Prvotrimestrální screening. Co to obnáší?

cibule
23. srp 2007

Ahoj holky. 😉 Včera jsem byla na kontrole, jsem 8tt a doktor mě odeslal do Olomouce na prvotrimestrální screening. Jdu tam asi za měsíc, ale chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, co to bude obnášet? Nevím o tom, že by mi doktor dělal tripple testy (,možná je dělal a nevím o tom)při prohlídce říkal, že je nález perfektní, přesto mě odeslal na tyto testy, oddělení genetiky.(Nebo to budou ty tripple testy?) Moc tomu nerozumím. Nevíte někdo? 😉

chose040
21. kvě 2010

@kamikadze Ahoj, díky moc za informaci, už jsem klidnější, 🙂 ať se ti daří !!

myspulinek
23. kvě 2011

Ahoj Holky, je tu prosím někdo, kdo měl velmi špatné testy z krve v prvotrimestr. testu, UZ relativně OK a narodilo se mu zdravé miminko?

krtecci75
24. čer 2012

Ahoj, dělal některé z Vás NT screening Váš gynekolog nebo jste byly všechny odeslány do specializovaného pracoviště? Za 14 dnů jdu na kontrolu ve 13+0 tt kde můj gyn mi bude dělat tento screening, aspoň mi to tak bylo řečeno. Na krvi jsem byla teď v týdnu kde byl i papír na PAPP-A, tak jsem z toho docela zmatená, když všude čtu že jste byly odeslány jinam a o tom že bych měla něco platit, mi nic neřekl, tak nevím no

bimmka
24. čer 2012

@myspulinek mě vyšel jeden hormon špatně, konkrétně Papp-a , jinak vše bylo v pořádku, velice nás strašili, jak je to špatné a že nás poženou na genetiku a plodovku. nedali jsme se a s doktorkou jsme počkali, až se udělali nové krevní testy integrované tripltesty, ty už vyšli v pořádku a nikdo o tom, už neřekl ani slovo. Takže se neboj a vyčkej na ty integrované.

wanda1
12. kvě 2013

Prosím o radu a proto obnovuji toto téma. Moje gynekoložka mě řekla, ať se objednám na tento screening. Sestřička po mě ani nechtěla PM a jen se zeptala jak byl plod veliký dle utz. Což bylo 6+6 (dle PM to bylo 7+1) a dala mi termín pro odběr krve. Ale připadá mi to moc brzo, protože budu teprve 9+2 dle PM. Na ten utz půjdu pak až v tom 13tt. dočetla jsem se, že krev se bere až v 11tt. Nevíte, jestli se mám raději přeobjednat. Asi zavolám své dr. a poradím se s ní.

tampu
17. zář 2014

ahoj, jsem v 11tt a gynekolozka mi nabydla tohle prvotrimestralni vysetreni. Myslite si, ze je dulezite a mela bych na nej jit? Rikala mi, ze je to stejne vysetreni jako to v 16tt a tak podle ni zbytecne, ale kdyz to tu ctu, tak nevim.

zazana81
24. lis 2014

Obnovuji tuto diskuzi: Jak probíhá prvotrimestrální screening? Na co se mám připravit? Jak dlouho to trvá?

menippe
26. lis 2014

@zuzana81 Není se čeho bát. Někdy v 11 týdnu mi odebrali krev a ve 13 týdnu jsem byla na ultrazvuku (přes břicho), trval asi 15 min. Doporučuji vzít i budoucího tatínka, je na co se dívat 🙂 ... Mě to prováděla přímo moje gynekoložka. Hned mi vyjela výsledky.

alena_z_benesovska
4. pro 2014

@menippe ahoj, kdes byla na prvotrimestrálním screeningu a brali ti krev i na něm? Výsledky řekli rovnou nebo se čeká? Děkuju!

loilla
4. pro 2014

Mě brali krev a prováděli UTZ v jeden den, mezi 12. a 13. týdnem.. 🙂 rizika z věku a UTZ jsem věděla hned, krev za 3 dny.. 🙂 A byla jsem v Praze, v Gennetu

loilla
4. pro 2014

@alena_z_benesovska Ahoj, mě brali krev a prováděli UTZ v jeden den, mezi 12. a 13. týdnem.. 🙂 rizika z věku a UTZ jsem věděla hned, krev za 3 dny.. 🙂 A byla jsem v Praze, v Gennetu

alena_z_benesovska
4. pro 2014

@loilla Já bych měla jít 12+6 do Profemy v Praze. UTZ už dělaj přes břicho? A co vzít partnera, dobrý x špatný?

loilla
4. pro 2014

@alena_z_benesovska Dělá se normálně přes břicho, ale může dělat i vnitřně. Záleží, jak tam mimís leží, kde máš placentu a nebo zda nemáš nakloněnou dělohu. U nás mimís zlobil a ještě mám nakloněnou dělohu, takže to kombinovala, aby zjistila, co potřebovala.. 🙂 Určitě vzít!!!! Já ho tam měla taky a byl z toho naměkko. 🙂

lisianthus
16. pro 2015

Zdravím, ve středu jsem byla na prvotrimestrálním screeningu a malý se bohužel nechtěl otočit, tak jsme se půl hodiny snažili, ale marně. Včera jsem bolestí nemohla ani chodit a dneska taktéž, může to být z toho důvodu, že by doktor na malého až moc tlačil a teď mi to oplácel nebo mám raději zajít k doktorovi? 😒

monulec
29. dub 2016

Já jsem v 13tt a tento týden jsem byla ve Zlíně na Mediku na screeningu a musím říct, jsem klidnější i přes to že mě moje doktorka trochu strašila... už jednou jsem totiž potratila tak chtěla mít jistotu 😉 a teď jsem jí za to vděčná!!!! Mimi OK, krev co mi tam brali OK. Platila jsem 1400,-Kč, ale pojišťovna mi 1000,-Kč vrátila, oplatí se to, i pro váš klid maminy!!!!!!!!!

prostejina
29. dub 2016

VZP screening proplaci, vrací 1000 Kč 🙂 tak jen pro info 🙂

andreaandrejka
29. dub 2016

Já byla ve středu v Hořovicích a vše v naprostém pořádku. Poplatek se neplatí 🙂

odettaela
15. lis 2017

Dobrý den,
ráda bych požádala všechny maminky, i ty budoucí, o vyplnění krátkého dotazníku (10 otázek) na téma vyšetření lékařem v těhotenství.
Informace takto získané budou použity ve výuce mediků 2. lékařské fakulty a velice by nám pomohly k přiblížení a pochopení Vašich pocitů a problémů spojených s prenetálním screeningem.
Děkuji

https://goo.gl/forms/934U9xZTisRULbNg1

pecora
15. lis 2017

@odettaela a to to musite davat do 10ti diskuzi??? 🙄

odettaela
15. lis 2017

@pecora ano, je to pro nás velmi důležité, omlovám se ale, rádi bychom, aby se dostal k co nejvíce maminkám 😉

colby
15. lis 2017

Prvotrimestralni screening urcite doporucuji, stejne tak jako vzit tatinka 🙂 stoji cca 1000,- ktere vam pojistovna uhradi. Nektera lekarka ho provadi sama kdyz ma vybaveni a zpusobilost, jina odesila na specializovana pracoviste. Ja byla po navsteve screeningu hned klidnejsi, pohled odbornika, ktery si prcka prohledne je pro me dulezity, stejne tak jako slyset ze je vse v poradku. A navic je to zazitek pro vas i tatinka, kdyz slysite srdicko, vidite prstiky, mozna i budete znat pohlavi 🙂 nas prcek mel cele vysetrebi na haku a klidne si daval svacu (plodovou vodu) takze nas jeste stihl pobavit 🙂

belleelle
15. lis 2017

@pecora presne, je to otravne a amatersky dotaznik.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru