Půjde vidět ve 12tt pohlaví na screeningu?

neominka
7. srp 2013

Ahoj maminky🙂
15.8. 2013 jdeme na Screening a chci se zeptat, zda už půjde vidět pohlaví miminka? 😀 😀 😀

sonka.77
7. srp 2013

@neominka Spíš ne a pokud by něco vidět bylo, tak to stejně bude velmi nejisté.

presss
7. srp 2013

myslím,že ne,tvoreček má tak cca5-7 cm,takže to je ještě brzy 🙂

ezenduska
7. srp 2013

záleží co má doktor za ultrazvuk a jak bude šikovný... mě mimi ukazovali 12+4 a nebylo pochyb o tom co tam je 😀 ruce hezky za hlavinkou a podívejte se všichni na mojí chloubu 😀

neominka
autor
7. srp 2013

Moje svagrova byla na screeningu taky tak nejak a rikala, ze to slo videt... 😀
tak se spis ujistuji🙂
Mozna zalezi na vybaveni co maji v ordinaci🙂

neominka
autor
7. srp 2013

@ezenduska ja budu 12+1tt takze taky si myslim, ze by to melo jit videt, neni to normalni ultrazvuk.
ja mam doma fotky z 9tt kde to co me roste v brisku uz na fotce vypadalo, jako miminko a znama v 11tt mela jen nejakeho snehulacka a nic neslo videt. Zalezi na ultrazvuku
Ja se taaak tesim🙂

soleilll
7. srp 2013

Když bude šikovnej doktor, tak to budete vědět. Držím palce. 🙂 (Koukám, že seš z Brna, takže pokud jdeš k Vlašínovi do Prenatalu, pozná to. Mně to řekl 12+3, i když se sichroval, že prý na 80%, ale bylo to správně. )

neominka
autor
7. srp 2013

@soleilll chodim na Orli na gynekologii k doktorce Kubickove a oni maji primo na Orli Screening takze jsem se nemusela nikde objednavat a vse zaridili za me, protoze to je v jejich ordinacich🙂 Jdu k doktorovi Jancovi🙂
Kdyz se podivas na muj profil a na fotky z ultrazuku z 9+2tt tak miminko uz jde nadherne videt a vetsinou u kamaradek videm jen ufounka... maji tam samo nejnovejsi ultrazvuky tak jsem zvedava🙂

soleilll
7. srp 2013

@neominka Sice nemám zkušenost s tímto pracovištěm, ale podle toho, co píšeš bych řekla, že to máte v kapse. 🙂

jenny.kay
7. srp 2013

Může jít vidět, ale otázka, jak jisté to bude. Mně řekli ve 13 tt spíš kluka a ve 22 tt na velkém UTZ spíš holku. Takže doteď nevíme. A znám přesně další dva případy, které dopadly stejně jako já a nakonec to byla ta holka, i když ve 12 tt to měl být kluk 🙂

neominka
autor
7. srp 2013

@jenny.kay to ma i znama takhle... ja jsem prvni nechtela videt co to bude, ale cim vic se to blizi tim vic to chci vedet🙂
I kdyby se spletli o to to bude vetsi vzruso🙂

neominka
autor
7. srp 2013

@soleilll ja jsem tam presla protoze mam hodne spatnej del. cipek mam tezke zmeny (tzn.HPV1 v tezsim stadiu, kdybych nebyla tehotna uz by kus cipku byl pryc-konizace, ceka me to po 6ti nedeli)
A oni se na to specializuji na rak. delozniho cipku...a jsem nadmiru spokojena

soleilll
7. srp 2013

@neominka Určitě jsi v dobrých rukou. Doufám, že toho 15.8. bude plno radosti. 😉

jarmyko
7. srp 2013

V Brně na Veveří mi to řekla dr na 99% a nespletla se.

sarkad2856
7. srp 2013

@neominka Záleží dle ultrazvuku a taky i podle toho jak bude miminko natočeno 😉

ezenduska
7. srp 2013

@neominka jé zapomněla jsem tam dopsat že mi dělala 3D ultrazvuk 😉

wagina
7. srp 2013

Dobrý večer,holky četla jsem,že toto vyšetření je stejně náročné a malinko nebezpečné pro maminu,jako plodovka,nevíte o tom něco? Že se potom musí taky ležet?
Moc děkuju 🙂

lucie777
7. srp 2013

Mně řekl doktor v 11tt kluka, a to nemá extra dobrý ultrazvuk, a na chlapečka to vypadá stále, takže určitě to lze vidět! 🙂

lucie777
7. srp 2013

@wagina Ultrazvuk není nebezpečný a ležet se po něm nemusí! 🙂

kyti75
7. srp 2013

Já byla u Apolináře v Praze ve 12+0 a říkal mi, že je to brzy na určení pohlaví a tam mají dobrý UTZ, tak nevím.

jpetraa
7. srp 2013

v Brně MUDr. Vlašín to umí:o) ale teda vlastně ve 13.tt .ověřeno u první dcery:o)

hofka1
8. srp 2013

doktoři něco tipnou, ale rozhodně bych to nebrala jako spolehlivou informaci a nezačla bláznit nakupováním růžové/modré🙂

etra
8. srp 2013

Nám ve 12 t. řekli, že to bude kluk...a byl🙂)) 😉

etra
8. srp 2013

@wagina to je nesmysl...jde o nenáročný zákrok, vše vidíš na obrazovce, dr. měří jednotlivé kostičky miminka, kouká, zdá jsou vyvinuté vnitřní orgány....a ležet po tomto vyšetření rozhodně nemusíš 😉

neominka
autor
8. srp 2013

Ja verim gynekologickym ambulancim tam kam chodim...Zjistili me na Orli to co ma predesla gynekolozka brala jen na lehkou vahu a tam se na to podivali hloubeji a hele po porodu musim na operaci:-/
Takze i verim tem jejich nejnovejsim pristrojum co maji opravdu chvili ...🙂
Me je jedno jestli to bude holka nebo kluk-jen jsem ale zvedava co by to mohlo byt🙂

zuzamik
8. srp 2013

Vidět to být může, ale v téhle fázi je to stejně ještě u obou pohlaví skoro stejné, takže nebudeš mít záruku, že tip je správný- nám to pan doktor v Prenatalu v Brně sice řekl, ale taky zdůraznil, že na tom ještě nemáme stavět 😉

blahova_andrea
8. srp 2013

podle mě záleží na vybavení i zkušenostech lékaře, ale možné to je

anie07
9. srp 2013

U mě první velký ultrazvuk ve 12+5 a pohlaví lekar rekl s 95% jistotou...další ultrazvuky behem tehotenstvi to jen potvrdily. Ale zalezi na vybaveni, zkusenostech lekare a hlavne jestli mimi chce ukazat nebo ne🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru