Rozbory krve v těhotenství. Zjistí srážlivost krve?

lilili2
26. čer 2009

Holky chtěla jsem se vás zeptat zda se v těhotenství při rozborech zjišťuje zda má těhulka dobrou srážlivost krve.
Je mi 26 let a v 16 letech jsem měla problémy s krví. Stačilo abych se trochu bouchla a hned jsem měla modřinu. Lítala jsem s tím na hematologii pak i na vyšetření do FN Ostrava. No a teď ten kámen úrazu - nikde není založený výsledek z těch vyšetření. Na hematologii mi jej nedají, jelikož je někde v kartotéce a je nedohledatelný 😠 . Obvoďák jej nemá (nechápu to 😠 ) a v Ostravě FN mi jej nedají 😠 . Máma říka, že poslední výsledek byl snad dobrý (ten z FN Ostrava), že jsem měla zvýšenou hladinu nějakých krvinek, ale že jsem se ještě vlezla do normy tak mi nedali žádné léky. A ta srážlivost byla snad dobrá ale raději přece jen bych to viděla černé na bílém. 😒
Vím že mi dělali nějaký krevní rozbor tak sem se chtěla zeptat zda se to dá z toho zjistit?

lendik1983
26. čer 2009

Ahoj lilili2 - asi tě nepotěším, ale možná to každý doktor dělá jinak. Když jsem čekala Lexika, věděla jsem, že mám špatnou srážlivost krve (po vytržení zubu jsem málem vykrvácela). Svému doktorovi jsem toto sdělila a bylo mi řečeno, že test na srážlivost nedělají. Tak jsem musela doufat v to, že se vše zlepšilo - stejně jsem se ale bála, že u porodu nastane nějaký průser 😒 Při porodu jsem prosila o epidural - přiběhla PA s tím, že mi musí vzít krev, že se při špatné srážlivosti nesmí dát. A bylo to - testy dopadly špatně, epidural byl zamítnut - naštěstí to byla v tomto směru jediná "komplikace".. Takže - pokud můžeš, per se za to, aby ti test udělali 🙂

lilili2
autor
26. čer 2009

Teď jsem se dívala na internet a zjistila jsem že srážlivost krve ovlivňují trombocity. Nízká hladina znamená nízkou srážlivost. Trombocity mi mudr. bral a vím že mám normální hladinu. Na netu jsem si našla, že pokud hladina není normální tak posílají na hematologii (jak jsem kdysi byla). Tak doufám že by to z toho odvodil. Trombocity ti nebrali?

campi
27. čer 2009

lili: v ramci standardniho vysetreni krve kolem 30tt mi prisli na nizkou hladinu trombocytu, rika se tomu trombocytopenie, takze me sledovali vice a na krev jsem pak chodila kazdy tyden. Takze myslim, ze kdyby u tebe byl problem, tak by se na to pravdepodobne prislo. Ja nikdy drive problemy s krvi nemela. Kdybys neco chtela vedet, napis do IP, na tehudiskuzi jsem ted nahodou.

mamkule
28. čer 2009

lilili2 ja mam tez spatnou srazlivost MTHFR, pri prvnim tehu jsem to nahlasila, kdyz se ptali na nejake zdravotni problemy, tak si mi v Podoli hlidali v cevni poradne, musela jsem si pichat cele tehu injekce do nohy Clexan- do briska jsem odmitla, no a ted kdyz cekam druhe mimi, tak mi pani dr zatim rekla, ze zatim injekce pichat nebudeme jen zvysit kyselinu listovou, takze chroupu salat o stosest 🙂 🙂 u porodu jsem trosku vic krvacela, takze jsem pak omdlela cestou do sprchy, ale za toho drobecka to stoji, malej je ok.Takze bych na to upozornila lekare.S pozdravem Alena

wolsey
7. pro 2010

Ahojte. Chtela jsem se vas zeptat, jestli mate nektera zkusenost s poruchou srazlivosti krve. V osmem tydnu jsem prisla o dvojcatka a muj doktor byl nastesti tolik proziravy a zkuseny, ze mi hned po tehle prvni zkusenosti nechal udelat testy. Muzu mu jenpodekovat, protoze srazlivost mi opravdu potvrdili, mam mutaci MTHFR a pak jeste dve dalsi. Nebyt jeho, nevim, kolikrat by se mi tohle jeste stalo, nez by konecne nekdo doporucil udelat testy na tuhe poruchu. Na hematalogii teprve pujdu, tak jsem si rikala, ze mozna nektera s tim budete mit zkusenosti. Nevim, co mam cekat, na internetu jsem nasla, ze by donosit miminko nemusel byt az takovy problem, pokud budu brat leky.
Dekuju predem, Valerie

elana
7. pro 2010

@wolsey podívej se sem, tady běží dlouho zajetá diskuze 😉 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/trombofi...

wolsey
7. pro 2010

@elana .. Diky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru