalo 6+4 tt. Pamatam si, ze bolo krasne vidiet srdiecko a dokonca ho bolo pocut. Bolo to nieco uzasne! Ale moze sa stat, ze niekomu kvoli neskorsej ovulke nebude takto vidiet babatko. Netreba hned panikarit, aj rozdiel par dni sa prejavi, co je vidno na utzv. Tak drzim palce.

slundo
5. kvě 2012

možná bude vidět jen gestační váček nebo náznak plůdku, ale i tak je to krásný zážitek 🙂 Moc gratuluju a přeju pohodové těhotenství ;)

anulik12
6. kvě 2012

pripajám sa k dievčatám.vidno uz niečo určite bude 🙂 ak nie,tak sa nemusíš báť,ako píše hajajanka možno bola ovulka neskôr. ja som bola na prvom utzv v 5tt a bolo vidno gestačný vačok a o týždeň neskor 6+1 uz bolo krásne vidno babätko aj bijúce srdiečko 🙂 Hlavne nestresuj,prajem nech ti utzv dopadne dobre 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru