Riziko NTD 1 z 450, poslali vás na speciální vyšetření?

tkarlikova
18. lis 2013

Ahoj holky, dnes mi na kontrole MUDr říkal výsledky krve z testů v 16tt. Vše mám negativní stejně jako screening v 1. trimestru. Jen riziko NTD mám 1 z 450 (hranice je 300). Přesto mě MUDr posílá na utz na kliniku do Hradce ve 22tt (dnes jsem konec 17tt). Říkal, že je to pro jeho a moji jistotu. Stalo se vám, že vás mudr poslal na speciální vyšetření i přes negativní výsledky?? Snad je to jen ta chybovost tripple testů...

ema1984
18. lis 2013

Já jsem na tripple testech ani nebyla, jen půjdu na velký ultrazvuk ve 21. týdnu. Určitě na něj běž, je o hodně průzkaznější, zkontrolují ti všechny orgány, myslela jsem, že už na něj automaticky chodí všechny těhotné.

tkarlikova
autor
18. lis 2013

Joo chodí na něj všechny, jen za normálních okolností by mi to dělal můj MUDr, ale pro jistotu mě posílá na konzilium do Hradce. Já jsem to ani neřešila a šla jsem na to. Snad se ale i u mě potvrdí, že jsou na nic 🙂.

romcovaklarka
18. lis 2013

@tkarlikova Mě na triply taky ani neposílala, že prý mají příliš mnoho falešně pozitivních výsledků... ale naopak jsem byla na tom "velkém" ultrazvuku nějak v tom 21tt nebo tak nějak okolo, určitě radím jít 🙂

ema1984
18. lis 2013

Jo takhle, já taky jedu do fakultní nemocnice do většího města, gynekoložka mi přímo řekla, že mají víc zkušeností a lepší ultrazvuky. A snaž se nebát, tripple testy jsou hodně nepřesné a upouští se od nich...

tkarlikova
autor
18. lis 2013

@romcovaklarka
@ema1984 Ani jsem nepřemýšlela, že bych na ten utz nešla. Nejdřív jsem byla samozřejmě vyplašená. Cestu domu jsem probrečela. Ale něco jsem si o tom zjistila, s manželem jsme to probrali a už jsem zas docela klidná. O těch triplech vím, že jsou na prd, ale snad lepší, že jsou falešně pozitivní než falešně negativní. Paradox je, že já ho pozitivní ani nemám. Jen mám starostlivého doktora 🙂.

littlejane
18. lis 2013

@tkarlikova taky jsem měla screening v 1.trimestru výborný a tripple mi vyšly v pořádku až na jednu hodnotu. Doktor mě poslal to s konzultovat s nějakou doktorkou přes genetiku a znovu na utz. A prý můžu i na odběr plodové vody. Byla jsem strašně vyplašená. Ale dost jsem si načetla, že tripply jsou právě dost nepřesné a mají hodně falešných výsledků. A právě že ten screening v 1.trim. byl ok jsem se uklidnila. A hlavně mě to do těch "rizikových" kolonek přehoupnul můj věk (34) mít o 10 míň, tak jsou výsledky vlastně vpořádku 😀 Takže hlavně klid a na utz běž, za to nic nedáš 🙂

tkarlikova
autor
18. lis 2013

@littlejane Já to věkem nemám, v termínu mi bude 25. Sám MUDr mi řekl, že asi okolo mého těhu moc plaší, ale že to je takový zázrak, že chce mít všechno ošéfovaný. Takže spíš mu můžu děkovat, že mě posílá na spešl vyšetření, než se stresovat. A přeci před Vánoci nedostanem podpásovku 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru