Screening v 1. trimestru, MUDr. Petr Polák, Olomouc

happik01
6. lis 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli někdo byl na screeningu v 1. trimestru v Olomouci u doktora Poláka. Zajímalo by mě jaký je a jak to u něj všechno probíhá.. Nikdy jsem takové vyšetření neabsolvovala a vůbec tedy nevím na co se připravit a co všechno sebou vzít 🙂 Je mi jasné, že budu potřebovat penízky,jelikož tam jdu na svou žádost a taky těhotenskou průkazku a nejspíš i kartičku pojišťovny.. Díky za rady 🙂

eva118
6. lis 2013

@happik01 Ahoj, já byla na screeningu teď v úterý, sice ne v Olomouci, ale myslím, že to probíhá všude podobně. S sebou vem peníze, průkazku, vystavili mi doklad o zaplacení, některé pojišťovny prý přispívají, tak se zkus na té své zeptat. Zopakuj si datum poslední ms. Celé vyšetření probíhá tak, že ti jezdí ultrazvukem po břiše a ty se kocháš pohledem na mimčo 😉 - u nás je obrazovka přímo naproti ležící mamince, takže jsem všechno pěkně pohodlně viděla. Dr mi ukázal nožičky, ruce, hlavičku, měří miminko, šíjové projasnění a tak, je to celkem rychlovka. Já si řekla i o fotku, ultrazvuk mají hodně kvalitní, takže jsou i pěkné fotečky. Pak ti vyjede papír pro tvého dr s riziky genetické vady. Jo a jak jsem byla minule, tak jsem musela dát kalhoty dolů, protože se mimčo nechtělo obrátit a dr neviděl nosní kůstku, tak dělal i vnitřní utz, tak radši vem na sebe delší tríčo, ať tam necupitáš s holou panímandou, kdyby mimčo bylo stydlivé a nechtělo se pořádně ukázat. Přeji ti, ať ti to dopadne dobře, jako mě.

lenulee7
6. lis 2013

Ahojte, já byla u Mudr. Poláka a vůbec jsem se svlékat nemusela, jen sej stáhla kalhoty a prťky pod bříško... 🙂 jinak postup ta, jak píše Eva118 🙂 a na druhém se malý vůbec nechtěl ukázat, tak mě poslal do čekárny a dala jsem si kokinko (po tom se mi vždy rozhýbal, což jsme potřebovali) a pak se mi pěkně natočil a viděli jsme vše 🙂 akorát, jak nám pak dělal to 3D CD, tak mu došel papír v tiskárně a na CD se nám to vypálilo is varováním o došlém papíru, ale to už byla jen asi 5 vteřinová technická 🙂

caboonek
6. lis 2013

Ahoj, na genetice u Poláka velká spokojenost. Ochotný, vše vysvětlí a ukazuje a dokonce i pro tatínky. Penízky proplatí pojišťovna. A taky hned pozná pohlaví 🙂

lenulee7
7. lis 2013

Caboonek, to je pro mě novinka...opravdu to proplácí??? stačí jen zajít s dokladem? nebo je pro to ještě něco potřeba udělat...díky 🙂

caboonek
7. lis 2013

@lenulee7 já jsem u 205 a stačil doklad. Ale musí to být vyčerpáno za kalendářní rok. Nejde mít screening v listopadu a zajít k proplacení v lednu.

happik01
autor
8. lis 2013

Děkuji za tipy a rady 🙂 už to máme úspěšně za sebou.. Pan doktor příjemný akorát pohlaví ještě nešlo rozpoznat.. 🙂 Ale hlavně,že jsme zdraví a rosteme jak z vody 😉

keny123
16. led 2016

ahoj ..zajímá mě jestli pan Polák pozná na 1genetice pohlaví?

klairis
16. led 2016

@keny123 mně by ho tehdy řekl, kdybych chtěla. ale já chtěla překvápko, tak se tam schválně ani nezaměřoval. 😀

danchacha
16. led 2016

@keny123 Ahoj, nám na prvním nechtěl říct, že jentam špatně vidět a nakonec stejně řekl, že mu to připomíná chlapečka, což nám za 2 týdny potvrdil i můj gynekolog a při další návštěvě u Poláka i on znovu zopakoval kluka, takže už tomu věříme 🙂 Ale záleží, jakou má viditelnost, u nas byla nic moc, jinak to prý říká i jistěji hned na prvním screeningu🙂

keny123
28. led 2016

ta jsem dneska byla u pana Polaka taky špatná viditelnost mám nějaka ta kila na víc.. ale prej to vypadá na děvčátko...tak jsem zvědava zda se trefil moc bych si přála holčičku 🙂

denousek
2. únor 2016

obnovuji téma holky trefil se vám pan Polák na 1screeningu na pohlaví?

danchacha
2. únor 2016

U mě ano, máme to už potvrzené i z krevního testu na 100%, který jsme si nechali dělat kvůli zvýšenému riziku na DS..

denousek
2. únor 2016

@danchacha tak gratuluji k tomu že je vše v pořádku,,to je to hlavní....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru