Prvotrimestrální screening. Řekli vám už pohlaví?

marca22
9. lis 2011

Ahoj,jelikož čekám dvojčátka,mám podstoupit prvotrimestriální screening,který se prý skládá z ultrazvuku a odběrů krve. Zajímalo by mě jestli vám při tomto vyšetření sdělili pohlaví děťátka?

hojda
9. lis 2011

Ne, ale slyšela jsem, že prý někomu už ano, i když se mi to zdá dost brzo.

anitram18
9. lis 2011

Řekli - kluka, ale je to hooodně brzo, takže musí být fakt zkušenej doktor a dobře natočený mimčo 😉

ivarei
9. lis 2011

@marca22 Nám řekli, že to u dvojčátek jde hůř, ale že jedno (Adámka) by si asi troufli říct, pokud chceme (nechtěli 😀).

caricia1
9. lis 2011

mám stejnou otázku 😉 my jdeme 7.12. 😉 a dost často se dočítam že už pohlaví řekli tak se necháme překvapit 😉

carodkaa
9. lis 2011

u kluka možná..,ale my čekali holčičku a to není tak jednoznačnéě poznat a Dr mi tenkrát řekla,že je to ještě hoodně brzy 😉 🙂

monny89
9. lis 2011

Ano, řekli mi holčičku, ve 13tt i v 16tt, pak ve 20tt to byl kluk 🙂

lucidela
9. lis 2011

Neřekli, prý je to moc brzy. Čekali jsme chlapečka a ještě na 2. screeningu někdy ve 22. týdnu měli co dělat, aby to poznali 😉 Hodně záleží na tom, jak miminko leží, jestli nemá mezi nožičkami zrovna položené ručičky atd.

terryfox
9. lis 2011

Ahoj 🙂 Nám řekl doktor, že vidí jasnýho chlapečka už na UTZ ve 14tt 😉 Byl ale dobře natočený, u kluků je to prý snazší a taky mám velmi zkušeného doktora, žádného mlaďocha 😀 Jo a já to stejně tušila, nebo spíš věděla, že je to kluk 😀 A stejně přesvědčená jsem, že až budeme snad někdy čekat druhé mimi, že to bude zase kluk! Ne že by to bylo přání, prostě to ale tak cítím 😉 Hlavně přeju, ať jsou dětičky zdravé! 😵

maya79
9. lis 2011

Ahoj, byla jsem ve 13tt a nám doktorka řekla, že holčičku vidí zcela zřetelně 🙂 a to druhé se stydělo a různě natáčelo, ale nakonec říkala, že s velkou pravděpodobností to bude kluk (což se potvrdilo na druhém screeningu). 🙂

zoditka
9. lis 2011

Ahojky, u obou kluků nám dr. na screeningu cca ve 13.tt řekla, že si je jistá klukem a měla pravdu, v obou případech 😀 .
Hele a dyť je to fuk, hlavně držím pěsti, ať je vše v pořádku!!!

karafiatek
9. lis 2011

Ano řekli a nespletli se.

andelka
10. lis 2011

Neřekli, nebylo to vidět. A měli problém ho najít i v 21tt, nakonec se to povedlo.

elana
10. lis 2011

řekli, byla jsem 12+6 a to bylo mimčo i trochu menší než dané tt. Tehdy řekla dr., že kdyby si měla tipnout, řekne že je to kluk, v 16.tt už si potom byla jistá a nikdy to nezpochybnila a kluk se taky narodil. Často se říká, že to v tom 13.tt ještě poznat není, ale pravda je, že když je miminko správně natočené a ultrazvukař velice zkušený, tak to poznat jde-pohlavní hrbolek má jiný tvar a uložení u holčičky než u kluka.

hlavně hodně štěstí, ať máte v pořádku NT a ten zbytek. Pohlaví je jen třešnička na dortu🙂

salomee
10. lis 2011

Jdu zítra, tak jsem zvědavá... a vlastně nevím, jestli to chci vědět...ale jestli se zeptají, zda chci, tak asi neodolám.. no uvidíme🙂. Spíš se bojím, aby to ostatní bylo dobré.

ivicek1
10. lis 2011

Byli jsme na NT v Porubě a mimi bohužel moc nespoluprac. 😀 ,nechtělo se ukázat,takže pí Dr.tipla,že 50 na 50% kluk,no a můj Dr.mi v14tt řekl,že to vidí na kluka,takže uvidíme,zda-li mi to příště potvrdí 😉

lenka5731
10. lis 2011

pohlaví nám neřekli, ale řekli nám, že jsou poškozené mozkové hemisféry, nehýbe se a srdeční činnost je poloviční. myslet na takové blbosti jako je pohlaví už by mě příště fakt nenapadlo. hlavně že jsme se minule s mužem "hádali" o pohlaví... on chtěl kluka, já holku. holka to nakonec opravdu byla 😒

cuci25
10. lis 2011

vyčetla jsem, že pohlaví se dotváří, aby bylo poznat na UTZV až kolem 16.týdne, a to samé říkala i porodní asistentka, která nám dělá předporodní kurzy...

kaleilah
10. lis 2011

My to vědět nechtěli, ale viděli jsme hodně zřetelně pinďu - teda jestli to nebyla pupeční šňůra 😀 😀 😀 😀 tak jsem zvědavá, kdo tam je 🙂

vendulka
10. lis 2011

ani jednou nám to neřekli...

pehaka
10. lis 2011

kamarádce řekli ve 13 týdnu týdnu je to 100% kluk zavládla radost i my všichni jsme se shodli, že na fotce z UTZ je to kluk..ve 20 týdnu to ale byla 100 % holka ve 32t taky holka no jsem zvědavá co se za týden narodí 😀 😀 😀 já osobně bych to vědět nechtěla pravděpodobnost, že se trefí je 50%...🙂 to si raději počkat ještě ten měsíc a kousek navíc at je to 100% at nemusí být člověk ,,zklamaný,,...kámoška prckovi začala říkat jménem a těšila se na kluka a pak holka...samozřejmě jim to bylo jedno, doma už jednu cácorku mají, jde spí o ten návyk....🙂)

denousek
10. lis 2011

ahoj ..před časem jsem zde pokladala tu stejnou otázku tak si ji vyhledej odpovědí je tam hafol 😉 a mě to teda taky ..ve 13tt mi řekli že je to kluk.. říkám na kolik % ste si jistej?a on co chcete slyset?co tam je to tam je 😀 ale chci holku kluka uz mam tak čekám za 2 tydn na dalsi uzv jestli se z toho třeba holka nevyklube 🙂 a jak pise @pehaka tak nadeje umira posledni 🙂 třeba taky máme holku... zkus si tu moji otazku vyhledat.... papa

maudn
10. lis 2011

Jdu za týden a taky se nemůžu dočkat, jestli řeknou....

katerinanov
10. lis 2011

Tak můj dr ve 14 tt na screeningu řekl že to je na 60 % kluk a o týden později řekl s jistotou, že to je kluk 🙂. Tak uvidíme co se nám narodí, kdyžtak bude holčička nosit modré oblečky 🙂 ale panu dr docela věřím, je to zkušený porodník

mrsblack
14. lis 2011

Už ve 12tt doktor věděl, že je to kluk - prďolka byl krásně natočenej a všechno ukázal. Takže když se mimi natočí, určitě to poznat jde.

zvalentova
14. lis 2011

ahoj, na screeningu vůbec nic, a minulý týden na UTZ u mé MUDry také nic, to jsem byla 15+4. S jistotou to bude asi až na screeningu ve 20tt, a možná ani to ne.

hhranolka
14. lis 2011

Záleží, v jake bude mimco poloze... U nás nebylo vidět nic při prvotrimestralnim uz, a nic nebylo vidět na uz ve 20tt a ani ve 22tt až ve 23tt se něco ukázalo... A to byla spis velka náhoda 😉

veruska007
14. lis 2011

2x jsem tam byla, v 13.tt, vždycky řekli, vždy se trefili 😉

ladybugie
14. lis 2011

u nás se tenhle screening dělá v 16tt. u prvního mimi hlásili kluka a je to krásná princezna. U dvojčátek hlásili páreček a ve 20tt dva kluky. 🙂 Takže úspěšnost nic moc 🙂

nunik
14. lis 2011

Ahoj mě řekli ve 12+3tt že je to kluk a byl. 🙂

arianka
14. lis 2011

Ve 12tt se 100% přesností dr. určil dva klučíky 🙂 Když je dr. šikovný a má nejnovější techniku, jde to 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru