Screening I. trimestr. Ovlivní UTZ výsledek na pozitivní?

verulik
17. únor 2012

Ahoj, potřebovala bych znát Váš názor nebo zkušenost. V pondělí mě čeká druhá část screeningu, ULZ 13+6tt, přičemž krev byla odebrána v 11+3tt., je možné aby ulz ovlivnil výsledky na pozitivní? Je mi 28let a jsem po ZP, tak se bojím.Děkuji.

janii
17. únor 2012

Ahoj, já budu v pondělí 13+2, a jdu na první screening a budou mi rovnou odebírat i krev. To že ti vzali krev 14 dní dopředu slyším poprvé :-O

safarikovap
17. únor 2012

@verulik To si nemyslím (že by UTZ mohl změnit negativní výsledky na pozitivní). Hlavně - dokud nemáš výsledky obojího po kupě, tak nemůže člověk dělat závěry. Náhodou - je fajn, jít na krev dřív a na UTZ později. Já jsem měla stejně jako @janii (před týdnem) obojí v jeden den a bylo na nervy čekat na výsledky - když UTZ byl v pořádku, ale výsledky krve byly skoro až za týden. Takhle se v den UTZ dozvíš kompletní výsledky screeningu, protože na krev sis skočila dřív 😉 Držím palce - vám oběma 😉

maudn
17. únor 2012

to je super- protože ti to udělali předpisově, jak se to má dělat a normálně se na to kašle a udělá se to při jednom kolem 13 týdne.

michaela28
17. únor 2012

Mě brali taky krev cca o 2 týdny dřív a je to jedno, protože celý ten test má být dokončet 14tt a rozmezí odebrání krve a samotný UTZ nehraje roli.

salomee
17. únor 2012

A Ty už máš jako výsledky krve? To asi ne....? Vlastně nevím, jak odpovědět, protože slyším prvně, že by se to hodnotilo zvlášť a nevím, jestli když je předpisová krev, ultrazvuk být nemusí a naopak... fakt nevím.... asi to možné je, ale každopádně se to hodnotí dohromady a jeden výsledek bez druhého nemá stoproc. hodnotu...proto se ten screening jmenuje integrovaný. Ale rozhodně negativní krev je dobrý začátek, pokud víš že máš🙂...Ale i když krev ukázková není, celkové riziko asi může dopadnout negativně...záleží na hodnotách.

andelka
17. únor 2012

Má se to správně dělat tak, že krev se bere mezi 10-12tt a utz dělá o 14dní později - tak se získají nepřesnější výsledky. A hodnotí se to až kompletní, nakonec.

eficka
20. únor 2012

ahoj holky me krev bralii v 10tt a ted(zitra) me ceka screniing..tak jsem zvedava jak to dopadne.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru