Prvotrimestriální screening v Gennetu. Platily jste?

marca22
8. pro 2011

Ahojky,zítra jdu na prvotrimestriální screening do Gennetu a zajímalo by mě jestli jste něco platily? Našla jsem na jejich stránkách ceník ale je tam napsáno pro samoplátce což já nejsem,tak by mě to zajímalo.

winterska
8. pro 2011

mě ho doporučila moje GynDr. kvůli věku a kromě regulačního poplatku jsme neplatili nic..

janca_dobi
8. pro 2011

Ahojky, taky jsem byla v Gennetu a platila jsem, myslím, 1.000,-, jestli si to dobře pamatuju. Screening ve 20. ani ve 30. týdnu už jsem neplatila, platila jsem si pak až 4D ultrazvuk. 🙂

petrufa86
8. pro 2011

já si myslím, že tenhle první se platí všude. Pojišťovna ho neplatí. Koukala jsem na stránky svý pojišťovny a ta ho proplácí.

marhulinka
8. pro 2011

První screening se platí,ale myslím,že většina pojišťoven ho proplácí. Já platila 1500,- a pojišťovně jsem donesla fakturu a proplatili mi to.

sudina
8. pro 2011

Já byla v Brně na Veveří a platila jsem 1450,- 🙂

kammka
8. pro 2011

pokud jsi tam byla na vyšetření v genetické poradně a jako doporučení bylo provedení tohoto screeningu, tak nebudeš jako jejich pacientka platit nic.. pokud jsi tam nikdy nebyla a jdeš tam prostě, že tě jiné pracoviště nenapadlo, tak platit budeš, ale přesně nevím, něco mezi 1100,- a 1600,-

majinka1981
8. pro 2011

Já jdu do přímo na genetiku do Motola a neplatím nic.

elisabet
8. pro 2011

V Ostravě se za něj platí 840kč. Je to nadstandart takže si každý zvolí podle sebe jestli na něj chce jít či ne, proto si ho každý platí sám, a některé pojišťovny ho ale proplácejí, jen musíš mít doklad žes platila, s tvým jménem a co to bylo za vyšetření... další screeningy jsou hrazeny pojišťovnou. Ale prý tento je nejjistější, prý se na něm vady zjistí lépe jak na těch pozdějších vyšetřeních...

kami1984
8. pro 2011

já to měla letos v lednu za 700Kč.

pajmou
8. pro 2011

Plzeň 1000,-

tercina
8. pro 2011

Já byla v Gennetu a neplatila jsem nic (byla jsem tam celkem 5x). Měla jsem od svého Dr. doporučení. Ani regulační poplatek - jako těhotná bys ho platit neměla.

raada
8. pro 2011

Prvotrimestrální screening Zlín - nemocnice(porodnice) ZDARMA. V Prediku se to ale platí.

denousek
8. pro 2011

já v Prostějově 1400kč a 1000kč proplatila pojištovna zpět ..

zdeniii
8. pro 2011

V ČB se neplatí 🙂

andelka
9. pro 2011

Ostrava FN - 850 + 50fotka. Moje pojišťovna Česká průmyslová ho proplácí.

hojda
9. pro 2011

1100,- Gennet, ZPMV mi dala 1000,-

gabriela_85
9. pro 2011

Karlovy Vary - vyšetření 3D UTZ + krev + 2x 3D fotografie = 1000 Kč.

megy
9. pro 2011

já platila 850kč - ostrava

brisalek
9. pro 2011

A muzete sem psat take vek?? Ja, sestra, sestrenice ani kamaradky jsme nic neplatili, kazda jsme v jinem meste a v dobe tehu nam bylo 30-34let. Ceske Budejovice, Pelhrimov, Praha (Apolinar, Podoli, Bulovka...)

pablinka
9. pro 2011

ČB, 0,-, první ve 28 letech, další ve 31 letech... ovšem někteří doktoři v ČB ho dělají placený 😉... nezáleží ani tak na městě, ale na lékaři... 😉

pehaka
9. pro 2011

K. Vary 1000kč přepnou i na 3D dostali jsme asi 8 fotek skvěle se nám věnovali! Stálo to za to 😀

helousek1
9. pro 2011

Ahojky, tak já platím 1.000 Kč, gynekologická ordinace v Praze. Jinak jsem si to zjišťovala a ověřovala mi to pak i kamarádka a s úhradama je to takto:

V těhotenství máš standartně nárok na jedno hrazené screeningové vyšetření, přičemž aktuálně se dělají dvě a to v I. trimestru, ve 13tt a říká se tomu správně utz vyšetření vrozených vývojových vad a tento odhalí s větší pravděpodobností Downův syndrom, ale už s menší rozštěpy.
Ve II. trimestru, cca 17tt se dělá druhý screening (utz vyšetření vývvojových vad), který naopak odhalí spíše rozštěpy než Downům syndrom.
Pojišťovna hradí pouze jedno tohle vyšetření a porodnická asociace není jednotná v tom, který ten ultrazvuk se má dělat. Proto někteří doktoři preferují vyšetření v tom 13tt s tím, že pokud bys chtěla i v tom 17tt, tak si ten druhý screening musíš sama zaplatit. A naopak jsou zase lékaři, kteří preferují vyšetření v tom 17tt, ale doporučují nebo nabízí možnost pacientkám i v tom 13tt a pak si musíš zaplatit ten ve 13tt (protože ten v 17tt ti uhradí pojišťovna).

Potom je ještě screening okolo 20tt a ve 30tt a tomu se říká ultrazvuková kontrola růstu plodu (nebo tak nějak). 🙂.

No a já to mám přesně tak, že ten můj preferuje screening v 17tt, takže ten ve 13tt musím platit. Nicméně jdu na něj ve 12+0 tt.

Ale na druhou stranu radší dám 1.000 Kč a nechám si udělat pak i ten druhý screening než se strachovat, že mímo bude mít genetickou vadu.

Kdybys měla ještě nějaký dotaz, tak klidně písni do IP ;).

miskadis
9. pro 2011

Strakonice - 300Kč, v době těhu mi bylo 26 let.

kris2008
9. pro 2011

Ceske Budejovice- 500,-
prvni tehu 23let-jsme si ho neplatila a vysel mi ten placeny pojistovnou pozitivne-musela sem na plodovku...,
druhe 27let-zaplatila sem si ho a vysel negativne-
POZOR VYVOJOVE A VROZENE VADY DELAJI JEN TY NEJCASTEJSI-DOWN EDWARD ATD. TO ,ZE VYJDOU NEGATIVNE NEZNAMENA NA 100% ,ZE MIMINKU NIC NEBUDE. Ja sem zdarny pripad-dcera ma vrozenou vadu traviciho traktu.

sheinka
9. pro 2011

Pojišťovna platí za těhotenství dva screeningy. Pojištěnec si sám může zvolit. Já byla na prvním a druhém zdarma. Třetí mi dělala moje obvodní gynekoložka tudíž také zdarma.

marcet
9. pro 2011

Byla jsem v Gennetu na obou screeningových vyšetřeních,s tím,že ten v I.trimestru jsem platila 1100 kč a ten kolem 20 týdne už ne.

anieanne
9. pro 2011

GynCentrum Hloubětín ( Praha ) 1 200,- Kč

jarka23
9. pro 2011

1400, predigo zlín

zvedavaholka
9. pro 2011

Zlín - Baťova nemocnice zdarma.

salomee
9. pro 2011

No...taková prohlášení jakože pojišťovna platí dva screeningy, bych tady moc neuváděla, nevím, jak která, ale moje teda ne.
Já jsme platila za prvotrim. 1400 v Centru prenatální diagnostiky v Ol. Let mi bylo a ještě chvíli bude 26.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru