Prvotrimestrální screening ve 13tt, v 15tt UTZ. Pozdě?

sarus87
13. říj 2015

Ahoj holky, potřebuji poradit. Doktor mě objednal na prvotrimestriální screening 4.11., ale to už budu 12+1. A prý za dalších 14 dní půjdu na ultrazvuk kde se dozvím výsledky. Připadá mi, že je to celkem pozdě, jakou máte zkušenost?

palomitacheca
13. říj 2015

@sarus87 mam pocit, ze screening by se mel provadet do 13+6tt., takze na ten UTZ mi to opravdu pozde prijde...

hanih
13. říj 2015

@sarus87 Já jsem byla v desátém týdnu na krvi a ve třináctém na ultrazvuku. Taky mi ty termíny přijdou pozdě.

karlajasmine
13. říj 2015

@sarus87 ultrazvuk by se mel provadet do 13+6..

sarus87
autor
13. říj 2015

12+1 jdu teprve na krev.

bluekobylka
13. říj 2015

Být tebou trvam na preobjednani, jdeš pozdě a levný to není...

sarus87
autor
13. říj 2015

@bluekobylka No a nemůže to být tím, že ji třeba mimino moc malé? Dle ms bych měla rodit 17.5., ale dle ultz. bych měla rodit 24.5.

izzybickerstaff
13. říj 2015

@sarus87 tak to bude tím, já mám mezi termínem podle MS a utz rozdíl dva týdny a objednaná jsem podle toho ultrazvukového (přirozeně, podle skutečného stáří těhotenství).

bluekobylka
13. říj 2015

Ale to vše by ti měl MUDr vysvětlit a říct, že ty zrovna pujdes později než je normální...aspon bych tam zavolala, já jdu teď v pondělí na utz a kdybych ještě měla nervit špatným termínem od MUDr tak by mě znepokojilo aby vůbec poznal, že ji mimi zdravé, když to neumi spočítat...

sarus87
autor
13. říj 2015

@izzybickerstaff a byla si na tom screeningu už nebo půjdeš? Děkuji

sarus87
autor
13. říj 2015

@bluekobylka Jo zavolat tam mám v plánu, neřekl nic ani, jestli mám jít na lačno, nic.

izzybickerstaff
13. říj 2015

@sarus87 ahoj, teprve půjdu příští pondělí (na krvi jsem byla asi před dvěma týdny).

sarus87
autor
13. říj 2015

@izzybickerstaff no ale u tvého profilu se ukazuju že si v 13 týdnu, tak kdy přesně si byla na té krví.

izzybickerstaff
13. říj 2015

@sarus87 Musela jsem zapátrat v kalendáři. Byla jsem tam v pondělí 21.9., tedy na začátku 10. týdne. Ale existuje i varianta, že ti krev berou zároveň s ultrazvukem a výsledky ti potom volají telefonem, takže tam ty termíny asi nejsou tak striktní (nevím bohužel podrobněji).

sarus87
autor
13. říj 2015

@izzybickerstaff No ale to právě nechápu, psala si že máš 2 týdny rozdílm to znamená že dle ms máš porad dříve než dle ultz. ? Ale stejně si byla na screeningu ve 10. týdnu. Nezlob se, jestli se ptám jak pako 😉

tynka23
13. říj 2015

Já byla,tuším,někdy ve 14.týdnu na utz.Zkus tam brnknout a přeptat se na to,za to nic nedáš 🙂.

izzybickerstaff
13. říj 2015

@sarus87 Nevadí 🙂 Termín na profilu mám ultrazvukový, s tím podle MS už vůbec nepočítáme, miminko roste pravidelně podle toho pozdějšího termínu, takže mi to doktorka už i přepsala v průkazce. (Tzn. teoreticky podle MS bych dnes začínala už 15. týden). Před těmi 3 týdny jsem si byla nechat jen vzít krev (nebyla jsem nalačno) a v pondělí jdu na ultrazvuk (nebo co se tam všechno dělá 🙂 ), kde už budou mezitím doručené výsledky z té krve.

Zavolej radši svému doktorovi, ať ti to on nebo sestřička vysvětlí, neměli by nechávat pacientům zmatek v hlavě.

sarus87
autor
13. říj 2015

@izzybickerstaff tak jsem tam volala dle posledni ms budu na odberech 12+1 a dle ultrazvuku budu 11 tyden. Tak ceho se mam drzet? Ja myslela ze jsem dnes zacala 3 mesic? Nebo az za tyden?

izzybickerstaff
13. říj 2015

@sarus87 tak v tom případě na screeningu budeš podle ultrazvuku ve 13. týdnu a to je úplně v pořádku 🙂 Hlavní je ultrazvukový termín, pokud je tam větší rozdíl.

sarus87
autor
14. říj 2015

@izzybickerstaff tak dekuji, takze kdyz jsem dneska dle ms 9+2 mam to brat tak e jsem ve 3. Mesici, nebo mam se ridit podle ultrazvuku? Mam v tom hokej.

izzybickerstaff
14. říj 2015

@sarus87 pokud je tam ten rozdíl mezi oběma termíny víceméně pořád stejný, tzn. miminko roste pravidelně, řiď se podle ultrazvuku. Nebo spíš podle toho, co máš napsané v průkazce 🙂
(Já měla při vystavení průkazky ještě uvedený termín porodu podle MS, i když mi doktorka neustále říkala, že je miminko menší. Na screening mě už objednali podle ultrazvuku a když i na poslední kontrole u gynekoložky byl mezi termíny stále rozdíl dva týdny, doktorka mi průkazku přepsala).

sarus87
autor
14. říj 2015

@izzybickerstaff no ja prave mam v prukazce napsany termin dle posledni ms, proto me to tak matlo. Takze nejsem ve 3. Mesici, ale teprve v 8. tydnu, musim se na to zeptat doktora. Tim se vse vysvetluje, proto se srdicko objevilo pozdeji a ja se bala ze se neco deje. A ted mi dochazi, ze slo vlastne videt v 6. tydnu, ne az skoro v 8. dle ms. Tak mockrat dekuju🙂

karlajasmine
14. říj 2015

@sarus87 Jo, proste jsi mela zpozdenou ovulaci a rid' se tim padem terminem dle ultrazvuku, ten dle MS muzes zapomenout a pozadat je, at ti to v prukazce prepisou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru